Skocz do zawartości

Stereo 2.1 Kolumny podłogowe + Subwoofer + Wzmacniacz do ok 20 tys zł


FFiliPP

Recommended Posts

Witam i wiem ze pewna grupa mnie nie zrozumie ale poszukuje zestawu Stereo z porzadnym basem bazując na kolumnach podłogowych. Testowałem juz u Siebie potężne kolumny Klipsch RP-8000f II ale z jednej strony wydawały sie troche zbyt wielkie do mojego pomieszczenia a z drugiej strony brakowało mi i tam troche basu np. podczas oglądania filmów (Tak, zestaw Stereo 2.1 ma sluzyc do muzyki filmów w takim samym stopniu). No i ostatecznie padła decyzja na zakup troche mniejszych kolumn podłogowych + subwoofer + wzmacniacz lub urzadzenie all in one aby móc bezposrednio z neta odtwarzac muzyke choć nie znam sie na tych urzadzeniach i nie wiem czy do końca jest mi ono potrzebne patrzac na ich koszta.

Budżet na całość to ok 20 tyś zł (max 25tys zł). Nie mam do końca pojęcia jak do tego podejść. Co sprzedawca wciska mi coś innego a ja tym wiecej czytam tym bardziej głupieje.

do wiadomosci dołączam układ pomieszczenia w którym bedzie stał zestaw. Wazne jest aby wzmacniacz był sprzezony z telewizorem, tzn, podczas wlaczenia TV automatycznie musi sie wlaczac  wzmacniacz (pewnie przez wejscie ARC).

Odtwarzane będzie głownie muzyka elektroniczna, Rock , afrykanski Chill no i filmy, te również są dla mnie ważne. 

Czy jesteście mi w stanie coś zaproponować lub podsunac jakis zestawe lub chociaz czesc zestawu jako baze? 

20241001_112300.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi
Dobry all in one to będzie koszt a i ograniczenie w postaci HDMI jeszcze zmniejszy ilość sprzętów do rozważenia. 
Sam posiadam i myślę, by jednak iść w wzmacniacz + reszta w osobnych klockach. 

Nie doradzę Ci konkretnego rozwiązania ale polecam przyglądnąć się streamerowi z HDMI np bluesound, wiim mają kilka rozwiązań (zawsze możesz to potem łatwiej odsprzedać a nie ograniczysz się w wyborze wzmacniacza, który razem z kolumnami będą najważniejsze ). Kwestia doboru wzmacniacza i kolumn to i tak czeka Cię wycieczka do salonu i możesz to zrobić w dowolnym momencie i nie wiem czy nie lepiej nawetzrobić to przed dyskusją na forum. Tobie ma się podobać :)
Kwestie suba masz rozpisaną na sąsiednim forum "sub do stereo", bo pewno na taki musisz się zdecydować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FFiliPP napisał:

poszukuje zestawu Stereo z porzadnym basem bazując na kolumnach podłogowych

Mam duże monitory i ogromny subwoofer. Nie mam tv, więc nie mam pojęcia jak brzmi w połączeniu z tv. Audio wykonane na zamówienie, grubo ponad Twój budżet.
Jeśli chciałbyś porządny „bas”, to chciałbym od siebie. Na szkicu pokoju widzę kanapę przy tylnej ścianie. Tam będzie najbardziej dudniło. Dasz więcej volume, to długo nie wytrzymasz. Dudnienie „zaleje” większą część pasma i zero przyjemności z odsłuchu. Do tego suba potrzeba DSP. I szczególnie umiejętności jak korekcję zastosować. Bez korekcji będzie dudnić. W paśmie niskiego, średniego basu najważniejsze jest miejsce siedzenia. Trzeba pojeździć tym stołkiem/fotelem i najbardziej optymalne miejsce znaleźć. 
 

Przestrzeń odsłuchowa/szkic, to kwadrat o powierzchni kilku metrów kwadratowych. Kuchnia nieistotna, chyba, że przy gotowaniu także będziesz chciał mieć przyjemność z brzmienia. Wtedy, to nie mam pojęcia, jak to rozwiązać. Nie napisałeś, jak „głośno” będziesz słuchać. Jeżeli głośno, to potrzeba „wyciszyć” salon/bardzo mocno zmniejszyć pogłos. 

Odsłuchy w salonach audio i ten sam zestaw do domu, niczego Tobie nie dadzą. Masz inną akustykę.
Nie wiem jaki oprócz odsłuchu z Klipsch masz punkt odniesienia/słyszenia. Rozumiem Twoją potrzebę - 

5 godzin temu, FFiliPP napisał:

zestawu Stereo z porzadnym basem

Jeśli masz niewiele odsłuchowych godzin na liczniku z czystym, pełnopasmowym brzmieniem, to
to wtedy opcja z wędrówką po salonach audio będzie dobrym wyjściem. Dla osłuchania się, dla poszerzenia wrażeń. 

Niektórych salonach, bo u większości, to porządnego basu nie doświadczysz. Braki w adaptacji pomieszczeń do subbas i niskiego basu i przede wszystkim umiejętności w optymalnym zastosowaniu DSP. 
 

Masz dużo kasiory do wydania. Zrób to z głową. Niech służy na lata. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) 

5 godzin temu, FFiliPP napisał:

Nie mam do końca pojęcia jak do tego podejść. Co sprzedawca wciska mi coś innego a ja tym wiecej czytam tym bardziej głupieje.

Najlepiej odsłuchać kilka opcji i dopiero podejmować konkretne decyzję ;) Opcji masz bardzo dużo i też tu kilka przedstawię. 

Ze wzmacniaczy z ARC warto rozważyć Audiolaba 7000A, a także Cambridge EVO 150 skoro HDMI ARC jest ważnym aspektem. Ciekawy jest również Naim Uniti Atom, z tańszych opcji jest też nowy Marantz Model 60n.

Z kolumn to cóż, opcji są dziesiątki. Wszystko zależy od Twoich preferencji co do dźwięku. Możesz rozważać zarówno opcje podłogowe, jak i podstawkowe. Z tych drugich są m.in KEF R3 Meta, Vienna Acoustics Haydn SE Signature, Buchardt S400 II, System Audio Legend 5.2, Dynaudio Evoke 20, z tańszych Fyne F500 SP, Buchardt P300, Amphion Argon 1, może coś od Focala ;) Ogółem wyższe serie niż spośród podłogowych, a dół i tak uzupełnisz subwooferem. Chociaż z tych opcji, to żadnej wypełnienia nie brakuje :) 

Z subwooferów sprawdziłbym REL HT1205, SVS SB-2000 Pro, czy KEF Kube 12 MIE. Zamknięte konstrukcje, idealne do muzyki, ale do filmów też dadzą radę. Najlepiej REL w tej kwestii moim zdaniem ;) 

Zapraszam do kontaktu i umówienia się na odsłuch, podziałamy :) Podrzucam też filmy, gdzie omawiamy trochę opcji ;) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...