Skocz do zawartości

DAC do Cyrusa One


Triss

Recommended Posts

Szukam DAC-a do stereo, ale musi mieć dwa wejścia optyczne. Będzie głównie pracował z Bluesoundem Node, wzmacniacz to Cyrus One. Myślałam o Nostromo Wolf2. 

Czy ktoś z Was mógłby coś polecić? 

Edytowano przez Triss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Luk Pl napisał:

Chyba nie za dobry ten DAC, był temat na jego temat...

 

Proponuję sprawdzić ofertę Topping. To na prawdę dobry sprzęt pod kątem jakość/cena.

Topping nie spełnia wymogu koniecznego - posiadania dwóch wejść optycznych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie inwestowanie w Nostromo Wolf2 nie będzie najlepszą opcją. Dużym utrudnieniem jest u Ciebie warunek posiadania 2 wejść optycznych.

Jeśli chciałbyś postawić na muzykalniejsze brzmienie z dużą ilością powietrza to bardzo dobrze sprawdziłby się Musical Fidelity V90 DAC, który na rynku jest już od dłuższego czasu ale w dalszym ciągu w kwocie 1000zł jest to jedna z lepszych opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Chmarski napisał:

Co chcesz po tych optykach podłączać? Którego BS Node masz?

TV i odtwarzacz CD. Teoretycznie z odtwarzacza mogę zrezygnować (ogólnie po podłączeniu do wzmacniacza nie brzmi źle), albo przepinać kable z ręki, jeśli dużo lepszą opcją są DAC-i z jednym optykiem. Najczęściej będę korzystała z Bluesounda oraz TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS Node ma wejście optyczne (na potrzeby CD) i wejście HDMI (na potrzeby TV). U mnie taka działało. 

No chyba, że nie pasuje Ci brzmienie DAC BS Node i szukasz czegoś innego.

W razie czego mam na zbyciu mały switch z 4 wejściami optycznymi i jednym wyjściem. Do tego jest prosty pilot i można sobie przełączać źródła bez konieczności fizycznego przepinania kabli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

W razie czego mam na zbyciu mały switch z 4 wejściami optycznymi i jednym wyjściem. Do tego jest prosty pilot i można sobie przełączać źródła bez konieczności fizycznego przepinania kabli. 

Idealne rozwiązanie, wtedy wybór DAC`a poszerza się w nieskończoność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam sprzęty w sieci i trafiłam na Audiolab M-DAC+, wydaje się być spoko opcją. Zależy mi na tym, aby grało lepiej niż gra i żeby nie był to przerost formy nad treścią (bo DAC za 10k też nie ma większego sensu). Fajnie, aby DAC miał spoko dół. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam Irdac ma na pokładzie 2x optyczne i 2 coaxial. No i brzmieniowo bardzo fajnie się prezentuje. W dziale Nasze Testy masz spory wątek o nim. Jakby co to moja rekomendacja. 

Lub podana tu opcja switcha optycznego za kilka dyszek. Masz 3 wejścia i jedno wyjście. 

Tak na marginesie ja teraz nie mam daca, który w ogóle nie ma wejścia optycznego tylko coaxial. Na ewentualne potrzeby kupiłem sobie na Ali konwerter optyk/coaxial i... leży w szufladzie. A do TV mam drugiego  daca, małego Toppinga E30 II i szafa gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Arcam będzie wyraźnie lepszy niż ten, który jest na pokładzie Bluesounda? Czy pod Cyrusa nie warto celować z czymś lepszym? Arcam jest do wyrwania już tylko na rynku wtórnym (więc nie jestem w stanie go przetestować przez sklep) kosztuje jakieś 800-1000 zł, Audiolab kosztuje 2000 zł za nówkę, niby Arcam jest 2x tańszy, ale spokojnie mogę przeznaczyć na ten zakup do 3k. 

Z TV (w sumie to projektor UST) korzystam często, oglądam dużo filmów, więc zależy mi na tym, aby to wszystko ładnie grało. Pod gaming jakość dźwięku nie ma aż takiego znaczenia, bo nawet głośniki wbudowane w projektor są ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Triss napisał:

A czy Arcam będzie wyraźnie lepszy niż ten, który jest na pokładzie Bluesounda?

Ciężko określić, bo być może ograniczeniem w Bluesoundzie nie jest DAC, a układ wzmacniacza. Na pewno warto sprawdzić, w razie czego zapraszamy na odsłuch Audiolaba i wielu innych przetworników, które mamy na miejscu :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciezko. łatwo. Tak.

Arcam irDAC gra lepiej. To bardzo udany DAC. I moim zdaniem zdecydowanie warto na niego polowac.

Szkoda że Arcam wycofał się z tego segmentu bo te przetowrniki na prawde im się udawały.

Inna sprawa czy jego sygnatura dzwieku Ci spauje.

Ale nie narzuca agresywnie swojego tonu,  wiec myślę że tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2024 o 17:17, Q21 napisał:

Ciężko określić, bo być może ograniczeniem w Bluesoundzie nie jest DAC, a układ wzmacniacza. Na pewno warto sprawdzić, w razie czego zapraszamy na odsłuch Audiolaba i wielu innych przetworników, które mamy na miejscu :) 

 

Wzmacniacz jest bardzo spoko, do tego z odtwarzaczem CD gra lepiej niż z Bluesoundem, więc myślę, że warto poprawić jakość poprzez zewnętrzny DAC. 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ciezko. łatwo. Tak.

Arcam irDAC gra lepiej. To bardzo udany DAC. I moim zdaniem zdecydowanie warto na niego polowac.

Szkoda że Arcam wycofał się z tego segmentu bo te przetowrniki na prawde im się udawały.

Inna sprawa czy jego sygnatura dzwieku Ci spauje.

Ale nie narzuca agresywnie swojego tonu,  wiec myślę że tak.

 

Dzięki. Zasadniczo nie chcę zmieniać za dużo w samej charakterystyce brzmienia mojego zestawu, ale nie obraziłabym się na trochę większą ilość basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Triss napisał:

ale nie obraziłabym się na trochę większą ilość basu. 

To, co wspominam z największym sentymentem z Arcama Irdaca to właśnie bas. Taki spręzysty, kontrolowany, czuć wibracje powietrza wręcz. Oczywiście z dobrym zasilaniem, bo na firmowym ten DAC gra fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2024 o 19:06, Triss napisał:

Wzmacniacz jest bardzo spoko, do tego z odtwarzaczem CD gra lepiej niż z Bluesoundem, więc myślę, że warto poprawić jakość poprzez zewnętrzny DAC. 

Dzięki. Zasadniczo nie chcę zmieniać za dużo w samej charakterystyce brzmienia mojego zestawu, ale nie obraziłabym się na trochę większą ilość basu. 

Polecam go sprawdzić. To dość chodliwy towar. JAk Ci nie spasuje to będziesz wiedział że trzeba przygotować dużo wiecej mamony a na sprzedazy jego stracisz 50 zł.

Dnia 5.06.2024 o 21:12, Wito76 napisał:

To, co wspominam z największym sentymentem z Arcama Irdaca to właśnie bas. Taki spręzysty, kontrolowany, czuć wibracje powietrza wręcz. Oczywiście z dobrym zasilaniem, bo na firmowym ten DAC gra fatalnie.

zgadzam się.

Długo grałem na fabrycznym. Z zewnętrznym jest lepiej. Będe nieco łagodniejszy w osądzie fabrycznego ;)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...