Skocz do zawartości

Poszukiwane kolumny podstawkowe do cichego słuchania w małym pomieszczeniu (cena do 2500 zł)


Gzdacz

Recommended Posts

6 godzin temu, rajdek napisał:

Menuety możesz dostać za ok. 5k to bardzo dobra cena za tak świetne monitory, można ustawić blisko ściany, będą potrzebować dobry wzmacniacz.

No właśnie ze wzmacniaczem mam w tej chwili problem i przez mniej więcej rok go nie zmienię.

Pod kolumny mam w tej chwili tylko wspomniany all-in-one Denona (CEOL N-9). Jest tam wzmacniacz klasy D, nominalnie 65W przy 4 omach, aczkolwiek zasilacz ma 55W. Z tego co czytam, będzie to słabe połączenie. Na ten moment zostają więc Oberony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rajdek napisał:

Jak masz możliwość odsłuchaj Menuety, wtedy można podjąć najbardziej racjonalną decyzję. Dźwięk jest wyrafinowany, na początku słuchałem też na piecyku D 65w (Octavio AMP) i było już miodzio. Z czasem można elektronikę zmienić.

To cenna wiadomość. Dzięki :). Elektronika z czasem jest do zmiany, a za Menuetami przemawia m.in. to, że tę zmianę uciągną/uzasadnią.

17 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Dali dopuszcza także użycie Menuetów w systemach kina domowego. Chyba nie ma w tym nic złego, wiele - zwłaszcza tańszych - zestawów nadaje się i jest sprzedawane zarówno do audio, jak i kina.

Opticony by mi ta w ogóle najbardziej pasowały: estetycznie, cenowo i jest to to, o co mi chodzi, czyli półka wyżej od oberonów. Ale jest z nimi dziwna sprawa. Szperam po forach i recenzjach i o ile oberony są bardzo dobrze oceniane (z naciskiem na opłacalność w tym przedziale cenowym), nad menuetami niemal wszyscy się zachwycają, to opticony nie wywołują entuzjazmu. Najczęściej wywołują reakcje na zasadzie "no fajne, pokaż coś innego".  Podejrzewam więc, że to po prostu dobry produkt, ale nie bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...