Skocz do zawartości

Upgrade reszty elementów audio pod Aria 926


sehar

Recommended Posts

Hej, po zakupie Arii 926 chcę wymienić resztę sprzętu Audio. Źródłem odtwarzania będzie streaming oraz tv, aktualnie realizuje to Wiim Pro, mogę bez problemu go sprzedać gdyby było warto. Przejrzałem sporo tematów, w końcu te kolumny są całkiem popularne, więc jest ich trochę, ale często brakuje w nich porównania starszych i nowszych wzmacniaczy.

Sprzęt będzie stał w pomieszczeniu, gdzie od ściany z kolumnami, do ściany za kanapą jest ok 3,10m. Aneks kuchenny z jadalnią są z boku wspomnianego pomieszczenia. Całość ma ok 20m2, sufit 2,90m, do tego korytarz prowadzący do tego pomieszczenia nie ma drzwi, co pewnie trochę też powiększa kubaturę odsłuchową.

Aktualnie budowany zestaw traktuję jako docelowy, nie chcę kupować wzmacniacza/kabli pod ewentualny kolejny przyszły upgrade.

Słucham głównie muzyki elektronicznej 120-135bpm, ale też trochę spokojniejszej, opartej o wokale. Zależy mi na pewno na szerokiej scenie, a reszty moich preferencji raczej jeszcze nie odkryłem.

 

WZMACNIACZ

Must have: trigger in.

Słuchałem Arcama, Vincenta (nie pamiętam dokładnych oznaczeń, ale cenowo koło 5k pln), ale dopiero Naim Uniti Atom zrobił na mnie efekt wow. W podobnym przedziale cenowym wiem, że jest Evo 150, TDAI-1120 oraz trochę tańszy Atoll IN200. Jak wypada te towarzystwo w porównaniu do siebie? Kompletnie nie zależy mi na kolorowych wyświetlaczach, tylko na brzmieniu i możliwości streamingu z Wiima lub wbudowanego streamera z TIDALa, podłączeniu tv (może być przez Wiima)

 

KABLE

Mam Chord Clearway, wypada to zmienić na coś lepszego? Gdybym się zdecydował na połączenie analogowe pomiędzy streamerem i wzmacniaczem, np przy Atollu, to jakie kable RCA warto kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Kable zostaw. To solidne druty. No chyba że z czasem zmienisz na coś innego pod kątem dzwiekowym.

Ale zaczał bym od nich.

 

Zapewne kupiłeś we Francji na olbrzymim rabacie? Widzisz tylko teraz kolumny masz znacznie taniej ale to nieznaczy że można do nich podłączyć cokolwiek. Niesyety jest pare producentów kolumn które sa szczegolnie wymagajace względem wzmacniacza.

Focal nim jest. Zarowno pod kątem mocy, zapewnienia sporych zmian impedancji jak i walorów dzwiekowych.

Naim pasuje do Focala. Gra łagodnie i mimo że nie jest mocny to ma spory zapas. Teraz to jest jedna firma.

Atoll także dobry kompan.

Arcam tak ale model SA30 z Diraciem. Bardzo dobra udana konstrukcja. Voncent tez nalezy do łagodnych ale to odsłuchane masz.

Sprawdź Roksan Blak, Musical fidelity.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr wymienił w zasadzie wszystko co warte uwagi do tych kolumn, ja dorzucę jeszcze Unison Unico Due - ma teraz bardzo rozsądną cenę a to bezpośredni konkurent dla wyższych modeli Vincenta. Szujak wzmacniaczy o łagodnym, nasyconym brzmieniu z niewyostrzoną górą pasma oraz raczej mięsistym dołem. Trzeba potestować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Skoro Atom zrobił na Tobie wrażenie, to czemu nie on? To bardzo fajny wzmacniacz, często wybierany do Focali. Warto też posłuchać właśnie IN200, Vincentów SV-228 oraz SV-237, może Marantza Model 40n, w dobrych cenach mamy też obecnie Unison Research z linii Unico :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucilibyśmy jeszcze NAD M10v2 

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/nad-masters-m-10-v2.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwkuqvBhAQEiwA65XxQL31z_uu_Tm60XORAFsWaZuKMHRTOT8ts7HQP4xH8-71FS3f0ZsrnBoCKpcQAvD_BwE

Jak to mówią, mały ale wariat ;) Niepozorne, małe pudło ale jakże wydajne. Ten klocuszek mógłby dobrze zagrać z tymi Focalmi. 

Te kolumny potrzebują kontroli, swobody i jakości. Sprawdź :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wylistowałem sobie wszystkie propozycje, odejmując te, które nie mają trigger in, pozostają:

Naim IN200
Vincent SV-228
Vincent SV-237
Musical Fidelity M5si
NAD M10

Czy coś z tej listy ewidentnie odstaje czy warto szukać sklepu ze wszystkimi na odsłuch?

Nikt nie zareagował na wspomnianego przeze mnie Cambridge Evo 150 i Lyngdorf TDAI-1120, więc uznaję, że niezbyt będą pasować.

A jak z tymi kablami, jakie wybrać jeśli chodzi o pojedynczy coaxial lub połączenie analogowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych gatunków jakich słuchasz raczej pozostałbym przy Atoll IN200, Vincent. Do tego bym dorzucił jeszcze ewentualnie Moon 250i v2, ale on niestety także nie ma triggera. Pytanie tylko dlaczego trigger must have, bo tym dość mocno ograniczasz sobie wybór odpowiedniego urządzenia? Rozumiem, że pewnie chcesz włączać Wiim PRO od razu wzmaka, pytanie tylko czy na pewno jest to totalny must have :) Jeżeli tak, to wtedy Naim ATOM też wchodzi w grę, bo on także posiada opcje sieciowe i wybudzisz go np. dzięki Spotify (chyba, że trigger potrzebny jest do jakiegoś innego urządzenia). Jeżeli zrobił efekt wow to wydaje się najlepszą opcją.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, S4Home napisał:

Do tych gatunków jakich słuchasz raczej pozostałbym przy Atoll IN200, Vincent. Do tego bym dorzucił jeszcze ewentualnie Moon 250i v2, ale on niestety także nie ma triggera. Pytanie tylko dlaczego trigger must have, bo tym dość mocno ograniczasz sobie wybór odpowiedniego urządzenia? Rozumiem, że pewnie chcesz włączać Wiim PRO od razu wzmaka, pytanie tylko czy na pewno jest to totalny must have :) Jeżeli tak, to wtedy Naim ATOM też wchodzi w grę, bo on także posiada opcje sieciowe i wybudzisz go np. dzięki Spotify (chyba, że trigger potrzebny jest do jakiegoś innego urządzenia). Jeżeli zrobił efekt wow to wydaje się najlepszą opcją.  

Nie lubię szukać pilotów, chcę sobie z dowolnego miejsca mieszkania włączyć już muzyczkę, czy też już wręcz przed wejściem do domu, rozumiem że nie każdy ma takie same potrzeby, ale już się przyzwyczaiłem i chcę przy tym pozostać. Do wiima jest podłączony też TV i fajnie jak on też startuje cały system, aczkolwiek tu jestem w stanie odpuścić, jeżeli wzmak będzie zauważalnie lepszy.

Atom zrobił na mnie wrażenie w porównaniu do pozostałych wzmacniaczy słuchanych tego dnia, ale one były o połowę tańsze, więc na pewno będę chciał sprawdzić pozostałych zawodników z tej półki.

Edytowano przez sehar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...