Skocz do zawartości

Wiim Amp + kolumny podłogowe


W1ndy7ndy

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar zmienić sprzęt na coś nowszego. W tym momencie posiadam zestaw: kolumny KODA AV-707 MKII i amplituner YAMAHA RX-V465, Gra to słabo, żeby nie powiedzieć beznadziejnie. Chcę kupić Wiim Ampa ze względu na jago cenę, opinie jak i funkcjonalność, Do tego szukam kolumn podłogowych. W cenie do 4500 zł chciałbym kupić coś optymalnego, do tego ważnym dla mnie aspektem jest wygląd kolumn i ich wpasowanie do salonu. I tu mam dwa modele. Coś od Klipscha lub Q acoustic 3050i czarne (lub przekraczając budżet q acoustic 5040 ze względu na to że ma okleinę jasny dąb) Salon ma ok 20 m - jego cały bok jest otwarty na powiedzmy 20 m jadalnie i 10 m kuchnie. Generalnie kolumny na ścianie o długości 3 m i do kanapy 6 m. Zależy mi na posłuchaniu muzyki ze spotify i tidala ale 50% używania to miałby być sensowny dźwięk przy oglądaniu filmów/seriali. Przy moim obecnym sprzęcie dialogi są nie zawsze zrozumiałe, dźwięk się zlewa itd. Czy w okolicy Trójmiasta można gdzieś odsłuchać wyżej wymienione modele? Trochę obawiam się Klipschy, w opiniach często przewija się informacja o ich ostrzejszym dźwięku. Czy wymienione przeze mnie kolumny będą w ogóle pasowały do wiim ampa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzmacniacz Wiim ze względu na nie za wysoką moc kolumny z wysoką skutecznością są dobrym rozwiązaniem w tym wspomniany Klipsch. Najlepiej aby ich posłuchał, ponieważ należą one do kolumn z mocno wyeksponowanymi basami i wysokimi tonami. Z kolumn też o dosyć wysokiej skuteczności, z którymi ten wzmacniacz sobie poradzi, możesz sprawdzić Melodika BL40 MK3. Bas jest też w nich mocniej podbity, ale góra w mniejszym stopniu niż w Klipsch, przez co wysokie tony są łagodniej i płynniej odtwarzane, ale nie tracą detali. Także wyróżniają się bardzo przestrzennym graniem. Sprawdzają się zarówno w muzyce jak i kinie.

Z kolumn Klipscha sugerowałem bym dołożenie do wyższego modelu RP-5000F II, który w stosunku do niższego model Reference II R600F, oferuje znaczniej lepszej jakości granie zwłaszcza w muzyce, bardzie precyzyjne wysokie tony, lepsza przestrzeń, dynamik i niskie tony o lepszej kontroli. Na miejscu mamy wspomniane kolumn i wzmacniacz, więc zapraszam do naszego salony na odsłuch oraz wycenę zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QAcustic 5040 nie zagrają z tym wzmacniaczem.

Z Klipschem będzie wyjątkowo słabo.

Ten wzmacniacz gra dobrze z ciepłymi kolumnami.

Heco Aurora 700, KEF Q 750, Elac Debut f6 albo seria Debut Reference, faktycznie Melodika BL40. To są kolumny którymi się powinieneś zainteresować przy tym wzmacniaczu.

W Przeciwnym razie będzie to dzwiek analityczny, dokładny, wrecz sterylny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Właśnie klipschy (po przeczytaniu wielu opinii i testów) trochę się obawiam. Po weekendzie majowym będę miał okazję ich posłuchać. W Gdańsku jest salon który sprzedaje w zestawie wiim ampa z klipschami r-800f. Jeśli chodzi o dźwięk to faktycznie zdecydowanie wolę ciepłe klimaty a nie sterylne i analityczne. Będę szukał salonów w pobliżu i może część z wymienionych kolumn uda mi się usłyszeć na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2024 o 09:39, W1ndy7ndy napisał:

Generalnie kolumny na ścianie o długości 3 m i do kanapy 6 m.

Mam 50tkę na karku i nie łapię.

Zechciałbyś mi pomóc? Z kanapy do tv/kolumny masz 6 metrów?

Dnia 26.04.2024 o 09:39, W1ndy7ndy napisał:

Przy moim obecnym sprzęcie dialogi są nie zawsze zrozumiałe, dźwięk się zlewa itd

Inna przyczyna „słabego” brzmienia nie daje mi spokoju aniżeli Twój obecny zestaw i być może nowy zestaw niewiele tutaj pomoże.

13 minut temu, W1ndy7ndy napisał:

Będę szukał salonów w pobliżu i może część z wymienionych kolumn uda mi się usłyszeć na żywo.

Zabierz kolumny do domu. Będzie na żywo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
25 minut temu, AudioTube napisał:

Mam 50tkę na karku i nie łapię.

Zechciałbyś mi pomóc? Z kanapy do tv/kolumny masz 6 metrów?

 

Podłączam rzut salonu, ściana po prawej ma 6,5 m, lewa strona otwarta na jadalnie i dalej na kuchnię, a na niebiesko kolumny i tv. Inna sprawa że oglądając film przysuwam fotel jakieś 2-3 m od tv

 

25 minut temu, AudioTube napisał:

Inna przyczyna „słabego” brzmienia nie daje mi spokoju aniżeli Twój obecny zestaw i być może nowy zestaw niewiele tutaj pomoże.

 

 

Nie rozumiem, chodzi o akustykę salonu czy dlatego że patrzę na raczej budżetowe rozwiązania?

salon.jpg

Edytowano przez W1ndy7ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam jak mogę, że ani przez sekundę nie pomyślałem o wartości/$ zestawu.
 

Gdy

14 minut temu, W1ndy7ndy napisał:

oglądając film przysuwam fotel jakieś 2-3 m od tv

ma to wpływ na klarowność brzmienia? 

Byłoby znacznie lepiej, gdyby podczas oglądania filmów/muzyka jak najwiecej dźwięku bezpośredniego i odpowiedniej głośności dochodziło do Twojego narządu słuchu. 
 

Łatwiej mi zrozumieć osobę, gdy ona stoi blisko, na wprost mnie i mówi nawet ciszej aniżeli, gdy stoi daleko, odwrócona bokiem i nawet krzyczy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 seria Debut Reference

 

elac debut reference F5 dfr52 będzie OK?

 

3 godziny temu, AudioTube napisał:

ma to wpływ na klarowność brzmienia? 

 

nie za bardzo, dźwięk i tak się zlewa, to są bardzo słabe głośniki ja za nowy zestaw 5.0 dałem jakieś 8 lat temu niecałe 800 zł. Dlatego myślę że w budżecie ok 2000 za 1 kolumnę będzie dla mnie duży przeskok jakościowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, W1ndy7ndy napisał:

Dziękuje za odpowiedzi. Właśnie klipschy (po przeczytaniu wielu opinii i testów) trochę się obawiam. Po weekendzie majowym będę miał okazję ich posłuchać. W Gdańsku jest salon który sprzedaje w zestawie wiim ampa z klipschami r-800f. Jeśli chodzi o dźwięk to faktycznie zdecydowanie wolę ciepłe klimaty a nie sterylne i analityczne. Będę szukał salonów w pobliżu i może część z wymienionych kolumn uda mi się usłyszeć na żywo.

Jak wolisz ciepłe klimaty no to jest absolutnie nie zestawienie dla Ciebie.

18 godzin temu, W1ndy7ndy napisał:

elac debut reference F5 dfr52 będzie OK?

Debut Reference jest nowsza i wyższa serią grajaca lepiej od samych Debut. Tak

17 godzin temu, pablo83gt napisał:

Obecnie mam Wiim Ampa spietego z Klipsch rp5000f i granie mi sie bardzo podoba. Jak czegos bedzie za duzo lub za malo to wiim ma equalizer.

Ale ciepło to nigdy nie zagra. Co bys nie robił na eqalizerze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.04.2024 o 10:29, Q21 napisał:

Warto sprawdzić na pewno właśnie Q Acoustics 3050i

No i kupione, bez odsłuchu wcześniejszego ale przy promocji niecałe 3 tys. za te 2 kolumny ciężko mi było się powstrzymać. Szczególnie że po recenzjach cały czas odnosiłem wrażenie że dźwiękowo będą mi najbardziej odpowiadały (w budżecie do 4 tys.) Połączone z wiimem kablami Dali Connect SC RM230C. Dopiero zaczynam odsłuchy. Jest duża różnica w jakości muzyki, jest zdecydowanie lepszy dźwięk, Trochę mnie na razie przytłaczają (w sumie w pozytywnym znaczeniu) ale identyczny efekt miałem jak zamieniłem słuchawki z budżetowych na coś lepszego. Uszy i mózg musiały się przyzwyczaić do bardziej szczegółowych dźwięków czy do większego basu. Tak jakby tej muzyki było za dużo. Jeśli chodzi o filmy to zdążyłem obejrzeć tylko 1 odcinek serialu shogun. Trochę bawiłem się equalizerem są opcje na poprawienie dialogów, także fajnie je słychać. To co mi się bardzo podobało to że przy nie za dużym poziomie głośności było słychać dużo dźwięków w tle, np cichą muzyczkę włączającą się na chwilę aby budować klimat czy trzaskający ogień z małego paleniska podczas rozmowy dwóch bohaterów itp. Dźwięki te mimo że ciche są bardzo dokładne. Był także jeden moment jakiejś akcji i bas zszedł naprawdę mega fajnie. Na początku myślałem ze za jakiś czas dokupię suba ale wygląda na to że nie będzie mi potrzebny. Jak już się trochę wygrzeją i je dokładniej przetestuje to napisze za jakiś czas czy jestem zadowolony z zakupu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, W1ndy7ndy napisał:

No i kupione, bez odsłuchu wcześniejszego ale przy promocji niecałe 3 tys. za te 2 kolumny ciężko mi było się powstrzymać. Szczególnie że po recenzjach cały czas odnosiłem wrażenie że dźwiękowo będą mi najbardziej odpowiadały (w budżecie do 4 tys.) Połączone z wiimem kablami Dali Connect SC RM230C. Dopiero zaczynam odsłuchy. Jest duża różnica w jakości muzyki, jest zdecydowanie lepszy dźwięk, Trochę mnie na razie przytłaczają (w sumie w pozytywnym znaczeniu) ale identyczny efekt miałem jak zamieniłem słuchawki z budżetowych na coś lepszego. Uszy i mózg musiały się przyzwyczaić do bardziej szczegółowych dźwięków czy do większego basu. Tak jakby tej muzyki było za dużo. Jeśli chodzi o filmy to zdążyłem obejrzeć tylko 1 odcinek serialu shogun. Trochę bawiłem się equalizerem są opcje na poprawienie dialogów, także fajnie je słychać. To co mi się bardzo podobało to że przy nie za dużym poziomie głośności było słychać dużo dźwięków w tle, np cichą muzyczkę włączającą się na chwilę aby budować klimat czy trzaskający ogień z małego paleniska podczas rozmowy dwóch bohaterów itp. Dźwięki te mimo że ciche są bardzo dokładne. Był także jeden moment jakiejś akcji i bas zszedł naprawdę mega fajnie. Na początku myślałem ze za jakiś czas dokupię suba ale wygląda na to że nie będzie mi potrzebny. Jak już się trochę wygrzeją i je dokładniej przetestuje to napisze za jakiś czas czy jestem zadowolony z zakupu

Osłuchaj się, niech się wygrzeje, a następnie jeśli poczujesz brak niższego basu, to pożyczymy Ci subwoofer na testy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, W1ndy7ndy napisał:

No i kupione, bez odsłuchu wcześniejszego ale przy promocji niecałe 3 tys. za te 2 kolumny ciężko mi było się powstrzymać. Szczególnie że po recenzjach cały czas odnosiłem wrażenie że dźwiękowo będą mi najbardziej odpowiadały (w budżecie do 4 tys.) Połączone z wiimem kablami Dali Connect SC RM230C. Dopiero zaczynam odsłuchy. Jest duża różnica w jakości muzyki, jest zdecydowanie lepszy dźwięk, Trochę mnie na razie przytłaczają (w sumie w pozytywnym znaczeniu) ale identyczny efekt miałem jak zamieniłem słuchawki z budżetowych na coś lepszego. Uszy i mózg musiały się przyzwyczaić do bardziej szczegółowych dźwięków czy do większego basu. Tak jakby tej muzyki było za dużo. Jeśli chodzi o filmy to zdążyłem obejrzeć tylko 1 odcinek serialu shogun. Trochę bawiłem się equalizerem są opcje na poprawienie dialogów, także fajnie je słychać. To co mi się bardzo podobało to że przy nie za dużym poziomie głośności było słychać dużo dźwięków w tle, np cichą muzyczkę włączającą się na chwilę aby budować klimat czy trzaskający ogień z małego paleniska podczas rozmowy dwóch bohaterów itp. Dźwięki te mimo że ciche są bardzo dokładne. Był także jeden moment jakiejś akcji i bas zszedł naprawdę mega fajnie. Na początku myślałem ze za jakiś czas dokupię suba ale wygląda na to że nie będzie mi potrzebny. Jak już się trochę wygrzeją i je dokładniej przetestuje to napisze za jakiś czas czy jestem zadowolony z zakupu

Niech służą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...