Skocz do zawartości

Miniwieża/minizestaw/odtwarzacz CD zamiast starej Yamahy CRX-040


lena77

Recommended Posts

Dzień dobry,

zwracam się do Szanownej Forumowej Społeczności z prośbą o pomoc w wyborze jakiegoś sprzętu grającego z odtwarzaczem CD.

Nie jestem żadnym audiofilem czy znawcą, lecz zwykłym użytkownikiem, który chciałby się w dalszym ciągu cieszyć swoją kolekcją płyt CD. Od wielu lat korzystałam z małej wieży Yamahy CRX-040, która była absolutnie dla mnie wystarczająca. Niestety od jakiegoś czasu sprzęt zaczął przejawiać problemy. Nie czytał płyt, tacka nie chciała się wysuwać. Dwa razy udało się go zreanimować na jakiś czas przy pomocy specjalisty od sprzętu elektronicznego, ale ostatnia próba już nie zakończyła się sukcesem. Wieża wróciła do mnie, ale z informacją, że już nie da się nic z nią zrobić.

Stanęłam więc w obliczu konieczności zakupienia czegoś w zamian. Rozejrzałam się nieco i w jednym sklepie ze sprzętem audio polecono mi jako rozwiązanie zakup Denon CEOL N10, który mogę podpiąć do głośników z tej mojej starej Yamahy. Chciałabym zapytać, czy to dobre rozwiązanie czy jednak powinnam szukać czegoś innego? A jeśli coś innego to w takim razie co? jestem laikiem w tym temacie i będę zobowiązana za wszelkie podpowiedzi.

Niezbędny mi jest odtwarzacz CD, miło by było jakby było radio i wejście na słuchawki z miniJackiem, ponieważ właśnie takowe posiadam i nie chciałabym ich zmieniać.  Nie musi grać jakoś bardzo mocno, bo będzie w niewielkim pomieszczeniu.  No i w jakimś rozsądnym budżecie.  Myślę, że granica 2500 - 3000 to takie moje absolutne maks, choć i tak to chyba nie jest za dużo.

Wizualnie podoba mi się Yamaha MusicCast 200, ale cenę ma dość wysoką i mam wątpliwości, czy jest warta tej ceny.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić coś w tym stylu, z tym że trzeba do tego dokupić kolumienki.Fajne używane podstawkowe kolumienki można kupić poniżej 1000zł.

Amplituner Magnat Mc 200. Zintegrowany System Stereo

https://www.ceneo.pl/111571283?se=wrXyTTPEUhHOO0uI5uD0essuYNmaiX-8&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw_qexBhCoARIsAFgBlet8SIizv14gNm9AewT4csnyyYwRlexQxBntXGJ-avlfN6M41_gC-V0aAveNEALw_wcB

Ja od ponad 6 lat mam taki ciut droższy ,ale też musiałem dokupić oddzielnie kolumienki.

https://www.ceneo.pl/79414801

Podobne nieźle grają takie małe wieżyczki Panasonica,na dole tej strony jest jeszcze pare innych rekomendowanych modeli,ten jest chyba wart zainteresowania Panasonic SC-PMX802E-S srebrny

https://www.ceneo.pl/80448188

Musisz wiedzieć tylko o tym, że kolumienki w takich zestawach ,rzadko grają dobrze, lepiej zawsze dokupić odzielnuie takie , które są bardzo polecane.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lena77 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. A jakie głośniki do tej Tagi byłyby dobre?

 

No tak czytałem ,że piszą o niej że ona gra raczej ciepło ,muzykalnie, ale mało rozdzielczo to trzeba by szukać raczej wsród jasno grających kolumienek.

Więcej napiszę pózniej, bo muszę za chwilkę wyjść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu szukał bym raczej wsród kolumn używanych, wtedy dobre kolumienki kupisz o 40-50% tego co kosztują nowe, poniżej 2tys zł można kupić naprawdę super grające kolumienki, które nawet z następnym sprzętem będą też dobrze grały.Musisz też dokupić kabelki, najlepiej z miedzi2x 1,5m o średnicy 2,5mm tylko dobrze gdyby były zakończone bananami by łatwo je wkładać do Tagi i kolumn.

Napisz skąd jesteś, bo na przykład w Warszawie czy Bydgoszczy widziałem super kolumienki w dobrych cenach.Jak chcesz na szybko to idz w takie , które proponuje ci Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) Na pewno warto sprawdzić właśnie powyższą Tagę, a do niej np. Magnat Monitor S30, czy droższe Polk Audio ES15 ;) W razie czego zapraszam. 

Dzięki za konkret, bo ja jestem totalnym laikiem.

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Na twoim miejscu szukał bym raczej wsród kolumn używanych, wtedy dobre kolumienki kupisz o 40-50% tego co kosztują nowe, poniżej 2tys zł można kupić naprawdę super grające kolumienki, które nawet z następnym sprzętem będą też dobrze grały.Musisz też dokupić kabelki, najlepiej z miedzi2x 1,5m o średnicy 2,5mm tylko dobrze gdyby były zakończone bananami by łatwo je wkładać do Tagi i kolumn.

Napisz skąd jesteś, bo na przykład w Warszawie czy Bydgoszczy widziałem super kolumienki w dobrych cenach.Jak chcesz na szybko to idz w takie , które proponuje ci Q21.

Ogólnie jestem z zachodniej Małopolski :)Do Warszawy daleko, a do Bydgoszczy jeszcze dalej :) 

Nie wiem, czy przy braku jakiejkolwiek wiedzy w tej materii dobrym pomysłem jest kupowanie czegoś używanego.

 

I jeszcze mnie nurtuje taka rzecz. Czy te ewentualne kolumny muszę być rozstawione w pomieszczeniu, czy mogą być przytulone do sprzętu audio?

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Musisz też dokupić kabelki, najlepiej z miedzi2x 1,5m o średnicy 2,5mm tylko dobrze gdyby były zakończone bananami by łatwo je wkładać do Tagi i kolumn.

Co to jest ten banan?

Wybaczcie ogrom niewiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lena77 napisał:

I jeszcze mnie nurtuje taka rzecz. Czy te ewentualne kolumny muszę być rozstawione w pomieszczeniu, czy mogą być przytulone do sprzętu audio?

Najlepiej by było siedzieć tak, by miejsce odsłuchu z ułożeniem kolumn tworzyło trójkąt równoboczny. 

Co do bananów to chodzi o wtyki na kablach, jak np. tu https://www.q21.pl/qed-performance-xtc.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lena77 napisał:

 

 

I jeszcze mnie nurtuje taka rzecz. Czy te ewentualne kolumny muszę być rozstawione w pomieszczeniu, czy mogą być przytulone do sprzętu audio?

Co to jest ten banan?

 

Ok ,jak tak to zamów sobie to wszystko w jednym sklepie to i jeszcze Q21 powinno ci dać zniżkę dla forumowiczki.

Tak ,kolumienki powinny stać od siebie oddalone, wtedy lepiej brzmi steorofonia i przyjemniej się słucha.Tak co najmniej dobrze gdyby ich boki mogły by być oddalone o  120cm, jak możesz trochę więcej to lepiej.

Banany to są takie końcówki zakładane na kable, aby dobrze je wpinać i do kolumn i do wzmacniacza.

Jeśli możesz sobie pozwolić na takie dość spore kolumny wyścigowe, to widziałem że Q21 ma je u siebie.To mało popularne ale jak dla mnie bardzo fajnie grające Audiosymptom i6m.Nowe coś w granicach 1500zł za parę.Do tego dobiorą ci jakieś tanie kabelki ,2x1,5 m powinno ci wystarczyć .To wszystko powinno wyjść w okolicy 2800-2900zł i jakaś zniżka też powinna wpaść.

Widzę, że jest już jakaś odpowiedź Q21, ale jeszcze jej nie czytałem.

 

Widzę najtańsze u nich są takie kabelki, to w sumie wszystko wyjdzie około 3 tys zł,ale zniżkę pewnie dostaniesz.

https://www.q21.pl/fosi-audio-przewody-glosnikowe-2-x-1-8-m.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ,że te kolumienki w innym salonie można kupić za 1199zł, to Q21 też powinien ci zjechać do tej ceny, mówię o kolumnach z czarną membraną, nie z miedzianą.Dla mnie te z czarną brzmią ciut lepiej, ale jeśli bardziej podobają ci się te z tą miedzianą, podobną do tej z kolumn Klipscha to możesz wziąć i tamte.

Tu link gdzie te kolumny kosztują 1199zł za parę.

https://natemataudio.pl/audiosymptom-i6m.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8d2ddb4c-ee68-4f1d-1d15-ae6223ee7ba1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi. To skoro Koledzy sprawnie się poruszają po tym temacie chciałam jeszcze zapytać o jedno. Jeżeli pomieszczenie ma kształt prostokąta 2,5 metra na 4,5 metra (gdzie na krótszych ścianach z jednej strony jest okno, a z drugiej drzwi) i jedyną opcją postawienia tego zestawu jest centralna część tej dłuższej ściany (po drugiej stronie jest sofa) to czy ten zestaw będzie dobrym wyborem?

Edytowano przez lena77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U  mnie też w prostokącie sprzęt stoi na długiej ścianie i jest dużo lepiej niż gdy wcześniej stał na krótkiej ścianie.Czasami w pomieszczeniach bywają mody pomieszczenia, które bardzo wpływają na dzwięk, u mnie wtedy zanikał gdzieś bas.

Teraz jest wszysytko ok , inawet nie muszę specjalnie działać by akustyka pomieszczenia była lepsza.W każdym bądz razie dobrze gdy pomieszczenie nie jest za puste.Wszystko na ścianach,jak obrazy, półki z książkami , zasłony , czy dywan na podłodze , jest na plus.Dobrze też gdy mamy możliwość rozstawić kolumny na około dwa metry i sami też jesteśmy od nich w podobnej odległości.To jest taki trójkąt równoboczny, i często muzyka wtedy brzmi najlepiej.

Gdyby nie chcieli ci opuścić to zamów kolumny w tym sklepie z linka, a tagę zobacz na Ceneo masz linka.

https://www.ceneo.pl/114214718

Kabelki to nie problem, na allegro pełno dostaniesz,lub w jakimś salonie obok ciebie, tylko bierz jakieś tanie, nie przepłacaj.

Tu masz tani kabelek.

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-cross-tech-2x2-5mm2-w3-1-5m-10616306577?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=ZTg1NjY3NjAtMTk0Zi00ZDA2LWJkMGEtYmY1YmEzZDg4ODI5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=86ecec6d-0dc0-495d-a076-88aabc37cc9c

albo taki

https://allegro.pl/oferta/nakamichi-kabel-glosnikowy-ofc-2x4mm-banany-1-5m-12638752563?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=MjMwNmUyNmEtNGViMC00NWY3LWE5NDMtMDdmZWJlMmNmNjkxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=14dad078-2602-4deb-84f3-3de174245076

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, dzięki za wypowiedź i podzielenie się doświadczeniem.

 

Q21, dzięki za podpowiedzi.

 

58 minut temu, Q21 napisał:

Jest dużo zmiennych przy ustawieniu, warto pokombinować i się pobawić :) Nie znając dokładnie Twojego pomieszczenia ciężko będzie określić. 

Q21, czyli może okazać się, że się nie sprawdzi? Czy to kombinowanie i bawienie się ogranicza się do tego zestawu? Trochę mnie przeraża koncept, że trzeba by coś sprzedawać i wymieniać na coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lena77 napisał:

Tomasz, dzięki za wypowiedź i podzielenie się doświadczeniem.

 

Q21, dzięki za podpowiedzi.

 

Q21, czyli może okazać się, że się nie sprawdzi? Czy to kombinowanie i bawienie się ogranicza się do tego zestawu? Trochę mnie przeraża koncept, że trzeba by coś sprzedawać i wymieniać na coś innego.

Powinno wszystko być dobrze, kupując przez internet, gdyby coś było nie tak to kolumny czy Tagę możesz w przeciągu 14 dni odesłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lena77 napisał:

Q21, czyli może okazać się, że się nie sprawdzi? Czy to kombinowanie i bawienie się ogranicza się do tego zestawu? Trochę mnie przeraża koncept, że trzeba by coś sprzedawać i wymieniać na coś innego.

Najlepiej byłoby na start odsłuchać w sklepie, a potem u siebie. Przy każdym zestawie należy zadbać o jak najlepsze warunki akustyczne, aczkolwiek Polki i Magnaty, które tu wspomniałem nie są aż tak wymagające pod tym kątem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2024 o 05:27, Misio38 napisał:

TAGA? Poważnie?

Co przemawia przeciwko?

 

Dnia 29.04.2024 o 08:20, Piotr Sonido napisał:

Ceol tak średnio. Jest podobny produkt z pod szyldu Marantza, brzmi lepiej.

Ewentualnie polowac szukać używanego Pianocrafta one grają na prawde fajnie. nowych brak.

Jest jeszcze fajny a zapominany Magnat MC100.

 

Jeśli Marantz to jaki?

Używany Pianocraft raczej odpada. Myślę, że do takiego zakupu trzeba mieć jednak trochę wiedzy i doświadczenia.

Jak jest różnica miedzy Magnat MC100 a wcześniej w wątku proponowanym Magnat MC 200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lena77 napisał:

Co przemawia przeciwko?

 

Jeśli Marantz to jaki?

Używany Pianocraft raczej odpada. Myślę, że do takiego zakupu trzeba mieć jednak trochę wiedzy i doświadczenia.

Jak jest różnica miedzy Magnat MC100 a wcześniej w wątku proponowanym Magnat MC 200?

Nie bierz na poważnie tego co pisze akurat ten forumowicz. 

Taga to nie jakaś rewelacja, ale w swojej cenie jest ok. Dużo lepszy model to z cyferkami 1500,ale i cena zupełnie inna. 

Marantz to mcr612, który ja mam od 6 czy 7 lat. Jest ok ale tu już cena Tagi razy 2, a jeszcze kolumny trzeba dokupić. Między Magnatami jest różnica taka, że im model ma wyższa cyfrę tym gra trochę lepiej ale jest i droższy. 400 jest lepsza od 200,a ta lepsza i droższa od 100.Wybor ogranicza twój budżet. 

Widzisz twoim ograniczeniem jest to, że musisz mieć cd w zestawie. Pewnie masz sporo płyt i dlatego ci jest potrzebne. Gdybyś na przykład te płyty odsłuchiwała z serwisów streamingowych za powiedzmy taka miesięczna opłata 22zl w przypadku Tidala. To  kupiła byś na przykład Wima ampa za około 1600zl i było by po problemie. Ewentualnie można dokupić jakieś używane Dvd i kabelkiem koaksjalnym podłączyć jako transport cd. Ja nawet będę się pozbywał swojego, bo po przejściu na streaming wogle nie słucham płyt, choć mam ich spory zbiór. Jak będę sprzedawał za 3 tygodnie swojego Arcama SA30 to jak ktoś będzie chciał to dorzucę gratis to dvd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie bierz na poważnie tego co pisze akurat ten forumowicz. 

Taga to nie jakaś rewelacja, ale w swojej cenie jest ok. Dużo lepszy model to z cyferkami 1500,ale i cena zupełnie inna. 

Marantz to mcr612, który ja mam od 6 czy 7 lat. Jest ok ale tu już cena Tagi razy 2, a jeszcze kolumny trzeba dokupić. Między Magnatami jest różnica taka, że im model ma wyższa cyfrę tym gra trochę lepiej ale jest i droższy. 400 jest lepsza od 200,a ta lepsza i droższa od 100.Wybor ogranicza twój budżet. 

Widzisz twoim ograniczeniem jest to, że musisz mieć cd w zestawie. Pewnie masz sporo płyt i dlatego ci jest potrzebne. Gdybyś na przykład te płyty odsłuchiwała z serwisów streamingowych za powiedzmy taka miesięczna opłata 22zl w przypadku Tidala. To  kupiła byś na przykład Wima ampa za około 1600zl i było by po problemie. Ewentualnie można dokupić jakieś używane Dvd i kabelkiem koaksjalnym podłączyć jako transport cd. Ja nawet będę się pozbywał swojego, bo po przejściu na streaming wogle nie słucham płyt, choć mam ich spory zbiór. Jak będę sprzedawał za 3 tygodnie swojego Arcama SA30 to jak ktoś będzie chciał to dorzucę gratis to dvd. 

Już zdążyłam się zorientować, że CD jest problemem. A gdyby zrezygnować z tego CD? W jakim kierunku szukać?


A czy ten zestaw też wymagałby wymiany głośników? Jeżeli zwiększyłabym budżet. Czy z zasady każdy zestaw ma słabe głośniki?

https://teufelaudio.pl/ultima-20-marantz-m-cr612-107000459?v=107000473&partner_id=sea-pl..google.20346656057..&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0MexBhD3ARIsAEI3WHLFisL3MD4C3UDUd4gQwVbu1bYU7eSdTvQZyynsOHxxO_xtja7mueEaAjy0EALw_wcB&et_uk=419879c8f7b24a83a4e842a4b31e0f59&et_gk=ZWFjYWVkZjgxZjQ2NDUzM2I0MWJkMTU0YmM1YWVkNjUlN0MzMC4wNi4yMDI0KzEzJTNBMjElM0ExNA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypialnia.jpg.056384fc41bb566d58f6d5ec7858ad5c.jpgsypialnia2.jpg.d9b23c06a01ca366680696647688bd87.jpgTaki złoty mam właśnie u siebie w sypialni.Sprawuje się dobrze, nawet żona dobrze sobie z nim radzi.

Tych kolumn nie słuchałem.Myślę że lepiej dobrać coś innego.

Patrzyłem na ceny i w Polsce kosztuje on od 2649zł ,to dość drogo.

Wolał bym go ściągnąć z Niemiec wychodzi o co najmniej 400zł taniej.

Czarny jest tańszy i przy płatności przelewem z tego sklepu zapłacisz 488,04 plus 19,90 lub 25 euro za wysyłkę do Polski, cena wysyłki zależy od wagi do 5 kg 19,90, a do 10kg 25euro.To nawet z tą droższą wysyłką kosztuje razem 513 euro co nawet przy kursie 4,35 wychodzi 2232zł.

Kolumienki za te 1400-1500zł już fajne dobierzesz.Ja kupiłem na olx nowe Wilson EL-4 ZA 1000ZŁ para, w tej chwili widzę jedna tyle kosztuje.Te moje sprzedawał Pan ,który kupił kolumny jako zestaw do kina domowego i postanowił zostawić sobie tylko duże kolumny stojące, a resztę tanio sprzedawał.

https://www.hifi-schluderbacher.de/product/marantz-melody-x-m-cr612-24395/?varid=24393

Możesz do nich kupić na przykład Heco Aurora 300 za około 1600zł para lub tańsze Elac Debut 2.0 B6.2 za około 1100 para  to i na te kabelki jak wydasz te 100-200zł to w sumie wyjdzie cię około 3500zł.

Mam tego mcr już około 7 lat i nigdy nie bylo z nim problemów, nigdy nic się nie zepsuło.Czasem tylko najwyżej aplikacja Heos do sterowania mogła sprawiać problemy.Ale po zaprogramowaniu możesz też sterować samym pilotem.

Gdybyś miała problem z kabelkami to za cenę wysyłki mogę ci jedną parę kabli Cardas 101 o długości 2x 130cm przesłać tylko dopiero około 20 maja jak wrócę do kraju.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga to żaden producent, tylko naklejka na gotowca z Chin. Czym rózni się od takiego Kruger Matz? Brandowane chińskie badziewie i tyle. Polecanie tego to chyba tylko przez pracownika Polpaku. 

Zrobisz co zechcesz, ale Denon Ceol to dobry kierunek bez kombinowania, składania sprzętu z różnych sklepów itp. Ale oczywiście nie musisz brać mnie na poważnie. Już dawno miałabyś zakupiony sprzęt na mjaówke, a tak. Tylko dylematy kompletnie niepotrzebne. Denon będzie sporo lepszy od w/w Yamahy (plus super funkcjonalność), a to wiem, bo sam mam Yamahę MCR 140.

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...