Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Sama kość wiem ze nie gra. Kwestia implementacji i pozostałych rzeczy i właśnie tu się zastanawiam..🤔

Mam świadomość że to sprzęt za nie całe 2000 zł. Aczkolwiek nie mam wiedzy niestety w tym temacie więc ciężko mi się odnieść do czegokolwiek innego.

Do tej pory miałem daca FX audio x6 za około 250zl przy PC i ten z cxa81mk2 i pomiędzy nimi czuć różnice na korzyść cxa81mk2. Pytanie jak będzie w przypadku wiim ultra bądź mxn10. Pewnie pozostaje tylko i wyłącznie odsłuch i ocena 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Doniu99 napisał:

Sama kość wiem ze nie gra. Kwestia implementacji i pozostałych rzeczy i właśnie tu się zastanawiam..🤔

Mam świadomość że to sprzęt za nie całe 2000 zł. Aczkolwiek nie mam wiedzy niestety w tym temacie więc ciężko mi się odnieść do czegokolwiek innego.

Do tej pory miałem daca FX audio x6 za około 250zl przy PC i ten z cxa81mk2 i pomiędzy nimi czuć różnice na korzyść cxa81mk2. Pytanie jak będzie w przypadku wiim ultra bądź mxn10. Pewnie pozostaje tylko i wyłącznie odsłuch i ocena 😉

Wielkiej różnicy nie ma tym bardziej że to wszystko implementacja ESS Sabre. Więcej kolumny, wzmacniacz i przede wszystkim akustyka zmieniają w dźwięku, a jak chcesz analogowe ciepłe granie to gramofon i winyl a do tego DAC ci nie potrzebny tylko przedwzmacniacz gramofonowy. Sam mam dość juz tych wszystkich daców jeszcze tylko takie za 8-10.000 nie miałem a czy będzie aż takie dużo lepsze granie wątpię. 

Ja nie widzę różnicy miedzy daciem w Wiim Ultra a Eversolo Z8 za 3 tysiące, czy CA Dac Magic 200,który też mam. Może moje stare uszy nie wyłapują już wszystkich dźwięków może taki 20-30 latek usłyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dojechały monobloki od Fosi. Zastąpiły zmudowanego NADa 356. Na Wiima dalej czekam. Póki co monobloki steruje DX7 Pro od Toppinga w trypie Pre. Co mogę powiedzieć w porównaniu do NADa 356 po modzie, gdy Topping robił za Pure DACa?

Jest inaczej... Na początku wydaje się, że trochę gorzej... Czemu? A bo nagle pojawiło się więcej góry. Mózg jednak jest przyzwyczajony do kilkuletniego brzmienia, gdy ta góra zawsze była trochę stłumiona. Czy to znaczy, że pieniądze w piach? Moim zdaniem nie. Przecież o to mi chodziło. Wcześniej narzekałem na za mało góry :) Przyzwyczajenie głowy wpływa diametralnie na pierwszą ocenę sprzętu.

Minęło kilka godzin, i już góra tak nie przeszkadza, ale trzeba słuchać trochę ciszej. Na pewno nie jest tak "przyjemnie" jak z NADem... ale to wiadomo czemu. Teraz z Toppingiem jako Pre i tymi monoblokami, dźwięk jest po prostu idealnie linowy. Do luźnego dłuższego słuchania, mi to nie odpowiada. Dlatego czekam na Wiima, aby korekcja i podbicia basu zrobiły robotę. 

Co do samych monobloków Fossi - małe, zgrabne. Czuć moc i dynamikę. Bas jest zwarty, muzyka szybka. Nic się nie wlecze. Jedyne co jest kiepskie to ich nagrzewanie się. Po 2 godzinach grania, 45 stopni każdy, mierząc temperaturę obudowy. Wiedziałem, że będzie sporo, ale liczyłem na 36 (tak jak na filmikach od Fosi). Dodatkowy minus to na pewno pobór mocy w standaby modzie. Jak komuś jednak to nie przeszkadza i ma pre, aby trochę obrobić dźwięk, to takie monobloki są spoko opcją. Polecam. Czysta neutralna siła brzmienia. 

Dojdzie Wiim Ultra, podłącze suba, zrobię korekcję. Jak nie podpasuje, edytuję sobie pod własne potrzeby. Pewnie się z tym namęczę (ale to nawet fajnie) i czuję, że będzie efekt końcowy w pełni zadowalający. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, renoxd napisał:

Minęło kilka godzin, i już góra tak nie przeszkadza, ale trzeba słuchać trochę ciszej.

Ja tak mialem z Dodą.
Generalnie dziwne odczucia. Raz gory duzo, jesli sie jej nawet szukalo, no i to gorzej, ale jednak potem lepiej, tylko trzeba sluchac ciszej. Raz mozg nieprzyzwyczajony, potem sie ogarnal jakos. Ogolnie dalej nie rozumiem opisow dzwiekow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Raz gory duzo, jesli sie jej nawet szukalo, no i to gorzej, ale jednak potem lepiej, tylko trzeba sluchac ciszej"

No dokładnie o to chodzi. Człowiek słucha latami wycofanej góry, więc może mu jej brakować z czasem. Nagle ją dostajesz i mózg Ci mówi, że coś jest nie tak.. jest inaczej. U mnie zadziałała głowa tak, że pierwszy odruch był negatywny - ale to chyba jest normalne w miarę (chyba, że wzmaki klasy D potrzebują też kilku godzin wygrzania się).

Skoro stare brzmienie było dla mnie bardzo dobre, ale chciałem więcej góry dla odmiany, to wydaje się, że mózg się musi trochę przyzwyczaić. Przynajmniej ja tak mam. Z bardzo dobrego brzmienia nie wskoczysz w zachwyt w inne, równie dobre. Jest po prostu inaczej, co nie znaczy że lepiej. Nie znaczy też że gorzej. Po prostu.. inaczej. Na pewno sprzęt zajmuje mniej miejsca. Co było wymogiem po zakupie nowego TV :)

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, renoxd napisał:

Z bardzo dobrego brzmienia nie wskoczysz w zachwyt w inne, równie dobre. Jest po prostu inaczej, co nie znaczy że lepiej.

No, to jesli jest rownie dobre, to zachwyt bedzie rownie dobry, wiec mozna w niego wskoczyc, czy nie? Jesli jest inaczej , no to juz nie tak dobrze :)

6 minut temu, renoxd napisał:

No dokładnie o to chodzi. Człowiek słucha latami wycofanej góry, więc może mu jej brakować z czasem. Nagle ją dostajesz i mózg Ci mówi, że coś jest nie tak.. jest inaczej.

Mozg mowi to samo, nawet przy pieciominutowym odsluchu. Ja jestem zdania, ze raczej nikt nie jest w stanie dobrze ocenic roznic sprzetu (tego samego), na przestrzeni lat, za duzo rzeczy sie zmienia. Oczywiscie, sa tu fachowcy, ktorzy pamietaja, co zmienily w ich systemie gniazdka pradowe i podkladki pod kable, kilka lat wstecz - dla mnie geniusze. To tylko moje zdanie. Uciekam. Pozdrowienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Nad 356 i ciepłe kolumny teraz jak się góra otworzyła to czasami jest za ostro słychać talerze,cykania wokal na środku ale perkusja bas schowany jakby w tyle czy to scena tak ma być.

90% ludzi lubi ciepłe basowe granie.Chyba trzeba zbierac na jakiś ciepły DAC z wyższej półki nie na Ess sabre ,albo zmienić tranzystor na lampa,gramofon i winyl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

No, to jesli jest rownie dobre, to zachwyt bedzie rownie dobry, wiec mozna w niego wskoczyc, czy nie? 

Niekoniecznie. Po zmianie w tym kierunku, pierwszy odruch, szczególnie przy jakichś niekoniecznie dobrych nagraniach rockowych, wcale nie musi być pozytywny.

Ale tak jak wspomniałem. To trwało tylko chwilę. 

Na pewno jak przyjdzie Ultra pobawię się korekcją i podłącze suba. Mi nie chodziło o to aby zrezygnować z basowego brzmienia, tylko żeby góra nie była tak schowana.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zmierzyć temperaturę wydzielaną przez wzmacniacz? Zwyczajny termometr bezdotykowy wychodzi mi poza skale, więc nie jestem w stanie stwierdzić.. czy takie coś przyłożone do obudowy ma sens?

https://allegro.pl/oferta/termometr-elektroniczy-cyfrowy-uniwersalny-z-sonda-pomiarowa-15369638860?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=freelisting&utm_content=ps&srsltid=AfmBOoov0sg5iOteasN58haZ_ZEKc3WjqHK_vLJBDWfXVgErm4L-RrdvWB0

sorry za offtop 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dedal napisał:

Gra u Ciebie jasno i ostro?

Sam nie wiem to wszystko zalezy od nagrania te które są dobrze nagrane brzmią fajnie ,przyjemnie. 

Te żle nagrane na przykład Punk to ostro, chaotycznie ale taki rodzaj muzyki. 

Na moim sprzęcie teraz najlepiej mi sie słucha Bluesa, Jazzu,  Diana Krall, Elektronika ,Kraftwerk, J.M.Jarre , Depeche Mode , stary dobry Rock jak Dire Strites, Pink Floyd, Queen ,Deep Purple Led Zepellin, Black Sabbath , Jeff Beck etc.

Hip Hop , Disco , Hardstyle, Trance to prosta muzyka zagra fajnie na każdym sprzęcie .Metal  to zalezy od masteringu czasami jest jazgot, czasami dobrze ale to chyba najtrudniejsza muzyka do ogarniecia w stereo.

 

2 godziny temu, Tomai napisał:

Jeśli chodzi o ten wspaniały Room Corection to tylko OFF.

Podbija bas tak że nie da się słuchać.

A dodatkowo po aktualizacji kolejnej od wczoraj, sam się włącza co jest upierdliwe.

no potwierdzam a na flat znowu wysokie podbija wyłaczyłem nie chce mi sie tego ręcznie ustawiać

10 godzin temu, kaczadupa napisał:

Dla mnie najlepszy wybór u WiiMa to Pro Plus. Pod każdym, mającym znaczenie względem. A jak jeszcze mamy swój ulubiony, zewnętrzny DAC to już w ogóle. 

 

Czy ja wiem za 500 zł więcej masz fajny ekranik widać okładkę albumu czy tez zegar  na stand by , fajna  prosta rzecz a cieszy . Sprzedałem Pro plus i mam teraz fajniejszy  streamer i długo go nie wymiennie.

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, renoxd napisał:

Do mnie dzisiaj dojechały monobloki od Fosi. Zastąpiły zmudowanego NADa 356. Na Wiima dalej czekam. Póki co monobloki steruje DX7 Pro od Toppinga w trypie Pre. Co mogę powiedzieć w porównaniu do NADa 356 po modzie, gdy Topping robił za Pure DACa?

Jest inaczej... Na początku wydaje się, że trochę gorzej... Czemu? A bo nagle pojawiło się więcej góry. Mózg jednak jest przyzwyczajony do kilkuletniego brzmienia, gdy ta góra zawsze była trochę stłumiona. Czy to znaczy, że pieniądze w piach? Moim zdaniem nie. Przecież o to mi chodziło. Wcześniej narzekałem na za mało góry :) Przyzwyczajenie głowy wpływa diametralnie na pierwszą ocenę sprzętu.

Minęło kilka godzin, i już góra tak nie przeszkadza, ale trzeba słuchać trochę ciszej. Na pewno nie jest tak "przyjemnie" jak z NADem... ale to wiadomo czemu. Teraz z Toppingiem jako Pre i tymi monoblokami, dźwięk jest po prostu idealnie linowy. Do luźnego dłuższego słuchania, mi to nie odpowiada. Dlatego czekam na Wiima, aby korekcja i podbicia basu zrobiły robotę. 

Co do samych monobloków Fossi - małe, zgrabne. Czuć moc i dynamikę. Bas jest zwarty, muzyka szybka. Nic się nie wlecze. Jedyne co jest kiepskie to ich nagrzewanie się. Po 2 godzinach grania, 45 stopni każdy, mierząc temperaturę obudowy. Wiedziałem, że będzie sporo, ale liczyłem na 36 (tak jak na filmikach od Fosi). Dodatkowy minus to na pewno pobór mocy w standaby modzie. Jak komuś jednak to nie przeszkadza i ma pre, aby trochę obrobić dźwięk, to takie monobloki są spoko opcją. Polecam. Czysta neutralna siła brzmienia. 

Dojdzie Wiim Ultra, podłącze suba, zrobię korekcję. Jak nie podpasuje, edytuję sobie pod własne potrzeby. Pewnie się z tym namęczę (ale to nawet fajnie) i czuję, że będzie efekt końcowy w pełni zadowalający. 

To jest temat o wiim ultra, a nie fosi i ego temperaturze.

4 godziny temu, Tomai napisał:

Jeśli chodzi o ten wspaniały Room Corection to tylko OFF.

Podbija bas tak że nie da się słuchać.

A dodatkowo po aktualizacji kolejnej od wczoraj, sam się włącza co jest upierdliwe.

Sprawdz czy ma jakis input sensing wlaczony. Co do basu, to u mnie skrecil go o 10 dB czyli maksymalnie w zasadzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tenfilip napisał:

To jest temat o wiim ultra, a nie fosi i ego temperaturze.

Sprawdz czy ma jakis input sensing wlaczony. Co do basu, to u mnie skrecil go o 10 dB czyli maksymalnie w zasadzie.

Jak na razie brzmienie mi pasuje , dużo to lepiej gra porównując do laptopa, pomimo że Ultra jest w moim przypadku transportem. 

Nie potrzebuje tego Room Corection, a jeśli u Ciebie ściszyl bas o 10 db, tzn że basu nie masz. 

Czyli u mnie daje za dużo u Ciebie za mało, chyba nie można tego uznać za prawidłowe działanie. Zresztą nie dla tej funkcji kupowałem Ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2024 o 09:32, renoxd napisał:

Jak nie chce się korzystać z USB out i z Sub out równocześnie, to nic mu nie jest

A co ma jedno do drugiego? Serio nie idzie w parze?

Ale moment to ma sens. BO USB out to rola transportu po co podpinac sub wtedy?

Dnia 7.08.2024 o 10:06, kaczadupa napisał:

Możesz polecić jakiś transport, który jest zdecydowanie bardzo dobry. Tylko w cenie tak do 4kzł. Nie musi być z DAC na pokładzie, nawet lepiej jak go nie będzie. Dzięki. 

Malina, Sotm, może iFi zen stream.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Chyba to nie kwestia byle było, ale raczej różnych sprzętów. U mnie też te z iPhone wychodziły lepiej niż te z Androida.

Chodzi o to, ze iphoneow jest jakas tam skonczona lista, zreszta pewnie uzywaja tych samych mikrofonow w roznych modelach - dlatego soft moze miec po prostu orentacyjna kalibracje. 

 

Androidow jest pelno, wiec mozliwe ze nie ma kalibracji albo jest tylko z grubsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam wiim proplus i poświęciłem naprawdę niewiele czasu na korekcję.

trzy pomiary, dwa urządzenia na androidzie: tablet ulefone, smartfon xperia (plus xperia i umik - wykryty przez oprogramowanie wiim). korekcja na dwóch urządzeniach totalnie różna, xperia z umikiem podobna do xperii solo.

kusi mnie aby jeszcze spróbować na tablecie lenovo. konkluzja: z korekcją brzmi to sztucznie (xperia bez basu, tablet mocno podbija), chyba trzeba by mieć jabłuszko. wykresy w załączniku.

(kolumny to elac vela 407, końcówka mocy rotel rb-1582mk2, pre pasywne)

WPP Tablet.png

WPP Xperia.png

WPP Xperia UMIK.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...