Skocz do zawartości

Kino domowe do sali kinowej


Recommended Posts

40 minut temu, muaddibb83 napisał:

Plan pomieszczenia: https://imgur.com/pxVamYs

Widzisz - czyli jesteś w stanie jednak zrobić 4 Atmosy. Jaka jest wysokość pomieszczenia? 

Za to nie wiem czy przewidujesz miejsce na głosniki na tylnej ścianie czy też będzie zabudowana od góry do dołu. Jeżeli to drugie to nie bardzo masz jak dać 7 głośników w warstwie dolnej. 

Za 5.1.4 wychodzi mi ~25 kPLN. 4 x Klipsch  RP-500M II, RP-500C II, 4x RP-500SA II, subwoofer tez jakiś klipsch albo SVS, tutaj spokojnie coś się znajdzie za 5k. Drugi bym dokupił z czasem. Amplituner - RZ50. Można taniej oczywiście. Np. Denona X3800 z Amazon i do tego MA Bronze.  

 

42 minuty temu, muaddibb83 napisał:

Dzięki a ile sztuk i jaka długość? 

Jak zdecydujesz sie już na konkretny system to będzie mozna policzyć. Pytanie czy ma być 7.1+1.2, 5.1+1.4, 7.1+1.4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale masz proste w miarę pomieszczenie. Wiesz jakie mają być kąty, na jakiej wysokości glosniki. Nie odpowiedziałeś na część pytań. Z czym masz masz problem żeby nanieść na ten plan miejsca montażu? Przyjmij, że glosniki nie powinny być mniej niż 1m od słuchacza. To znaczy, że pewnie skrajne miejsca na kanapie będą ciut za blisko lub na granicy kanałów surround w 7.1.2 i tyle. W takiej sytuacji rozważyłbym w tych miejscach bipole zamiast głośnika kierunkowego. Tylko to nie zmienia w żaden sposób miejsca instalacji. Przypomnę jeszcze ze w tej zabudowie na tylnej ścianie musisz zrobić miejsce na back surround I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wybacz, że się wtrącę za jakiś czas będę podobny u siebie projekt robił. Zastanawia mnie dlaczego nikt nie poleca głośników instalacyjnych np. klipsch. Przy budowie domu przecież fajnie można je zabudować, ampli dać na tylną ścianę i wszystkie kable puścić od niego pod płytą gk. Może ktoś z branży się wypowie dlaczego tak nie powinno się zrobić ? Nawet fronty można umieścić za ekran projekcyjny czy muszą stać przed ekranem ? Jakoś sobie nie wyobrażam w dedykowanej salce kinowej żeby głośniki były w formie pudełek poustawiane.

 

Edytowano przez slawek268
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Klipsch u siebie w zabudowie i jak widzę że ktoś ma możliwości to zawsze o tym wspominam. Dla ścisłości LCR są wolnostojace, ale z perspektywy czasu myślę że mogły być inwall jak reszta.

To nie chodzi o to dlaczego nie powinno się tak robić. Ludzie podświadomie sądzą że pod TV musi być sprzet i koniec. Wolnostojace kolumny to dla wielu wręcz oczywistość.

Fronty za ekranem projekcyjnym to super sprawa, ale ekran musi być specjalny do tego rozwiazania.

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2024 o 12:55, slawek268 napisał:

Cześć, wybacz, że się wtrącę za jakiś czas będę podobny u siebie projekt robił. Zastanawia mnie dlaczego nikt nie poleca głośników instalacyjnych np. klipsch. Przy budowie domu przecież fajnie można je zabudować, ampli dać na tylną ścianę i wszystkie kable puścić od niego pod płytą gk. Może ktoś z branży się wypowie dlaczego tak nie powinno się zrobić ? Nawet fronty można umieścić za ekran projekcyjny czy muszą stać przed ekranem ? Jakoś sobie nie wyobrażam w dedykowanej salce kinowej żeby głośniki były w formie pudełek poustawiane.

 

Jak to nie.

Butler, ja, PanKlor. Rgularnie jak ktoś robi taki system to pojawiają się kolumny instalacyjne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2024 o 12:55, slawek268 napisał:

Cześć, wybacz, że się wtrącę za jakiś czas będę podobny u siebie projekt robił. Zastanawia mnie dlaczego nikt nie poleca głośników instalacyjnych np. klipsch. Przy budowie domu przecież fajnie można je zabudować, ampli dać na tylną ścianę i wszystkie kable puścić od niego pod płytą gk. Może ktoś z branży się wypowie dlaczego tak nie powinno się zrobić ?Nawet fronty można umieścić za ekran projekcyjny czy muszą być przed ekranem ? Jakoś sobie nie wyobrażam w dedykowanej salce kinowej żeby głośniki były w formie pudełek poustawiane.

Nie chcę robić gówno burzy, ale sam czytam takie tematy żeby się doinformować. Sam zaproponowałeś klocki:

"

Denon X 3800 z Amazonu + Monitor Audio Bronze 200 + FX + center + SVS SB2000 albo REL HT1205 i Atmosy do kompletu 

Albo Onkyo RZ50 + ELAC Uni fi sa obecenie na promocji w niemczech lub KEF seria Q550/750 reszta bez zmian."

 

Poprawcie mnie, ale w dedykowanej salce kinowej nie doszukuje się żadnych plusów z zastosowania głośników nie instalacyjnych tym bardziej że w 1 poście pisze autor że zastosuje ekran powyżej 100 cali czyli pewnie z projektora. Kolumny zajmują trochę miejsca, kable muszą iść do tych głośników jakoś więc nawet ze ściany by wychodziły to muszą się plątać po pokoju. Może ktoś się w salonie chce pochwalić ładnym wyglądem kolumn, ale w dedykowanej sali kinowej nie powinno być mowy o zastosowaniu takich pudełek. 

Nie znam się, ale czy te instalacyjne głośniki może mają gorszej jakości dźwięk w porównaniu z tej samej półki cenowej do wolnostojących/podwieszanych głośników ? Logicznie  myślałem, że skoro w instalacyjnych nie ma obudów, ładnego lakieru itp powinny być tańsze ale może się mylę ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Instalacyjne nie mają obudów, ale koszt wyprodukowania skrzyni (nie licząc ekskluzywnych produktów) może być niższy niż panel na głośniki. Co prawda stara fota, ale tak u mnie leży 107" 21:9 (250cm szerokosci).

1618472319_20221205_230007(Kopiowanie).thumb.jpg.a52b97e7d2d82ea2b0adbf029dc80d56.jpg

Reszta to inwall

20230116_225709.jpg.ea54b6b1d42c249efa67962d179c0174.jpg

Tak masz na prawdę fajnie to zrobione (wcześniej sobie zapisałem jako inspiracja) i tak właśnie wyobrażam sobie salę kinową domową, faktycznie jakby fronty zmienić na instalacyjne też myślę by było ok.

Trochę nie zrozumiałem

"koszt wyprodukowania skrzyni (nie licząc ekskluzywnych produktów) może być niższy niż panel na głośniki." 

Jak mam to rozumieć, że jednak instalacyjne mogą być droższe niż pudełka w sumie nie ma takiego wyboru jak te wolnostojące? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek268 napisał:

Jak mam to rozumieć, że jednak instalacyjne mogą być droższe niż pudełka w sumie nie ma takiego wyboru jak te wolnostojące? 

Tak ogólnie rzecz biorąc to mogą być. Produkt produkowany w mniejszej skali mimo prostszej konstrukcji może być sprzedawany drożej żeby zwróciły się nakłady na jego opracowanie. Kolejna kwestia może być pozycjonowanie produktu przez producenta i sprzedawanie go drożej jako bardziej niszowy. Albo jedno i drugie i pewnie jeszcze coś by się znalazło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slawek268 napisał:

Jak mam to rozumieć, że jednak instalacyjne mogą być droższe niż pudełka w sumie nie ma takiego wyboru jak te wolnostojące? 

Moim zdaniem tak może być. Obudowa kolumn wolnostojących to zwykle MDF lub inne drewnopodobne płyty. Panel inwall to zaś sporej wielkości odlew z tworzywa lub stali. Weź do ręki taki panel, to nie jest tania sprawa takie coś wyprodukować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, te argumenty są logiczne. Już nie zaśmiecam tematu bo ciekawy, chciałem podpowiedzieć o takim zastosowaniu bo od początku wątku nikt koledze nie wspomniał o takim rozwiązaniu z instalacyjnymi czy in wall/instalacyjne tylko z automatu są podawane klocki typu  Monitor Audio Bronze 200 + FX itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, slawek268 napisał:

Poprawcie mnie, ale w dedykowanej salce kinowej nie doszukuje się żadnych plusów z zastosowania głośników nie instalacyjnych tym bardziej że w 1

Czasem ogranicza budżet. łatwiej jest doradzić coś na klasycznych rozwiązaniach.

22 godziny temu, slawek268 napisał:

Rozumiem, te argumenty są logiczne. Już nie zaśmiecam tematu bo ciekawy, chciałem podpowiedzieć o takim zastosowaniu bo od początku wątku nikt koledze nie wspomniał o takim rozwiązaniu z instalacyjnymi czy in wall/instalacyjne tylko z automatu są podawane klocki typu  Monitor Audio Bronze 200 + FX itp.

Pytanie było dobre. Uwierz inni zaśmiecają. Tu było normalne pytanie i dyskusja :)

Patrzyłem na :

"3. Fajnie byłoby się zmieścić w 10-15tys. zł"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Witam.

Zdecydowałem się jednak na te 7.1.4. Mam problem jednak z ustawieniem głośników bocznych. Tutaj slawek268 wrzucił fajną fotę poglądową gdzie głośniki są dokładnie w ścianach i po bokach. U mnie chyba tak nie da rady. Spójrzcie 

 

Screenshot_2.png.b38d634f03b17406bdaa6b35a5e9515e.png

 

Screenshot_1.png.f9fe7b857949f31b428659bc36d1becd.png

 

Jeżeli głośniki mają być na równi to bliżej przysuwając się ekranu nie da rady bo jest okno.

Mogę więc albo:

a) Cofnąć kanapę i głośniki wrzucić po bokach ale wtedy głośniki będą blisko ściany tylnej (czyli także sofa)... Okno jest dokładnie 0.65cm od ściany a drzwi 0.813cm więc realnie wtedy sofa stałaby tylko jakieś 0.50cm od ściany tylnej.

b) Rozwiązanie - czyli sofę daję tak, że mam dokładnie 3m od ekranu a głośniki boczne zwrócone w moją stronę pod kątem.

IMG_20240221_203317.jpg.455b0e10cd5d4807ef7b5cba61b87a73.jpg.1fdfd932f8f45c97d4c777dea9f51441.jpg 

Screenshot_3.png.c7ae3d8f1537b5379e9045fad2e7c716.png

 

c) Podsunąć sofę do ekranu aby głośniki były na równi, jednakże wtedy moja głowa byłaby tylko 2.54cm od ekranu

O tak jak na zdjęciu. A może coś innego? Poradzicie?

 

Ponadto jak dać głośnik centralny, zmieszczę go pod ekranem? 

Edytowano przez muaddibb83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, muaddibb83 napisał:

Witam.

Zdecydowałem się jednak na te 7.1.4. Mam problem jednak z ustawieniem głośników bocznych. Tutaj slawek268 wrzucił fajną fotę poglądową gdzie głośniki są dokładnie w ścianach i po bokach. U mnie chyba tak nie da rady. Spójrzcie 

 

Screenshot_2.png.b38d634f03b17406bdaa6b35a5e9515e.png

 

Screenshot_1.png.f9fe7b857949f31b428659bc36d1becd.png

 

Jeżeli głośniki mają być na równi to bliżej przysuwając się ekranu nie da rady bo jest okno.

Mogę więc albo:

a) Cofnąć kanapę i głośniki wrzucić po bokach ale wtedy głośniki będą blisko ściany tylnej (czyli także sofa)... Okno jest dokładnie 0.65cm od ściany a drzwi 0.813cm więc realnie wtedy sofa stałaby tylko jakieś 0.50cm od ściany tylnej.

b) Rozwiązanie - czyli sofę daję tak, że mam dokładnie 3m od ekranu a głośniki boczne zwrócone w moją stronę pod kątem.

IMG_20240221_203317.jpg.455b0e10cd5d4807ef7b5cba61b87a73.jpg.1fdfd932f8f45c97d4c777dea9f51441.jpg 

Screenshot_3.png.c7ae3d8f1537b5379e9045fad2e7c716.png

 

c) Podsunąć sofę do ekranu aby głośniki były na równi, jednakże wtedy moja głowa byłaby tylko 2.54cm od ekranu

O tak jak na zdjęciu. A może coś innego? Poradzicie?

 

Ponadto jak dać głośnik centralny, zmieszczę go pod ekranem? 

Pisałem Ci już na innym forum ...Odwróć to wszystko  o 180 stopni i po problemie .Ale Ty, albo nie rozumiesz co się do ciebie pisze  ,albo  nie chcesz zrozumieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
5 godzin temu, maciek72 napisał:

Ile chcesz przeznaczyć na ekran i projektor ?

Pokój będzie pomalowany na czarno ( lub ciemne kolory) ? 

Znajdę dla Ciebie 7 takich monitorów z uchwytami i 2 suby :)

Kupuję XGIMI AURA i ekran ULR. Wyjdzie cos chyba 13k. Tak chcę zrobić całość jak najlepiej pod kino więc będzie ciemno. Jeszcze będę potem to jakoś wygłuszał. Jeszcze dopytam o to jak ogarnę najpierw stan deweloperski domu.

2 godziny temu, Gmow1977 napisał:

Pisałem Ci już na innym forum ...Odwróć to wszystko  o 180 stopni i po problemie .Ale Ty, albo nie rozumiesz co się do ciebie pisze  ,albo  nie chcesz zrozumieć...

Kurcze haha, racja. Sorry, nie załapałem za 1 razem. Cholercia, dzięki. A męczyło mnie to :) Masz chłopie łeb. Też zastanawiałem się jak otwierać okno, że sofa będzie przy drzwiach itd. a tak, bajka. Cóż co dwie głowy to nie jedna... a może się starzeję haha.

Edytowano przez muaddibb83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maciek72 napisał:

Pomyśl o Tv 85-98 " 

Dużo wygodniej w użytkowaniu 

I dużo drożej ;) Tv będzie w salone 65". 

 

To mój pogląd: Screenshot_4.png.0b10516827013bbbb2ad8777b096cf43.png

 

A to wymiary: 

 

1. 80cm
2. 80cm
3. 60cm
4. 60cm
5. 200cm
6. 200cm
7. 145cm
8. 345cm
9. 140cm
10. 140cm
11. 265cm
12. 85cm
13. 85cm
14. 45cm
15. 45cm
16. 35cm
17. 35cm
18. 190cm
19. 190cm

 

Może być? Może o czymś zapomniałem? Głośniki wszystkie będą w ścianach, tylko przednie chyba muszą być jednak stojące. Chociaż jeżeli możliwe też chciałbym w ścianę.

Ściany to silikat, potem będę jakoś to na pewno wygłuszał. Sufit podwieszany z oświetleniem pokoju jak tutaj: tj. led listwa dookoła + małe oczka (tych gwiazdek nie będzie).

sensoryintegrated-co-uk-765x509.jpg.89c8c849ca16b4d24243bcc5d3c8a939.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koniecznie ekran transparentny akustycznie i central na wysokości frontów. 

Jeżeli 14 I 15 to też subwoofery to może się okazać że znajdziesz dla nich lepsze miejsce. Zostaw sobie możliwość puszczenia długich kabli na tył pomieszczenia. To wyjdzie w praniu. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...