Skocz do zawartości

co podłączyć do pylon pearl 25


Alex1964

Recommended Posts

Dzień dobry, mam kolumny pylon pearl 25, które są obecnie podpięte do yamaha pianocraft r-840, ale wydaje mi się , że ten amplituner nie daje rady z tymi kolumnami. Chciałbym coś skompletować co mogłoby dobrze zagrać z tymi kolumnami. Myślałem o zestawie yamahy wzmacniacz s-501 i cd s303, albo amplituner N800 i jakiś cd. ewentualnie coś innego . Pokój ma 16 m2 , a muzyka to rock , blues, jazz. Wczoraj widziałem też coś takiego Marantz Melody X M-CR612 w dobrej cenie combo. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 12:50, Alex1964 napisał:

dziękuję za info. właśnie byłem w salonie i posłuchałem RN800 i bardzo fajnie brzmi, myślę że chyba to będzie dobry wybór

RN800 to już dobrej klasy amplituner, bogato wyposażony. Warto go podłączyć do Pylonów, moim zdaniem wiele z nich wyciągniesz. R840 to podstawowy wzmacniaczyk więc wcale się niedziwne, że apetyt wzrósł :)

Zawsze możesz dołożyć CDS303 do kompletu ;)

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/yamaha-cd-s303.html?gad_source=1&gbraid=0AAAAAD3sgsGMnmhEQ5Nye4wzvhh9HxwgF&gclid=Cj0KCQjwi5q3BhCiARIsAJCfuZmG5V1LsG6xpkRz6VVsuA2-JCxhmaOuhtpA-MV09t_UILWPcUbWo8kaArK5EALw_wcB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2024 o 18:19, Alex1964 napisał:

Dzień dobry, mam kolumny pylon pearl 25, które są obecnie podpięte do yamaha pianocraft r-840, ale wydaje mi się , że ten amplituner nie daje rady z tymi kolumnami. Chciałbym coś skompletować co mogłoby dobrze zagrać z tymi kolumnami. Myślałem o zestawie yamahy wzmacniacz s-501 i cd s303, albo amplituner N800 i jakiś cd. ewentualnie coś innego . Pokój ma 16 m2 , a muzyka to rock , blues, jazz. Wczoraj widziałem też coś takiego Marantz Melody X M-CR612 w dobrej cenie combo. Co sądzicie?

Cześć, M-CR612 to według mnie mniej więcej ten sam poziom jakościowy co Twój obecny PianoCraft. R-N800a to rzeczywiście jedno z najciekawszych rozwiązań w tej klasie a PM7000N to jego główny konkurent o nieco cieplejszej charakterystyce. Poza wzmacniaczami / amplitunerami sieciowymi możesz rozważyć jeszcze system dzielony, ale skoro Yamaha już Ci spasowała to nie wiem czy jest sens mieszać Ci w głowie. Daj znać na czym stanęło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) R-N800A to rozsądny kierunek, ale jest w tych okolicach cenowych kilka innych opcji do sprawdzenia :) Szukając jaśniejszego grania sprawdziłbym jeszcze Cambridge Audio CXA61, Arcama Radia A5. Jeśli wzmacniacz musi być all-in-one, to rozważyłbym naturalnego Quada Vena II Play, lekko ocieplonego Audiolaba 6000A Play, czy grającego równo i w miarę analogowo Marantza PM7000N :) Jest sporo opcji ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, podziałamy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę gatunki jakich słuchasz, czyli rock, blues i jazz to poszedłbym w konstrukcje posiadające charakterystykę im sprzyjającą. Możesz spojrzeć w kierunku PM7000N, ewentualnie jeżeli chcesz mieć coś co zostanie z Tobą na lata, to Vincent SV500. Tak, wiem, że nieco droższy, ale jednak brzmieniowo sądzę, że odpowiadający na potrzeby tych gatunków, chociaż w zasadzie nie napisałeś mniej więcej jaką wypadkową chciałbyś uzyskać od tego połączenia a każdy może lubić np. rock-a, czy bluesa w innym wydaniu. 

Z tego też powodu propozycje jakie się pojawiły są trochę od sasa do lasa, bo masz zarówno Yamahę i Arcama jak i Quada, czy Xindaka - to już daje pogląd na to jak różne mogą być wyobrażenia w kontekście wpasowania się w dany gatunek muzyki. 

O ile MCR-612 to dobre urządzenie to nie w starciu z klasycznymi amplitunerami stereo, czy wzmacniaczami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Biorąc pod uwagę gatunki jakich słuchasz, czyli rock, blues i jazz to poszedłbym w konstrukcje posiadające charakterystykę im sprzyjającą. Możesz spojrzeć w kierunku PM7000N, ewentualnie jeżeli chcesz mieć coś co zostanie z Tobą na lata, to Vincent SV500. Tak, wiem, że nieco droższy, ale jednak brzmieniowo sądzę, że odpowiadający na potrzeby tych gatunków, chociaż w zasadzie nie napisałeś mniej więcej jaką wypadkową chciałbyś uzyskać od tego połączenia a każdy może lubić np. rock-a, czy bluesa w innym wydaniu. 

Z tego też powodu propozycje jakie się pojawiły są trochę od sasa do lasa, bo masz zarówno Yamahę i Arcama jak i Quada, czy Xindaka - to już daje pogląd na to jak różne mogą być wyobrażenia w kontekście wpasowania się w dany gatunek muzyki. 

O ile MCR-612 to dobre urządzenie to nie w starciu z klasycznymi amplitunerami stereo, czy wzmacniaczami. 

Trochę drogi ten vincent i poza tym to wzmacniacz, więc yamaha oferuje tu jakby więcej za mniej. Nie słuchałem tego wzmacniacza więc trudno mi wypowiedzieć się w kwestii dźwięku , ale to trochę w takim wypadku przekracza mój budżet.

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to chyba czy na pewno?

A co jeszcze sprawdziłeś? Do czego masz porównanie?

 

szczersze mówiąc nie mam jakiegoś porównania. W salonie pytałem o marantza i Cambridge AXR100, ale Pan jakoś nie bardzo przejawiał zainteresowanie w tym kierunku, więc zrezygnowałem i poszedłem do innego salonu i tam zostałem przekonany do rn 800 z odsłuchem włącznie.

6 godzin temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Cześć, M-CR612 to według mnie mniej więcej ten sam poziom jakościowy co Twój obecny PianoCraft. R-N800a to rzeczywiście jedno z najciekawszych rozwiązań w tej klasie a PM7000N to jego główny konkurent o nieco cieplejszej charakterystyce. Poza wzmacniaczami / amplitunerami sieciowymi możesz rozważyć jeszcze system dzielony, ale skoro Yamaha już Ci spasowała to nie wiem czy jest sens mieszać Ci w głowie. Daj znać na czym stanęło ;)

na razie na niczym mam mętlik w głowie ,ale póki co ta yamaha jest przekonująca

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć :) R-N800A to rozsądny kierunek, ale jest w tych okolicach cenowych kilka innych opcji do sprawdzenia :) Szukając jaśniejszego grania sprawdziłbym jeszcze Cambridge Audio CXA61, Arcama Radia A5. Jeśli wzmacniacz musi być all-in-one, to rozważyłbym naturalnego Quada Vena II Play, lekko ocieplonego Audiolaba 6000A Play, czy grającego równo i w miarę analogowo Marantza PM7000N :) Jest sporo opcji ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, podziałamy :) 

dziękuję za info, zależy mi na ampli bo ma tuner radiowy, a słucham głównie radia, cd, i spotify. Nie wiem też czy w Lublinie , bo tu mieszkam jest salon Q21 gdzie można byłoby posłuchać sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Alex1964 napisał:

Trochę drogi ten vincent i poza tym to wzmacniacz, więc yamaha oferuje tu jakby więcej za mniej. Nie słuchałem tego wzmacniacza więc trudno mi wypowiedzieć się w kwestii dźwięku , ale to trochę w takim wypadku przekracza mój budżet.

szczersze mówiąc nie mam jakiegoś porównania. W salonie pytałem o marantza i Cambridge AXR100, ale Pan jakoś nie bardzo przejawiał zainteresowanie w tym kierunku, więc zrezygnowałem i poszedłem do innego salonu i tam zostałem przekonany do rn 800 z odsłuchem włącznie.

na razie na niczym mam mętlik w głowie ,ale póki co ta yamaha jest przekonująca

dziękuję za info, zależy mi na ampli bo ma tuner radiowy, a słucham głównie radia, cd, i spotify. Nie wiem też czy w Lublinie , bo tu mieszkam jest salon Q21 gdzie można byłoby posłuchać sprzętu.

W Lublinie mamy salon :)

https://www.tophifi.pl/salony/lublin.html

Możesz posłuchać tam choćby RN800 aby się przekonać Ci będzie Ci pasował :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W Lublinie mamy salon :)

https://www.tophifi.pl/salony/lublin.html

Możesz posłuchać tam choćby RN800 aby się przekonać Ci będzie Ci pasował :)

 

właśnie w sobotę byłem , tam posłuchałem i Pan w salonie fachowo mnie uświadomił. Stąd wybór rn800🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Cześć, M-CR612 to według mnie mniej więcej ten sam poziom jakościowy co Twój obecny PianoCraft. R-N800a to rzeczywiście jedno z najciekawszych rozwiązań w tej klasie a PM7000N to jego główny konkurent o nieco cieplejszej charakterystyce. Poza wzmacniaczami / amplitunerami sieciowymi możesz rozważyć jeszcze system dzielony, ale skoro Yamaha już Ci spasowała to nie wiem czy jest sens mieszać Ci w głowie. Daj znać na czym stanęło ;)

z tej wypowiedzi wynika że MCR612 to poziom PM7000n.

A jednak tak nie jest.

13 godzin temu, Alex1964 napisał:

szczersze mówiąc nie mam jakiegoś porównania. W salonie pytałem o marantza i Cambridge AXR100, ale Pan jakoś nie bardzo przejawiał zainteresowanie w tym kierunku, więc zrezygnowałem i poszedłem do innego salonu i tam zostałem przekonany do rn 800 z odsłuchem włącznie.

Ale to nie miał tego?

Wiesz bo sprawa wygląda tak, ze maja to podlaczyc do posluchania. To Ty jesteś tym zainteresowany nie sprzedawca.

12 godzin temu, Alex1964 napisał:

właśnie w sobotę byłem , tam posłuchałem i Pan w salonie fachowo mnie uświadomił. Stąd wybór rn800🙂

A no to dlatego nie wykazywał zainteresowania :)

Bo TopHiFi nie ma tego sprzetu. To i tak dobrze że nie krytykował bo różnie z tym bywa.

No to finalnie jesteś zadowolony czy chyba jesteś? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

z tej wypowiedzi wynika że MCR612 to poziom PM7000n.

A jednak tak nie jest

Eee nie.. musiałeś mnie źle zrozumieć. Ja napisałem, że MCR612 to mniej więcej poziom Pianocrafta, którego autor posiada aktualnie (840). MCR612 a PM7000n to jednak ogromna przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Miła i dobra informacja :)

 

właśnie przyniosłem yamahę , podłączyłem zaktualizowałem oprogramowanie, włączyłem no i  czar prysł, jakaś nędza spodziewałem się naprawdę sporej różnicy a tu dopiero jak dałem na max bas i wysokie to coś gra w miarę . Nie wiem może coś nie zrobiłem jak trzeba????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2024 o 18:19, Alex1964 napisał:

yamaha pianocraft r-840

 

Dnia 15.09.2024 o 13:12, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

. R840 to podstawowy wzmacniaczyk więc wcale się niedziwne, że apetyt wzrósł :)

Zaczynałem od Pianocrafta 840 właśnie, później miałem 602, 701 i 1200-kę.

Jeśli odpowiada Ci granie Yamahy to przy niej zostań. Krok po kroku idź do góry, a będziesz ukontentowany.

840 to nie podstawowy wzmacniaczyk, a element z bardzo dobrej, ale miniwieży. Do tego grający w klasie D, a nie tak jak pozostałe wymienione przeze mnie wzmaki czy ampltunery w klasie AB.

Idź kolego w tę 800-kę i baw się dobrze.

 

 

 

 

1 godzinę temu, Alex1964 napisał:

Nie wiem może coś nie zrobiłem jak trzeba????

Kolumny masz 4 Ohm. Ampli w domyśle ustawiony jest na 8 (tak miałem w 602-ce). Przełącz to w opcjach na 4.

Poza tym masz dobrze podłączone przewody głośnikowe ? tj. + i - ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, terracan1929 napisał:

 

Zaczynałem od Pianocrafta 840 właśnie, później miałem 602, 701 i 1200-kę.

Jeśli odpowiada Ci granie Yamahy to przy niej zostań. Krok po kroku idź do góry, a będziesz ukontentowany.

840 to nie podstawowy wzmacniaczyk, a element z bardzo dobrej, ale miniwieży. Do tego grający w klasie D, a nie tak jak pozostałe wymienione przeze mnie wzmaki czy ampltunery w klasie AB.

Idź kolego w tę 800-kę i baw się dobrze.

 

 

 

 

Kolumny masz 4 Ohm. Ampli w domyśle ustawiony jest na 8 (tak miałem w 602-ce). Przełącz to w opcjach na 4.

Poza tym masz dobrze podłączone przewody głośnikowe ? tj. + i - ?

 

przewody raczej podłączone ok, zamieniłem i nie ma różnicy. a jak mam zmienić z 8 na 4, jeszcze nie bardzo wiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Eee nie.. musiałeś mnie źle zrozumieć. Ja napisałem, że MCR612 to mniej więcej poziom Pianocrafta, którego autor posiada aktualnie (840). MCR612 a PM7000n to jednak ogromna przepaść.

No zobacz

"Cześć, M-CR612 to według mnie mniej więcej ten sam poziom jakościowy co Twój obecny PianoCraft. R-N800a to rzeczywiście jedno z najciekawszych rozwiązań w tej klasie a PM7000N to jego główny konkurent o nieco cieplejszej charakterystyce"

niefortunne zdanie.

Ale tak myslałem właśnie. Dlatego lepiej to było dopowiedzieć :)

11 godzin temu, Alex1964 napisał:

właśnie przyniosłem yamahę , podłączyłem zaktualizowałem oprogramowanie, włączyłem no i  czar prysł, jakaś nędza spodziewałem się naprawdę sporej różnicy a tu dopiero jak dałem na max bas i wysokie to coś gra w miarę . Nie wiem może coś nie zrobiłem jak trzeba????

Max bas? No ale moment słuchałeś go czy nie?

 

Tylko że przy zmianie na 4 może być gorzej. Zostaw na 8. Albo dobra sróbowac mozna. Ale co się dzieje?

nie ma basu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Alex1964 napisał:

spodziewałem się naprawdę sporej różnicy a tu dopiero jak dałem na max bas i wysokie to coś gra w miarę .

Być może przede wszystkim oczekiwałeś znacznie innego efektu, od tego co może zaoferować Yamaha, czy większość innych sprzętów. Przy szukaniu mocnej V-ki poszedłbym w połączenie Klipscha z Onkyo przykładowo. Żywe, rozrywkowe granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...