Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 lub 7.1 do sporego pokoju


M1kie

Recommended Posts

Cześć :) Nie rozważałeś może jednak stereo? Za 4 tysiące już kupi się całkiem rozsądny zestaw, a wchodząc w pułap 7-8 tys, o którym była mowa tym bardziej. Będzie to również prostsze do ustawienia w Twojej przestrzeni, a przy zastosowaniu surroundów na ścianie za kanapą obawiałbym się, że będą mogły grać bardzo "do ucha". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, M1kie napisał:

Generalnie caly czas sie zastanawiam. Ale wyprzedzmy watek i w takim razie co byscie polecali w stereo, powiedzmy ze pomijamy te boczne glosniki za sofa, reszta chyba jak najbardziej moze zostac?

Nooo, za 5 tysi to możesz mieć dobry nowy wzmacniacz i sprytne kolumny lub glosniki

Przed chwilą, PanSioś napisał:

Nooo, za 5 tysi to możesz mieć dobry nowy wzmacniacz i sprytne kolumny lub glosniki

Denon DRA 900, Denon 900 h, Marantz pm7000n. Inni Ci podadzą następne propozycje. Kolumny od 1000 zł. Taga Harmony, Kruger&matz, Magnat Signature 503 lub 505...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie będzie zdjęć konkretnych to można sobie strzelać zestawami ale kwestia ustawienia kolumn 5.1 jest związana z czymś co pisałem jakiś czas temu w innym wątku.
Projektanci domów mają gdzieś potencjalne kino domowe. Dodać do tego narożnik stojący tuż przy tylnej ścianie która nie pokrywa całej szerokości narożnika, brak ściany po prawej stronie, TV we wnęce i mamy super kombo.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

Budżet razy trzy i można porozmawiać o sprzęcie używanym. Niestety rzeczywistość jest brutalna.

Przesada. Używany zestawik Heco Victa i używany Magnat 302A to 2 tysiące, może 2,5, za kolejne 2 używany a nawet nowy podstawowy 7-kanałowy ampli (400 euro jak dobrze znajdziesz i jeszcze kiedyś dorobisz 5.1.2 jak będziesz chciał), i jesteśmy w domu. W 4 tysiącach się zmieścisz. Cieszysz się kinem jak filmowcy chcieli, z efektami, LFE, dialogami - i czasem muzyką.

Bez ograniczania się do 2 kanałów, chyba że głównie słuchasz muzyki.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stereo to za 5000 zł nie trzeba na siłę iść w używki. Można też rozważyć kompromis i kupić nową elektronikę, która jednak bardziej się eksploatuje a później poszukać jakichś fajnych monitorów. Przy budżecie 5000 zł to według mnie lepsze rozwiązanie. Z nowych kolumn poleciłbym na pewno Dali Oberon 3 czy Polk Audio Reserve R100. Do tego Denon DRA-900H, ale gdybyś chciał nieco większy zapas mocy to szedłbym w system dzielony oparty na Cambridge Audio AXR100 + WiiM Mini / WiiM Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanSioś napisał:

Nooo, za 5 tysi to możesz mieć dobry nowy wzmacniacz i sprytne kolumny lub glosniki

Denon DRA 900, Denon 900 h, Marantz pm7000n. Inni Ci podadzą następne propozycje. Kolumny od 1000 zł. Taga Harmony, Kruger&matz, Magnat Signature 503 lub 505...

Jednak Twoim zamysłem było kino. Warto zostać przy tym. Obraz z najlepszego tv, jak dla mnie, to tylko, nie więcej niż połowa zadowolenia. Są filmy, jak np. Zejście, albo Wzgórza mają oczy-gdzie to właśnie dźwięk robi robotę. W KD na  filmie Zejscie, przy dobrej jakości materiale można podskoczyć... OJ, MOŻNA. Chcesz, to słuchasz w stereo, chcesz to, w 5.1--(7.1.Nawet ze stereo ampli Ci zrobi dźwięk kinowy-Neu X(odpowiednik Atmos. Dobrze, gdybyś miał gdzie zxobaczyc nawet najprostsza instalacje KD. 

Ale pamiętaj-musi być subwoofer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przestrzeń na rozstawienie audio wyjdzie 13 może 15 m2, ponadto te drzwi na taras przy kąciku rtv nie pomagają, tj. nie wyobrażam sobie codziennie przestawiać kolumny podłogowej, żeby móc je otwierać, no chyba, że gdzieś nie doczytałem, że przesuwne są. Może jeszcze coś małogabarytowego warto będzie rozważyć - typu KLIPSCH Theater Pack + R-100SW (to koło 3tys za nowy zestaw lub bez suba na start będzie ze 2tys);

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, M1kie napisał:

Generalnie caly czas sie zastanawiam. Ale wyprzedzmy watek i w takim razie co byscie polecali w stereo, powiedzmy ze pomijamy te boczne glosniki za sofa, reszta chyba jak najbardziej moze zostac?

Dalej kwota 5000 aktualna?

Xindak 06, Marantz PM7000n, Cyrus ONE, Cambridge AXR100, do niektórych Wiim i Magnat Tempus, Dynavoice albo Heco Victa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgodnie z tym co pisalem podrzucam fotki, zaznacze tez na czerwono gdzie mysle zeby podwiesic te boczne, reszta wiadomo z przodu ;)

 

image.png.30e968ebe700b340b002741339ed7c07.png

 

image.png.8a81ffaefa28c725559390c4a0c20864.png

 

image.png.340383e1cc462a2fad4b611821b3ef6c.png

 

image.png.c4fdce68c81b99b23f965cef92be5d46.png

image.png.82c1b37bb93623d07717eaa8a7af5702.png

 

image.png.3d811d84df684b2b3c5fcabc1a38ae67.png

image.png.0c8742c6b02b2bc2c66042f316dbd3c0.png

 

image.png.5a3673ca14833bd9befb91daf207aa44.png

 

 

image.png.06d6cc3bd247ee311facaa21fab996d1.png

 

 

@lion

 

To zwykle drzwi otwierane, ale one nie beda raczej za mocno uzywane, w jadalni bardziej w srodku jest 5 metrowy HS i to z niego bedziemy korzystali przy okazji wychodzenia na taras czy gdziekolwiek na tyl podworka, wiec tutaj nic nie bedzie otwierane moge to ustawiac jak chce ;)

 

Moze jednak jest szansa na 5.1 w tym ustawieniu?

image.png

Edytowano przez M1kie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki warstwy dolnej montujemy na wysokości uszu, nie pod sufitem. Jak zrobisz tak jak proponujesz to będziesz w trakcie filmu słyszał szczekanie psa z 10 piętra... Małe Cambridge  minx 12 za kanapą skierowane w stronę odsłuchu i tyle. Więcej raczej nie zdziałasz.Lewy w rogu, prawy może być zamontowany pod którymś ze schodków. Ważne zeby zachować symetrie kątową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2024 o 17:48, eMBe napisał:

Jeśli przewałkowałeś sporo tematów to powinieneś wiele że 4000 to zdecydowanie za mało na porządne 5.1. Nawet biorąc pod uwagę używki.

A , ile trzeba na ,, porządne,, 5.1 ?

Złoże przyjemny zestaw za 4000 PLN bez żadnych problemów 

I nie pisz o HDMI 2.1 , 8K i innych codowiankach na kiju , które w życiu nie są istotne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2024 o 17:48, eMBe napisał:
10 minut temu, Butler napisał:

Na suba starczy 🤪 A HDMI 2.0 bez eARC... może w pewnych konfigruacjach brakować audio zwrotnego. Kwestia planowania, żyć się da.

 

Będzie sub i ARC 

Do filmów i muzyki wystarczy .

Do dyskoteki proponuje sprzęt estradowy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M1kie trochę namieszam, ale taki układ tv i frontów pod schodami dałby większe możliwości ustawienia, rozbudowy (na sufit mogą iść 4 głośniki)  przy czym widać, że zrobiłeś już instalacje i przepust kablowy do tv, no ale jest to taki etap budowy, że wszystkie pomysły można jeszcze rozważać ;). Sorry za jakość malunku, bo na szybko z tel robiłem, ale wiadomo o co chodzi. Później (po wykończeniu domu i siebie) będziesz miał gorzej z wprowadzaniem zmian.

IMG_20240915_165050.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, eMBe napisał:

No niestety. Salon zaplanowany bez zaplanowania kina domowego i potem jest rzeźbienie.
 

W zasadzie wszystko psuje tylko ten nieszczęsny kominek. Jak ja się cieszę, że u siebie w ostatniej chwili zrezygnowałem z paleniska w środku domu, aczkolwiek powód był zupełnie inny bo wtedy nawet nie przewidywałem, że będę robił kino domowe w salonie. Wiem, że te 'mądrości' już autorowi wątku nie pomogą, ale niech będą przestrogą dla przyszłych inwestorów 😉

Tak czy inaczej nie ma się co poddawać i nawet w takich warunkach próbować zrobić przynajmniej 5.1 - oglądanie filmów to będzie to dużo większa frajda niż z soundbarem czy gołym TV. Pozostaje wykorzystać tą już zaplanowaną ściankę, bo lokalizacja przy schodach - jak to już zostało skomentowane - to będą męczące odbicia z okien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na okna porządne zasłony, więc z tym sobie można poradzić;

ad. kominek to ja przekornie napiszę, że akurat lubię, tyle, że mój ulokowany był z uwzględnieniem miejsca na rtv i mimo, że nie jest odpalany tak często jak audio, to bym go nie wywalił - jak sobie brzózka płonie to tym chętniej siadam i czegoś słucham w takiej atmosferze (aura na zewnątrz do tego teraz idealna) ..i w cale syfu nie ma jak mi zaraz ktoś zarzuci ;)

takie uroki salonów... tutaj akurat wyszło palenisko centralnie, ale też bym się nie poddawał i robił przynajmniej 5.1 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wnęka ma jakieś 2,4m szerokości mniej więcej i też jest dość głęboka. Ponad pół metra lekko. Wszystko będzie się rozbijać o wielkość TV i ile będzie w tej wnęce miejsca na kolumny jakieś podstawkowe (niestety umieszczenie kolumn w tej wnęce też niezbyt będzie dobre dla brzmienia no ale co zrobić).
Odległość do miejsc oglądania to jakieś 3,9m wyjdzie. Pytanie czy nie będzie się zlewał dźwięk z przodu (też między innymi przez wnękę).
Jeśli obydwa surroundy na tylnej ściance to niestety osoby siedzące po prawej stronie mogą mieć kiepsko (chyba że dipole tu temat lepiej ogarną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...