Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie, czy tanie coaxiale sprzedawane na allegro za 40-50zł firm typu Prolink, Lindy, Vitalco sa faktycznie coaxialami spełniającymi parametry (koncentryk, 75ohm)? Bo niby opisane sa jako coaxial ale sami producenci nie chwalą się tym, że te kable trzymają parametry coaxiali. Czy w ogóle to ma znaczenie? 

Dlaczego pytam, potrzebuje dłuższego kabla obecnie mam 0.5m też tani cabletech ale jest opisany jako Coaxial. Chciałem kupić coś w okolicy 1metra. Mam co prawda wmiare dobry interkonekt, nie potrzebny i na test podlaczyłem go i o dziwo mimo, że to analogowy kabel sygnał cyfrowy przesłał super. Co więcej brzmienie ma lepsze niż coaxial, bardziej otwarte, wiecej powietrza, bas bardziej kopie. Tylko czy tak można, czy 75ohm musi być bo inaczej coś można popsuć w elektronice? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 18:43, Gargan napisał:

@Whiplash Nic ponad Bandridge nie jest Ci potrzebne. Cena też jest rozsądna.

Z tą zmianą brzmienia po podmianie kabla cyfrowego to troszkę Cię fantazja ponosi 🙂

s-l1200.webp

Też byłem sceptycznie nastawiony do rożnic brzmieniowych połączeń cyfrowych ale serio tego nie da się nie uslyszeć. Nie wiem może miedzy Coaxialami nie ma rożnic ale ja porownałem coaxiala i zwykłego rca podlaczonego do wyjscia coax. Może zwykly kabel z racji innej impedancji niz 75ohm mniej tłumi sygnał ? Ja slucham metalowego repertuaru a tam dzieje sie sporo. Połaczenie cyfrowe poprzez analogowy rca dało brzmienie silniejsze, mocniejsze. Po powrocie do coaxiala brzmienie siadło, to nie jest zmiana jakości brzmienia tylko jego charakteru po coaxialu jest delikatniej, ciszej mniej dosadnie niż po analogu. Stąd moje pytanie czy te parametry 75ohm maja znaczenie, trzeba tego przestrzegać bo jak nie to ja sobie ten 2rca rozerwe na dwa osobne kabelki i jeden z nich podłacze jako coaxial i po temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whiplash Najlepsze brzmienie cyfrowego dźwięku powinno dać Ci połączenie optyczne - Toslinki.

Coax może robić pętlę masy - czyżby stąd różnice brzmienia na różnych kablach koncentrycznych? 🤔

Spróbuj połączenia optycznego. Kable optyczne są tanie 🙂

71IJKQt5z9L.jpg

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gargan napisał:

Spróbuj połączenia optycznego.

Chciałbym poznać gościa , który wymyślił taki kształt wtyczki i gniazda do optyka :) 

Jak na razie spośród paru tych kabelków które miałem , tylko Supra pewnie się trzyma i zatrzaskuje w gniazdach. 

https://sklep.bestaudio.pl/produkt/supra-zac-toslink/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Whiplash napisał:

Też byłem sceptycznie nastawiony do rożnic brzmieniowych połączeń cyfrowych ale serio tego nie da się nie uslyszeć.

Miałem kilka różnych BNC i 2x RCA. Każdy z tych kabli grał inaczej. Bardzo słabo wypadł Audioquest Forest (utrata szczegółów rozmyty dźwięk). BNC profesjonalne grały ostro i mam wrażenie że są wrażliwe na zakłócenia z przewodów zasilających. Został Real Cable gruby fioletowy,  mimo przelotki Rca BNC nie gubi detali I jest niewrażliwy na przewody zasilające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Chciałbym poznać gościa , który wymyślił taki kształt wtyczki i gniazda do optyka :) 

Jak na razie spośród paru tych kabelków które miałem , tylko Supra pewnie się trzyma i zatrzaskuje w gniazdach. 

https://sklep.bestaudio.pl/produkt/supra-zac-toslink/

Może masz wyrobione gniazdo?

U mnie byle jakie kable trzymają się dobrze.

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Miałem kilka różnych BNC i 2x RCA. Każdy z tych kabli grał inaczej. Bardzo słabo wypadł Audioquest Forest (utrata szczegółów rozmyty dźwięk). BNC profesjonalne grały ostro i mam wrażenie że są wrażliwe na zakłócenia z przewodów zasilających. Został Real Cable gruby fioletowy,  mimo przelotki Rca BNC nie gubi detali I jest niewrażliwy na przewody zasilające.

Ale to co się działo? Zera były za mało okrągłe, czy jedynki kładły się na płasko?

Kable cyfrowe albo działają albo nie działają. Co Ci tam może zmienić brzmienie? 

Jeśli w komputerze podmienić kabel SATA na lepszy, to lepsze kolory będziesz miał w Wiedźminie? 🤦

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gargan napisał:

Może masz wyrobione gniazdo?

Już samo to zdanie , świadczy o jakości takowego projektu złączy. Miałeś kiedyś " wyrobione " gniazdo coaxial , BNC, XLR, AES/EBU, USB czy RCA ? Nawet cholerne HDMI jakoś daje radę :)

W optyku dla mnie to jakieś nieporozumienie. A jak jeszcze jacyś mistrzowie intelektu ,wpakują do gniazda klapkę to już szczyt idiotyzmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Już samo to zdanie , świadczy o jakości takowego projektu złączy. Miałeś kiedyś " wyrobione " gniazdo coaxial , BNC, XLR, AES/EBU, USB czy RCA ? Nawet cholerne HDMI jakoś daje radę :)

W optyku dla mnie to jakieś nieporozumienie. A jak jeszcze jacyś mistrzowie intelektu ,wpakują do gniazda klapkę to już szczyt idiotyzmu.

W DAC od Arcam miastem nawet połamane gniazda Toslink 🙂

Wykonanie było super tego przetwornika - strach było mocniej szarpnąć wtyczkę 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że sygnał cyfrowy nie zawsze ma taka samą postać. Obraz po HDMI jest np kodowany i tu nie ma możliwości utraty jego jakości przy zastosowaniu badziewnego kabla, muzyka po coaxialu płynie w formie PCM.

Optyk odpada, wyjście jest tylko w formie Coaxiala. Z tym wypadaniem optyka to coś jest na rzeczy. Ten sam kabel i w TV wchodzi ciezko az kliknie, nastomiast we wzmacniaczu marantza ledwo sie trzyma, to samo w CD. 

 

Dobrze Panowie ale do brzegu, zostawmy kwestie brzmienia. Jak jest z ta impedancja kabli coax 75ohm ? Musi ona być czy mozna zastosować spokojnie każdy kabel RCA i nic sie nie stanie złego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...