Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Znalazłam taki mikrofon pojemnościowy:

https://allegro.pl/oferta/mikrofon-savio-sonar-pro-savgmc-sonarpro01-16377413825 

Czy podłączenia go do smartfona  z Androidem (mój Samsung Galaxy S23 nie ma gniazda typu jack)

w ogóle ma sens? Czy mój telefon go wykryje?

Będę wdzięczna za sugestie 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Zobacz jakie on ma te wejście usb. Mój mikrofon HyperX Quadcast S  ma wejście usb typu c i kablem zakończonym z obu stron usb typu c podłączam go do telefonu z andronoidem i normalnie działa.

A jeśli połączę  kablem USB A - USB C, to nie wykryje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2024 o 10:59, Tomasz S. napisał:

Propo mikrofonów, czy sprawdzał ktoś może dayton audio imm-6 lub imm-6c ? Na forum Wiim widzę,że trochę osób wybiera te akurat.

Ja mam, ale z wykonanych do tej pory pomiarów usznie najlepiej sprawdza mi się ten z mikrofonu w telefonie ;)

Dnia 28.09.2024 o 16:26, Wito76 napisał:

Uprzedziłeś  mnie. Umik ma swój numer seryjny i dedykowany do konkretnego egzemplarza mikrofonu plik kalibracyjny. Ja akurat nie mam wielkich porównań, w zasadzie to od razu Umika używałem. Ale kolega, który swego czasu doradzał mi i prowadził za rączkę w kwestiach DSP porównywał różne mikrofony i jak twierdzi, wychodzi nieraz spora różnica pomiarowa.

Mikrofony Dayton też mają pliki kalibracyjne. 

Do pobrania na stronie producenta po podaniu nr seryjnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Znalazłam taki mikrofon pojemnościowy:

https://allegro.pl/oferta/mikrofon-savio-sonar-pro-savgmc-sonarpro01-16377413825 

Czy podłączenia go do smartfona  z Androidem (mój Samsung Galaxy S23 nie ma gniazda typu jack)

w ogóle ma sens? Czy mój telefon go wykryje?

Będę wdzięczna za sugestie 😀

 

Mam s23 i podłączyłem chiński tonor tc30 usb typu C i został wykryty 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No to do telefonu musisz go podłączyć kablem z obu stron zakończonym usb C.

Właśnie tak zamierzam zrobić 😊 Właśnie podłączyłam jakiś tani chiński mikrofon do komputera, który ma kabel zakończony USB typu A. Dałam przejściówkę z USBA typu A na USB typu C i telefon go wykrył 😀

Niestety po ostatniej aktualizacji softu nie chce mi zrobić Room Correction i to zarówno z użyciem mikrofonu wewnętrznego telefonu jak i z użyciem mikrofonu zewnętrznego podpiętego do portu USB typu C. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tani chiński mikrofon komputerowy (na USB typu A) pomimo wykrycia go przez smartfona - nie dał rady.

Zrobiłam ponownie Room Correction przy użyciu mikrofonu wbudowanego w telefon i poszło.

Dźwięk zauważalnie uległ poprawie. Jest lepszy bas. To pewni przez podbicie niskich tonów. 

Zakupię ten mikrofon pojemnościowy i zobaczymy jak to pójdzie :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stach_s napisał:

Bardziej chodziło mi o Twój odbiór grania po korektach, niż wykresy

Właśnie zrobiłam ponownie Room Correction przy użyciu mikrofonu wbudowanego w telefon i jednak jest lepiej niż przy użyciu zewnętrznego mikrofonu kierunkowego. Jest lepszy bas, tj. taki bardziej punktowy i schodzący niżej. Poprzednio dźwięk był płaski.

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...