Skocz do zawartości

Drugi wzmacniacz lampowy.


Recommended Posts

41 minut temu, AutoPirat napisał:

Względne to, i bardzo uwzględniając wyjątki. Nie powinienem pisać, ale kiedyś, dawno, dawno temu, jak dziś pamiętam. W wyścigu ulicznym mocno podrasowany Fiat Uno, jak śmignął z ostatniej pozycji, to na "wyboistym polskim" zakręcie, tuż przede mną przechylając się na dwa koła, to i carrera mogłaby tylko "pokiwać głową z uznaniem". Oj, jakimś cudem zdarzają się wyjątki! :) 

 

Ten wyjątek był grzebany a z Uno została tylko buda .

Więc jak to do lamp można porównać ,nie mam pojęcia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal napisał:

Ten wyjątek był grzebany a z Uno została tylko buda .

Więc jak to do lamp można porównać ,nie mam pojęcia .

Skoro porównujesz lampy, tak jak Uno i Carerrę, to sądziłem, że masz jakieś pojęcie ...a w kontrze, to sądziłem, że może wspomnisz np. taki wyjątek jak Carrerę 2.7s z `73. "I psu na budę" te wszystkie porównania :(  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze wątku. Znalazłem używaną z gwarancją na 2 lata!!!, ale w Niderlandach. Line Magnetic 805. Na sterujących 300B. 
Pięknie świeci. Wysteruje bardzo przyzwoicie każde kolumny. 
Kosztuje 3500€. Myślę, że do negocjacji. Tzn ja bym urwal 10%😏

Miałem tą „lampę” 5dni w domu z 5 lat temu. Dealer przywiózł, podłączył i pogadaliśmy. Wcześniej pół dnia spędziłem w Sopocie w sklepie i tylko monitory zmieniano, ale na każdym było fajne brzmienie. 

Ostatecznie jej nie kupiłem, ponieważ przyłożyłem ucho do japońskich i wymyśliłem sobie, że tak właśnie grające muszę!!! mieć.

Zachęcam, byś kiedyś posłuchał ot tak dla obserwacji. Nie wiem, gdzie nimi w Polsce handlują, ale będziesz miał jakieś małe odniesienie.

I namawiam, że jeśli już musi być „lampa”, to daj sobie dużo czasu na odsłuchy. Różne „lampy” różnie brzmią. Ot takim banałem zakończę i powodzenia życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę z AudioTube. Nic na szybko. Se, pullpush, 211,el84,300B, el34, cala rodzina kt. Wszystko to trochę inny dźwięk i filozofia. Daleki jestem natomiast od stereotypow typu EL34 ciepło, muliscie, kt chłodno, jasno. Dobry wzmacniacz w niewielkim stopniu narzuca charakter.

Lampa powinna być szybka, rozdzielcza itd. "Lampowy charakter" majà nadawać harmoniczne, a nie mulenie i usrednianie, co jest cechą kiepskich wzmacniaczy.

Line magnetic akurat jest zaliczany do dobrych firm ale ja zwrocilbym uwagę bardziej na koreanskie.

Podstawą dobrego wzmacniacza jest trafo. Nie ma bez niego dobrego wzmacniacza nawet z lampami za pierdyliardy zł. 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

Witam szanownych forumowiczów. Zakupiłem wzmacniacz lampowy Cayin mt35s. Uważam że w swoim przedziale cenowym jest bardzo dobry. Słuchałem też Fezz audio silver luna ale Cayin jakoś bardziej mi się podobał. Oczywiście dźwiękowo.

Potem przyszła kolej na kolumny. Przesłuchałem kilka kpl. I ostatecznie wybór padł na Pylon audio Diamond28.

A żeby tego było mało sprzedawca uświadomił mi jak ważne jest źródło z czego i tak mój wiim się dzielnie bronił, ale niestety przy Eversolo dmp6 różnica była na tyle duża że postanowiłem zakupić i Eversolo. Muszę wam drodzy powiedzieć że gra to genialnie a jeszcze po wygrzaniu powinno być na plus. 

Dzięki wszystkim za udział w dyskusji i życzę wszystkim zadowolenia z obcowania ze sprzętem i muzyką którą wszyscy kochamy.

Edytowano przez Przemas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...