Skocz do zawartości

Kino Domowe 5.1, wybór i rozmieszczenie głośników


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Butler napisał:

Możesz zrobić na ciasno amplituner w szafce.

Aż tak nie muszę go upychać, mogę mu dać całą wysokość szafki jak trzeba. Możliwe, że dałbym mu dużo miejsca a jak będzie problem to wtedy pomóc mu lepszą wentylacją.

5 godzin temu, Butler napisał:

Tu masz moje wstępne pomysły, teraz w niej mam wyłącznie konsole i akcesoria.

Tak z ciekawości: to wreszcie sama szafka nie dostała wentylacji, tak? Jak sobie radzi ten PS5 w tej szafce? Raczej nie ma zbyt wiele miejsca na "oddech" ;)

 

Ogólnie to też chcą coś upchnąć do szafki, bo jeśli na niej ma być głośnik centralny, amplituner i konsola to będzie się robić ciasno. Jeszcze gdzieś tam chyba muszę postawić na wierzchu router i w przyszłości jakiś NUC (Nettopy/Mini-PC). Wtedy taka szafka 180cm wcale taka szeroka nie jest. Teraz wiedząc to pewnie bym tak robił zmiany lokatorskie mieszkania aby ta ściana była z 1m szersza 😄

Edytowano przez kuchar90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kuchar90 napisał:

Tak z ciekawości: to wreszcie sama szafka nie dostała wentylacji, tak? Jak sobie radzi ten PS5 w tej szafce? Raczej nie ma zbyt wiele miejsca na "oddech" ;)

Finalnie wentylacji nie robiłem. A PS5 radzi sobie bez problemu, mam go dosuniętego w przeciwległą stronę wylotu. Powietrze wypycha na prawo gdzie ma sporo miejsca na ujście. Jest ok. Korektę zrobiłem niżej i zamieniłem miejscami konsole bo całe ciepło z Xbox szło na NS, też już ok.

1 godzinę temu, kuchar90 napisał:

Ogólnie to też chcą coś upchnąć do szafki, bo jeśli na niej ma być głośnik centralny, amplituner i konsola to będzie się robić ciasno. Jeszcze gdzieś tam chyba muszę postawić na wierzchu router i w przyszłości jakiś NUC (Nettopy/Mini-PC). Wtedy taka szafka 180cm wcale taka szeroka nie jest. Teraz wiedząc to pewnie bym tak robił zmiany lokatorskie mieszkania aby ta ściana była z 1m szersza 😄

Troszkę nieaktualna fotka (sprzętowo i organizacyjnie), ale u mnie elektronika jest w tylnym prawym rogu pokoju.

20230116_224318.jpg.a5921f134d5bce3d22f47521fc6677e3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Napisano (edytowany)

Witam

Trochę ciągnie mi się ten remont :(, ale powoli chyba trzeba się zainteresować kinem domowym.
Trochę zwiększam budżet w stosunku co pisałem w pierwszym poście, bo widzę że te 10k to faktycznie może trochę ograniczać przy tych cenach. Myślę, że te max 15k na całość mógłbym przeznaczyć, czyli na amplituner + kolumny + od razu chyba głośniki na sufit do atmosa.
Zastosowanie konsola(gry) – 60%, filmy – 40%.
Trochę czytając tematy na forum i patrząc w Internecie, takie 2 przykładowe zestawy złożyłem:

Amplituner: Denon AVR-X2800H lub Yamaha RX-V6A(z tego co czytałem to chyba Denon bardziej wspołgra z Monitor Audio i Klipsch)
Subwoofer: SVS SB-1000 Pro lub Klipsch RP-1000SW(czy inna tańsza opcja Klipsch wystarczy, np SPL-120?)
Sufit do atmosa: w wątku polecany był Cambridge Audio Minx 22(x 2)

Zestaw 1 - Monitor Audio
Centralny: Monitor Audio Bronze 6G C150
Fronty: 2 x Monitor Audio Bronze 6G 100
Tył: 2 x Monitor Audio Bronze 6G 100(czy może na tyły 2x surround Bronze FX ?)

Zestaw 2 - Klipsch
Centralny: Klipsch RP-404C II (czy jednak Klipsch RP-504C II?)
Fronty: 2 x Klipsch RP-600M
Tył: 2 x Klipsch RP-500M II lub 2 x Klipsch RP-240D lub 2 x Klipsch RP-402S(Klipsch RP-502S)

Widzę że zestaw Klipsch jest droższy nawet w opcji tańszej niż Monitor Audio ale nie mam pojęcia jak te zestawy wypadają w stosunku do podanych przeze mnie zastosowań.
Raczej nie wymagam nie wiadomo czego(tym bardziej, że nie wiem czym bym słyszał różnice), dlatego też jeśli tańsza opcja może się sprawdzić tak samo dobrze, jak najbardziej z niej skorzystam :) Raczej celuję w coś uniwersalnego do filmów i gier.
Wiem że to też kwestia odsłuchu i czy mi podpasują, ale chcą mieć już na wstępie jakieś zestawy w które mógłby celować. Po drogie pewnie zwykły odsłuch nie wiele da, bo ostatecznie będzie się liczyć jak cały zestaw będzie współgrać w podanych zastosowaniach...
Oczywiście chętnie poznam inne propozycje.
Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez kuchar90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kuchar90 napisał:

Amplituner: Denon AVR-X2800H lub Yamaha RX-V6A(z tego co czytałem to chyba Denon bardziej wspołgra z Monitor Audio i Klipsch)

Tak, On nieco lepiej pasuje do jaśniejszych kolumn. Ale Yamaha ma super brzmienie kinowe. Otwarte, z lepszym kopem. nie skreslał bym jej. W Tej cenie mozna polować na X3800. Yamaha 6A bym zostawił jako trop alternatywny.

9 godzin temu, kuchar90 napisał:

Subwoofer: SVS SB-1000 Pro lub Klipsch RP-1000SW(czy inna tańsza opcja Klipsch wystarczy, np SPL-120?)

Nowa seria Subwooferow Klipsch jest znacznie poprawiona. Wiec 1000,1200 sa na prawde super.

SB1000 nie koniecznie, Tu predzej PB1000 albo REL HT1205

9 godzin temu, kuchar90 napisał:

Sufit do atmosa: w wątku polecany był Cambridge Audio Minx 22(x 2)

Jest bardzo ok

9 godzin temu, kuchar90 napisał:

Zestaw 1 - Monitor Audio
Centralny: Monitor Audio Bronze 6G C150
Fronty: 2 x Monitor Audio Bronze 6G 100
Tył: 2 x Monitor Audio Bronze 6G 100(czy może na tyły 2x surround Bronze FX ?)

FX

9 godzin temu, kuchar90 napisał:

Zestaw 2 - Klipsch
Centralny: Klipsch RP-404C II (czy jednak Klipsch RP-504C II?)
Fronty: 2 x Klipsch RP-600M
Tył: 2 x Klipsch RP-500M II lub 2 x Klipsch RP-240D lub 2 x Klipsch RP-402S(Klipsch RP-502S)

404 Ci wystarczy na surround 402s

9 godzin temu, kuchar90 napisał:

Widzę że zestaw Klipsch jest droższy nawet w opcji tańszej niż Monitor Audio ale nie mam pojęcia jak te zestawy wypadają w stosunku do podanych przeze mnie zastosowań.

Podobnie.

Centralny od Klipscha jest wiekszy gra lepiej. Reszta podobnie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kuchar90 napisał:

Wiem że to też kwestia odsłuchu i czy mi podpasują, ale chcą mieć już na wstępie jakieś zestawy w które mógłby celować. Po drogie pewnie zwykły odsłuch nie wiele da, bo ostatecznie będzie się liczyć jak cały zestaw będzie współgrać w podanych zastosowaniach...

Nawet podstawowy odsłuch pozwoli Ci poznać charakter kolumn i sprawdzisz, czy Cię nie męczą :) 

Osobiście sprawdziłbym jeszcze zestaw na Pylonie Diamond i Q Acoustics 5020, tak jako kontrpropozycja brzmieniowa dla MA i Klipscha. W razie czego też zapraszamy na wyceny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedzi.

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W Tej cenie mozna polować na X3800.

Jaki największe plusy na X3800 w stosunku X2800H? Widziałem, że ma ten ulepszony Audysseya XT32 a także obsługuje więcej kanałów. Widziałem, że jest mocno polecany, ale jak maja się te zalety dla "zwykłego zjadacza chleba" ;) odpalającego filmy i gry?

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nowa seria Subwooferow Klipsch jest znacznie poprawiona. Wiec 1000,1200 sa na prawde super.

SB1000 nie koniecznie, Tu predzej PB1000 albo REL HT1205

Faktycznie widzę, że pomyliłem modele dla svs. Czyli Klipsch 1000/1200 albo PB1000 albo REL HT1205(choć te ostatnie już swoje kosztują). Warto taką cześć przeznaczyć na sub? Czy np ten 1k np "odłożyć" na właśnie np taki amplituner X3800? Nie chce za bardzo stworzyć za bardzo jakiegoś potworka który kompletnie nie ma sensu xd

 

Widzę, że same zestawy w miarę ok...

 

13 godzin temu, Q21 napisał:

Osobiście sprawdziłbym jeszcze zestaw na Pylonie Diamond i Q Acoustics 5020, tak jako kontrpropozycja brzmieniowa dla MA i Klipscha.

No te Pylony to trochę chyba ponad budżet :)  Ale Q Acoustics 5020 wyglądają ciekawie, dzięki za propozycję.

Edytowano przez kuchar90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Co do amplitunera to @fluid77 proponuje mi jeszcze swoją używkę Pioneer VSX-LX305.  Jak ma się on do reszty amp i do zestawu? Z tego co wyczytałem to poziom X3800, plus dodatkowo ma jeszcze ten Dirac live. Więc powtórzę pytanie z posta wyżej:

"jak maja się te zalety dla "zwykłego zjadacza chleba" odpalającego filmy i gry?"

Edytowano przez kuchar90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kuchar90 napisał:

Jaki największe plusy na X3800 w stosunku X2800H?

Bardziej rozbudowany Audyssey, mozliwość kupienia Diraca, zastosowania końcówki mocy, ilosc kanałów.

7 godzin temu, kuchar90 napisał:

zwykłego zjadacza chleba" ;) odpalającego filmy i gry?

Początkowo niewielkie. Zapewne. Ale zjadacz przecienty po pół roku będzie lepiej zaznajomiony ze sprzętem i doceni.

7 godzin temu, kuchar90 napisał:

Faktycznie widzę, że pomyliłem modele dla svs. Czyli Klipsch 1000/1200 albo PB1000 albo REL HT1205(choć te ostatnie już swoje kosztują). Warto taką cześć przeznaczyć na sub? Czy np ten 1k np "odłożyć" na właśnie np taki amplituner X3800? Nie chce za bardzo stworzyć za bardzo jakiegoś potworka który kompletnie nie ma sensu xd

 

Widzę, że same zestawy w miarę ok...

Jak dokładać to jednak do suba.

Innymi słowy jak masz niewybrac tych modeli tylko Klipscha serii R a przez to X3800. To nie. To weź 2800 a któryś z tych modeli subwooferów.

6 godzin temu, kuchar90 napisał:

Co do amplitunera to @fluid77 proponuje mi jeszcze swoją używkę Pioneer VSX-LX305.  Jak ma się on do reszty amp i do zestawu? Z tego co wyczytałem to poziom X3800, plus dodatkowo ma jeszcze ten Dirac live. Więc powtórzę pytanie z posta wyżej:

"jak maja się te zalety dla "zwykłego zjadacza chleba" odpalającego filmy i gry?"

Także dobry model amplitunera. Pioneer gra nieco żywiej, wiec do innych kolumn niż Denon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jak dokładać to jednak do suba.

Ooo, myślałem odwrotnie 😮 To spojrzę "cieplej" na te PB1000/REL HT1205.

 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Także dobry model amplitunera. Pioneer gra nieco żywiej, wiec do innych kolumn niż Denon.

W sensie, że inne zestawy będą bardziej pasować? Bo przyznam, że nie do końca zrozumiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2024 o 12:52, kuchar90 napisał:

Ooo, myślałem odwrotnie 😮 To spojrzę "cieplej" na te PB1000/REL HT1205.

 

W sensie, że inne zestawy będą bardziej pasować? Bo przyznam, że nie do końca zrozumiałem.

Tak zrób.

Tak dokładnie. Inne zestawy kolumn bardziej pasują do Denona inne bardziej do Yamahy, Pioneera. Aczkolwiek w przypadku kina ma to mniejsze znaczenie niż w stereo. Ale tak jest.

Jesli komuś brakuej szczegółów w Denonie, no może tak być. On jednak gra spokojniej góra od wspomnianych dwóch. Nie to że jej nie ma, jest po prsotu spokojniejsza. W kinie te ustawienia można nieco wydobyć w eqalizerach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, jednak ostatecznie zrezygnowałem z Pioniera i będę raczej szukał Denona X3800 w dobrej cenie. Będę się decydował także na zestaw Monitor Audio Bronze, więc zostaje mi tylko jedno małe pytanie co do subwoofera:

Po Waszych radach celuję w PB1000 albo REL HT1205. Który lepiej się sprawdzi w filmach i grach plus zakładając, że raczej chciałbym w miarę uniwersalne brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2024 o 23:47, kuchar90 napisał:

Dzięki za informację, jednak ostatecznie zrezygnowałem z Pioniera i będę raczej szukał Denona X3800 w dobrej cenie. Będę się decydował także na zestaw Monitor Audio Bronze, więc zostaje mi tylko jedno małe pytanie co do subwoofera:

Po Waszych radach celuję w PB1000 albo REL HT1205. Który lepiej się sprawdzi w filmach i grach plus zakładając, że raczej chciałbym w miarę uniwersalne brzmienie?

Filmy i gry PB1000. Uniwersalne HT1205

PB jest typowo kinowym rozwiązaniem o lepszym zejściu, uderzeniu kosztem kontroli.

Koncerty i muzyka lepiej wyjdzie na HT.

X3800 pasuje pod serie Bronze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...