Skocz do zawartości

wzmacniacz stereo a może coś innego- prośba o poradę


disaster3

Recommended Posts

Hej, hej :) 

Witam wszystkich!

Jeśli ten post nie w temacie lub nie w tym dziale, wybaczcie :( .

Chciałbym zasięgnąć porady, niedługo będę, wykańczał bliźniaka i się tam przeprowadzał i chciałbym już pod tym kątem zorientować w kontekście planowania zakupu jakiegoś audio.

Audiofilem nie jestem, już się z tego "wyleczyłem" :) Mam fajne Diy kolumny 3drożne, zrobione jakieś 10 lat temu, na dynaudio Esotar t330d + 2xSS Revelator (15+22).

Obecnie słucham głównie, Spotify Premium/Tidal Master czyli streaming poprzez iPada i w zasadzie, wszystko od Metallica, Dire Straits, poprzez Armin van Buuren, do Bania u Cygana/Ona Tanczy dla mnie :D .

Pokój to pokój przeznaczony na biuro(praca zdalna)/gościnny, w trakcie dnia często będzie w tle lecieć jakieś radio/spotify, muzyka do pracy. Ale wieczorem w weekend to pewnie, będzie azyl dla mnie aby siąść sobie ze szklaneczką whisky i sobie czegoś posłuchać.

Wizualizacje jak będzie pokój wyglądał i gdzie zaplanowane są głośniki dorzucam, pokój ok 11m^2 i pozycje głośników jak na obrazkach.

Nie planuje robić żadnych specjalnych przygotowań pomieszczenia itd. Po prostu, meble, głośniki, itd...

Natomiast kompletnie nie mam pojęcia odnośnie co warto kupić (napęd głośników) + w jaki sposób mam zamiar puszczać muzykę (streaming), w żadne gramofony itd. się nie będę bawił, ale oczywiście wzmacniacz + dac aby kablem cyfrowo puścić muzykę z iPad'a jak najbardziej, bardziej niż po bluetooth.

W tej chwili właśnie w taki sposób właśnie przesyłam sygnał, poprzez Adapter Phiree U2S USB<>coaxial do dac'a (diy) i rca do wzmacniacza tez diy. Tylko tak jak wspomniałem to rozwiązanie z przed ponad 10 lat.

Chciałbym kupić teraz jakiś nowy wzmacniacz + ewentualnie jakiś dac.

Budżet.... nie mam kompletnie pojęcia, ale jeśli nie będę przygotowywał pokoju pod odsłuch to też nie chce mierzyć z armaty do muchy, dlatego jakiś rozsądek mile wskazany, może niekoniecznie 1-2k PLN :D ale jeśli zmieściłbym się pomiędzy 5-10k PLN byłoby miło.

Prośba o pomoc/sugestie.

Z góry dzięki! 

IMG_5303_sm.jpg

phiree2.JPG

phiree.JPG

biuro2.JPG

biuro1.JPG

Edytowano przez disaster3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Kolumny po byku - fajne! Przypominają trochę polskie YB Audio.

Powiedz w czym robisz wizualizacje / renderingi? Z jakiego softu korzystasz?

Dobre oko, tak, to Robert z Pawłem robili "paczki" jeszcze zanim ruszyli oficjalnie ze stroną :) stare dzieje...

Odnośnie wizualizacji to nie ja je robiłem, zdjęcia od mojej Pani architekt, która ogarnia nam chatę i tworzy projekt, dorzuciłem aby poglądowo pokazać co i jak.

Zielonego pojęcia nie mam 🤷‍♂️ z czego korzysta nie moja działka ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One takk stoją czy to jest jakas wizualizacja?

Faktycznie z wyglądu fajne.

Roskan Caspian M2, Rotel 1572, ale może udało by sięupolowac ponad budżet uzywaną Leema Tucana II? Świetny wzmak.

Z tym że to nie ma żadnego absolutnie znaczenia jesli kolumny będa tak stały.

Wtedy ten budżet 1-2k wchodzi w gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

One takk stoją czy to jest jakas wizualizacja?

Faktycznie z wyglądu fajne.

Roskan Caspian M2, Rotel 1572, ale może udało by sięupolowac ponad budżet uzywaną Leema Tucana II? Świetny wzmak.

Z tym że to nie ma żadnego absolutnie znaczenia jesli kolumny będa tak stały.

Wtedy ten budżet 1-2k wchodzi w gre.

tak, tak mniej wiecej bedą stały, jeszcze fizycznie nie wiem bo to wizualizacja architekta, jak przesłałem ich wymiary i zostały "gdzieś" wpasowne, możliwe ze jakieś drobne korekty kierunku ale miejsce ich bedzie takie jak na zdjęciach, ta prawa też stricte przy ścianie nie bedzie, trochę (jakieś 10-15 cm) bedzie na pewno odsunieta bo nóżki/porty z tyłu nie pozwolą jej dosunąć, ale też nie bedzie na środku pokoju :) oczywiście delikatne korekty kierunku na kanape pewnie też, no ale niestety nic wiecej nie wymysle. Za mały pokój z innym przeznaczeniem i to ich jedyne miejsce aby nie wylądowały w piwnicy.

Wiec jak to mówią lepszy wróbel w garsci niż gołąb na dachu.

Inaczej pozostanie mi tylko Chord Mojo/Audioqest DragonFly red i słuchawki ale coś z głośników też bym od czasu do czasu posłuchał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, ciężko tu widzę jakiekolwiek rozsądne możliwości na odsłuch :/ Na 11m2 to widziałbym KEF LSX II, a nie kolumny tych wymiarów, chociaż i przy takim ustawieniu byłoby średnio. 

Rozumiem w takim razie, że takich "klocków" nie pchać do takiego pomieszczenia i np. takie aktywne Kefy spełniłby swoją. Nie musiałbym wtedy szukać wzmaka tylko podawać sygnał np.  z takiego iPada?

1 godzinę temu, Bury22 napisał:

Bartek nie rób takich rzeczy :) masz mega fajny zestaw a chcesz go udusić, chcesz to wymienimy sie :) ja CI dam monitory fajne a ty mi te kolumny :) jeszcze piec Ci kupie :D

w salonie niestety nie ma dla nich miejsca, w sensie projekt wnętrza dołu nie przewiduje, pieszczotliwie nazywane przez moją małżonkę "trumnami" dla nich miejsca :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, disaster3 napisał:

Rozumiem w takim razie, że takich "klocków" nie pchać do takiego pomieszczenia i np. takie aktywne Kefy spełniłby swoją. Nie musiałbym wtedy szukać wzmaka tylko podawać sygnał np.  z takiego iPada?

Tak podajesz najlepiej przez wifi,fonem czy tabletem.

Tylko trzeba pamiętać o jednym, każdą taką kolumienkę musisz podłączyć kablem do prądu i dobrze do głównej podłączyć kabel internetowy z routera.

Po za tym te z nowej serii LSX II są bardzo ładne, malutkie i na prawdę dobrze grają. Bardzo pasują do nowoczesnych wnętrz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, disaster3 napisał:

Rozumiem w takim razie, że takich "klocków" nie pchać do takiego pomieszczenia i np. takie aktywne Kefy spełniłby swoją. Nie musiałbym wtedy szukać wzmaka tylko podawać sygnał np.  z takiego iPada?

w salonie niestety nie ma dla nich miejsca, w sensie projekt wnętrza dołu nie przewiduje, pieszczotliwie nazywane przez moją małżonkę "trumnami" dla nich miejsca :( 

A masz jeszcze klocki CA Czy też sprzedałeś? Kiedyś nawet rozmawialiśmy o odkupieniu tych paczek od Ciebie, daj znac może nadal chcesz je sprzedać :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bury22 napisał:

A masz jeszcze klocki CA Czy też sprzedałeś? Kiedyś nawet rozmawialiśmy o odkupieniu tych paczek od Ciebie, daj znac może nadal chcesz je sprzedać :)

 

prawie wszystko sprzedałem, prawie bo zapomniałem o tym klocku :D 

image.png.417ee8eea2ff5ec2a5257ee763f6a48a.png

Zapakowany w pudełku i zapomniany od 10 lat w mojej garderobie :D 

ArcAudio 120.4

Tylko to mi zostało z klocków CarAudio i jakiś "śmietnik" w piwnicy

Odnośnie paczek, to się zastanowię bo jeśli faktycznie ich nie przewiozę do chaty to może nie ma sensu ich trzymac ale będzie ciężko bo z tweeter'ami jestem emocjonalnie związany i jak pamiętasz dość długo ich szukałem aż w końcu udało się nówkę parę sprowadzić z USA.. no jest trochę historii z "trumnami"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, disaster3 napisał:

prawie wszystko sprzedałem, prawie bo zapomniałem o tym klocku :D 

image.png.417ee8eea2ff5ec2a5257ee763f6a48a.png

Zapakowany w pudełku i zapomniany od 10 lat w mojej garderobie :D 

ArcAudio 120.4

Tylko to mi zostało z klocków CarAudio i jakiś "śmietnik" w piwnicy

Odnośnie paczek, to się zastanowię bo jeśli faktycznie ich nie przewiozę do chaty to może nie ma sensu ich trzymac ale będzie ciężko bo z tweeter'ami jestem emocjonalnie związany i jak pamiętasz dość długo ich szukałem aż w końcu udało się nówkę parę sprowadzić z USA.. no jest trochę historii z "trumnami"

Bardzo zacny piec!! Zobacz co masz z tych śmieci, ostatnio drogo idą :) 

Tweeter pamietam oczywiście :), ale parę ładnych lat ich słuchałeś wiec może już wystarczy :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2024 o 14:10, disaster3 napisał:

Hej, hej :) 

Witam wszystkich!

Jeśli ten post nie w temacie lub nie w tym dziale, wybaczcie :( .

Chciałbym zasięgnąć porady, niedługo będę, wykańczał bliźniaka i się tam przeprowadzał i chciałbym już pod tym kątem zorientować w kontekście planowania zakupu jakiegoś audio.

Audiofilem nie jestem, już się z tego "wyleczyłem" :) Mam fajne Diy kolumny 3drożne, zrobione jakieś 10 lat temu, na dynaudio Esotar t330d + 2xSS Revelator (15+22).

Obecnie słucham głównie, Spotify Premium/Tidal Master czyli streaming poprzez iPada i w zasadzie, wszystko od Metallica, Dire Straits, poprzez Armin van Buuren, do Bania u Cygana/Ona Tanczy dla mnie :D .

Pokój to pokój przeznaczony na biuro(praca zdalna)/gościnny, w trakcie dnia często będzie w tle lecieć jakieś radio/spotify, muzyka do pracy. Ale wieczorem w weekend to pewnie, będzie azyl dla mnie aby siąść sobie ze szklaneczką whisky i sobie czegoś posłuchać.

Wizualizacje jak będzie pokój wyglądał i gdzie zaplanowane są głośniki dorzucam, pokój ok 11m^2 i pozycje głośników jak na obrazkach.

Nie planuje robić żadnych specjalnych przygotowań pomieszczenia itd. Po prostu, meble, głośniki, itd...

Natomiast kompletnie nie mam pojęcia odnośnie co warto kupić (napęd głośników) + w jaki sposób mam zamiar puszczać muzykę (streaming), w żadne gramofony itd. się nie będę bawił, ale oczywiście wzmacniacz + dac aby kablem cyfrowo puścić muzykę z iPad'a jak najbardziej, bardziej niż po bluetooth.

W tej chwili właśnie w taki sposób właśnie przesyłam sygnał, poprzez Adapter Phiree U2S USB<>coaxial do dac'a (diy) i rca do wzmacniacza tez diy. Tylko tak jak wspomniałem to rozwiązanie z przed ponad 10 lat.

Chciałbym kupić teraz jakiś nowy wzmacniacz + ewentualnie jakiś dac.

Budżet.... nie mam kompletnie pojęcia, ale jeśli nie będę przygotowywał pokoju pod odsłuch to też nie chce mierzyć z armaty do muchy, dlatego jakiś rozsądek mile wskazany, może niekoniecznie 1-2k PLN :D ale jeśli zmieściłbym się pomiędzy 5-10k PLN byłoby miło.

Prośba o pomoc/sugestie.

Z góry dzięki! 

IMG_5303_sm.jpg

phiree2.JPG

phiree.JPG

biuro2.JPG

biuro1.JPG

Cześć,

Nasza uwaga :)

-Nie wstawiłbym do 11 metrów tak dużych kolumn. Nawet zamknięcie obudowy, odsunięcie od ściany czy też inne rozwiązania, nie są w stanie dać dobrego efektu w takim metrażu.

Także zmiana wzmacniacza na inny...no nie wiedzę tego :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, disaster3 napisał:

Rozumiem w takim razie, że takich "klocków" nie pchać do takiego pomieszczenia i np. takie aktywne Kefy spełniłby swoją. Nie musiałbym wtedy szukać wzmaka tylko podawać sygnał np.  z takiego iPada?

Dokładnie tak. Gdyby brakowało Ci w nich dołu, to możesz dołożyć zawsze niewielki subwoofer jak REL T-Zero

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, disaster3 napisał:

tak, tak mniej wiecej bedą stały, jeszcze fizycznie nie wiem bo to wizualizacja architekta, jak przesłałem ich wymiary i zostały "gdzieś" wpasowne, możliwe ze jakieś drobne korekty kierunku ale miejsce ich bedzie takie jak na zdjęciach, ta prawa też stricte przy ścianie nie bedzie, trochę (jakieś 10-15 cm) bedzie na pewno odsunieta bo nóżki/porty z tyłu nie pozwolą jej dosunąć, ale też nie bedzie na środku pokoju :) oczywiście delikatne korekty kierunku na kanape pewnie też, no ale niestety nic wiecej nie wymysle. Za mały pokój z innym przeznaczeniem i to ich jedyne miejsce aby nie wylądowały w piwnicy.

Wiec jak to mówią lepszy wróbel w garsci niż gołąb na dachu.

Inaczej pozostanie mi tylko Chord Mojo/Audioqest DragonFly red i słuchawki ale coś z głośników też bym od czasu do czasu posłuchał.

No to wex sobie tańszy wzmacniacz. Bo to nie będzie miało sensu.

Albo poluj na te dobre używane co wymieniłem.

Ale nie oczekuj bdownaia prawidłowej sceny, głebi dzwieku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...