Skocz do zawartości

BLUESOUND - nowe odtwarzacze sieciowe


tomasz1w

Recommended Posts

Tak , ale rozmowa.wczwsniej się tocżyła o tym .

Dopiero Marqs zapytal , Ty potwierdziłeś.

Ale jaki jest sens tak tego używać? 

A nie .mozna streamowac z PC ? Po sieci lub bezpośrednio grać z Noda? Dla mnie to bezsens🫡

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal napisał:

"Usb Audio"  , Panowie tak będzie prościej 😉

Screenshot_20240821_121158_Chrome.jpg.ed3b1db23e07c981c57f5586f2278758.jpg

- No tylko w opisie jest audio output co mi mówi, że np. mogę użyć zewnętrznego DACa.

- W sekcji USB IN jest opis jakie urządzenie (jak sformatowane) będzie widoczne... jasna sprawa że chodzi o dysk/pamięć/pendrive

- w sekcji USB (other) jest dopiero (jak wskazał Chmarski) informacja o wejściu czegoś innego niż dysk po usb wskazując PC. No ale mogę sobie wyobrazić (jak w przypadku smartfona), że po podpięciu NODA do komputera, ten pojawi się jako magazyn a system operacyjny np. zapyta czy dać uprawnienia do udostępnienia przestrzeni dyskowej. Wówczas zadaniem tego streamera jest odtwarzanie plików przez port usb komputera, udostępnione i zlokalizowane na tymże komputerze. Nadal mam wątpliwości :) i dla mnie opis jest mało precyzyjny lub po prostu brak tej precyzyjności mówi, że nie ma opcji by pracował jako zew karta dla komputera :)

 

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Tak , ale rozmowa.wczwsniej się tocżyła o tym .

Dopiero Marqs zapytal , Ty potwierdziłeś.

Ale jaki jest sens tak tego używać? 

A nie .mozna streamowac z PC ? Po sieci lub bezpośrednio grać z Noda? Dla mnie to bezsens🫡

 

Już Tobie tłumaczę. 
ja bardzo często siedzę przy komputerze (praca/zabawa/cokolwiek). Słuchawki na uszy i przy okazji słucham czegoś, najczęściej jest to muzyka z tidala. Niestety mam również odpały, że potrzebuję to podpiąć pod coś innego np Shielda przy TV, który robi za aplikację i ma wyjście USB. Podpinam DACa i wio z rozrywką. Mam też czasem potrzebę gdzieś się przenieść i tam korzystać ale już np z streamera bo moje audio zajęte. Pod pachę, na fotel, podpinam słuchawki i mnie nie ma. Przeważnie to ja wymyślam różne dziwne sytuacje i dlatego pytam. 

Wyprzedzając.... do kompa najlepiej kupić osobny DAC by spełnił wymogi i na pewno z tańszych opcji można coś wybrać. 
A docelowo pewno rozbije swój zestaw na z all in one na pojedyncze klocki i do tego icona podpiął bym shielda. 
No każdy ma swoje "widzimiesię" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem , że chcesz z tym Nodem biegać, po domu? 🤔 

Podpinam słuchawki pod tel , słucham tidal-a i problem z głowy,  fakt że teraz mam samsunga i nie ma wyjścia na słuchawki🤷 

A po sieci streamery widziały, moja bibliotekę na PC 🙃

Co do zewnętrznych dac ,korzystam już kilkanaście lat,  ale nawet jak miałem streamer z dac ,mini PC był w połączeniu z nim.zawsze w moim użytku. 

Pzdr 

Ps

no każdy ma jakieś swoje , ale priorytet to jakość dźwięku.

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Jakiś calibration kit od nich trzeba kupić.

 

Screenshot_2024-08-21-16-13-34-68_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Smutna praktyka naciągania na kasę. Ciekawym ceny całości kit plus licencja.

6 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dzięki za tak szybkie rozhulanie wątku o nowych Bluesoundach :)
Byliście szybsi od nas, hehe :)

Nano już się nawet pojawiło w naszych sklepach, więc można przyjść i przetestować.

Czekamy na ICON, to będzie czarny koń :)

 

Można też wypożyczyć do domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czekamy na ICON, to będzie czarny koń :)

Z pewnością ten koń jest ładny. :)

A na więcej czy lepiej jak u Evera DMPA6 czy WiiMa z wyświetlaczem nie ma co liczyć, przecież to wszystko leci z jednej fabryki, wręcz taśmy w Chinach. 

Ocznie jednak ICON wygrywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Z pewnością ten koń jest ładny. :)

A na więcej czy lepiej jak u Evera DMPA6 czy WiiMa z wyświetlaczem nie ma co liczyć, przecież to wszystko leci z jednej fabryki, wręcz taśmy w Chinach. 

Ocznie jednak ICON wygrywa. 

Poczekamy, zobaczymy :)

Bluesound to poważna marka, liczymy na kontynuuacje dobrych rzeczy :):)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Bluesound to poważna marka

tak jak "Rose" - jak królik z kapelusza tylko w Topie z absurdalną ceną ;)

taki sarkazm. bo dobrze że coś nowego...

(bywałem u was w ostatnich latach w miarę często i zostawiłem sporo kasy. co do rose... oglądałem dokładnie ra180, jak można było coś tak okropnego wizualnie zaprojektować :))) ...i 30kzl )

 

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal napisał:

Dobrze rozumiem , że chcesz z tym Nodem biegać, po domu? 🤔 

 

Nie wiem na teraz gdzie będzie stał.

1. Muszę zagospodarować komputer

2. Myślę o zmianie wzmacniacza w przyszłości na jakiś surowy bez dodatków więc dac/streamer potrzebny będzie

3. Słuchawki po BT mi nie pasują. 

Będę szukał dla niego miejsca. Jak się w którymś sprawdzi to zostanie. 

Do tego wszyscy się podniecają BluOs więc chcę to sprawdzić. Wypożyczenie załatwi sprawę. 

Edytowano przez Marqs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robert eN napisał:

tak jak "Rose" - jak królik z kapelusza tylko w Topie z absurdalną ceną

Tu się do końca nie zgodzę.

Są w ofercie Topów na podobnej zasadzie jak inne produkty, które trudno gdzieś indziej znaleźć. Nie jest to jednak żaden królik z kapelusza, bo świat zna ich produkty od lat.

Absurdalna cena? Rose się po prostu pozycjonuje cenowo tam gdzie był przed pojawieniem się na rynku Eversolo, które zamieszało rynkiem.

34 minuty temu, Marqs napisał:

Do tego wszyscy się podniecają BluOs więc chcę to sprawdzić. Wypożyczenie załatwi sprawę. 

Nie wiem czy się podniecam, ale zdecydowanie bardziej mi się podoba niż aplikacja WiiMa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chmarski napisał:

Nie wiem czy się podniecam, ale zdecydowanie bardziej mi się podoba niż aplikacja WiiMa.

Nie było to personalne - ogólnie jak rozmawiam z sprzedawcami, czy czytam na forum to złego słowa o tym systemie nie slyszałem, wręcz odwrotnie: najlepszy. 
Osobiście na PLAY-FI działam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marqs napisał:

Nie było to personalne - ogólnie jak rozmawiam z sprzedawcami, czy czytam na forum to złego słowa o tym systemie nie slyszałem, wręcz odwrotnie: najlepszy. 

Luz, nie brałem tego do siebie personalnie. Nie wiem czy sprzedawcy mają ację, ale z kilku różnych systemów miałem okazję korzystać i BluOS najbardziej mi się podoba. Oczywiście mam na myśli łatwość i przejrzystość obsługi. Inne mogą mieć więcej funkcjonalności, ale przyjemniejszego UI nie trafiłem jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert eN napisał:

tak jak "Rose" - jak królik z kapelusza tylko w Topie z absurdalną ceną ;)

taki sarkazm. bo dobrze że coś nowego...

(bywałem u was w ostatnich latach w miarę często i zostawiłem sporo kasy. co do rose... oglądałem dokładnie ra180, jak można było coś tak okropnego wizualnie zaprojektować :))) ...i 30kzl )

 

Rosę to marka, którą wielu tu kolegów z forum znało już wcześniej :)
Prawdą jest, że firma jest dość młoda ale prężnie idzie do przodu o czym wielu z Was zauważyło :)

 

5 godzin temu, tomasz1w napisał:

I jam to, nie chwaląc się, sprawił;)

hihi, dzięki, zauważyłem. Fan marki :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Ja coś czuję ,że Wiim Amp to też nie ostatnie słowo i zobaczymy za rok czy dwa wersję Pro Plus Mega Ultra , która będzie miała z 6 cali ekranu i może hypexy za 3 tys. 

No własnie też się spodziewam że to nie jest ostatnie słowo tego producenta

22 godziny temu, MacP napisał:

....tymczasem mam "zwykłego" Wiima Pro, bez plusa, i jego system korekty akustyki w pierwszej wersji beta mnie nie zachwycił, różnice w dźwięku były bardzo niewielkie i wcale niekoniecznie na plus.

To samo w ultra. To jest dodatek. niesyety niektórzy uwazają to za klucz tego urządzenia.

21 godzin temu, Marqs napisał:

Te bluesoundy mają USB ale nie są to PC USB tylko pod podpięcie jakiegoś magazynu (dysku) ? 

I tak i tak.

 

18 godzin temu, ProjectPi napisał:

A propos Diraca, jak twierdzi Top Hi-Fi

 

"Streamery NODE i NODE ICON to urządzenia Dirac Ready, co oznacza ich gotowość do obsługi zaawansowanego systemu korekcji Dirac Live po zakupie stosownej licencji."

Tak mi się wydawało że to nie będzie aktualizacja tylko zakup.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się chyba lekko oburzyć na tego Node Icon. 1099 euro + 250-300 USD za Dirac + nie wiadomo ile za "calibration kit". Wygląda na to, że w zestawie nawet nie ma pilota ani fizycznej gałki do regulacji głośności. To dalej super zapowiadające się urządzenie ale przy tej cenie już trzeba marudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Muszę się chyba lekko oburzyć

Zobaczysz go na żywo to pewnie wybaczysz. :)

W końcu ktoś wyciągnął wnioski z sukcesu sprzedażowego DMP A6 (wygląd!/wyświetlacz/mierniki/dla większości akceptowalna cena!) i zrobił wyraźnie ładniejszy sprzęt. Muszą jeszcze dać takie fajne "mierniki" do wyboru jak ma Ever, żeby ludzie chcieli się chwalić zdjęciami ICON w sieci/mediach i nakręcać tym innych na kupno. Do tego wypuścić informację, że wszystkie dostawy na pół roku do przodu już wyprzedane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...