Skocz do zawartości

Zmiana kolumn podstawkowych w systemie audio


HubertEK

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów, wrzucam post ponieważ wśród tak zacnego grona na pewno znajdzie się ktoś kto jest w stanie podpowiedzieć kilka modeli głośników na które powinienem zwrócić uwagę.

Szukam kolumn ciepłych, teraz wiem już to na pewno. Zacznę od opisania zestawu który aktualnie u mnie gra:

Głośniki: Sonus Faber Venere 1.5

Wzmacniacz: Atoll in100 se

Źródło: Marantz NA8005

Przewody głośnikowe: Van Den Hul The Wind Mk 2

 

Zestaw gra w salonie ok 25m2, głośniki znajdują się na specjalnym biurku, rozstaw około 2m, salon jest średnio ustawny z tego powodu raczej szedł bym w otwór bass reflex z przodu bo takie kolumny będzie mi łatwiej ustawić.

Mam już małe doświadczenie z audio, miałem kolumny B&W 602 S2, CM1, CM5, Sonus faber MINIMA, Dali Grand Diva, te ostatnie z przyczyn oczywistych brzmiały najlepiej, choć cały czas tęsknie za 602 i CM1 . W aktualnych Sonusach brakuje mi przede wszystkim przestrzeni i dołu. Generalnie trochę się tego spodziewałem, jednak przy ostatniej wizycie u znajomego, który miał Paradigm Titan v5, musze przyznać, że poczułem sporą potrzebę zmiany u siebie, mimo swojej ceny kolumny są o wiele bardziej melodyjne niż Sonusy.

 

Muzyka, której głównie słucham to rock, ale ostatnio słucham wszystkiego. Plik to głównie FLAC po DAC oraz Spotify.

Czyli podsumowując szukam kolumn podstawkowych które dodadzą trochę mocy mojemu zestawowi, z większą przestrzenią oraz mocniejszym dołem. Szukałbym raczej czegoś używanego, mój budżet to do 4000 zł. Mogą być propozycje kolumn które aktualnie nie są dostępne na rynku, mogę poczekać, aż się pojawią. Znacie może jakieś ciekawe propozycję, które dobrze by się wpisywały w moje poszukiwania?

Edytowano przez HubertEK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekko ocieploną górą i przyzwoitym dołem na pewno warto rozważyć Pylon Audio Diamond Monitor (15 lub 18 MK2) lub Heco Celan Revolution 3, z tym że mają one bass reflex z tyłu obudowy. Z przednim BR można też rozważyć Focal Vestia N1, góra jest szczegółowa ale zdecydowanie cieplejsza niż w dotychczasowych np. w serii Aria czy Chora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2024 o 18:15, HubertEK napisał:

Wzmacniacz: Atoll in100 se

W 17 metrach Atoll najlepiej mi grał z BW Preference 5, choć może trochę za dużo basu było. Grały podobną szkołą jak 601 które miałem w podobnym czasie tylko oczywiście były większe i jednak trochę lepsze. Czasem pojawiają się w ładnym stanie, trzeba uważać na zaschnięty ferofluid w wysokotonowych, ale jak coś na FB Adam Arsound ogarnia.

100 jest kapryśna - ze świetnymi Quadralami grała np tragicznie, najlepiej chyba BW wypadały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2024 o 18:39, HubertEK napisał:

Ciekaw nie pomyślałbym ze KEF mogą być ciepłymi monitorami

Słuchałes ich?

Dnia 27.07.2024 o 20:37, HubertEK napisał:

Myśle raczej o atollu, na razie nie planuje zmieniać wzmacniacza.

No to jak w końcu?

Dnia 19.07.2024 o 18:15, HubertEK napisał:

Szukam kolumn ciepłych, teraz wiem już to na pewno

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, jestem po osłuchać Elac Carina i mam lekko mieszane uczucia. Mianowicie głośniki brzmią bardzo dobrze - są bardzo muzykalne, ciepłe i można ich słuchać godzinnymi. Mają natomiast spory minus w postaci środka pasma jest on na tyle przytłumiony, że w porównaniu z Sonusami nie słychać części dźwięków.

Barwa i muzykalność to ten kierunek pytanie czy w pytanym budżecie znajdę coś lepszego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek72 napisał:

Dół jest nieistotny , od tego będzie sub .

Pewnie wiele osób się z tym nie zgodzi.

4 godziny temu, maciek72 napisał:

, jakie monitory z ładną górą i sceną możecie polecić ?

Możesz doprecyzować? Co rozumiesz pod tymi pojęciami, czego dokładnie oczekujesz ? 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2024 o 21:53, HubertEK napisał:

Cześć, jestem po osłuchać Elac Carina i mam lekko mieszane uczucia. Mianowicie głośniki brzmią bardzo dobrze - są bardzo muzykalne, ciepłe i można ich słuchać godzinnymi. Mają natomiast spory minus w postaci środka pasma jest on na tyle przytłumiony, że w porównaniu z Sonusami nie słychać części dźwięków.

Barwa i muzykalność to ten kierunek pytanie czy w pytanym budżecie znajdę coś lepszego? 

Na OLX sprwadzaja rodacy Gold 100.

Dnia 15.08.2024 o 07:29, maciek72 napisał:

A , jakie monitory z ładną górą i sceną możecie polecić ?

ładna górą to kwestia interpretacji. Jedni wolą jej dużo drudzy nie.

Nie ma wyznacznika co jest ładne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...