Skocz do zawartości

Focal, Pylon czy jednak coś innego?


Lumberjax

Recommended Posts

13 godzin temu, rajdek napisał:

Czyli można wypuścić na rynek słaby produkt w nieprzyzwoitej cenie, ale nie będzie problemu zestawić ze znacznie lepiej brzmiącymi piecami. Tak wygląda ten audiofilizm ?

Wysoka cena jest to po, żeby audiofil "usłyszał różnicę". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zolt napisał:

Wysoka cena jest to po, żeby audiofil "usłyszał różnicę". 

Też mam takie wrażenie.

M2si gra niemal identyczne jak M3si, ale żaden audiofil nie powie że "gra", bo jak może z cenie 3k. Trzeba wrzucić do wora budżetowych bubli.

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno do tego doszedłem słuchając różnych rzeczy, w tym również absurdów w audio. Tych w tej branży to jest najwięcej. Jest się z czego pośmiać. 😆
Potwierdzają to dodatkowo wszelkiej maści ślepe testy, które co i rusz obnażają jak jest, kiedy "nie widać".
Wszystko pięknie składa się w pełna i kompatybilną ze sobą całość.

Ale rynek musi działać, na podświadomość kupującego trzeba działać, sugerować też trzeba no i łechtać ego również.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest też że niektórzy odrzucają wzmacniacz przed odsłuchem bo wygląda skromnie w środku. Ja tam nie zbieram części wzmacniaczy, chodź lubię sobie zaglądnąć jak wygląda w środku to nie działa to na moją podświadomość. Cena jest potrzebna tylko do ustalenia górnej granicy, każdy ma inną zasobność.

@zoltjak myślisz takie kabelki to musi być najczystsza audio-kokaina

https://instalaudio.pl/nordost-supreme-reference-odin-2-speaker-cable-2x3-0m-przewod-glosnikowy.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lumberjax napisał:

Uzywane Quartety moge okolo 6k dostac, Aria 926 okolo 4k PLN.

Bardzo dobra cena. Ja osobiście bym się nie zastanawiał ;) Pamiętaj, że mimo iż górne rejestry wywołują efekt "wow" i sprawiają, że brzmienie wydaje się otwarte i przestrzenne to w dłuższej perspektywie potrafią zmęczyć. Warto tutaj zwrócić również uwagę na fakt, że Arie to takie konstrukcje, o których wiele osób twierdzi, że są jasne więc im również tych detali nie brakuje ;) Dlatego ja w takich sytuacjach pytam co rozmówca sądzi o Bowersach i Trianglach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Bardzo dobra cena. Ja osobiście bym się nie zastanawiał ;) Pamiętaj, że mimo iż górne rejestry wywołują efekt "wow" i sprawiają, że brzmienie wydaje się otwarte i przestrzenne to w dłuższej perspektywie potrafią zmęczyć. Warto tutaj zwrócić również uwagę na fakt, że Arie to takie konstrukcje, o których wiele osób twierdzi, że są jasne więc im również tych detali nie brakuje ;) Dlatego ja w takich sytuacjach pytam co rozmówca sądzi o Bowersach i Trianglach :)

Bardzo dobra cena, Aria czy Quartety?

 

Czekam z niecierpliwością na odsłuch porównawczy Aria 926 oraz Genese Quartet, obawiam się że w bezpośrednim porównaniu Quartety zniszczą Arie, ale zbaczymy co wyjdzie.

Dziękuję też wszystkim za sugestje odnośnie wzmaków, to w drugiej kolejności bedzie moim problemem, na razie chce zalatwic kolumny i sie dopiero potem meczyc kolejnym zakupem!

Mysle jeszcze czy warto odsluchac sporo tansze Triangle Borea 7 albo 8, moze nawet Esprit albo Antale?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lumberjax napisał:

Bardzo dobra cena, Aria czy Quartety?

 

Czekam z niecierpliwością na odsłuch porównawczy Aria 926 oraz Genese Quartet, obawiam się że w bezpośrednim porównaniu Quartety zniszczą Arie, ale zbaczymy co wyjdzie.

Dziękuję też wszystkim za sugestje odnośnie wzmaków, to w drugiej kolejności bedzie moim problemem, na razie chce zalatwic kolumny i sie dopiero potem meczyc kolejnym zakupem!

Mysle jeszcze czy warto odsluchac sporo tansze Triangle Borea 7 albo 8, moze nawet Esprit albo Antale?

Arie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak zagrają, a w międzyczasie wpadł (a raczej wpadnie mi pod koniec tygodnia) od wujka stary AMP z końca lat 90tych, AVM Competition, bardzo chwalony przez wujka, niestety potencjometr padł albo jakis inny tranzystor, ale za to dostaję go za darmo, jeśli uda mi się w okolicach krakowa znaleść kogoś, kto to naprawi to bede mial nadzieje ze to fajnie za gra z kolumnami, nie wazne ktore wybiore.

Sprzet AVM w Polsce chyba raczej rzadko spotykany i nie zbyt popularny, moze jednak ktos zna/ slyszal takie wzmaki?

Jesli sie nie uda, to dostane w zamian koncowke Arcam, nie wiem jaki model, ale ewentualnie wtedy wiekszy budzet bedzie na jakis fajny preamp streamingowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lumberjax napisał:

Zobaczymy jak zagrają, a w międzyczasie wpadł (a raczej wpadnie mi pod koniec tygodnia) od wujka stary AMP z końca lat 90tych, AVM Competition, bardzo chwalony przez wujka, niestety potencjometr padł albo jakis inny tranzystor, ale za to dostaję go za darmo, jeśli uda mi się w okolicach krakowa znaleść kogoś, kto to naprawi to bede mial nadzieje ze to fajnie za gra z kolumnami, nie wazne ktore wybiore.

Sprzet AVM w Polsce chyba raczej rzadko spotykany i nie zbyt popularny, moze jednak ktos zna/ slyszal takie wzmaki?

Jesli sie nie uda, to dostane w zamian koncowke Arcam, nie wiem jaki model, ale ewentualnie wtedy wiekszy budzet bedzie na jakis fajny preamp streamingowy :)

Witaj,

Swego czasu byliśmy dystrybutorem marki AVM. Produkty ciekawe ( w większości ) ale też awaryjne...trochę "na dwoje babka wróżyła"...

dobrze zrobione ale nie co techniczne w dźwięku, niby nowoczesne ale soft, potrafił figle robić :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rajdek napisał:

Też mam takie wrażenie.

M2si gra niemal identyczne jak M3si, ale żaden audiofil nie powie że "gra", bo jak może z cenie 3k. Trzeba wrzucić do wora budżetowych bubli.

Z tego co pisałeś masz M2si i słuchałeś M3si,możesz opisać różnice w dźwięku ?Ponieważ zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych wzmacniaczy. Miałem wzmacniacz MF E 11 był super . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Swego czasu byliśmy dystrybutorem marki AVM. Produkty ciekawe ( w większości ) ale też awaryjne...trochę "na dwoje babka wróżyła"...

dobrze zrobione ale nie co techniczne w dźwięku, niby nowoczesne ale soft, potrafił figle robić :)

 

Dzięki!

Czy myślisz że styl dzwięku będzie ciekawe w połączeniu z Focalami lub Trianglami ?

Nawet jeśli jest awaryjny, ogólnie był wysłany do serwisu AVM 3 lata temu na dość obszerny serwis, teraz jedynie coś się w nim popsuło, dostaję go za darmo, więc myślę że mogę spróbować, większy budżet na kolumny i streamer zostanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mavok napisał:

Z tego co pisałeś masz M2si i słuchałeś M3si,możesz opisać różnice w dźwięku ?Ponieważ zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych wzmacniaczy. Miałem wzmacniacz MF E 11 był super . 

Nie ma tam olbrzymiej różnicy w brzmieniu, to dalej ten sam styl. Nieco lepsze wysterowanie i scena w M3si, no i jest lepiej wyposażony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lumberjax napisał:

Dzięki!

Czy myślisz że styl dzwięku będzie ciekawe w połączeniu z Focalami lub Trianglami ?

Nawet jeśli jest awaryjny, ogólnie był wysłany do serwisu AVM 3 lata temu na dość obszerny serwis, teraz jedynie coś się w nim popsuło, dostaję go za darmo, więc myślę że mogę spróbować, większy budżet na kolumny i streamer zostanie :)

Nie słuchaliśmy AVM-ów z Trianglem. Natomiast z Focalem się zdarzało. 

To jest połączenie jasne, czyste, na dłuższą metę może męczyć. Brakuje ciepła i zaokrąglenia, -jeśli taki styl byś preferował. 

Z naszej oferty, widzę tu uzupełnienie z głośnikami ELAC VELA, ale tutaj startujemy (obecnie) od 7 tysięcy za monitory

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-vela-bs403-2-czarny-polysk.html  - 403.2

lub małe podłogówki 407.2

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-vela-fs407-2-orzech-polysk.html 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lumberjax napisał:

Dzięki!

Czy myślisz że styl dzwięku będzie ciekawe w połączeniu z Focalami lub Trianglami ?

Nawet jeśli jest awaryjny, ogólnie był wysłany do serwisu AVM 3 lata temu na dość obszerny serwis, teraz jedynie coś się w nim popsuło, dostaję go za darmo, więc myślę że mogę spróbować, większy budżet na kolumny i streamer zostanie :)

Z tym brzmieniem to na prawdę zależy który model. Jeden z popularniejszych CS 2.3 grał raczej ciepło. Przynajmniej basu miał bardzo dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie proba jak sie zdecyduje na kolumny!

Wzmacniacz AVM jest w drodze do mnie i Audio Azyl w Krakowie podejmie sie naprawy, a przynjamniej sprawdzeniu co mu dolega, jak mi nie spasuje rodzaj dzwieku, to zawsze moge sprzedac i czegos innego poszukac.

Dzisiaj wieczorem czeka mnie intensywny odsluch Triangle Genese Quartet, Lyrr oraz Focal Aria 926, mam nadzieje, ze po dzisiejszym dniu padnie decyzja na konkretne kolumny, będę oczywiście dawał znać o rezultacie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Ciekawi mnie, czy Ci się spodobają :) 

A wiec wrocilem z odsluchu. 

Focale i Triangle najpierw sluchalem na koncowce Technics SE-A100 i jakims pre technicsa, Vintage lata 70. 

Pozniej przelaczylismy na Roksan Kandy K2. 

 

Ogolnie Arie na Technicsie graly lepiej, Triangle zas na Roksanie lepiej.

Arie 926 graja cieplej, z mocniejszym basem, ktory jest delikatnie za mocny, ale do wyregulowania mysle. 

Triangle maja lepszy detal, sa bardziej ostre i Wokale sa wyrazniejsze, sczkolwiek spodziewalem sie znacznie wiekszej roznicy. 

 

Aktualnie tendencja idzie w kierunku Aria 926, iz sa znacznie tansze, mniejszy gabarytowo, ladniejsze i mysle ze latwoej do wysterowania niz Triangle. 

Obstawiam ze jak mi sie Arie na starym Technicsie spodobaly, to z niemieckim AVM tez fajnie zagraja. Ewentualnie mysle jeszcze nad starym Technics SU-V6 od okca na poczatek, jest to na pewni opcja przejsciowa, ktora mi pozwoli na spokojnie dobrac docelowy wzmacniacz. 

Decyzja padnie pewnie do Soboty, jak sie dowiem czy da sie tego AVM naprawic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja padła na Aria 926, przy takiej cenie za kolumny majace rok w stanie perfekcyjnym nie ma co zalowac.

Jesli jutro na odsluchu na miejscu nie beda mialy wad, to mam 1. Etap zakonczony, czyli wybor kolumn.

 

Niestety dopiero za miesiac do mnie trafia, iz mam wyjazd sluzbowy, ale w miedzyczasie musze sie porzadnie zastanowic jakiego Streamera po wzmaka podpiac.

W sumie jest mit tylko potrzebny Tidal/AM/ Spotify, oraz wejscie optyczne zeby TV przez niego puscic.

Wolalbym cos neutralnego, co nie zmieni zbytnio dzwiek podpietego wzmacniacza, czy istnieja takie streamery ktore maja neutralnego DACa? 
 

Myslalem o Wiim pro lub pro plus, przygode szukania DACa idealnego pewnie przeloze na kolejny rok.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lumberjax napisał:

Decyzja padła na Aria 926, przy takiej cenie za kolumny majace rok w stanie perfekcyjnym nie ma co zalowac.

Jesli jutro na odsluchu na miejscu nie beda mialy wad, to mam 1. Etap zakonczony, czyli wybor kolumn.

 

Niestety dopiero za miesiac do mnie trafia, iz mam wyjazd sluzbowy, ale w miedzyczasie musze sie porzadnie zastanowic jakiego Streamera po wzmaka podpiac.

W sumie jest mit tylko potrzebny Tidal/AM/ Spotify, oraz wejscie optyczne zeby TV przez niego puscic.

Wolalbym cos neutralnego, co nie zmieni zbytnio dzwiek podpietego wzmacniacza, czy istnieja takie streamery ktore maja neutralnego DACa? 
 

Myslalem o Wiim pro lub pro plus, przygode szukania DACa idealnego pewnie przeloze na kolejny rok.

 

 

Gratuluję wyboru 😎 Będzie Pan zadowolony ;) Wzmacniaczy do wyboru masz sporo. Z Focalami wiele rzeczy zagra dobrze. Ja najbardziej lubię łączyć je z tymi cieplejszymi konstrukcjami typu Naim Nait XS3, ale zakładam że tutaj też będziesz celował w używki. 

Jeśli chodzi o neutralny streamer to ja bym wziął Cambridge Audio CXN100. Już nawet Eversolo gra nieco cieplej więc jeśli chodzi o mniejszy wpływ na brzmienie to według mnie CXN ma tu przewagę. Nie nastawiałbym się jednak na tę szumną neutralność bo w praktyce może okazać się, że mniej neutralny Eversolo siądzie Ci bardziej lub że ta neutralność rozumiana jest przez każdego inaczej ;) No chyba, że koniecznie chcesz WiiM`a i osobnego DAC`a - tak też można. Tutaj też może rozboleć głowa, jest tego sporo, ale skoro to pieśń przyszłości to powstrzymam się póki co od rekomendacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...