Skocz do zawartości

Soundbar Yamaha czy Sony


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w wyborze bo specyfikacja na papierze to jedno a chciał bym w miarę dobry sprzęt stoję przed wyborem sprzętu już można powiedzieć wiekowego bo Yamaha Ysp 4000 bądź Sony XF9000 i teraz moje pytanie co będzie lepszym wyborem Yamaha czy nieco nowszy Sony z Dolby Atmos? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony HT-XF9000 949zł i podobne w tej cenie to nie jest w miarę dobry sprzęt. Ogólnie tłuczemy ludziom że soundbar z definicji to nie jest dobry pomysł. Yamaha YSP-4000 to z kolei faktycznie dziadek technologiczny z 2007r. Serio bierzesz pod uwagę 17-letni soundbar? Pardon, cyfrowy projektor dźwięku haha. Dźwiękowo pewnie zagra lepiej jak ww Sony bo prezentuje wyższy level kosztując jako nowy ponad 5k (nie słuchałem), ale możesz mieć problem z odtworzeniem wszystkich treści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Butler napisał:

Jak chcesz tylko trochę ulepszyć fabryczne audio to faktycznie soundbar jest pierwszym wyborem jak budżet na więcej nie pozwala. Kup przez internet gwarantując sobie zwrot w 14 dni, w razie rozczarowania odeślij.

Ogólnie budżet ok 900/1000 zł więc wolę coś używanego bo nowe w tym budżecie to myślę że nic dobrego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil1507 napisał:

Ogólnie budżet ok 900/1000 zł więc wolę coś używanego bo nowe w tym budżecie to myślę że nic dobrego

No to szukaj w okolicy żebyś miał szansę posłuchać. Możesz tez rozważyć podstawowe zestawy kolumn aktywnych. Pierwsze lepsze z brzegu (nowe) https://www.oleole.pl/glosniki-komputerowe/edifier-g-o-niki-2-0-edifier-r2850db-czarne.bhtml?from=ceneo&p=1049.00&cr=0&t=20240504-1223&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=ae409833-117d-fa18-0c2c-fbb68fbf652b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
56 minut temu, PanKlor napisał:

No to szukaj w okolicy żebyś miał szansę posłuchać. Możesz tez rozważyć podstawowe zestawy kolumn aktywnych. Pierwsze lepsze z brzegu (nowe) https://www.oleole.pl/glosniki-komputerowe/edifier-g-o-niki-2-0-edifier-r2850db-czarne.bhtml?from=ceneo&p=1049.00&cr=0&t=20240504-1223&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=ae409833-117d-fa18-0c2c-fbb68fbf652b

Ooo tu mnie zaciekawiłeś tą alternatywą... 

Aa np coś takiego 

https://www.q21.pl/argon-audio-fenris-a4-czarny.html?hash=887bb4c224b8399f5c50bfd0777bddf0&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwudexBhDKARIsAI-GWYU1CswdEPiEcWS7N8k6ggrUL2Sz0AnNvqE3PCtzXtwANhpZGHoocjoaAvLMEALw_wcB

Edytowano przez Kamil1507
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolega nagnie troszkę budżet to może coś takiego?

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-uzywane-glosniki-edifier-s360db-CID99-IDYkHwu.html

Bede szczery, nie miałem, nie wypowiem sie jak to gra. Ale mam dziwne przekonanie graniczące z pewnościa, ze ten zestaw zje na sniadanie kazdy uzywany soundbar do 1000 zl. Czy to w muzyce czy filmach.

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2024 o 09:54, Kamil1507 napisał:

Witam, proszę o pomoc w wyborze bo specyfikacja na papierze to jedno a chciał bym w miarę dobry sprzęt stoję przed wyborem sprzętu już można powiedzieć wiekowego bo Yamaha Ysp 4000 bądź Sony XF9000 i teraz moje pytanie co będzie lepszym wyborem Yamaha czy nieco nowszy Sony z Dolby Atmos? 

Cześć

Model YSP4000 to urządzenie sprzed wielu lat wstecz. W obecnej ofercie Yamahy masz SRX50 z Dolby Atmos 

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/zestaw-kina-domowego-yamaha-sr-x50a-2x-ws-x1a.html?tduid=93bbdf578a6016f506d81b7f1f9acb95

w tym linku masz jeszcze głośniki do extra surround WSX1a

Zapraszamy Cię na odsłuch, ocenisz czy ten kierunek będzie dla Ciebie w porządku. 

Pytanie dodatkowe, czy nie chciałbyś rozważyć głośników aktywnych? :)

gdyż mógłbyś mieć lepsze rezultaty... :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2024 o 15:56, Kamil1507 napisał:

Zapraszam na odsłuch :) Pamietaj jedynie, że to cena za sztukę. W podobnym budżecie masz też np. Klipsch ProMedia Heritage 2.1 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Q21 napisał:

Pamietaj jedynie, że to cena za sztukę.

Mógłbyś mi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego cena obejmuje "sztukę", skoro zestaw składa się z dwóch kolumn gdzie jedyna z nich jest jednostką sterującą? Rozumiem sytuację gdy ktoś planuje LCR i potrzebuje 3 takich samych kolumn, ale rodzielać aktywną parkę to jakieś kuriozum. Chodzi wyłącznie o pozycjonowanie najtańszego produktu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak przeglądałem sklepy online, to nabrałem się na to mocno. I też nie mogę zrozumieć, kto kupuje 1 głośnik? ...chyba z przypadku 1 osoba na milion? :) 

 

A w temacie, to mnie "grajbelka" interesuje, żeby sobie "podrasować" TV. Ale jak widzę wasze wpisy, to się odechciewa. Włączam TV, znowu zachciewa. Widzę wpisy, znowu odechciewa ...i tak w kółko :D

Bardzo rzadko oglądam TV, prawie w ogóle, to pewnie dlatego.

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Czyli rozumiem drodzy koledzy żeby Yamaha ysp 4000 czy Sony XF9000 sobie odpuścić i w tym budżecie kupić coś na czasie żeby ulepszyć audio tv? Ewentualnie zwiększyć nieco budżet 

2 minuty temu, Kamil1507 napisał:

 

Czy mimo wieku Yamaha da radę? 

Edytowano przez Kamil1507
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kamil1507 napisał:

Czyli rozumiem drodzy koledzy żeby Yamaha ysp 4000 czy Sony XF9000 sobie odpuścić i w tym budżecie kupić coś na czasie żeby ulepszyć audio tv? Ewentualnie zwiększyć nieco budżet 

Jeżeli chciałbyś osiągnąć więcej, to zdecydowanie warto zamienić soundbar na kolumny aktywne o których już wcześniej się przewinęło kilka zdań.

Najlepiej jakbyś wpadł do nas i porównalibyśmy bezpośrednio, wtedy nabrałbyś przekonania :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...