Skocz do zawartości

Nowe Onkyo RZ30


PanKlor

Recommended Posts

Oprócz Denona o którym pisałem w innym wątku na jesieni pojawi się kolejny amplituner. Tym razem z segmentu bardziej budżetowego ale zapowiada się bardzo ciekawie i może nieźle namieszać moim zdaniem (to zależy oczywiście od ceny którą w PL zobaczymy). 

 

https://www.ecoustics.com/products/onkyos-tx-rz30/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie ciekawa propozycja o ile będzie w dobrej cenie? Onkyo NR7100 kosztuje obecnie około 4200 zł, RZ50 około 7500 zł (chociaż widuje się już w okolicy i poniżej 7000zł, mnie udało się nabyć 2 tygodnie temu za 6500 w PL 😀) więc pewna luka jest do załatania.

P.S. w podlinkowanym artykule w tabelce na szybko zauważyłem błąd wyjść PRE w RZ50 jest 9, a w rzeczywistości jest 11 jak RZ70

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj piszą, że niby ma thx, chyba, ze to chodzi o ten level quality, ale ja bylem tym zmylony.

Cene referencyjną w usa podawali 1199 usd

https://www.thx.com/blog/new-onkyo-thx-certified-tx-rz30-9-2-channel-a-v-receiver-is-technology-packed-for-the-immersive-home-theater-of-your-dreams

RZ50 we Francji dalej jest za 1190 euro, wiec chyba nie wstawia nizszego modelu drozej... Chociaz kto wie...

Edytowano przez Murciano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Murciano napisał:

Tutaj piszą, że niby ma thx, chyba, ze to chodzi o ten level quality, ale ja bylem tym zmylony.

 

wersja amerykanska  MDC ma THX  patrzac na fotki 

widac MMM europejska ma tylko "level teatralny"

 

 

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Daj znaka, jak bedziesz rozkrecal. Pewnie sporo ludzi, czeka.

 

Nie ma sensu rozkrecac czegos co kosztuje drozej niz rz50 i ma mniejsza moc 

Juz w rz50 brakuje tych 20W  "na kanal"

 

1 godzinę temu, Murciano napisał:

 

RZ50 we Francji dalej jest za 1190 euro, wiec chyba nie wstawia nizszego modelu drozej... Chociaz kto wie...

 

Ta cena o jakiej piszesz to tylko promocja na konkretnym rynku gdzie denon jest bardziej ceniony 

Normalna cena sugerowana jest 1590€ 

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2024 o 16:16, PanKlor napisał:

Oprócz Denona o którym pisałem w innym wątku na jesieni pojawi się kolejny amplituner. Tym razem z segmentu bardziej budżetowego ale zapowiada się bardzo ciekawie i może nieźle namieszać moim zdaniem (to zależy oczywiście od ceny którą w PL zobaczymy). 

 

https://www.ecoustics.com/products/onkyos-tx-rz30/

Mocowo to jest odpowiednik 7100. Zastaanwiam się Czy on go nie zastąpi?

11 godzin temu, bora902 napisał:

kastrat w wersji MMM czyli EU bez radia FM/DAB+  

nie ma tez THX  certyfikatu tylko "theater level quality" cokolwiek to znaczy ?

mysle ze cena bedzie wynosic 1350€  w europie

spokojnie wiec czekamy na premiere rz90 i rz110

 

Zrzut ekranu 2024-09-05 o 08.10.10.png

Zrzut ekranu 2024-09-05 o 08.21.19.png

No to jest żenada akurat. Tuner radiowy za 2 dolary i jakim cudem jeden ma THX a drugi nie. Żeby oszczędzić? To jest akurat słabe. Jak lubie to markę chyba najbardziej tak to jest dla mnie nie zrozumiałe.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym FM/DAB to faktycznie "popłynęli" żadna oszczędność, a dla niektórych trochę lipa, sam z FM w amplitunerze korzystam bardzo rzadko, ale są ludzie którzy z tego korzystają na co dzień, więc słabo. Co do THX, hmm "Theater level quality" - nigdy nie spotkałem się z taką specyfikacją THX. Może ten "obrazek" marketingowy nie ma nic wspólnego z certyfikatem THX. Ani na nim logo, ani opisu. Coś tam napisali w ten sposób, ale to chyba nic wspólnego z THX. Skoro modele z serii NR spełniały wymogi THX, to mało prawdopodobne żeby RZ nie spełniało. Jak wszyscy wiemy i nieraz było pisane, tylko Onkyo "ciągnie" za sobą ten certyfikat. W czasach Atmos/DTS-X, True HD w Dolby i Master Audio w DTS (gdy THX stworzony z pomocą/inicjatywą G. Lucas-a odchodzi chyba do lamusa bo dotyczył raczej DD w różnych odmianach) czy to ma znaczenie nie wiem, nie znam sposobu testów, ale jak dla mnie Onkyo z certyfikatem (nie wnikam którym) THX w kinie robi WOW względem innych ampli które miałem okazję słyszeć - więc chyba coś w tym jest 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery europejskie powinny miec mozliwosc odbioru AM/FM/DAB+ bo taka funkcjonalnosc sprzetu  przydaje sie poza wielkimi osrodkami miejskimi 

Klient musi miec mozliwosc wyboru i doplaty 70€-100€   za amplituner  ktory moze byc wyposazony w tego typu rozwiazanie

Internet w europie nie jest tak dobrze rozpowszechniony i szybki jak w PL  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Radio internetowe zadowoli się łączem rzędu kilkuset kbps. Nie widzę powodów dla których producent miałby dwie wersje amplitunera (koszty). Chyba jedynym miejscem gdzie słucham jeszcze analogowego radia jest samochód... 

Za to w zastępczym aucie (BMW) miałem DAB. Pomijam samo audio które było słabe ale DAB jak grał to grał. Problem taki, że wtrasie to działało jak kierunkowskaz. Jest, nie ma, jest. Analogowe radio trochę w trasie poszumi albo zatrzeszczy ale nie zrywa transmisji.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bora902 napisał:

radia internetowe  nie sa tak popularne jak te nadawane w FM  gdy chodzi o inne kraje EU

Alen ja słucham tych których słucham i dzięki internetowi mogę ich słuchać gdziekolwiek. Nie interesuje mnie Hans w alpejskiej wiosce. Tak samo nie widzę powodu dla którego miałbym doplacsc do AVR bo Hans chce posłuchać radia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28bff1bb3ac25b-678-572-0-0-678-572.png

Z tej grafiki wychodzi że pokrycie europy 5G nie jest wcale takie złe, zwykłe LTE zasięg ma o wiele większy. Można wręcz stwierdzić że dość ciężko znaleźć białą plamę z brakiem zasięgu, a już w ogóle budując dom w takim miejscu. Piszę to ponieważ nawet przy braku internetu stacjonarnego można go mieć przez bezprzewodowo. I o ile jestem w stanie zrozumieć że są gospodarstwa które w ogóle nie mają jakiegokolwiek dostępu do sieci, tak trudno pojąć że dotyczyć to może osób z zaawansowanym sprzętem AV, raczej niezwykła rzadkość. Wyrazy współczucia dla kogoś kto życie prowadzi w takiej dziurze. Problem jak już jest dużo poważniejszy jeśli chodzi o prędkość, ale do obsługi radia internetowego jest wystarczająca.

Ale

Radio analogowe. Ja nie korzystam, a moja żona lubi i koniec. Bo tak i już. W dużej mierze to kwestia przyzwyczajeń starszego pokolenia by mieć dostęp do klasycznych fal, obcięcie funkcjonalności w sprzętach audio dla takich osób jest nieporozumieniem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zazwyczaj chodzi o kobiety lub osoby starsze religijne ktore potrzebuja katolickiej rozglosni z torunia 

Sektory uslug,handlu i budowlanka oraz uniwersalnie kierowcy sa tymi grupami ktore  klasyczne radio traktuja jako ich okno na swiat

Czy to zle ? Ja bym nie ograniczal prawa tych osob do korzystania z amplitunerow KD jak narzucaja to dzis producenci

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bora902 napisał:

Czy to zle ? Ja bym nie ograniczal prawa tych osob do korzystania z amplitunerow KD jak narzucaja to dzis producenci

Kiedyś radio analogowe było w większości modeli telefonów komórkowych. Źli producenci telefonów ograniczają prawa konsumentów do korzystania z telefonów komórkowych... tutaj to już nie znalazłem odpowiedniej ikonki. Mówiąc językiem radiowym trzy ryje i dwie raciczki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bora902 napisał:

 

tak bo mini wieze z radiem FM wyladowaly juz w elektrosmieciach  a  wlascicielki jeszcze zyja  i ogladaja podobno netflixa   🤣

 

No to do Netflixa im radio nie jest potrzebne :)

Uratowałem temat o fajnym amplitunerze :) chyba.

Trzeba je uświadamiać że jest internet. Jakoś w telefonach na przystankach to śmigają że aż miło a w amplitunerze to już trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...