Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy do amplitunera Denon


Lukaszwro

Recommended Posts

Moim zdaniem nie ma sensu. Żeby poprawić stereo najlepiej dodać wzmacniacz zintegrowany z wejściem na końcówkę mocy. W kinie korzystasz z opcji końcówki dla frontów, a źródła stereo podłączasz pod ów wzmacniacz, np. zewnętrzny streamer. Można też zastosować samą końcówkę, ale to niewiele poprawi stereo bo i tak źródła będą przetwarzane przez przedwzmacniacz X2800. Warunkiem dla powyższych zabiegów jest wyjście PRE dla frontów w X2800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) Przy podłączeniu analogowym między streamerem, a ampli coś ugrasz, ale nie będzie to gigantyczna różnica. Najlepiej byłoby wypożyczyć, posłuchać i sprawdzić samemu :) W razie czego zapraszam, podziałamy ;) 

 

 

A jak U was wygląda wypożyczenie sprzętu ?  
I jeszcze mam takie pytanie. Denon jest po kalibracji, wszystkie pięknie działa. Ale nurtuje mnie stereo. Czy to z YT czy AirPlay, Tidal. Ustawiam sobie na pilocie music-stereo a w aplikacji na telefonie wyłączam subwoofer, wtedy kolumny grają pełnym pasem ? Czy coś jeszcze należałoby zmienić aby mieć czyste stereo ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lukaszwro napisał:

Myślałem że amplituner saM się będzie przełączać na stereo lub 5.1, zależy jaki sygnał dostanie. 

Z TV może dostawać non stop sygnał wielokanałowy. Kwestia konfiguracji. Puść spotify z telefonu via spotify connect, włącz pure direct i zobacz jakie glosniki grają.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 2800 ma wirtualizację, więc w trybie Auto będzie z 2.0 na wejściu robił 5.1, 7.1, 5.1.2 w zależności od tego ile kanałów masz skonfigurowanych. Możesz poszukać w ustawieniach czy jest możliwość wyłączenia wirtualizacji (u mnie w SR5013 nie ma, a w wyższych modelach Marantz jest). Natomiast w trybie Direct/Pure direct musi na wyjściu być to co na wejściu. Może być też tak że w ustawieniach TV masz jakiś Up-mix do wielokanałowego skoro z Air play jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszwro napisał:

Nadal nie mam automatycznego wyboru. Włączam np. TVN lecą mi 5.1 przełączam na Stereo jest OK, później chce włączyć Netflixa i zostaje na stereo, a film z ścieżką 5.1 

Bo najwidoczniej masz ustawiony tv na wysyłanie dźwięku wielokanałowego.  BTW większość stacji nadaje dźwięk przestrzenny od jakiegoś czasu, na większych imprezach sportowych jest nadawany nawet Atmos. Więc ustawienie Auto działa pewnie dobrze bo dostaje sygnał wielokanałowey i masz 5.1 z TVN. Jak przestawisz ręcznie wyłączasz tryb auto i tyle. Ewentualnie gdzieś jest robiony jakiś upmix tak jak pisze @tomek72

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...