Skocz do zawartości

Awaria marantz cinema 60 dab


Recommended Posts

4 godziny temu, Adrian Król napisał:

Dzięki to cenne wskazówki. 

A powiedz czy mogło być tak że amplituner zajrzał się bo kolumny głośnikowe są zbyt duże tzn 300w 

Aa jak doszło do awari to głośność była ustawiona na około 65%

 

20240512_091836.jpg

Zły amplituner do jeszcze gorszych zestawów i skwarek gotowy. Jak można podłączać zestawy co schodzą poniżej 3 ohmów do amplitunera który ma wskazane by pracował w 8? 

Dobrze że gwarancję masz. Naprawiaj i albo wymieniaj kolumny albo amp.

Dziadostwo dziś robią. Mam starego avr 760 ma obciążone czasami niemal max na kolumnach 3 ohm i nic mu tyle lat nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Butler napisał:

Reguły ustanawiają ludzie. Jak sprzęt trafi na normalnych to nic się z nim nie stanie.

Dokładnie. Oj, a jak trafi na nienormalnego lub zły dzień kuriera, to opcja"ostrożnie"  lub "szkło" czasem działa jak płachta na byka.

Jedynie dobrze zapakowane i przy ciężkich wagach, to tylko w karton bez używania strecha lub czarnej foli. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adrian Król napisał:
3 godziny temu, AutoPirat napisał:

To wygląda na jakiś komunikat. W ogóle, to sprawdzałeś / czytałeś instrukcję?

Jest opisane miganie na czerwono ale to wyraźnie miga na pomarańczowo .

Jeszcze poszukam może coś przeoczyłem 

a podałem Ci link - podkreślone słowo "instrukcji" - słów "miga na czerwono" nie zauważyłem 🤔

 

6 godzin temu, tomek72 napisał:

@Adrian Król zrób jak w instrukcji jeśli odłączenie zasilania - fizyczne odłączenie kabla i ostygnięcie nie pomoże to serwis.

gdzie również wyraźnie jest napisane:

"Zasilanie zostaje wyłączone, a wskaźnik obwodu zabezpieczającego miga na pomarańczowo mniej więcej co 0,5 sekundy.

Sprawdź, czy odpowiednie głośniki są właściwie podłączone. Mogło dojść do zadziałania obwodu zabezpieczającego z powoduj zwarcia przewodów głośnikowych ze sobą lub z panelem tylnym urządzenia. Po odłączeniu przewodu zasilania wykonaj odpowiednie czynności naprawcze, poprawiając połączenia.

Zmniejsz głośność i włącz ponownie zasilanie.

Problem w obwodach wzmocnienia amplitunera. Odłącz kabel zasilania i skontaktuj się z naszym centrum obsługi klienta."

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia podłączonych kolumn. Jesli nie były prawidłowo usatwione to znaczy odcięte z problematycznej impedancji no to jest tego efekt.

Spróbj je odłączyć. I wtedy włączysz amplituner. Jeeśli nie zaskoczy to serwis.

I niesyety ale ten problem może się pojawiać jak słuchasz długo i głosno.

Trzeba by je odciąc aby nie schodziuły na problematyczną impedancję.

Jednak nie.

35635-max_focal_aria936_lab1.jpg.3cf6491aab841c8a8cee1b7eb19704bd.jpg

Problem jest zbyt szeroki i wysoki zakres.

Ale generalnie lubisz słuchać głośniej co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluid81 napisał:

Gdy będziesz zdawał amplituner kurierowi , to zwróć mu uwagę na zawartość paczki  , bo może być różnie z jej przewozem .

Myslisz, ze ten sam kurier, ktory odbiera paczke, to ten sam, ktory potem dostarcza ja do serwisu? 

 

7 godzin temu, fluid81 napisał:

Nie ukrywam , że mocno oberwało się kurierowi , jak również serwisowi , który zajmował się naprawą . 

 

Po drodze bylo jeszcze sporo osob, ktore mialo sprzet w rekach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Myslisz, ze ten sam kurier, ktory odbiera paczke, to ten sam, ktory potem dostarcza ja do serwisu? 

 

Po drodze bylo jeszcze sporo osob, ktore mialo sprzet w rekach. 

To zależy w jakiej odległości jest najbliższy serwis . W moim przypadku przewoźnik był jeden , który zabierając tv odemnie z bazy dostarczył go bezpośrednio do serwisu .Wiem , bo dopytywałem. 

80km km do serwisu .

Tv odesłany został innym kurierem .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fluid81 napisał:

To zależy w jakiej odległości jest najbliższy serwis . W moim przypadku przewoźnik był jeden , który zabierając tv odemnie z bazy dostarczył go bezpośrednio do serwisu .Wiem , bo dopytywałem. 

80km km do serwisu .

Tv odesłany został innym kurierem .

 

Tak? Daj namiary na takiego przewoznika, fajna usluga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido ten wykres mało wyraźny, ale jak dobrze widzę to +/- od 100 do 500 Hz są poniżej 4Ohm, no to są "strasznie trudne" kolumny jak na taki amplituner, odcięcie (80 a nawet 100Hz) wiele nie pomoże, ustawienie ampli na 4 Ohm coś pomoże, ale czy przy dłuższym oglądaniu filmu/słuchaniu muzyki się nie wyłączy trudno wyczuć, szczególnie gdy odpali się sprzęt na poziomie referencyjnym - może dobra końcówka mocy dla frontów pomoże, bo to raczej nie wina amplitunera. Żeby nie być okrutnym - ale złe dopasowanie kolumn do ampli 🤔 mi się nasuwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już z góry zakładacie, że chodzi o ohmy i przegrzanie? ...bo autor, póki co nie odpowiedział, czy 0.5s  czy 2s.

 

8 godzin temu, bora902 napisał:

posze sprawdzic czy pulsuje pomaranczowo  co 0.5 sek czy co 2 sekundy  

i zastosowac sie do instrukcji bo widze ze  protecion circuit aktywowane

 

...a moim skromnym zdaniem, jeżeli nastąpiło przegrzanie z nadmiaru volume, to pomoże przestawienie z 6-8ohm na 4ohm. I skoro tak jak @Piotr Sonidowskazał na wykresie jak pracują głośniki, to producent wprowadza w błąd?

(u mnie głośniki 4ohm, ustawy na 4ohm i wszystko hula jak należy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To kwestia podłączonych kolumn. Jesli nie były prawidłowo usatwione to znaczy odcięte z problematycznej impedancji no to jest tego efekt.

Spróbj je odłączyć. I wtedy włączysz amplituner. Jeeśli nie zaskoczy to serwis.

I niesyety ale ten problem może się pojawiać jak słuchasz długo i głosno.

Trzeba by je odciąc aby nie schodziuły na problematyczną impedancję.

Jednak nie.

35635-max_focal_aria936_lab1.jpg.3cf6491aab841c8a8cee1b7eb19704bd.jpg

Problem jest zbyt szeroki i wysoki zakres.

Ale generalnie lubisz słuchać głośniej co nie?

Tak ma być głośno 🙂

Niestety marantz nie rusza trzeba go naprawić. 

To co mam zrobić żeby grało głośno i się nie psuło 🙂

Jest problem z kolumnami?

CEmu producent napisał na kolumnach 8 ohm?

Trochę to irytujące bo to nie są tanie kolumny 🤔

8 godzin temu, tomek72 napisał:

a podałem Ci link - podkreślone słowo "instrukcji" - słów "miga na czerwono" nie zauważyłem 🤔

 

gdzie również wyraźnie jest napisane:

"Zasilanie zostaje wyłączone, a wskaźnik obwodu zabezpieczającego miga na pomarańczowo mniej więcej co 0,5 sekundy.

Sprawdź, czy odpowiednie głośniki są właściwie podłączone. Mogło dojść do zadziałania obwodu zabezpieczającego z powoduj zwarcia przewodów głośnikowych ze sobą lub z panelem tylnym urządzenia. Po odłączeniu przewodu zasilania wykonaj odpowiednie czynności naprawcze, poprawiając połączenia.

Zmniejsz głośność i włącz ponownie zasilanie.

Problem w obwodach wzmocnienia amplitunera. Odłącz kabel zasilania i skontaktuj się z naszym centrum obsługi klienta."

 

Tak,  niestety to będzie to ostatnie bo przewody sprawdziłem, wzmacniacz ostudzony i niestety lampka pomarańczowa miga nadal .

Zostaje serwis 

Tylko martwi mnie że jak mi go zrobią to ja znowu przywalę i znowu będzie to samo. 

Zanim się spaliło grało bardzo ładnie. 

Nie chciał bym wprowadzać zmian w ustawieniach marantza wpływających na pogorszenie parametrów dzwieku 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To kwestia podłączonych kolumn. Jesli nie były prawidłowo usatwione to znaczy odcięte z problematycznej impedancji no to jest tego efekt.

Spróbj je odłączyć. I wtedy włączysz amplituner. Jeeśli nie zaskoczy to serwis.

I niesyety ale ten problem może się pojawiać jak słuchasz długo i głosno.

Trzeba by je odciąc aby nie schodziuły na problematyczną impedancję.

Jednak nie.

35635-max_focal_aria936_lab1.jpg.3cf6491aab841c8a8cee1b7eb19704bd.jpg

Problem jest zbyt szeroki i wysoki zakres.

Ale generalnie lubisz słuchać głośniej co nie?

Co to za tajemniczy wykres?

To znaczy marantz do bani czy kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adrian Król napisał:

Co to za tajemniczy wykres?

To znaczy marantz do bani czy kolumny?

Chyba przebieg impedancji w funkcji częstotliwości ale nie widać napisów przynajmniej u mnie jak próbuje powiększyć zrzut ekranu.

Ten marantz to tani sprzęt na dzisiejsze standardy dla przykładu jak pisałem stary harman avr760 świetnie sobie radzi wiele lat przy takim obciążeniu mimo, że ma wskazane również 8ohm.

Producenci oszukują w kwestii impedancji. Nie wszyscy ale większość w branży. Dlaczego? Po to żebyś Ty kupił i kupiłeś. Ale też po to by na papierku wykazać większą sprawność własnych zestawów. Podłączanie kolumn które schodzą do 2.6 ohm do amplitunera 8 ohm to proszenie się o kłopoty zwłaszcza przy głośniejszym graniu. Amp osiąga moc maksymalną dużo wcześniej niż sugeruje ,,potencjometr,, wcale to też nie oznacza, że akurat u ciebie przez to się uszkodził amp bo to wykaże serwis o ile się tym podzili. Jest to bardzo prawdopodobne z tego co piszesz.

Te focale nie są tanie a jednak mają taką baziewną specyfikację. W kinie widocznie producent zakłada, że będzie się odcinać wyżej zanim pociągną za dużo prądu.

Potrzebujesz lepszego amplitunera albo prawdziwym 8 ohm kolumn. Ewentualnie możesz iść na kompromisy i odciąć dolne pasmo frontów. Taki tam kompromisik. 

Sam wybierałeś sprzęt czy ktoś Ci doradzał? 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2378-focal-aria-936

Powyżej masz test tych słupków.

 

Screenshot_20240513-053852_Chrome.jpg

Minimum 2.8 ohm i to przy 110 hz te słupki nie nadają się do tanich amplitunerów chyba że wytniesz z nich niemal cały niski bas. 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Producenci oszukują w kwestii impedancji

Nieprawda. Są  normy które mówią, że mierzy sie przy 1 kHz i producenci się tego trzymają. Dodatkowo niektórzy podają minimalną. To trochę jak z motoryzacja mało kto podaję charakterystykę mocy silnika, wrzuca wartość mocy i momentu maks i tyle. Jak ktoś ma pojęcie to sprawdzi, jak nie ma to i tak bedzie podniecał się mocą kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłając jakąkolwiek elektronikę warto wybierać opcje ostrożnie, szkło, i deklarować rzeczywistą wartość przesyłki (dla ubezpieczenia). Najlepiej w fabrycznych kartonach, i przezroczystym stretchu. Głównym źródłem uszkodzeń paczek jest zazwyczaj podwójny etap przewozu busem kuriera. W sortowniach paczki z opisem "szkło" "ostrożnie" są sortowane ręcznie, pakowane pionowo do wysokich stalowych koszy, i w takiej postaci przewożone tirami. Więc latać luzem mogą wyłącznie na etapie busa, tu wszystko zależy od chęci kuriera.

Swoją drogą nowe kolumny, w podwójnych fabrycznych kartonach, które dostarczył mi kurier stały pionowo przypięte do ściany zabudowy busa pasem transportowym, podobnie jak kilka telewizorów. Może miałem szczęście, bo kurier był zawodowcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jaj pisałem, człowiek jest tu decydującym ogniwem. W najlepszej firmie transportowej znajdzie się idiota nieszanujący swojej pracy oraz powierzonego ładunku, ciężko coś na to poradzić.

Problemy mogą też być kwestią przypadku. Ktoś się potknie, coś z góry spadnie itd. Ryzyko jest zawsze.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek72 napisał:

@Adrian Król jak amplituner wróci z serwisu ustawisz na 4 Ohm, możesz też rozważyć dołożenie do zestawu dobrej końcówki mocy dla frontów która poradzi sobie z tymi kolumnami 

 

Co to jest końcówka mocy. ?

Jak ją dołożyć.?

Wolał bym ratować ten zestaw bo ladnie gra . 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratowanie moze byc tez w gore poprzez zastosowanie lepszego amplitunera  bo z tego co widze koszty nie graja roli jesl ma byc glosno i detalicznie 😜

ten po naprawie serwisowej bedzie mozna sprzedac i odzyskac wieksza czesc zaplaconej  kwoty

model ratowania zestawu z koncowka mocy  to niepotrzebne zamieszanie gdy uzytkownik docenil juz jakosc dzwieku  i jest swiadomy czego oczekuje od swojego zestawu cinema

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bora902 napisał:

 

“Auto Standby” is set. “Auto Standby” is triggered when there is no operation for a set amount of time. To disable “Auto Standby”, set “Auto Standby” on the menu to “Off”. link

Power turns off and the protection circuit indicator flashes in orange approx. every 2 seconds.

The protection circuit has been activated due to a rise in temperature within this unit. Turn the power off, wait about an hour until this unit cools down sufficiently, and then turn the power on again. link

Please re-install this unit in a place having good ventilation.

 

Power turns off and the protection circuit indicator flashes in orange approx. every 0.5 seconds.

Check the speaker connections. The protection circuit may have been activated because speaker cable core wires came in contact with each other or a core wire was disconnected from the connector and came in contact with the rear panel of this unit. After unplugging the power cord, take corrective action such as firmly re-twisting the core wire or taking care of the connector, and then reconnect the wire. link

Turn down the volume and turn on the power again. link

This unit’s amplifier circuit has failed. Unplug the power cord and contact our customer service center.

 

posze sprawdzic czy pulsuje pomaranczowo  co 0.5 sek czy co 2 sekundy  

i zastosowac sie do instrukcji bo widze ze  protecion circuit aktywowane

Miga co 0,5 sekundy. 

Sprawdziłem wszystko.

Po uruchomieniu cały czas miga ☹️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adrian Król napisał:

Co to jest końcówka mocy. ?

Jak ją dołożyć.?

To taki samiusieńki wzmacniacz mocy. Kupujesz, podłączasz kabelkami RCA, jak ma to dodajesz trigger (będzie się włączało razem z amplitunerem) i tyle. W takim ukladzie wzmocnienie aplitunera jest nieużywane a obciążenie przejmuje końcówka mocy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

To taki samiusieńki wzmacniacz mocy. Kupujesz, podłączasz kabelkami RCA, jak ma to dodajesz trigger (będzie się włączało razem z amplitunerem) i tyle. W takim ukladzie wzmocnienie aplitunera jest nieużywane a obciążenie przejmuje końcówka mocy. 

 

 

No tak widzę, to dodatkowy wzmacniacz i to nie jest takie tanie 🙂

No ale czy gdybym te omy zmniejszył na wzmacniaczu to jak to się będzie miało do dźwięku będzie gorzej grało słabiej itp.?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bora902 napisał:

ratowanie moze byc tez w gore poprzez zastosowanie lepszego amplitunera  bo z tego co widze koszty nie graja roli jesl ma byc glosno i detalicznie 😜

Sens ma dopiero Cinema 40. 50 jest minimalnie mocniejsza i może skończyć podobnie. C60 jest jedna na OLX uzywana za ~4k. Trzeba będzie dołożyć 6-7k do C40. Za 3-4 spokojnie kupi końcówkę która pociągnie Arie. Minusem jest oczywiście kolejny klocek na półce. Niech sam oceni czy chce kolejny mebel i 2-3 k oszczędności czy idzie w C40. C30 jest absurdalnie drogi. 

Pozostaje pytanie @Adrian Król - ty masz tam jakiś zestaw kina czy słuchasz tylko stereo na tym Marantzu? 

  

Przed chwilą, Adrian Król napisał:

No ale czy gdybym te omy zmniejszył na wzmacniaczu to jak to się będzie miało do dźwięku będzie gorzej grało słabiej itp.?

 

Odbierz, zmniejsz i sprawdź. Mniej mocy z pewnością przełoży się na dźwięk w przypadku tego samgo urządzenia. Czy to usłyszysz, tego nie wiemy. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...