Skocz do zawartości

Roksan Caspian M2 czy Rega Elicit MK5


Recommended Posts

17 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Miałem do testowania przez miesiąc  zamieniłem sie za Sapphire 25 miałem dopłacić coś tam do Diamondów 28 jak mi sie spodobają.

Ale na oglądałem sie recenzji Diamond 28 Mk2 jakie to zajebiste są wiec nie wiem zostawic te 4 letnie czy kupić z outletu czy wziasc na raty MK2

Weź pod uwagę chyba najlepsza opcje, która przecież oferują sklepy.

Posłuchaj i wybierz to co Ci się podoba, a nie kieruj się recenzjami.

Ja np. w życiu nie podejrzewałem że najlepszą dla mnie opcja jest wzmacniacz lampowy. A mam go podłączonego do D28 MK1 i krotko mówiąc uwielbiam.

  Posłuchałem w Q21 ...i mi się spodobało. Jakie to proste. Bez recenzji .

A jechałem z Poznania do Łodzi żeby posłuchać. Warto było.

A można pożyczyć ze sklepu i posłuchać w domu z w swojej akustyce.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Przycisk mode nic nie daje nie ma w tej wersji Standby podobnie jak  w Music Fidelity a szkoda nie zostawię przecież cały dzień załączonego wzmacniacza. Nie wiem w czym  Roksanowi przeszkadzało w starej wersji Standby.

To jest dziwne bo nie wiem kiedy Roksanto zrobił w Moim M2 była ta funkcjonalność dostępna.

19 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Mam od miesiąca Diamond 28 i trochę lepsze w porównaniu od Sapphire 25 mocniejszy bas i więcej cykaczy za 6 tysiecy nic lepszego nie kupie i na 5 lat starczą

trochę czy jednak bardzej niż trochę :)

8 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Miałem do testowania przez miesiąc  zamieniłem sie za Sapphire 25 miałem dopłacić coś tam do Diamondów 28 jak mi sie spodobają.

Ale na oglądałem sie recenzji Diamond 28 Mk2 jakie to zajebiste są wiec nie wiem zostawic te 4 letnie czy kupić z outletu czy wziasc na raty MK2

Nie oglądaj recenzji. Tam zawsze będa tak mówić.

Nie zyskasz dopłacając sporo do nowych MKII

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir UnknownNie słuchaj bzdur, że czegoś nie zyskasz kupując MKII (a może właśnie taki dźwięk poszukujesz) jeśli masz możliwość posłuchaj mk1 i mk2, porównaj na spokojnie w Twoich gatunkach i dopiero zdecyduj, obie konstrukcje grają inaczej, jeśli miałbym wybierać i droższa zagrałaby dla mnie lepiej to by miał gdzieś tego typu komentarze i bym dopłacił, Twoje uszy najlepszymi doradcami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomai napisał:

Weź pod uwagę chyba najlepsza opcje, która przecież oferują sklepy.

Posłuchaj i wybierz to co Ci się podoba, a nie kieruj się recenzjami.

Ja np. w życiu nie podejrzewałem że najlepszą dla mnie opcja jest wzmacniacz lampowy. A mam go podłączonego do D28 MK1 i krotko mówiąc uwielbiam.

  Posłuchałem w Q21 ...i mi się spodobało. Jakie to proste. Bez recenzji .

A jechałem z Poznania do Łodzi żeby posłuchać. Warto było.

A można pożyczyć ze sklepu i posłuchać w domu z w swojej akustyce.

A na drugim miejscu miałeś Roksan Caspian M2 i pasował do Diamond 28 najlepiej ze wszystkich tranzystorów.

On ma wokale ,średnice właśnie taką lampową ,nawet te nieprzyjemne wokale na Nad 356 na Caspianie są melodyjniejsze , łagodniejsze. 

Mam już interkonekt XLR Melodika Brown Sugar i nowe kable głośnikowe Van Damme Hifi.

Cóż odrobine dźwięk jeszcze sie poprawił . Diamondy 28 oddałem wróciłem do Sapphire 25 narazie na nich gram jest trochę sucho na basie ale nie najgorzej w porównaniu do diamondów. przecież kiedyś szafiry były dobre kolumny.

Musze przemyśleć jakie kolumny kupić teraz na oku mam Heco Celan Revolution 7 mają 92 db efektywności.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sławomir Unknown napisał:

A na drugim miejscu miałeś Roksan Caspian M2 i pasował do Diamond 28 najlepiej ze wszystkich tranzystorów.

On ma wokale ,średnice właśnie taką lampową ,nawet te nieprzyjemne wokale na Nad 356 na Caspianie są melodyjniejsze , łagodniejsze. 

Mam już interkonekt XLR Melodika Brown Sugar i nowe kable głośnikowe Van Damme Hifi.

Cóż odrobine dźwięk jeszcze sie poprawił . Diamondy 28 oddałem wróciłem do Sapphire 25 narazie na nich gram jest trochę sucho na basie ale nie najgorzej w porównaniu do diamondów. przecież kiedyś szafiry były dobre kolumny.

Musze przemyśleć jakie kolumny kupić teraz na oku mam Heco Celan Revolution 7 mają 92 db efektywności.

 

Tak, naczytałem się forum , @Piotr Sonido, @Carmion, polecali... ...,...recenzji , i praktycznie jechałem po Caspiana M2....A potem go posłuchalem....

Świetny wzmacniacz....bardzo dobrze brzmiący.....ale....nazwać jakiekolwiek jego aspekty lampowymi.....to raczej przesada.

Posłuchałem Simply Italy i wygrał z Caspianem. ( jak dla mnie)

Wybierzesz co Ci się spodoba.

PS. ( Obecnie zmieniłem oryginalne lampy na inne , amerykańskie, co spowodowało dużo inne ...( Lepsze?)  Brzmienie.....tranzystory nie dają takiej możliwości).

Wsiąkam w lampy...

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michaudio napisał:

A-klasowa lampa single ended, jest totalnym przeciwieństwem tranzystora. To maksymalnie lampowe granie, z wypełnieniem nieosiągalnym dla tranów. Oczywiście ma swoje ograniczenia, i nie jest dla każdego. Ale potrafi skraść serce, na zawsze.

Oj, ale dobrze napisane :))

No moje serce skradło :)

Lubię różną muzykę , najbardziej rap, soul, lata 90'. 

Ale wczoraj puściłem Rage Against The Machine...... ale jebnięcie jeeeeest :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2024 o 21:59, Tomai napisał:

Tak, naczytałem się forum , @Piotr Sonido, @Carmion, polecali... ...,...recenzji , i praktycznie jechałem po Caspiana M2....A potem go posłuchalem....

Świetny wzmacniacz....bardzo dobrze brzmiący.....ale....nazwać jakiekolwiek jego aspekty lampowymi.....to raczej przesada.

Posłuchałem Simply Italy i wygrał z Caspianem. ( jak dla mnie)

Wybierzesz co Ci się spodoba.

PS. ( Obecnie zmieniłem oryginalne lampy na inne , amerykańskie, co spowodowało dużo inne ...( Lepsze?)  Brzmienie.....tranzystory nie dają takiej możliwości).

Wsiąkam w lampy...

 

Ja akurat nie pisałem że on jest lampowy :)

 

Ja wolę go od Simply Italy którego także bardzo cenię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony Sapphire 25 mimo słabszego basu niż u Diamond 28 grają bardzo przyjemnie z Roksan Caspian M2. To są chyba neutralne kolumny bo teraz wszystko mam po równo wysokie, średni a niskie nie dominują jak w dajmondach. Także kable głośnikowe Van Damme hifi chyba trochę odmuliły dzwięk wiecej detali sie pokazało niż było na kablach Melodiki ale to może być placebo.  Dla porównania i  z ciekawości podpiąłem  kablami rca dac z Wiim Pro Plus który jest na ciepłej kości AKM 4493SEQ i moim zdaniem ten w CA Magic 200 oparty na ESS Sabre ES9028Q2M gra lepiej detaliczniej. dynamiczniej, muzykalniej .

Chyba odpuszcze Diamondy 28 teraz mam na tapecie  uzywane Kef r700 albo MA gold 200 jak juz kupować to coś  lepszego niż Pylon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No juz wzmacniacz jest dobrze wygrzany juz te 50 godzin ponad pękło.

Co mogę powiedzieć gra rewelacyjnie nawet z tak przeciętnymi budżetowymi kolumnami jak Sapphire 25 

Źródło Wiim Pro Plus  z Tidal Master  i pliki DSD z Komputera , konwertowane przez  Dac CA Magic 200 z zasilaczem tomanek

Dac ze wzmacniaczem łącze zbalansowane XLR Melodika Brown Sugar ,kabel zasilający do pieca od Melodika. Listwa Taga harmony  z dc blockerami i filtrami i gruby kabel sieciowy Tagi

W porównaniu do Nad 356 to jest co najmniej klasę lepsze brzmienie w końcu słychać talerze , wyraźnie podwójną stopkę  perkusji, bas jest zróżnicowany i dobrze kontrolowany. I naprzykład taki stary  zle nagrany zespół jak Slayer da sie w końcu słuchać .Wyraznie słychać perkusje Dave Lombardo nie ma takiego jazgotu jak było z Nad 356 gdzie gitary zlewały sie z perkusją w jedną kupe a wokal był piskliwy ze sie nie dało słuchać to chyba ta górna średnica o której ktoś tutaj pisał nie męczy jak w nadzie.

Teraz pora na kolumny . Chyba do Diamond 28 wrócę.

Na bas nie narzekam bo ktos tu pisał ze jest go mało według mnie jest więcej niż w Nad 356 i jest lepszy jakosciowo tam gdzie go mam być dużo jest a gdzie ma być mniej to jest mniej.

Owszem hybrydy,lampowce mają go więcej . Może kiedyś kupie jakąś lampe w klasie A.

Z tranzystorów to ten Leema Tucana 2 mnie zainteresował ale na razie cieszę sie z Roksana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir Unknown

Podoba mi się, jak opisałeś różnice w stosunku do innego wzmaka. Potrafię sobie je wyobrazić. 

Czy miałeś okazję przyłożyć ucho do innych kolumn?

Na forum dużo pisze się np o Elac, Dynaudio, B&W, Dali i kilku innych. Zachęcam, byś przed zakupem Pylona 28, odważył się i choć z kilka dobrych dni i inne wziął na testy. Dla posmakowania, no i odkrywania różnic. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pojade do jakiegoś salonu audio na podbeskidziu posłuchać kolumn. Miałem do przetestowania 2 tygodnie Diamondy 28 nie do końca mnie przekonały . Tym bardziej ze siedzę na forach audio i dużo nieprzychylnych opinii czytam o nich a to że bas słabo kontrolowany i nie schodzi nisko, ze dziwne wysokie tony etc. i człowiek zgłupiał prze to i szuka dalej ideału , którego nie ma chyba że za ponad 25.000 zł. Teraz wpadły mi na celownik stare używane z 2018 roku Kef R700 za 5000 zł a za 10.000 zł  3 letnie MA Gold 200. To chyba juz klasę lepsze kolumny od Diamond 28 ? Bo 10.000 za wersje Diamond 28 MK2 to bym nie dał , Pylon przesadził.

Z nowych

Elac Vela FS 407 za drogie i tylko 15 cm niskotonowce , Bowersy 603 S3 w testach spoko ale czy sie zgrają z Roksan Caspian który mocą nie grzeszy

Polecają Audio Physic 8 ale tam tyko 15 cm basowiec .

Diamondy 28 z wyglądu mi sie podobają duże i świetnie wykonane i maja 18 cm woofery

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Jade 20. Tam jest większy woofer. I inne brzmienie na średnicy i wysokich. Inne aniżeli w słupkach. Mnie zaskoczyły w ich brzmieniu: dynamika i granie po „cichu”. Design zero jedynkowy. Ja lubię szalone tempo. Oraz słuchać, gdy wszyscy już lub jeszcze śpią. 
O tym Jade tylko wspominam, nie sprzedaję, nie zachęcam. Ale  różnica w brzmieniu słyszalna i to z opaską na oczach.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Caspianem faktycznie ELAC gra fajnie

Model 407 mimo wielkości przetworników gra bardzo mocno basem. Trzeba uważać na akustykę pomieszczenia. ale super granie.

Widziałem także na pormocji Gold 200 od Monitor Audio. Tez fajne spojne granie.

Jak znasz no to Pylon Diamond albo Fyne.

Na dobrych promocjach masz także obecnie audio Physici.

Do momentu zakończenia sprzedazy przez poprzedniego dystrybutora.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...