Skocz do zawartości

Zmiana kolumn podstawkowych w systemie audio


HubertEK

Recommended Posts

19 minut temu, HubertEK napisał:

Witam serdecznie forumowiczów, dziś miałem przyjemność odsłuchać 4 kolumn na wzmacniaczu podobnym do mojego. Opisze po krótce swoje wrażenia.

 

Burchardt P300 - analityczny dźwięk, pasmo skupione na środku, bas bardzo szybki i dynamiczny współgrający ze stylem kolumny. Jak dla mnie zupełnie nie moje klimaty.

 

KEF R3 - rewelacyjna przestrzeń i szczegółowość, był efekt wow. Szczegółowa góra. Jedyny minus zbyt mało dociążone, brakowało mi w nich dolnego pasma.

 

Dynaudio Emit 20

Całkiem szerokie pasmo i dobra szczegółowość, oczywiście mniejsza niż KEF jednak na dobrym poziomie. Brzmienie o wiele cieplejsze które przypadło mi do gustu. Cięższe, gęstsze kolumn w takim klimacie bym szukał.

 

Pylon Audio 18

Bardzo przyjemne głośniki, świetnie na nich słucha się wokali, szczegółowa a momentami ostra góra. Niestety nie moje klimaty.

 

Wiec tak naprawdę raczej rozważyłabym głośniki Dynaudio Emit 20 oraz Elac Carina 243.4

Niestety nie mam możliwości porównania ich bezpośrednio ze sobą? Na pewno za Elacami przemawia łatwość ustawienia.

Które z nich waszym zdaniem będą miały szersze pasmo , ciemniejsze brzmienie? Co uważacie o tych kolumnach? 

Dziwne że pylony miały dla Ciebie za ostrą górę a np. Elac Carina już nie. 

Elac Carina potrafią zakuć po uszach.  Solano/vela ma lepszą i przyjemniejszą dla ucha wstęgę jest delikatniejsza i bardziej szczegółowa. 

Jak masz możliwość to posłuchaj jeszcze ma Gold 100, one mają dość ciepłe granie, szczegółową ale delikatną górę. Na olx idzie je kupić w dobrych cenach. A to poziom grania już elac vela/dynaudio evoke. 

Dynaudio emit 20 to fajny model. Także nie dziwię się że się podobał. 

Najlepiej żebyś wypożyczył przed ostatecznym zakupem i posłuchał u siebie w domu bo może całkowicie inaczej zagrać. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HubertEK napisał:

Witam serdecznie forumowiczów, dziś miałem przyjemność odsłuchać 4 kolumn na wzmacniaczu podobnym do mojego. Opisze po krótce swoje wrażenia.

 

Burchardt P300 - analityczny dźwięk, pasmo skupione na środku, bas bardzo szybki i dynamiczny współgrający ze stylem kolumny. Jak dla mnie zupełnie nie moje klimaty.

 

KEF R3 - rewelacyjna przestrzeń i szczegółowość, był efekt wow. Szczegółowa góra. Jedyny minus zbyt mało dociążone, brakowało mi w nich dolnego pasma.

 

Dynaudio Emit 20

Całkiem szerokie pasmo i dobra szczegółowość, oczywiście mniejsza niż KEF jednak na dobrym poziomie. Brzmienie o wiele cieplejsze które przypadło mi do gustu. Cięższe, gęstsze kolumn w takim klimacie bym szukał.

 

Pylon Audio 18

Bardzo przyjemne głośniki, świetnie na nich słucha się wokali, szczegółowa a momentami ostra góra. Niestety nie moje klimaty.

 

Wiec tak naprawdę raczej rozważyłabym głośniki Dynaudio Emit 20 oraz Elac Carina 243.4

Niestety nie mam możliwości porównania ich bezpośrednio ze sobą? Na pewno za Elacami przemawia łatwość ustawienia.

Które z nich waszym zdaniem będą miały szersze pasmo , ciemniejsze brzmienie? Co uważacie o tych kolumnach? 

Jak możesz, koniecznie sprawdź Elac Vela. Mam i Vele i Cariny i Vele grają równiej, dużo mniej sucho na górze i dużo "gęściej". Sprawdź też tak jak pisali poprzednicy MA gold 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony Diamond 18 mk2 na 20 m2 mają fajne zejście basu i raczej góra nie jest ostra(mialem wczesniej monitor audio bronze 100 i silvery to tam jest ostro ), ale na pewno są miłe dla ucha na godziny słuchania. Kiedyś jednak spróbowałbym Dynaudio Emit 20.

20240823_180559.jpg

Edytowano przez ROBIXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Q21 napisał:

Nie wiem, czy kiedykolwiek usłyszałem do tej pory, że Buchardty P300 to analityczne kolumny :D 

Pisząc o Pylon 18 to zgaduję, że mówisz o Diamondach? Kolumny w jakich warunkach testowałeś? 

Ciekawe ponieważ jeden z pracowników Q21 również tak je nazwał… P300 jak dla mnie grały zbyt sucho. Może również była to kwestia wzmacniacza który gra jasno - Atoll in 100 signature. Może pomieszczenia odsłuchowego, które wyłożone było sporą ilością wełny i styropianu co na pewno miało swoje odzwierciedlenie w dźwięku. A może po prostu nastawiłem się na inny dźwięk.

Spróbuje z Gold 100, wkrótce powinienem mieć możliwość ich odsłuchu. Dziękuje za wskazówki.

Edytowano przez HubertEK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...