Skocz do zawartości

Wzmacniacz klasy AB zamiast Bluesound Powernode - który?


tomasz1w

Recommended Posts

6 godzin temu, Rafał S napisał:

A wracając do tematu: @tomasz1w Kupiłeś już te Dynki, czy to tylko jeden z typów? Bo wzmacniacza, jak rozumiem, wciąż szukasz?

Równolegle szukam i kolumn i wzmacniacza. Dynaudio biorę pod uwagę Emit 20 lub Emit 30. Zostały mi dobre standy po Elacach, więc może na początek spróbowałbym 20. Raczej używane, przynajmniej będą "dotarte", poza tym to relatywnie nowa seria, więc można trafić dobre sztuki bez większych problemów. Trzeba tylko trochę poczekać, aż trafią się białe (inne opcje nie wchodzą w grę). Ostatnio były białe Emity 20 na olx, miałem ofertę za 2300 zł i  żałuję, że ich nie kupiłem. No ale wtedy miałem jeszcze Elaci... 

Szukam też Emitów 30 (białych), mam ofertę nowych (tylko otwarte kartony) za 4500 zł ale jest tu trochę skomplikowana historia zakupowo-papierkowa, wszystko na "legalu", ale nie wchodząc już w szczegóły obawiam się, że będzie mi je trudniej sprzedać, jeśli kiedyś zechcę kolejnych zmian. W Emitach 30 trochę nie podobają mi się te nóżki, tzn. wizualnie wszystko ok, ale materiał to tworzywo. W Evokach 30 to samo. Dopiero w aktywnych Focusach 30 nóżki są aluminiowe, można je dokupić za w miarę normalne pieniądze, ale Nautilus ma mi jeszcze sprawdzić, czy będą pasowały do Emitów 30. Mam nadzieję:)

Oczywiście rozważam też Evoke 20 (białe, a jakże...), tym bardziej używane, ze względu na sporo wyższą cenę, niż Emit.

Także generalnie wolałbym najpierw kupić kolumny. Kolumny Dynaudio:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomasz1w napisał:

Dynaudio biorę pod uwagę Emit 20 lub Emit 30

3 godziny temu, tomasz1w napisał:

Oczywiście rozważam też Evoke 20

Ciekaw jestem na co się zdecydujesz, i dlaczego?. Napisz, czy miałeś okazję porównać/odsłuchać i przekaż wrażenia :) 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasz1w napisał:

Także generalnie wolałbym najpierw kupić kolumny. Kolumny Dynaudio:)

Zawsze, jak ktoś ma okazję zacząć od zera, to się w to wczuwam i zastanawiam, co ja bym wtedy zrobił. Więc, broń Boże, nie bierz tego za radę, ale nie mogę się powstrzymać od napisania co mi chodzi po głowie. Otóż wziąłbym w ciemno z Q21 Roksana Caspiana M2 (którego w życiu nie słyszałem ;)) bo taka okazja cenowa może się już nie powtórzyć. A potem dłuuugo wybierałbym kolumny do niego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafał S napisał:

. Otóż wziąłbym w ciemno z Q21 Roksana Caspiana M2 (którego w życiu nie słyszałem ;)) bo taka okazja cenowa może się już nie powtórzyć. A potem dłuuugo wybierałbym kolumny do niego. :)

No ja tez chciałem z tej okazji skorzystać, ale niestety szybko się skończyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Tylko czy Roksan Caspian M2 nie "sklei" za bardzo całości z Dynaudio? Tego się obawiam.

Też bym się tego obawiał z Dynaudio. Tzn. ogólnie nałożenia na siebie podobnych cech pieca i kolumn. Adam (@kaczadupa) chyba słuchał u siebie w domu takiego połączenia, więc może się wypowie, na ile mu to grało i na ile było uniwersalne.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dedal napisał:

Właśnie nie do końca mi podeszła 50tka 🤷🏿‍♂️ .

Ale z MA i Heco , może inne zagrałby lepiej.

Jeśli chodzi o funkcjonalność to ma wszystko czego mi brak, pozostaje tylko brzmienie .

 

A to ja zrozumiałem inaczej.

Ok, no to w takim razie wypozyczenie. Innej drogi nie ma

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

Tylko czy Roksan Caspian M2 nie "sklei" za bardzo całości z Dynaudio? Tego się obawiam. Wygląd Caspiana już bym jakoś przeżył, choć jest dość specyficzny... raczej daleki od mojego gustu.

No do Dynaudio to może być ryzykowane połączenie. Trzeba tego odsłuchać. Średnica będzie mocno akcentowalna, ale nie w negatywny sposób. Dól będzie ciekawie zaznaczony.

Ale ja tez zrobił bym jak Tomek. Roksan  a potem do niego kolumny. Bo to jest okazja.

9 godzin temu, majkel74 napisał:

No ja tez chciałem z tej okazji skorzystać, ale niestety szybko się skończyły.

Nie mają już?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ja nie wiem co potrzeba Dynaudio. Przyjemniej mi się ich słucha z piecami gęstszymi, porobionymi mocno zniekształceniami harmonicznymi niż z precyzyjnymi, neutralnymi, mocnymi tranami

Tak, ale zauważ, że dla Ciebie Dynaudio to odskocznia od bardziej neutralnych ATC. Możesz więc sobie pozwolić na luksus efektownego, choć mało uniwersalnego połączenia. Ale czy wybrałbyś do nich taki sam gęsty wzmacniacz, gdyby to były Twoje jedyne monitory? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kaczadupa napisał:

i to chyba zamyka temat "szybkości" Dynaudio. 

Adam, jeśli przez szybkość rozumieć sam atak i narastanie dźwięku, to Dynaudio wcale nie są takie wolne. I mają (przynajmniej niektóre modele) zupełnie niezłą dynamikę. Rzecz raczej w ich gęstości brzmienia,  podtrzymywaniu dźwięków i wspomnianej wyżej ciemnej barwie , które dają wrażenie spokojniejszego grania.  Jeśli się to zredukuje, to oczywiście otrzymamy szybszy dźwięk, ale też uboższy w faktury. Coś za coś. 

Znane mi monitory Dyanudio były szybsze od Xavianów (Corallo i Ambra), Harbethów (5-tki, 7-ki i 30-tki) i chyba też Elaków (Vela 404). 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Rzecz raczej w ich soczystości brzmienia i podtrzymywaniu dźwięków - jeśli się to zredukuje, to oczywiście otrzymamy szybsze "granie", ale

ale rozmawiamy o szybkości a nie o tym w czym Dynaudio może nie mieć równych sobie. Chociaż z drugiej strony są też monitory Dynaudio z przeznaczeniem na inny rynek, tych nie znam, tam nie trzeba pogrubiać/upiększać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...