Skocz do zawartości

Rotele MK1 vs MK2 ( Rotel RA-1572 i Rotel RA-1592) ??


Tweeter2016

Recommended Posts

Powiedział bym że do Golda ten rotel byłby dobrym kompanem.

Czym siędokładnie różnią to Top Hi Fi Ci pomoże.

Do obu mozna dobrac tez inne ciekawe wzmacniacze.

Roskan Caspian M2 teraz na promocji, Denon PMA 1600/1700 ne, Primare i15/25 które sa jasniejsze bardziej detaliczne, Arcam SA30,

No jest tego troche.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!  A znasz różnice między 1572 MK2 a 1592 MK2? Chodzi mi o rzeczy których nie ma w danych producenta, czyli takie sprawy które wychodzą jak się dopiero używa dany sprzęt? 3200 zł dopłaty to dla mnie sporo, mam za to jedną kolumnę :) Poza tym nie potrzebuje tyle mocy co ma do zaoferowania 1592, gdyby tańszy model nie różnił się wiele sygnaturą brzmienia i poradził sobie równie dobrze z kolumienkami, to oczywiście wolę tańszy 1572.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście podstawowa różnica to wydajność końcówki mocy. na ile podobnie zbudowany jest przedwzmacniacz tego nie wiem. bo mam inne sprzęty rotela, np. rb-1582mk2. zastanawiając się nad tym czy warto przepłacać, kupić słabszą... doszedłem do wniosku że to zakup na lata. gdym miał w planach inne klocki i określony budżet zdecydowałbym się na słabszą.

szukaj informacji na innych forach, jest dużo posiadaczy tego typu roteli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Posiadaczy Roteli tak dużo nie widziałem, zresztą jakoś większość chwali 1592, o 1572 jakby mniej pozytywnych opinii.

Generalnie zmiana na MKII była poniekąd wymuszona,  gdyż spłonęła fabryka AKM i trzeba było poszukać  innego dostawcy. Zastosowano więc kość od Texas Instrument, dokonano kilku mniejszych zmian i tak powstała nowsza wersja. 

Mając  jeszcze Rotela A14 słuchałem zarówno 1572 jak i 1592. Sygnatura dźwięku podobna, w wyższym modelu jest przede wszystkim większą moc, której ja do mojego 25 metrowego  pokoju nie potrzebowałem i wybrałem 1572.  Na tyle mi się podoba granie Rotela, że od niedawna mam dzielonkę RC-1572 MKII z RB-1552 MKII i na tym poprzestanę 😀 (niestety w podpisie nie mogę zaktualizować obecnego systemu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...