Skocz do zawartości

Cambridge audio cxa81 poziom wyżej.


pery

Recommended Posts

Część wszystkim. 

Jestem tu nowy i chciałbym poprosić was o pomoc. Może na początek jaki mam sprzęt.

Kolumny - Pylon audio Diamond 28 mkI

Wzmacniacz - Cambridge audio cxa81 

Streamer - Cambridge audio cxn

Odtwarzacz - Cambridge audio cxc

Chciałbym pójść dalej i póki co rozejrzeć się za nowym wzmacniaczem. Słucham pop,delikatny rock,wokal. Lubię dźwięk szczegółowy dociążony bez syczącej góry. Bas lekko zaokrąglony. Delikatnie ocieplony. Brzmienie cxa81 z diamondami 28bardzo mi pasuje, ale np. jak miałem everso dmp-a6 to trochę pojawiały się te sybilanty których nie nawidzę.Dlatego wymieniłem na cxn.Co byście polecili?

Co słuchałem do tej pory z diamondami.

Musical fidelity m 5si - zdecydowanie nie moje granie. Za ciepło, za mdło to nie to.

Atoll in100 signature - za bardzo agresywny,za dużo takiej nerwowego nastroju w tej muzyce.

Fezz audio Titania - Za jasne granie zdecydowanie.

Cambridge ażur 851 - to zagrało na moje ucho prawie tak jak fezz tytania tyle że może trochę mocniejszy bas.

Pomóżcie coś. Ps. W przyszłości planuje przesiadkę na Jaspery to chciałbym już kupić wzmacniacz z uwzględnieniem wymiany kolumn.

Budżet do 12 - 13 tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafał S napisał:

Polecasz piecyk z lampką w środku. 😁

Tylko jedną i to malutką 😁 

Ps. Uważam, że jest umieszczona w złym miejscu, ale nie można mieć wszystkiego w tych pieniądzach. 

No i ciekaw jestem miny kolegi @pery kiedy się zorientuje, że ten wzmacniacz ma odwróconą polaryzację 😈

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pery napisał:

Odwróconą polaryzacje? Co to oznacza?

To jest efekt użycia podwójnej triody w stopniu przedwzmacniacza. Ona odwraca polaryzację o 180°. Dlatego kiedy podłączasz kolumny powinieneś zamienić kolory i czarne kable (-) podłączyć do czerwonych terminali (+) a czerwone do czarnych. Na kolumnach oczywiście nic nie zmieniasz. 

Jest odpowiednie wyjaśnienie w instrukcji obsługi. Moje to rozbawiło. Taki śmieszny ficzer 😄 

Zastanawiałem się czemu po prostu nie zamienili kolorów zacisków? Chodzi o to, że kolor czarny wskazuje gdzie jest masa i nie ma nic wspólnego z polaryzacją sygnału. Gdyby oznaczyli odwrotnie to ktoś mógłby zrobić sobie krzywdę podczas serwisowania tego urządzenia. 

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pery napisał:

Fezz audio Titania - Za jasne granie zdecydowanie.

Właśnie myślałem sobie o tym wzmacniaczu ale nie miałem jeszcze okazji go posłuchać. Mówisz że gra ona jaśniej niż cxa81? Też szukam ciepłego muzykalnego grania i cxa81 jest dla mnie zdecydowanie za jasny, nie da się go słuchać. Zastanawiam się nad pójściem w lampę i właśnie Titania mnie zainteresowała? Ona nie gra ciepło i muzykalnie jak lampa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pery napisał:

Ok. Ale czy coś to wnosi do dźwięku? Po co się praktykuje takie zabiegi? Nie można było zamienić tych biegunów we wzmacniaczu na terminalach? 

 

Nie, nie można, bo czarny kolor pokazuje gdzie jest masa.

Czy to słychać zdania są podzielone. Ja to słyszę - choć nie zawsze. Innym bez różnicy. Musiałbyś sprawdzić na swoich kolumnach. 

Jest w sieci kilka testów CSA100 i jedno mieli kable podłączone prawidłowo a inni odwrotnie. Wszyscy byli zadowoleni 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JacekWoy napisał:

Właśnie myślałem sobie o tym wzmacniaczu ale nie miałem jeszcze okazji go posłuchać. Mówisz że gra ona jaśniej niż cxa81? Też szukam ciepłego muzykalnego grania i cxa81 jest dla mnie zdecydowanie za jasny, nie da się go słuchać. Zastanawiam się nad pójściem w lampę i właśnie Titania mnie zainteresowała? Ona nie gra ciepło i muzykalnie jak lampa?

Według mnie Titania gra jak tranzystor może z lekką naleciałością ciepła. Według mojej opinii gra nie wiele inaczej jak azur od Cambridge.A azur to na pewno jaśniejsze granie od cxa81.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pery napisał:

Właśnie wymieniłem everso dmp-a6 na cxn bo ten pierwszy grał dla mnie za bardzo tymi końcówkami syczącymi których nie mogę znieść.

U mnie CXN pompował przełom średnich i wysokich tonów wprowadzając niepotrzebnie rozjaśnienie i nerwowość. 

Jeszcze wtedy miałem Yamaha AS2000 - razem to był koszmar 😄

Z Copland powinieneś być zadowolony. Z tańszych propozycji Marantz Model 40N. Rotel Ci się nie spodoba jeśli nie lubisz syczenia. Może Unison w hybrydzie? Albo Pathos czy Synthesis? Włosi robią sporo hybryd. Jest w czym wybierać 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zawsze myślałem że wzmacniacz lampowy powinien brzmieć jakoś ciepło , plastyczne,delikatnie, ale po tym jak usłyszałem tytanie to się rozczarowałem. Oczekiwałem zupełnie innego brzmienia. Czy wszystkie lampowce tak brzmią? Dla mnie ten dźwięk brzmi dużo jaśniej i chłodniej niż np. arcam a38

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...