Skocz do zawartości

Poszukiwane kolumny podstawkowe do cichego słuchania w małym pomieszczeniu (cena do 2500 zł)


Gzdacz

Recommended Posts

6 godzin temu, rajdek napisał:

Menuety możesz dostać za ok. 5k to bardzo dobra cena za tak świetne monitory, można ustawić blisko ściany, będą potrzebować dobry wzmacniacz.

No właśnie ze wzmacniaczem mam w tej chwili problem i przez mniej więcej rok go nie zmienię.

Pod kolumny mam w tej chwili tylko wspomniany all-in-one Denona (CEOL N-9). Jest tam wzmacniacz klasy D, nominalnie 65W przy 4 omach, aczkolwiek zasilacz ma 55W. Z tego co czytam, będzie to słabe połączenie. Na ten moment zostają więc Oberony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rajdek napisał:

Jak masz możliwość odsłuchaj Menuety, wtedy można podjąć najbardziej racjonalną decyzję. Dźwięk jest wyrafinowany, na początku słuchałem też na piecyku D 65w (Octavio AMP) i było już miodzio. Z czasem można elektronikę zmienić.

To cenna wiadomość. Dzięki :). Elektronika z czasem jest do zmiany, a za Menuetami przemawia m.in. to, że tę zmianę uciągną/uzasadnią.

17 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Dali dopuszcza także użycie Menuetów w systemach kina domowego. Chyba nie ma w tym nic złego, wiele - zwłaszcza tańszych - zestawów nadaje się i jest sprzedawane zarówno do audio, jak i kina.

Opticony by mi ta w ogóle najbardziej pasowały: estetycznie, cenowo i jest to to, o co mi chodzi, czyli półka wyżej od oberonów. Ale jest z nimi dziwna sprawa. Szperam po forach i recenzjach i o ile oberony są bardzo dobrze oceniane (z naciskiem na opłacalność w tym przedziale cenowym), nad menuetami niemal wszyscy się zachwycają, to opticony nie wywołują entuzjazmu. Najczęściej wywołują reakcje na zasadzie "no fajne, pokaż coś innego".  Podejrzewam więc, że to po prostu dobry produkt, ale nie bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gzdacz napisał:

Podejrzewam więc, że to po prostu dobry produkt, ale nie bardzo dobry.

U mnie sprawdzają się bardzo dobrze. Poprzednie moje kolumny, czyli Zensory, pobiły zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości.

Opticony MK2 mają te same przetworniki, które miały dużo droższe, często chwalone i proponowane, Rubicony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tweeter2016 napisał:

za słabe

Możliwe. Ale obecny zestaw gra świetnie. Przynajmniej dla mnie. Uwielbiam słuchać muzyki płynącej z tej konfiguracji. A słucham sporo - co najmniej 2-3 godziny dziennie. A w weekendy po 6-8 godzin.

Choć muszę przyznać, że chodzi mi po głowie spróbowanie czegoś teoretycznie lepszego. 

Granie Dali bardzo mi odpowiada, więc pozostanę wierny marce. Chcę sprawdzić dwie pozycje - nowe Dali Rubikore 6 i 8. 

Ale ponieważ ostatnio miałem kilka bardzo dużych wydatków, to temat musi poczekać. I to dosyć długo.

Czy finalnie zmienię kolumny ? Możliwe.

Ale możliwe jest też to, że w momencie gdy będę gotowy na zmianę kolumn, będę już zbyt stary aby usłyszeć zmiany dźwięku :( 

Kilka dni temu stuknęły mi 52 lata.....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, terracan1929 napisał:

Granie Dali bardzo mi odpowiada, więc pozostanę wierny marce. Chcę sprawdzić dwie pozycje - nowe Dali Rubikore 6 i 8.

Kilka dni temu stuknęły mi 52 lata.....

Dali Rubikore, słyszałem o nich, ale nic o nich nie wiem. Słyszałem natomiast wiele zachwytów o Epiconach i jakbym miał wybierać, to nie wiem czy nie poszedłbym w używane Epicon. Chętnie bym gdzieś posłuchał jednych i drugich, ale nie wiem czy to możliwe, kto sprzedaje DALI w Warszawie? (chyba tylko audiopolis).

Ja też się starzeje, co roku jestem starszy ;)

Podpytuję trochę o Twój zestaw, bo myślę o przeskoczeniu po przeprowadzce również na Jamaszkę 3000. I też na początku z kolumnami raczej będzie u mnie skromnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tweeter2016 napisał:

Dali Rubikore

Rubikore to nowe modele. Zastąpiły Rubicony.

Epicony to najwyższa półka.

Nie trzeba iść w używki, można nowe dostać w dobrych pieniądzach (trzeba poszukać i się potargować).

Ale czy ich sporo wyższa cena nie wynika tylko z jakości wykonania, lakierów obudowy, etc. ?

Przetworniki są te same. Fakt, obudowa ma większa pojemność, ale czy granie aż tak znacznie może się różnić ?

Słuchałem i doszukiwałem się różnic pomiędzy Opticonami 6 MK2, a Rubiconami 6. I za dużych różnic to ja w dźwięku nie słyszałem.

No ale jak wspomniałem, może za stary jestem.

Ale może jednak nie ! Słyszę różnicę w AS1200 a 3200 ! :)

A przynajmniej słyszałem, gdy 1200-tkę sprzedawałem :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, terracan1929 napisał:

U mnie sprawdzają się bardzo dobrze. Poprzednie moje kolumny, czyli Zensory, pobiły zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości.

Opticony MK2 mają te same przetworniki, które miały dużo droższe, często chwalone i proponowane, Rubicony.

 

Spróbuję posłuchać. Ale opticony to opcja, która kusi. M.in. ze względu na estetykę i na cenę. Opticony 1 są do kupienia w okolicach 3200. Zostaje jeszcze kasa na suba, jeżeli basu byłoby mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...