Reply to this topicStart new topic
> JAMO C97
pecio
post 15.10.2016, 20:28
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 000

Witam,
bardzo trudno znaleźć cokolwiek na temat tych kolumn - oczywiście chodzi mi o opinie użytkowników nie recenzje z prasy bądź portali (są mało wiarygodne). Jestem posiadaczem parki w/w zestawu od pół roku i myślę że śmiało mogę podzielić się uwagami na temat pracy zestawu. napędza je ampli. Onkyo 636 pokój to 30 m2 w prostokącie, przeznaczenie filmy i muzyka - różne gatunki.
Jak grają: góra pasma i średnica jest dość natarczywa, powiedział bym że czasami wręcz męcząca, głośnik wysokotonowy wręcz krzyczy i słychać w nim przebicia średnicy, głośnik średniotonowy jeszcze potęguje to wrażenie.
Bass - no tutaj to nie mogę mieć zastrzeżeń głośniki niskotonowe pracują dość przyzwoicie w całym paśmie, schodzą nisko kiedy potrzeba z potężnym wykopem, bas nie jest leniwie rozciągnięty tylko szybki, dobrze kontrolowany i dynamiczny, kiedy trzeba to i zamruczy. Proponuję dobrze przesłuchać zestawów na wzmacniaczu z jakim będą współpracować bo można potem się zdziwić.
W kinie domowym radzą sobie świetnie także dają radę i bez suba, jedyny problem to ich natarczywość i czasami ma się wrażenie że grają za głośno a za chwilę gdy zanika środek pasma grają za cicho.
Są to tylko moje spostrzeżenia jeśli ktoś ma ten zestaw to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami być może w innej konfiguracji zestaw gra lepiej.
Go to the top of the page

+Quote Post
RoRo
post 15.10.2016, 22:16
Post #2

Moderator

Grupa: Moderator
Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 1 299

Jakby ktoś nie kojarzył - to C97 są sporymi kolumnami podłogowymi, 4 głośnikowymi (podwójna 6ciocalówka obsługująca niskie tony i również 6" dla średnich tonów).

Pecio - a jak długo grają u Ciebie te kolumny?
Zdążyły się już wygrzać?
Próbowałeś je inaczej ustawić by zmniejszyć intensywność wysokich i średnich tonów?
Sprawdzałeś na innych kablach głośnikowych?

Pozdrawiam
PS. Pecio - to jest BAS, a nie basS ! To drugie "s" robi dużą różnicę (skądinąd - jadalną icon_mrgreen.gif ). Więc proszę pisz normalnie "bas", albo jeszcze lepiej "niskie tony"

--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896

+Quote Post
S4Home
post 17.10.2016, 09:37
Post #3

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

Podobne odczucia są przy dłuższym odsłuchu 606 , 626 itp.
Jamo lubi grać jasno. A onkyo wcale mu przy tym nie przeszkadza.

Spróbuj faktycznie z ustawieniem, daj je np prostopadle do ściany a nie pod kątem. Aby dźwięk trafiał do przodu. Tak zaleca ustawienie np dali ze wstęgami.

Pozdrawiam

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.12.2016, 05:21
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!