Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Jak ktoś lubi cyferki to jest też recenzja od ASR. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-ultra-streamer-preamp-review.57342/

Jeżeli kogoś interesuje samo podsumowanie to brzmi tak  ( przetłumaczone przez AI )

Cytat

WiiM Ultra osiąga doskonałą wydajność strumieniową dzięki doskonałej implementacji kodeka. Bogata funkcjonalność to kolejny plus, podobnie jak aplikacja. Nowy wyświetlacz nie zrobił na mnie wrażenia i w ogóle, był trochę negatywny, chociaż ogólnie jestem fanem takich rzeczy. Wyjście na słuchawki nie jest przydatne do poważnego słuchania. Stopień gramofonowy może być w porządku, jeśli hałas nie jest problemem. Wreszcie, wsparcie dla Bluetootha jest rozczarowujące z brakiem obsługi LDAC.

Myślę, że gruntowna modernizacja interfejsu użytkownika z lepszą platformą i dodanie obsługi LDAC poszłoby daleko w uzasadnieniu wyższych kosztów i wyświetlacza.

Polecam WiiM Ultra. Jest tu taka niesamowita ilość możliwości, że połączona z doskonałym kodekiem i rozsądnym kosztem, trudno jest go przegapić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Doniu99 napisał:

Masz rację, telefon był skierowany swoim dołem w kierunku głośników w centralnym ich punkcie w miejscu odsłuchu. 

A co masz na myśli mówiąc, ograniczyć zakres pomiaru do basu? W sensie pozostałe częstotliwości po korekcji ustawić do poziomu 0? 

Przecież główny mikrofon telefonu jest właśnie na dole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że lepszej jakości dźwięk jest z Przeglądarki z YT Music, przez PC (Format Windowsowy 32bit 96khz) po USB do DACa, aniżeli z Wiima Ultra ze Spotify po optyku do tego samego DACa?

Teoretycznie ze Spotify powinno lecieć Bit Perfect, i przez to, że omija PC, dźwięk powinien być w teorii lepszy? Nie wiem czemu, ale muzyka lecąca przez PC (USB) do DACa wydaje mi się jakaś lepsza. 

Jedynym wytłumaczeniem są: albo mi się wydaje, albo po prostu DAC ma lepsze wejście USB i pomimo iż dźwięk pochodzi z gorszego źródła (Youtube Music z przeglądarki vs Spotify Connect), to jest lepszy? 

Nie wiem, czy gadam tutaj z sensem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz S. napisał:

To nie jedyne wytłumaczenia. Słuchasz innych wersji ( mastering ), innych plików,  w innych formatach ( kodeki ) z innych źródeł, pewnie w innej głośności. Jest więcej zmiennych niż się wydaje.

Wiim ustawiony na fixed volume bez limitu max głośności. W obydwu przypadkach sterowanie preampem DACa. Głośność wyrównana.


Zdaję sobie sprawę z tego, że inne źródła i kodeki - przecież to napisałem :) Z tym, że jeżeli chodzi o źródło i kodeki, to te chyba działają na korzyść Spotify (320kbps ogg), a nie na korzyść YT Music (256kbps aac)? Przynajmniej tak by się mogło wydawać.



Jest coś jeszcze co pominąłem?

 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Jak ktoś lubi cyferki to jest też recenzja od ASR. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-ultra-streamer-preamp-review.57342/

Jeżeli kogoś interesuje samo podsumowanie to brzmi tak  ( przetłumaczone przez AI )

 

O! Czekałem na jego recenzję i pomiary. Szkoda, że nie odniósł się do wiima pro plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomasz S. napisał:

Pomiary Pro Plus też są na stronie. To zależy co chcesz porównywać, ale recenzja jest tu:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-pro-plus-streamer-review.50254/

Wiem wiem, znam. Byłem ciekaw jego opinii o ile ultra jest lepszy od pro plus. @Tomasz S. A Ty masz już swojego Ultra?

Swoją drogą, jestem ciekaw. Kto z Ultra używa zewnętrznego DAC’a, jakiego i jakie zmiany zauważył zgredem wbudowanego. Amir bardzo odważenie mówi, że nie widzi potrzeby zewnętrznego DAC’a, ponieważ ten wbudowany jest wystarczający. Nie mówię, że się zgadzam, ale jestem ciekaw co powiedzą osoby korzystające z zewnętrznych przetworników 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MariuszZ napisał:

Skorygować w zakresie np. 40-400Hz i reszty nie ruszać, no chyba że czegoś za dużo albo za mało to wtedy podciągnąć na ucho filtrem półkowym. 

Mic telefonu pomierzy powyżej 400Hz z błędami, a DSP otym nie wie i skoryguje bezmyślnie.

Ustawiłem zakres 40-400 i odpowiednią strona tel na wysokości odsłuchu w odpowiednim miejscu... I przyznam szczerze nadal sporo tego basu i trochę mniej środka i szczegółów w dźwiękach...

Pomiar wykonany telefonem Samsung S23

Screenshot_20240930_150044_WiiM Home.jpg

Screenshot_20240930_151309_WiiM Home.jpg

Screenshot_20240930_150300_WiiM Home.jpg

Screenshot_20240930_151829_WiiM Home.jpg

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...