Skocz do zawartości

Zgodność telewizora z soundbarem


Rafał1

Recommended Posts

Wytłumaczcie mi pojęcia z tego zestawu

https://m.ceneo.pl/54836002?cid=22716&crid=127488&pid=3796&utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting#tab=spec

Tam nie ma wzmacniacza?

Jest aktywny subufer i pieć głośniczków do rozstawienia.I to wszystko połączone kablami z tym subem.

Jak możecie piszcie możliwie dużo o tym zestawie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Butler ja nie udzielę Ci żadnej odpowiedzi w tym temacie,o którym pisałem że jestem zupełnie zielony.Co byłem pewny że widać po wpisach.

Dlatego prosiłem o możliwie szeroki opisie tego "setu"

Co tam potrzebne,czy kable,czy wzmacniacz itp.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał1 napisał:

W 5.1 nie uniknę wzmacniacza?

Możesz kupić sobie Logitech zestaw 5.1, Z906 czy jakoś tak.. Tam nie będziesz potrzebował wzmacniacza ale to głośniczki do komputera. Dodatkowo dośc mocno ograniczone jeżeli chodzi o obslugiwane kodeki oraz możliwość podłączenia źródeł (w porównaniu do zestawu z amplitunerem). 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał1 napisał:

Butler ja nie udzielę Ci żadnej odpowiedzi w tym temacie,o którym pisałem że jestem zupełnie zielony.Co byłem pewny że widać po wpisach.

Napisałeś że wszystkie głośniki połączone z subem. No to się pytam czy jesteś pewien. Bo z tego co w opisie jest napisane to zestaw składa się z aktywnego subwoofera a więc z wbudowanym wzmacniaczem, oraz kolumienek pasywnych czyli takich potrzebujących wzmacniacza/amplitunera.

To takiego zestawu potrzebujesz amplituner kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie podstawkowe lub podłogowe bez suba,amplitunera(Dopiero teraz uświadomiliście mi że amplituner nie równa się wzmacniacz)

W oko wpadły mi podstawkowe Audio pro A28

Lub podłogowe A48 chociaż do moich 20m pewnie i starczyłyby A38

Na razie robię research,czytam porównuję.

Odsłuchy w salonie Waszym zdaniem mają sens.Czy lepiej posłuchać tego w moim "zagraconym" salonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał1 napisał:

teraz uświadomiliście mi że amplituner nie równa się wzmacniacz

Amplituner to skrót dwu słów  amplifier + tuner czyli wzmacniaz z radiem :) .

 W kinie domowym 5.1 ( i więcej ) nazywa się to amplituner bo z zasady jest to wzmacniacz wielokanałowy z wbudowanym radiem i streamerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafał1 napisał:

W oko wpadły mi podstawkowe Audio pro A28

Lub podłogowe A48 chociaż do moich 20m pewnie i starczyłyby A38

Na razie robię research,czytam porównuję.

To sa aktywne modele. Grajace slabo. Poczytaj to forum i wnioski uzytkownikow ktorzy je testowali.

To nie do kina.

9 godzin temu, Butler napisał:

Amplituner - nie powinno się w ogóle używać tego określenia dla obecnych sprzętów kina domowego. W wielu modelach w ogóle zrezygnowano z modułu radia zostawiając tylko usługi sieciowe.

Zgadzam się. Z drugiej strony w wielu dodano funkcje sieciowe. Gdzie także jest radio. Ale jak nie ma tunera radiowego FM z lat '70 to nie jest amplitunerem a wzmacniaczem.

Teraz te nazwy sie nieco rozjechaly.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i stoją Audio Pro A 48 raz podłączone przez Audio pro grały całkiem ładnie 🤪

Za każdym razem ,aby grały z Tidala w którym grzebię przez smartfon  muszę je wyszukiwać przez Audio Pro connect?

Bo Tidala gra owszem ale na smartfonie.

Ok wszystko jasne z poziomu Audio Pro Connect trzeba wybrać Tidal 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To teraz czekam na LG 65"G 33la ,zamówiony przez internet będzie lada dzień.Kalibracja zamówiona na wtorek.Zobaczymy jak to wszystko zadziała spięte razem.Czy ktoś z Was może polecić dobre źródło filmów Blu-ray.Czy tylko kupowanie płyt po ponad 200zł sztuka.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał1 napisał:

Czy ktoś z Was może polecić dobre źródło filmów Blu-ray.Czy tylko kupowanie płyt po ponad 200zł sztuka.

Nic nie jest za darmo. No chyba że akceptujesz P2P, wtedy z sieci sobie ściągasz film i na jakimś multimedialnym playerze odpalasz. Uprzedzam sugestie o jakości, jak zobaczysz frazę REMUX to będzie to wierna kopia BR 1:1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gienas napisał:

Zwykle wszystkomające kombajny do P2P mają wbudowany player.

Komputer czy NAS jako klient P2P nie jest zbyt dobrym playerem dla tesci HDR oraz TrueHD i DTS-HD MA.

Chodzi mi o Playery typu Zidoo, Dune, NvidiaShield, Amazon Stick, nawet Xbox-X. Te za to nie bardzo się nadają do P2P.

A czy mina czasowa... Prawo zabrania udostępniać a nie ściągać. Bez problemu można skorzystać z torrentów nie wysylajac w sieć nawet bita. Owszem, trakery opierają się na wymianie i dla zwykłego usera brak ratio oznacza zwykle ban, ale są opcje które pozwalają być nietykalnym pod tym kątem. Poza tym coraz więcej osób korzysta z shellboxów.

Są też warezy, to już klasyczny download.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV ma kilka HDMI, ale tylko jedno z ARC (lub nowsze eARC), oprócz klasycznej funkcji wejścia do TV  służy także do podłączenia ze sprzętem audio - jak Twoje Audio Pro, soundbar czy amplituner.

Pozostałe wejścia HDMI w TV są zwykle i do nich podłączasz napędy, dekodery, konsole itd.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Rozumiem to tak. Przesyłanie dźwięku w moim przypadku to dwa wejścia w telewizorze ARC i eARC.

Jako że audio pro a48 obsługuje ARC to taki przewód stosuje.Wejście eARC w telewizorze nie będzie wykorzystane.

Reszta wejść w telewizorze to zwykłe HDMI ale przewody HDMI mają:

Standard 1.3c. 1.4 a lub b   2.0. 2.1 

Wersje przewodu:

Standard HDMI High Speed HDMI Premium High Speed HDMI Ultra High Speed HDMI 

Oznaczenia przewodu:

OFC miedź beztlenowa 

CCA aluminium pokryte miedzią 

CCA stalowe pokryte miedzią

AEG(średnice od 0,2min do 0,64minimetra (przewody będą luzem nie w ścianie)

Na razie sprzęty do podłączenia z telewizorem

audio pro a 48 

dekoder od Vectry Tv Smart 4k box

i planuję blu-ray natywne

Jakiego przewodu HDMI użyć do wyżej wymienionych uwzględniając ich standard,wersję,oznaczenia i AEG?

Telewizor LG już w drodze pewnie będzie jutro.A ja bez kabli.

A mam 14 dni na jego zwrot gdyby coś było nie tak.Kalibracja umówiona ze SkalibrujTV na ten wtorek 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze masz jedno wejście ARC (starsze) albo jedno wejście eARC (nowsze). Nie ma możliwości by TV miał dwa HDMI z Audio Return Channel. U Ciebie to HDMI port nr.2., /patrz fota niżej. Przewdy HDMI 2.0 wystarczą, oczywiście możesz kupić 2.1, to nie są duże pieniądze. Ja mam te https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-emyr-certyfikowany-2-1-uhs-1metr-13304770701

uhdoled65g33la_4__6b536dd8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafał1 napisał:

Czy tylko kupowanie płyt po ponad 200zł sztuka.

Niestety wypozyczalni już nie ma. A szkoda :(

Warto zaglądać na OLX ogladnąc 2-3 razy w ciągu roku i puścić dalej.

No albo traktować to jako kolekcję.

16 godzin temu, Rafał1 napisał:

 

To nie jest mój cytat!

Słabo to działa na tym forum

W każdym razie tych Audio pro posłuchaj. Nie każdy jest z nich zadowolony. Mówie o dzwieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To nie jest mój cytat!

Słabo to działa na tym forum

Jeżeli cytuje się wypowiedź, w której już były cytowane wypowiedzi innych użytkowników to czasami może się to nakładać. A wtedy nie wiadomo czyj to był cytat.

Dlatego (o czym często pisałem) warto po napisaniu posta sprawdzić czy jest wszystko w porządku (jest na to kwadrans, więc w zupełności wystarczy) i edytować błędy, a poza tym nie ma sensu cytować całej wypowiedzi poprzednika gdy się odpowiada bezpośrednio po nim.

Pozdrawiam

PS. Usunąłem zdublowany post i niepotrzebne cytaty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...