Skocz do zawartości

Parasound Hint 6 vs Denon 2500ne


S!N!

Recommended Posts

1 godzinę temu, Bo0M napisał:

Jasna sprawa. 

Recenzji nie traktuję poważnie, raczej jako ciekawostkę, albo ogólny kierunek wstępnych poszukiwań. 

Jakie kolumny testowałeś z naszym Denonem? Jaką lubisz charakterystykę dźwięku?

Szukałem kolumn przez ponad rok i odsłuchałem pewnie ze 25 modeli. M.in MA Gold 300 , B&W 705 S3 , Spendor D7.2 , PMC 25.22   Pylon Jasper 25? Audio Solution  prawie wszystkie modele Harbetha. W końcu stanęło na ProAc Responce D2R. Dlaczego? Grają najrówniej tzn nie faworyzują żadnego pasma. Nic nie kłuje w uszu i nic nie dudni. Nie są ani zbyt ciepłe ani zbyt chłodne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  moim przypadku każde spotkanie ze wstęgą w podłogówkach kończyło się poczuciem zbyt obfitej góry, mimo, że była ona w niektórych konstrukcjach bardzo łagodna i przyjemna w odbiorze. Takie granie może się wielu podobać, nie wiem jak kolega wyżej, ale powiększony wokal, wysunięty czy zwał jak zwał to nie moje granie tak samo jak właśnie przesada wysokich i szczegółowości na wstędze. Monitorów nigdy nie testowałem raz trafiły mi się w pracy jakieś tanie philipsy ze wstęgą (jeden był niestety uszkodzony , strzelał przy większej głośności) to w malutkim pomieszczeniu pamiętam, ze grało to bardzo fajnie, nie wiem czy to czar monitora czy po prostu bardzo małe, zagracone pomieszczenie robiło robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rozmowa nam się tutaj nawiązuje :)

Problem u nas dotyczy możliwości opisu tego co słyszymy w taki sposób, aby druga osoba mogła zrozumieć i zidentyzidentyfikować w tym samym, albo bardzo zbliżonym zakresie.

Np. powiększony wokal dla mnie wcale nie musi oznaczać, że jest od wysunięty i narzucający się. 

Pewnie najlepszym sposobem na porozumienie się co do dźwięku, byłoby wspólne spotkanie i testowanie kolumn.

Z drugiej strony - zdefiniowanie pojęć, którymi się posługujemy 😄

Np. przyjmujemy, że ciepły dźwięk oznacza to i tamto, analityczny to, a natarczywy to granie takie i takie... 😄

Jeśli o mnie chodzi to nie mam problemu, jeśli sama góra pasma, czyli te wszystkie cykacze itp. Są trochę mocniej akcentowane. Pamiętam jak za nastolatka ustawiałem często equalizer na komputerze w typową Vkę. Chowałem troszeczkę wokal między wysokie i niskie tony.

Wyrosłem z tego, natomiast charakterystyka dźwięku, którego poszukuje, delikatnie chyba o to zahacza.

Najbardziej jestem uczulony na średnie tony gitar, wokali itp. I nie cierpię, gdy tam coś jazgocze, jest suche, wwierca mi się w uszy 😄

Dźwięk, który pamiętam jako najlepszy dla mnie to jakieś dobre car audio, albo stacje radiowe puszczane kiedyś na popularnych wieżach 😄

Ogólna charakterystyka takiego przekazu była niezwykle przyjemna i nie powodująca chęci wyłączenia sprzętu przez coś gorzej nagranego. Ogólnie całe pasmo ma delikatną dozę basu, jakoś tak to odbieram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykonałem pewien myk. Zmniejszyłem rozstaw kolumn. Dogiąłem. Źrodła pozorne mniejsze a lokalizacja no i precyzja na 5 z plusem.

Próbóję sięgnąć pamięcią w przeszłość i nie potrafię podać kolumn z mocno wysuniętym „wokalem”. No niektórym to się układa😉

W temacie wstęgi miałem styczność z customami gdzie zastosowano legendarnego Raal-a. Ktoś wie, który to model? Nie do zdobycia, prawie.

Drivery z obecnej produkcji kosztują około 4-5 tys złotych za sztukę. Te przyzwoite. 
A gdzie reszta😳

@Slawko69 od serca gratuluję tych Proac. Muszą być naprawdę mega fajnie grające, skoro tyle innych kolumn zostało w tyle. Najważniejsze, że już w domku i cieszą👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Vele do domu, posłuchaj i.....nie podpalaj się. Chłodna głowa to podstawa.  ProAci w pierwszej chwili nie wywołały efektu WOW. Ale każdy nastepny kawałek wciągał i zacząłem dostrzegać ich zalety. Przedewszystkim nie męczą przy długim odsłuchu.

PS. Jeśli masz możliwość posłuchaj Opery Quinta. Inne granie ale równie wciągające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bo0M napisał:

Dźwięk, który pamiętam jako najlepszy dla mnie to jakieś dobre car audio, albo stacje radiowe puszczane kiedyś na popularnych wieżach 😄

Nawet nie potrafię opisać tej sygnatury dźwięku, ale dokładnie stacje radiowe wybrzmiewają w taki sposób jakby to było przepuszczane przez jakiś filtr, nawet jak radiowiec mówi do mikrofonu to jego głos jest cholernie przyjemny, taki intymny bez żadnego rozjaśnienia, suchości, muzyka gra miękko, urokliwie. U siebie w pracy mam takową więżę, siedzę przy biurku i głośniki są rozstawione na pół metra, mam je na wyciągniecie dłoni i stereofonia jest wciągająca wraz z basem i całą resztą, nie potrzeba żadnych super kabli, subów i całej reszty to po prostu gra tak jak te stare sprzęty czyli ideolo. Jasperów 18  bym nie skreślał, jakby nie patrzeć po każdym odsłuchu z przyjemnością wracałem do pylonów i nieistotne czy był to Diamond czy Jasper.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, S!N! napisał:

Nawet nie potrafię opisać tej sygnatury dźwięku, ale dokładnie stacje radiowe wybrzmiewają w taki sposób jakby to było przepuszczane przez jakiś filtr, nawet jak radiowiec mówi do mikrofonu to jego głos jest cholernie przyjemny, taki intymny bez żadnego rozjaśnienia, suchości, muzyka gra miękko, urokliwie. U siebie w pracy mam takową więżę, siedzę przy biurku i głośniki są rozstawione na pół metra, mam je na wyciągniecie dłoni i stereofonia jest wciągająca wraz z basem i całą resztą, nie potrzeba żadnych super kabli, subów i całej reszty to po prostu gra tak jak te stare sprzęty czyli ideolo. Jasperów 18  bym nie skreślał, jakby nie patrzeć po każdym odsłuchu z przyjemnością wracałem do pylonów i nieistotne czy był to Diamond czy Jasper.

Dokładnie! 😄

Być może dla większości to nie jest "naturalne" granie, czy wokal, ale ja w sumie tej naturalności do szczęścia nie potrzebuję. Ten tajemniczy filtr radiowy jakby troszeczkę uwypuklał niższą średnicę? Moje pierwsze skojarzenie z jakimś konkretnym wokalistą to głos Leonarda Cohena 😄 Trochę tak, jakby malutki procent jego niskiego głosu został nałożony na pasmo wszystkiego, co pamiętam z tych radiowych audycji. Taki specyficzny tembr. O cholerka, ale ja tutaj kreuję teorie... 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bo0MMoże znajdzie się tutaj jakiś magik, który łopatologicznie wyjaśni to zjawisko, no coś w tym brzmieniu jest, nawet jak się włączy na youtubie jakiś filmik z wywiadem z rozgłośni to doskonale to słychać, na początku myślałem, że może chodzi o mikrofon, ale przecież muzyka nie jest przez niego przepuszczana, nie znam się na tym, ale brzmi to fantastycznie i takiej sygnatury bym oczekiwał wraz z wokalem:)

 

 

Znalazłem 18 jak sobie fajnie plumkają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Nawet nie potrafię opisać tej sygnatury dźwięku, ale dokładnie stacje radiowe wybrzmiewają w taki sposób jakby to było przepuszczane przez jakiś filtr, nawet jak radiowiec mówi do mikrofonu to jego głos jest cholernie przyjemny, taki intymny bez żadnego rozjaśnienia, suchości, muzyka gra miękko, urokliwie. 

I dlatego właśnie kupiłem sobie tuner Marantza made in Japan za całe 300zł. 
Czesto go słuchamy w tzw. tle.

 

EE78411A-A46D-4A27-8D0B-EE9D19C9DD8A.jpeg

Nie ma pilota i dobrze 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Japonii to pewnie na 110V, więc będziesz potrzebował dodatkowy transformator. Paczka przejdzie przez urząd celny, więc doliczą jakieś może nawet niewielkie cło, i do całości doliczą VAT. Kupowałem na ebay-u z Francji, kilka razy z Niemiec. Bez zastrzeżeń. Płaciłem pay-palem. Dwie transakcje nie doszły do skutku, wtedy pieniądze wracały na konto w ciągu 48 godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...