Skocz do zawartości

Yamaha + Heco Aurora


-Konrad-

Recommended Posts

Witam, mam na imię Konrad i na wstępie opowiem wam moją smutną historię:  

 

Pierwszy sprzęt audio jaki miałem to amplituner Yamaha HTR-2866 oraz kolumny Yamaha NS-F350. Nigdy nie byłem z nich zadowolony bo dźwięk był beznadziejny samo pierdzenie i buczenie (wszystko kupione jako używane). Gdy amplituner wyzionął ducha a naprawa okazała się przewyższać wartość urządzenia, sprzedałem ampituner jako uszkodzony a wysłałem do naprawy swoje wysłużone głośniki Logitech Z906, leżały na strychu ładnych kilka lat. Po powrocie sprzętu z naprawy i przesłuchaniu paru piosenek stwierdziłem że dźwięk jest o niebo lepszy niż ze starego zestawu i muszę kupić nowy. W Rzeszowskim oddziale Top-HiFi Pan puścił mi muzykę z zestawu Yamaha R-N800A + kolumny Indiana Line Tesi 6… dzwięk tak czyściutki że aż mi szczenna opadła, wszystko czysto wyraźnie dynamicznie bez pierdzenia i buczenia. Zdecydowałem się na zakup Amplitunera Yamaha RX-V6A w miejsce starego HTR po podłączeniu okazało się że dźwięk nic a nic się nie poprawił… poprawę przyniosły sfatygowane kolumny philips które wizualnie wyglądały jak odbój w porcie (dostałem je za przysługę, miały przygrywać w warsztacie). Obecnie posiadam wspomniany wcześniej amplituner Yamaha RX-V6A oraz zestaw kolumn Yamaha NS-50F, NS-P51 z subwooferem YST-012 który przeniosę do sypialni.

 

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Yamaha R-N800A który będzie współpracował z kolumnami Heco Aurora. Pomieszczenie w którym będzie stał zestaw ma 25m2 i łączy się 3,5-metrowymi drzwiami z pomieszczeniem o takiej samej powierzchni. Nie jestem muzycznym rasistą i słucham wszystkiego ale ponad 50 procent mojej listy ulubionych utworów to rock wiec brzmienie ma być na to nastawione. Oczekuję od zestawu dynamicznych niskich tonów. Muzyki słucham raczej cicho żeby nie drażnić pozostałych domowników i tu właśnie pytanie.... 700 czy 1000.

Niestety na żywo nie słyszałem Aurory i będę kupował trochę w ciemno ale po moich doświadczeniach wiem że będzie tylko lepiej. W załączeniu układ pokoju

pokój.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę lepiej odsłuchać .

Właśnie może być tylko gorzej , a jeśli będą za duże ?

Jeśli nie wpasują się w pomieszenie i zacznie dudnić . Będziesz je wysuwał,basseflex zatykał .

Jeszcze raz radzę odsłuchać albo wypożyczenie .

Jeszcze jedno ,kupę lat temu miałem sub Yamahy 012 ,i to był najgorszy moj zakup .

Pzdr 

Ps dlaczego słuchałeś rn800 a kupiłeś V6a?

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) ogółem opcji w podobnym przedziale cenowym jest bardzo dużo i szkoda byłoby wybierać pierwszą z nich, zwłaszcza że akustyka u Ciebie będzie całkiem inna niż w salonie. Ile chciałbyś wydać na nowy zestaw? :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, dorzucam też filmy od siebie - może coś z nich Cię zainteresuje ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 2.05.2024 o 13:36, Dedal napisał:

Radzę lepiej odsłuchać .

Właśnie może być tylko gorzej , a jeśli będą za duże ?

Jeśli nie wpasują się w pomieszenie i zacznie dudnić . Będziesz je wysuwał,basseflex zatykał .

Jeszcze raz radzę odsłuchać albo wypożyczenie .

Jeszcze jedno ,kupę lat temu miałem sub Yamahy 012 ,i to był najgorszy moj zakup .

Pzdr 

Ps dlaczego słuchałeś rn800 a kupiłeś V6a?

Gorzej być nie może bo kolumny były uszkodzone. 

Kupiłem amplituner V6A do kina domowego a R-N800 słuchałem bo rozmawiałem ze sprzedawcą o kupnie również jakiegoś dobrego zestawu stereo... Pokazał mi co takie cacko potrafi. Co do elektroniki to wolę Yamahę bo pasuje mi wygląd i funkcja MusicCast. Co do kolumn jestem otwarty moje typy to:

- Heco Aurora 700

- Dali Oberon 7

- Klipsch R600f

- Indiana Line Tesi 6

- Magnat Signature 507

 

Które z nich zejdą najniżej a zarazem będą najbardziej dynamiczne podczas współpracy z Yamahą R-N800. 

Budżet do 5000 zł

Edytowano przez -Konrad-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2024 o 13:16, -Konrad- napisał:

Top-HiFi

A zacznij, u nich w sklepie opowiadać o "super" sprzęcie konkurencji, to Cię skropią wodą święconą :)

Wiele negatywnych opinii znajdziesz o ich sieci sklepów, w necie i choćby tutaj na forum.

Nie neguję konkretnych osób/sprzedawców, ale tylko piszę, żebyś miał to na uwadze. Sam chciałem u nich coś może kupić, ale odpuściłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, AutoPirat napisał:

A zacznij, u nich w sklepie opowiadać o "super" sprzęcie konkurencji, to Cię skropią wodą święconą :)

Wiele negatywnych opinii znajdziesz o ich sieci sklepów, w necie i choćby tutaj na forum.

Nie neguję konkretnych osób/sprzedawców, ale tylko piszę, żebyś miał to na uwadze. Sam chciałem u nich coś może kupić, ale odpuściłem.

Przeciez kolega nic negatywnego o nich nie napisal, a raczej jest zadowolony z obslugi, takze nie wiem, po co Ci nastepny wpis o Topach, sam piszesz ze za kazdym razem wychodziles od nich z ulga, to dlaczego po pierwszym nie zrezygnowales? Jestes dziwny.

 

Dnia 2.05.2024 o 13:16, -Konrad- napisał:

Niestety na żywo nie słyszałem Aurory i będę kupował trochę w ciemno ale po moich doświadczeniach wiem że będzie tylko lepiej.

Nie kupuj w ciemno, to nie jest pierwszy Twoj sprzet, wiec +/- wiesz, czego oczekujesz. Posluchaj. Jesli podobaly Ci sie Tesi, to jest duza szansa, ze nie spodoba Ci sie np. Klipsch. Poza tym, faktycznie - obojetnie, co wybierzesz ze swoich propozycji, to bedzie lepiej, no ale nie o to chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bez odsłuchu się nie obejdzie... Jesteście okrutni (oczywiście mówię to z uśmiechem). Spodziewałem się odpowiedzi typu: kupuj kolumny A bo B i C nie spełnią twoich oczekiwań. Z odsłuchem jest taki problem: etat, firma, gospodarstwo i 2 małe dziewczynki które lubią spędzać czas z tatą. Nie mam czasu jeździć po polsce i szukać swojego ideału, jestem z okolic Stalowej Woli i często bywam w Rzeszowie służbowo tu są dwa salony audio, Nautilus i tak znienawidzony przez niektórych TopHiFi. Możecie polecić jakieś salony z południowo - wschodniej polski w których odslucham najwięcej z wymienionych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, -Konrad- napisał:

Możecie polecić jakieś salony z południowo - wschodniej polski w których odslucham najwięcej z wymienionych kolumn?

Moim zdaniem to nie jest takie proste, a wręcz skomplikowane. Coś Ci się spodoba i co zrobisz?

Parę dekad temu wszedłeś do jednego sklepu i tam miałeś wszystkie marki, które mogłeś odsłuchać i na miejscu porównać, bez wypożyczania do domu. Teraz rynek w Polsce, to mam wrażenie, że jest podzielony. Tak mniej więcej, to jedni mają umowę na wyłączność jak "Nautilus" na wybrane sprzęty, drudzy jak Top HiFi, też na wyłączność na inne. A trzecia grupa, to sklepy w których jest pozostały sprzęt. 

I teraz, żeby bezpośrednio porównać, to trzeba albo wypożyczać, albo kupić przez internet (14 dni na zwrot). Jedna i druga forma np. przy głośnikach podłogowych jest już dość kłopotliwa.

O ile ze sklepami idzie się dogadać co do wypożyczenia, to w TOPHiFi już nie. Polityka jak z czasów PRLu, bo kiedy idę do salonu samochodowego, to mogę już auto wypożyczyć nawet na weekend. Dlatego tak mnie mierzi ich podejście do klienta. Może bliżej mam do myślenia zachodniego, aniżeli bloku wschodniego. I może ktoś mi wytłumaczy, dlaczego taka duża sieć salonów robi tak pod górkę klientowi, bo ja tego nie mogę zrozumieć?

6 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Jestes dziwny.

Odbieram to od Ciebie jako, że Oryginalny. Dziękuję. (btw - śledzisz mnie?)

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AutoPirat napisał:

Teraz rynek w Polsce, to mam wrażenie, że jest podzielony. Tak mniej więcej, to jedni mają umowę na wyłączność jak "Nautilus" na wybrane sprzęty, drudzy jak Top HiFi, też na wyłączność na inne. A trzecia grupa, to sklepy w których jest pozostały sprzęt. 

Ty akurat masz male pojecie o salonach audio, od strony sprzedawcy, dlatego moze nie wymyslaj :)

10 minut temu, AutoPirat napisał:

Odbieram to od Ciebie jako, że Oryginalny. Dziękuję. (btw - śledzisz mnie?)

Odbierasz to tak, bo jestes dziwny. Nie o to mi chodzilo, nie dziekuj :)

 

11 minut temu, AutoPirat napisał:

Parę dekad temu wszedłeś do jednego sklepu i tam miałeś wszystkie marki, które mogłeś odsłuchać i na miejscu porównać, bez wypożyczania do domu

Dalej tak jest, wchodzisz do sklepu i masz wszystkie marki, ktore mozesz odsluchac. Tych ktorych nie ma, nie mozesz, szok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@no_i_fajnie bardzo Cię proszę, czy możesz zrobić tak jak ja to robię z Tobą: - i unikać bezpośredniego wchodzenia w polemikę ze mną?

Słownik PWN: dziwny «odznaczający się czymś osobliwym, niezrozumiałym»

I mało mnie obchodzi, o co Ci mogło innego chodzić. I staraj się unikać "osobistych wycieczek", bo kiedy patrzę na Twoje wpisy @no_i_fajnie , to mi się słabo robi. 

I właśnie Twoje pojęcie od strony sprzedawcy, to widzę właśnie, że jest bezwględne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się kąsać i piszcie na temat. Specjalnie napisałem:  "w których odslucham najwięcej z wymienionych kolumn" a nie wszystkie bo wiem jak wyglada rynek. Kupno na 14 dni nie wchodzi w grę z racji tego że nowe kolumny mogą mieć zupełnie inny dźwięk niż te "wygrzane" a takie pewnie są w salonach. Poza tym nie wiem czy był bym w stanie wybrać kolumny nie porównując ich na bieżąco.

Teraz konkrety....

Jakie salony polecacie?

Która kolumna waszym zdaniem najlepiej będzie współpracować z Yamahą odtwarzając rock i będzie mieć mocne dynamiczne niskie tony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AutoPirat napisał:

bardzo Cię proszę, czy możesz zrobić tak jak ja to robię z Tobą: - i unikać bezpośredniego wchodzenia w polemikę ze mną?

Czyli unikasz, ale jednak kilka klikniec dalej to robisz? Jestes niezrozumialy.

 

12 minut temu, -Konrad- napisał:

Która kolumna waszym zdaniem najlepiej będzie współpracować z Yamahą odtwarzając rock i będzie mieć mocne dynamiczne niskie tony. 

Z Twoich typow to Heco, ale wedlug mnie, takze ta informacja malo Ci daje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, -Konrad- napisał:

Nautilus

Osobiście unikam polecania jakiegokolwiek sprzętu, bo nie chcę komukolwiek robić reklamy za free. Oraz z też wchodzić tutaj w polemiki i dyskusje, bo różnie bywa. Ale w drodze wyjątku polecę Ci z tej linii co mam, bo "moje najlepsze" :) I nie wiem kompletnie, jak się zgrają się z Yamahą (zakładam, że możesz wziąć na odsłuch). Odsłuchaj sobie Dynaudio Evoke 20. 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na różnych troli internetowych, to często unikam swobodnego wypowiadania się.

1 godzinę temu, -Konrad- napisał:

Która kolumna waszym zdaniem najlepiej będzie współpracować z Yamahą odtwarzając rock i będzie mieć mocne dynamiczne niskie tony. 

Wysłałem Ci wiadomość na PW. Jak coś, to tam możemy coś więcej popisać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie krytykuje , to co komuś się podoba nie znaczy że mi podejdzie 

Sprawdzam czy ludzie wróżą z fusów czy faktycznie na czymś opierają swoje propozycje 

Miałem Victa , Music Style , i Celan a Yamaha 803 D mi nie siadła 🤷🏿‍♂️ 

I tyle , nie ma co się tu doszukiwać drugiego dnia 🖐️

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...