Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze Kina Domowego


Nermand

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Jestem posiadaczem soundbara Samsung HWN850, zamierzam przerzucić się na kolumny i zestaw 5.1. Zestaw ten będę budował głównie pod filmy. Znalazłem w ciekawej cenie kolumny podłogowe Revel Concerta 2 F35 i zamówiłem ostatnią parę. Zamierzam dokupić do tego, również w promocji wzmacniacz Arcam SA30. Wszelkie porady i sugestie były by mile widziane.

Dziękuję i Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły wzmacniacz stereo, który nawet nie znajdzie zastosowania w systemie wielokanałowego KD, bo nie ma nawet wejścia PRE-IN, żeby mógł posłużyć choćby jako końcówka mocy.

 

 

Hahaha - opis ze strony producenta:

"Arcam SA30 to inteligentny wzmacniacz zintegrowany" - ja myślę, że w sumie, to pomyśli za Ciebie i nic nie trzeba będzie myśleć :D  -  może jednak dla tej cechy, warto kupić? 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

w systemie wielokanałowego KD, bo nie ma nawet wejścia PRE-IN, żeby mógł posłużyć choćby jako końcówka mocy.

Proponuję abyś więcej nie wprowadzał ludzi w błąd. Dziękuję. 

"Tryb procesora Tryb procesora można przypisać do większości wejść analogowych. W tym trybie SA30 ma ustawiony stały poziom wyjściowy. Szczegółowe informacje na temat określania, które wejścia mają korzystać z trybu procesora można znaleźć w sekcji „Wejście PM” na stronie EN-20. Aby ustawić żądany stały poziom głośności, sprawdź sekcję „Wejście PM” na stronie PL"

@Nermand to wzmacniacz stereo, z dużymi możliwościami (Dirac) ale KD z tego nie zrobisz. Jeżeli wystarczy Ci system stereo ewentualnie wsparty subwooferem to dobry wybór. Opisz co chciałbyś osiągnąć to pomożemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zamierzam przerzucić się na kolumny i zestaw 5.1. Zestaw ten będę budował głównie pod filmy."

@PanKlor  -  Najlepiej zacząć budować KD 5.1. od wzmacniacza stereo?  ...serio?  ...czy zaraz zrobisz swój pokaz i zaczniesz od:

 

Dnia 5.06.2024 o 18:34, PanKlor napisał:

Robisz takie zajebiste fikołki, że nie pozostaje nic innego jak tylko zgłosić kandydaturę do MKOLu.

i zakończysz?

Dnia 5.06.2024 o 20:57, PanKlor napisał:

Salto mortale! 

A ten Arcam SA-30,  to zdanie podtrzymuję, że nawet z trybem procesora, to zwyczajny wzmacniacz zintegrowany. I 5.1 z niego nie zrobisz.

Pisz sobie co chcesz, mnie tu już nie ma w tym wątku, bo szkoda z Tobą wchodzić w jakiekolwiek dyskursy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądny budżet to dla każdego z nas coś innego. Jak chcesz Arcama do kina to do 5m1 starczy Ci AVR5 kupisz go za 7-8 tysięcy. Trzeba doliczyć do tego koszt licencji na Diraca, w tym modelu. W wyższych od AVR10 albo AVR11 jest już w cenie. Dalej taniej masz Onkyo RZ50, ok 7 tysięcy ale już z Diraciem. Jeszcze taniej to x3800h z Amazon za ok 4300 ale znowu Trzeba dokupić Diraca I mikrofon albo zostać przy Audyssey xt32 które jest w cenie (I daje rade). Jak widzisz opcji jest bardzo dużo. Jeszcze nie poruszyliśmy tematu głośnika centralnego i subwooferow. Bez wytycznych gdzie ma to grać albo jaki jest budżet ciężko coś doradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Arcam i modelu AVR5, 10 czy 11, to stanowczo radzę wcześniej wypożyczyć i odsłuchać wcześniej. U mnie tak słabo zagrał w stereo, że aż szkoda pisać. 

Nowe modele amplitunerów z półek sklepowych rozpoczynają się od 2-4tys. zł. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz coś fajnie grającego. Onkyo RZ50 zbiera bardzo dobre opinie, za brzmienie w KD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2024 o 11:50, AutoPirat napisał:

To zwykły wzmacniacz stereo, który nawet nie znajdzie zastosowania w systemie wielokanałowego KD, bo nie ma nawet wejścia PRE-IN,

Nie ma czegoś takiego jak pre-in 

Wejście na końcówkę to bypass,Direct in , power Amp direct,  ale napewno nie 

Pre-in .

Dla potomnych by głupot nie czytali 😎

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten Onkyo RZ50 mieści się w moim budżecie. Narazie to wygląda tak, jak na zdjęciu, pokój 3.90m / 3.90m - 4m. Jaki głośnik centralny i subwoofer pod te Revele? Oczywiście, nie dam rady tego wszystkiego kupić za jednym rzutem. Najpierw chcę dobrać amplituner a potem stopniowo.

 

 

unnamed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka faktycznie problematyczne. Po zdjęciu podejrzewam też, że nie zapoznałeś się z wytycznymi Dolby jak powinny byś ustawione glosniki w systemach kina domowego. 

Zanim wydasz więcej kasy popatrz jak rozstawia się glosniki w warstwie dolnej systemów 5 kanałowych. Chodzi o kąty między głośnikami a pozycja odsłuchu. Jak masz wątpliwości to wrzuc plan pomieszczenia to coś pomożemy. 

Reveli nie znam ale szukaj najlepiej z tej samej serii z tego co widzę robią. Może ktoś je słyszał to rzuci propozycja czegoś podobnego. W kwestii surroundow bym skupił się już jak wrzucisz plan. 

Subwoofery - najlepiej 2 duże ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że ten Onkyo RZ50 mi się podoba, może od tego zacznę i dalej będę patrzył co dokupywać. W granicach tej ceny to najrosodniejszy wybór? Jakie kable do tego, żeby połaczyć to z kolumnami i TV? System jest tak zepchany, bo małżonka mówi, że stół się jej nie mieści jak jest inaczej... Nad tym jeszcze będziemy pracowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...