Skocz do zawartości

Audiofilski zestaw stereo


rajdek

Recommended Posts

Bo KD jest do odtwarzania efektów związanych z akcją danego filmu, a nie do słuchania w stereo. Też kiedyś kombinowałem ze słuchaniem w systemie KD 7.1. Najbardziej odpowiadało mi stereo w MATRIX 6.. Od dawna nie uzywam, a amplituner sprzedałem. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rajdek napisał:

KD dobre jest do filmów, wyobrażasz sobie na koncercie bycie na scenie czy lepiej przed ?

Tu nie chodzi o to co ja sobie wyobrażam  , jeśli jest dźwięk 5.1 oglądam w 5.1 Ty nie , ale mi to nie przeszkadza , Twój wybór.

Prawda? 

Ps w zwykłych koncertach za dużo z tyłu się nie dzieje , ponorosty tworzy sie efekt dużej przestrzeni dookoła i odczucie obecności publiczności. 

No chyba że jest to koncert Metallica w formie filmu fabularnego 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal napisał:

Tu nie chodzi o to co ja sobie wyobrażam  , jeśli jest dźwięk 5.1 oglądam w 5.1 Ty nie , ale mi to nie przeszkadza , Twój wybór.

Prawda? 

Ps w zwykłych koncertach za dużo z tyłu się nie dzieje , ponorosty tworzy sie efekt dużej przestrzeni dookoła i odczucie obecności publiczności. 

No chyba że jest to koncert Metallica w formie filmu fabularnego 

Screenshot_20240926_145715_Chrome.jpg.e0eec006fe276aef8add0f8496cbc3a4.jpg

2 minuty temu, rajdek napisał:

Tak, ja nie oglądam tylko słucham.

Widzę że.moje jest mojsze 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dedal napisał:

Nie lubię Hendrixa, tak jak nie którzy nie lubią oglądać 🙅‍♂️

Rozumiem, to bardzo specyficzny artysta. Nie można mu odebrać talentu gry na gitarze. Dobra, dobra z tym oglądaniem się nie zgrywaj🙃

 

3 minuty temu, Rega napisał:

on lepiej brzmi w mono niż stereo

Z tym się nie zgodzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rajdek napisał:

Z tym się nie zgodzę.

Zależy na czym się słucha. Do odtwarzania muzyki z tamtych lat uzywam sprzetu adekwatnego, a wręcz uzywam kolumn , które były jednymi z używanych na Woodstock. Oczywiście pewnie nie ten konkretny egzemplarz (choć kto wie), ale jednak. I żeby nie było na tych ze zdjęcia 2 i 3 brzmi nieciekawie.

 

IMG_20240506_210701.jpg

IMG_20230716_115404 (2).jpg

20210327_093701.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rega napisał:

Powiem więcej - on lepiej brzmi w mono niż stereo.

Masz na myśli tylko Hendrixa, czy ogólnie nagrania rockowe z przełomu lat 60-tych i 70-tych? Bo ja mam słabość do tamtej maniery miksowania stereo. Nagle coś się pojawia na lewo, czy prawo, instrumenty ustawione inaczej niż dziś (współcześnie bębny są zwykle na środku) itd. Miało to swój urok. O przewadze czysto muzycznej nawet nie wspomnę. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał SNie, nie . To nie tak. Po prostu nie lubię Hendrixa. Nie trafia do mnie jego muzyka od zawsze. Może nie dorosłem jeszcze😉. Tak jak do Bacha trudno mi było się przekonać, a teraz mogę słuchać bez przerwy.

Ciężki żywot - nie. Po prostu wnuczek pomagał mi w robieniu regału , który widać czasem w tle😉. No i na czymś musiał wypróbować działanie narzędzi. Dobrze że nie trafił w membranę lub zawieszenie, albo, co gorsza w wysokotonowiec.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rega napisał:

nie lubie ani Hendrixa ani też Joplin, którzy byli ikonami tamtych lat. 

Mogę się mylić, ale mam wrażenie, że wspólnym mianownikiem tego, co lubisz (od The Shadows przez Knopflera i ELO aż po power metal) jest melodia. Może był łagodnie lub ostro, staroświecko lub nowocześnie, ale musisz mieć wyrazistą linię melodyczną (tak odbieram to, co czasem wrzucasz). A w blues rockowej estetyce (Joplin i Hendrix) jest to podawane inaczej. O to chodzi, czy kulą w płot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...