Skocz do zawartości

Onkyo NR6100 Polo Audio. Kilka pytań


Lukaszwro

Recommended Posts

Witam wszystkich. Na wstępnie chciałem się przywitać jako nowy użytkownik. 
Chciałbym prosić Was o kilka wskazówek / podpowiedzi. 
 

Posiadam taki zestaw 

Amplituner Onkyo NR6100

Zestaw 5.1 Audio Polk ES55,ES10,HTS10,ES35, przewody chord, przewód do subwoofera melodika LFE. Po kalibracji amplitunera, odległości ustawił idealnie, głośności poszczególnych kolumn mniej więcej +1,5 dB, subwoofer ustawiony na -6 dB. Odcięcia ustawił totalnie dziwnie bo fronty na 40, centralny 70, tylne na 100. Poprawiłem ręcznie wszystko na 90. Subwofer na LFE 120. Samo ustawienie na tylnej ściance subwoofera, głośność niej więcej godzina 13, odcięcie na max w prawo, faza 0. 
 

No i moje pytanie jest takie na netflixie film z dźwiękiem 5.1 oryginalna ścieżka dźwiękowa. Wszystkie efekty otaczające jak najbardziej OK. Problem jest taki że brakuje mocno niskich tonów, musiałbym subwoofer ustawić prawie na max żeby w filmach było czuć bas. Jaki może być tego problem ? Coś źle ustawiam ? 
drugie pytanie to takie jak ustawić amplituner aby automatycznie dobierał które głośniki mają grać w sensie 2.0 czy 2.1 lub 5.1 ? Włączam telewizor i grają mi wszystkie kolumny dialogi słyszę z tylnych kolumn, włączam muzykę na YT jest to samo. Jak włączę film z Netflixa to na amplitunerze pojawia się że to ścieżka 5.1 itp. 

PS : Telewizor to LG C2 może tutaj muszę coś jeszcze zmienić ? 
 

z góry dziękuję bardzo za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukaszwro napisał:

Włączam telewizor i grają mi wszystkie kolumny dialogi słyszę z tylnych kolumn, włączam muzykę na YT jest to samo.

Najprawdopodobniej masz włączony tryb „All channel stereo”. Na pilocie powinny być przyciski Movie, Music, Game, nimi wybierasz tryby Dolby, DTS, stereo itd. Ustaw sobie Dolby i powinno być OK, jeszcze jest tryb Direct, ale on pomija korekcję za to „wyrzuca” 1:1 to co jest na wejściu np. 2.0, 5.1 itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukaszwro napisał:

OK, spróbuję ściszyć fronty.

@Q21 pisząc "skręcić fronty" miał na myśli fizyczne obrócenie kolumn żeby głośnikami "patrzyły" na słuchacza a nie były prostopadle. Jak pisałem wcześniej popróbuj różne tryby odsłuchowe. Amplitunery mają coś takiego jak "up-mix" czyli np. 2 kanały rozkładają na dostępne głośniki np. 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2024 o 13:41, Lukaszwro napisał:


Chciałbym prosić Was o kilka wskazówek / podpowiedzi. 
 


PS : Telewizor to LG C2 może tutaj muszę coś jeszcze zmienić ? 
 

z góry dziękuję bardzo za pomoc 

 w LG C2 jak i w CX,C1 czy C3  najlepiej uzywac programu telewizora  :  kino lub kino domowe  jesli chodzi o platformy streamingowe

filmmaker  daje rade tylko na  niektorych serialach  ktore byly krecone z przeznaczeniem dla stacji telewizyjnych a nie streamow

oczywiscie ustawienia te wplywaja tylko na obraz oled czyli  VISION 

---------------

jesli chodzi o sciezki audio tu sprawa nie jest jednoznaczna i nalezy sprawdzic odsluch na klika roznych filmach  oraz plytach bluray jesli mozliwe

pomimo ze mamy juz rok 2024  to wciaz panuje chaos wsrod filmowcow gdy chodzi o obraz czy sciezki dzwiekowe...

 

Dnia 28.08.2024 o 08:04, Piotr Sonido napisał:

Zmień go z -6 na -1 na przykład.

 

Zobacz tez czy masz włączony extra bass czy jak to się zwie w Onkyo. Nie pamiętam już.

 

 

Double bass

38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jak nie buczy to zostaw.

Podbij suba. Daj na auto rozpoznawanie sygnału i będzie dobrze.

 

 

ten sub HTS10  lubi dzialac w tandemie z  12V trigger i ma problemy z wybudzaniem na automacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wszystkim za porady. Większość zastosowałem i jest już super. Z centralnym również, przesunąłem go na środek komody i jest dużo lepiej. 
 

Mam do Was jeszcze dwa pytania. 
1. Na ile ohm ustawić amplituner ? 
2. Czy jest sens wywalić oryginalne blaszki i zastąpić je przewodem Chord clearwayX ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2024 o 14:52, Lukaszwro napisał:

1. Na ile ohm ustawić amplituner ? 

Na osiem :) 

Dnia 31.08.2024 o 14:52, Lukaszwro napisał:

2. Czy jest sens wywalić oryginalne blaszki i zastąpić je przewodem Chord clearwayX ? 

Można spróbować, ale moim zdaniem w tym zestawie różnica wielka nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 08:35, bora902 napisał:

Double bass

Dzieki

Dnia 29.08.2024 o 08:35, bora902 napisał:

ten sub HTS10  lubi dzialac w tandemie z  12V trigger i ma problemy z wybudzaniem na automacie

Bo musi dostać pewnie mocniejszy sygnał. Domena tańszych subwooferów :/

Dnia 31.08.2024 o 14:52, Lukaszwro napisał:

Dziękuję, wszystkim za porady. Większość zastosowałem i jest już super. Z centralnym również, przesunąłem go na środek komody i jest dużo lepiej. 
 

Mam do Was jeszcze dwa pytania. 
1. Na ile ohm ustawić amplituner ? 
2. Czy jest sens wywalić oryginalne blaszki i zastąpić je przewodem Chord clearwayX ? 

Wymień blaszki na odcinki kabla. Jak go już masz to na ten co masz.

Czy amplituner ci się mocno grzeje jak masz na 8?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...