Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. X2HR to wokółuszne i rozmiarowo podpasują większości użytkowników.
 3. No doszedł do mnie wczoraj, słucham tych słuchawek kilka dni i... nie jestem zachwycony za bardzo. Dla mnie wydaje się być mega jasno, w sensie góra jest dość ostra. Czasem aż wzdrygam bo dynamika dźwięku przy niektórych przejściach jest za mocna. Podłączając do kilku źródeł na każdym jest podobny efekt, basu jest dość mało (a z recenzji wielu wynika, że jest odwrotnie, mimo otwartej konstrukcji). Scena spoko, wszystko w niej niby ok, ale no jakoś wydaje mi się, że one po prostu sybilizują, nawet z ciemnym i mającym co najmniej poprawną górę DAC'iem. Rozumiem, że to słuchawki nie za tysiąc czy kilka tysięcy, ale... są słuchawki tańsze, z którymi nie ma problemu w górnych pasmach. Wydaje mi się także, że dźwięk trochę się zlewa przy i tak dobrej scenie i dźwięki nakładając się na siebie ,,gryzą się". Dodatkowo korektorem wycofałem lekko całe pasmo od 1khz o 2-3 dB i podniosłem niższy bas. No niby jest trochę lepiej. Na początku zachwyciłem się, ale teraz no nie wiem... Jest to moja pierwsza konstrukcja otwarta i może muszę się przyzwyczaić...? Do niedawna byłem osobą, która słuchała na HyperX Cloud I przez kilka lat, na moich uszach przepracowały wiele godzin... Miało być dość muzykalnie, miały wybaczać sporo nagraniom, miało się łatwo ,,wejść" w brzmienie, ale no niestety coś jest nie tak. Szkoda mi oddawać DFB, bo jest to świetne urządzenie, fajnie zadziałał bas w tych słuchawkach, w końcu jest słyszalny. Gdybym miał zmieniać to prędzej znowu słuchawki. Te nadają się do klasyki i nagrań akustycznych, HP151 do rocka, a do popu...? Będę miał 10 par słuchawek, a każde do czegoś innego W sumie jeszcze jedną mam teorię... możliwe, że muszą one przegrać z tydzień-dwa... chyba brzmią dość... cyfrowo? Co myślicie?
 4. To coś nie wyszło;) Już na wstępie, przy podpisywaniu umowy, przepłacili ponoć 2-3 razy. Z szybciej też kupa, Bo co to za szybciej, jak respiratorów nie ma, a te 200 co jest, to dostarczone z opóźnieniem i nienadające się do użytku?
 5. Tak, dobrze pamiętasz, u mnie kłopot, bo mój SET już jest transparentny (kolega Marcin zawsze tak twierdzi). Z samego srebra nic nie próbowałem, chociaż mam gdzieś schowany RCA Real Cable 1018, który ma w sobie coś ze srebrem i tego przewodu nie używam nigdzie, właśnie przez ten dodatek. Był też czas testowania XLR Nordost`a, ale szybko zrezygnowałem. Niestety, ale tylko testy na własnym systemie potwierdzą czy kabel się wpasuje czy nie. Ja walczę z sieciowym do wzmacniacza i ciągle nie to, a jestem już cholernie wysoko, ten był ostatnio testowany i też nie pasował. https://postimg.cc/vgrjJ51Y https://postimg.cc/yD2bWLc6 W nowym magazynie AV jest test analogowych XLRów z półki 3-4,5k, jak jesteś mocno zainteresowany daj znać na PW to go podeśle linka to testu.
 6. zapewniam że tych słyszących brak zmian w dźwięku jest bardzo dużo. I to nie są posiadacze "jamników"
 7. Zgadzam się:) Ktoś kto to kupował nie czaił bazy o co w tym wszystkim chodzi...kupili aby szybciej i taniej a życie to zweryfikowało.
 8. Przy inicjacji nie przekracza 0,17A. Ten 1A zasilacza to duży zapas.
 9. Mi to mówisz? Powiedz to misiewiczom. To nie mnie zaskoczyła informacja, że sprzęt medyczny to nie PlayStation. Że bez bez odpowiedniej dokumentacji, bez kart gwarancyjnych, bez wypełnionych paszportów urządzenia, bez wskazania serwisu, bez listy dostawców części zamiennych i bez potwierdzonych certyfikatów użytkowania nie dla się legalnie (i bez narażania ludzkiego życia) użytkować sprzętu medycznego.
 10. Ew. moze byc problem przy starcie, wtedy czasem pobor moze byc wiekszy (na inicjacje wifi etc.).
 11. Właśnie szukałem informacji o średnicy zarówno dt990 jak i X2HR. Ciężko znaleźć takie info. Z tego co piszesz to rozmiar Philips'ów jest zbliżony do k702, co bardzo by mi odpowiadało.
 12. Witam, A czy byłeś już może gdzieś na odsłuchu? Czy posiadasz obecnie jakiś sprzęt? Jaka wielkość pomieszczenia? Kolumny podstawkowe ma się rozumieć? Pozdrawiam!
 13. Czyli dalej problem. Szczerze zastanawiałem się nad Yamaha N470d ale brakuje mi wejścia optycznego. Teraz zobaczyłem że n303d jest w dobrej cenie i myślałem, że uda się coś z tym wymyślić.
 14. Z tego co znalazłem (brzmi dość wiarygodnie) to w jakości dźwięku nie powinno być różnicy a główne zmiany dot. nowszych norm UE (dla napięcia jakie powinno być w trybie Standby) oraz głównie dodaniu do 356ki możliwości rozbudowy go poprzez dodatkowe moduły, które z tyłu się montuje (DAC lub przedwzmacniacz gramofonowy - tylko jeden z nich na raz). https://www.audiostereo.pl/topic/77647-nad-c355-vs-nad-c356/ DAC-a (jaki by nie był) jest wbudowany w ampli AV a gramofonowy....chyba za daleko odbiegłbym już od tematu kina 7.2.4 z dobrym stereo (zawsze potem można dokupić zewnętrzny, poza tym z obserwacji widzę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i po jakimś czasie wszyscy szukają czegoś znowu lepszego wymieniając dotychczasowy sprzęt na klasę wyżej- na co je teraz liczę szukając używki a co pewnie i mnie w przyszłości nie ominie)
 15. Nie powinno być problemu. Z pomiaru poboru prądu wynika że po podłączeniu do Chromecasta słuchawek 30 ohm pobór mocy nawet chwilowy nie przekracza 0,23A przy maksymalnej głośności.
 16. Żaden sprzęt medyczny nie ma na starcie papierów, dopuszczeń etc. To znaczy z poziomu producenta sprzęt musi mieć aktualny znak "CE" a potem musi być pierwsza instalacja w miejscu użytkowania, szkolenie personelu przez dystrybutora lub serwis autoryzowany. Następnie wystawienie Paszportu Technicznego plus właściwe wpisy i wtedy też można używać aparatury medycznej. To nie jest w stylu kup, plug and play i jazda.
 17. 500 zł to za mało na nowy zestaw dobrych kolumn podstawkowych do sześciokrotnie droższego amplitunera. Koda K-2000B Mk II nawet kosztuje 750 zł. Możesz spróbować Polk audio T15 ale cudów się nie spodziewaj
 18. Witam proszę o podpowiedź jaki kupić wzmacniacz i kolumny do małego pokoju, chciałbym podłączyć gramofon, cd, komputer. Odsłuch 50% kolumny 50 % słuchawki. do 4000 zł
 19. ... nie mają papierów, dopuszczeń, serwisu, odpowiednich złączek itd. Ale czy to ważne? Na pewno nie dla misiewiczów.
 20. Najwyżej bedzie niestabilny. Pewnie podepniesz przez wyjscie optyczne, wiec nei bedzie uzywal wzmacniacza, wiec moze spadnie pobor pradu i zadziala bez problemu.
 21. Pytanie, czy nadaje się coś takiego? https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-yamaha-ns-p51-ns-b51-glosniki-9346658763?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 22. Google Chromecast Audio zasilane jest 5V z natężeniem 1.0A a przynajmniej tak jest napisane na adapterze. Żeby nie robić za dużo podłączeń zasilany jest w Demonie M39 przez USB na przednim panelu. Ale mam pytanie odnośnie Yamahy AS 701. Z tyłu jest wejście z zasilaniem 5V ale 0,5A. Czy ktoś z szanownych forumowiczów podłączył tak Googla? Czy podając mniejsze natężenie mogę uszkodzić Chromecasta?
 23. Today
 24. Nie o to chodzi. Duza część respiratorow przyszła z Chińską instrukcją montażu i obsługi.
 25. Nie wiem czemu często słuchawki wokółuszne są nazywane nausznymi . X2HR są absolutnie wokółuszne . To bardzo duże słuchawki z okrągłymi padami o średnicy około 11cm i wycięciami wewnątrz owalnymi do pomieszczenia uszu.
 26. Znalazlem... nazwali to kołki z Samsunga SmartShare... dzieki.
 27. Off topic: Przeglądam różne fora i tematy, artykuły i brakuje mi jednego standardu wypowiedzi, która by mi mówiła z jakim prawdopodobieństwem jest to właściwa odpowiedź typu: zgaduje, że/myślę, że/moim zdaniem .... = małe prawdopodobieństwo (duży przestrzał od 0% do 100% - ale średnio na pewno mniej niż 50% ) według xyz - link do źródła = prawdopodobieństwo zależne od źródła z zasady/najczęściej/typowe..... = wypowiedź experta, który wie i namacalnie doświadczył, że tak jest w podobnych rozwiązaniach/modelach...ale nie ma 100% jak to jest w przypadku tego konkretnego modelu/rozwiązania bo tego akurat nie miał/badał - może tak jak u innych, a może tu jest inaczej (ok 70-90% szans, że ma racje) To jest.../na pewno jest/itd = wypowiedź experta/kogoś innego, kto się zna i sprawdził to dokładnie dla opisywanego przypadku/modelu = 100% gwarancji, że jest tak jak mówi. PS. Tylko czekam, aż ktoś mnie skarci, że nie przestrzegam zasad i poruszam wiele wątków w jednym temacie, ale one są ze sobą mniej lub bardziej powiązane i właśnie brakuje mi takiego jednego, który wyjaśniałby temat dogłębnie Jak widzicie moje odpowiedzi do moich pytań są głównie typu - "myślę, że" lub "gdzieś znalazłem../według źródła.." Dopiero jak kiedyś wszystko skompletuje i przećwiczę to będę mógł napisać jak jest na pewno.
 1. Załaduj więcej aktywności


 • Dzisiejsze posty

  • X2HR to wokółuszne i rozmiarowo podpasują większości użytkowników.
  • No doszedł do mnie wczoraj, słucham tych słuchawek kilka dni i... nie jestem zachwycony za bardzo. Dla mnie wydaje się być mega jasno, w sensie góra jest dość ostra. Czasem aż wzdrygam bo dynamika dźwięku przy niektórych przejściach jest za mocna.  Podłączając do kilku źródeł na każdym jest podobny efekt, basu jest dość mało (a z recenzji wielu wynika, że jest odwrotnie, mimo otwartej konstrukcji). Scena spoko, wszystko w niej niby ok, ale no jakoś wydaje mi się, że one po prostu sybilizują, nawet z ciemnym i mającym co najmniej poprawną górę DAC'iem. Rozumiem, że to słuchawki nie za tysiąc czy kilka tysięcy, ale... są słuchawki tańsze, z którymi nie ma problemu w górnych pasmach. Wydaje mi się także, że dźwięk trochę się zlewa przy i tak dobrej scenie i dźwięki nakładając się na siebie ,,gryzą się". Dodatkowo korektorem wycofałem lekko całe pasmo od 1khz o 2-3 dB i podniosłem niższy bas. No niby jest trochę lepiej. Na początku zachwyciłem się, ale teraz no nie wiem... Jest to moja pierwsza konstrukcja otwarta i może muszę się przyzwyczaić...? Do niedawna byłem osobą, która słuchała na HyperX Cloud I przez kilka lat,  na moich uszach przepracowały wiele godzin...  Miało być dość muzykalnie, miały wybaczać sporo nagraniom, miało się łatwo ,,wejść" w brzmienie, ale no niestety coś jest nie tak. Szkoda mi oddawać DFB, bo jest to świetne urządzenie, fajnie zadziałał bas w tych słuchawkach, w końcu jest słyszalny. Gdybym miał zmieniać to prędzej znowu słuchawki. Te nadają się do klasyki i nagrań akustycznych, HP151 do rocka, a do popu...?  Będę miał 10 par słuchawek, a każde do czegoś innego   W sumie jeszcze jedną mam teorię... możliwe, że muszą one przegrać z tydzień-dwa... chyba brzmią dość... cyfrowo? Co myślicie?
  • To coś nie wyszło;) Już na wstępie, przy podpisywaniu umowy, przepłacili ponoć 2-3 razy. Z szybciej też kupa, Bo co to za szybciej, jak respiratorów nie ma, a te 200 co jest, to dostarczone z opóźnieniem i nienadające się do użytku? 
  • Tak, dobrze pamiętasz, u mnie kłopot, bo mój SET już jest transparentny (kolega Marcin zawsze tak twierdzi). Z samego srebra nic nie próbowałem, chociaż mam gdzieś schowany RCA Real Cable 1018, który ma w sobie coś ze srebrem i tego przewodu nie używam nigdzie, właśnie przez ten dodatek. Był też czas testowania XLR Nordost`a, ale szybko zrezygnowałem. Niestety, ale tylko testy na własnym systemie potwierdzą czy kabel się wpasuje czy nie. Ja walczę z sieciowym do wzmacniacza i ciągle nie to, a jestem już cholernie wysoko, ten był ostatnio testowany i też nie pasował. https://postimg.cc/vgrjJ51Y   https://postimg.cc/yD2bWLc6 W nowym magazynie AV jest test analogowych XLRów z półki 3-4,5k, jak jesteś mocno zainteresowany daj znać na PW to go podeśle linka to testu.  
  • zapewniam że tych słyszących brak zmian w dźwięku jest bardzo dużo. I to nie są posiadacze "jamników" 
  • Zgadzam się:) Ktoś kto to kupował nie czaił bazy o co w tym wszystkim chodzi...kupili aby szybciej i taniej a życie to zweryfikowało.
  • Przy inicjacji nie przekracza 0,17A. Ten 1A zasilacza to duży zapas.
  • Mi to mówisz? Powiedz to misiewiczom. To nie mnie zaskoczyła informacja, że sprzęt medyczny to nie PlayStation. Że bez bez odpowiedniej dokumentacji, bez kart gwarancyjnych, bez wypełnionych paszportów urządzenia, bez wskazania serwisu, bez listy dostawców części zamiennych i bez potwierdzonych certyfikatów użytkowania nie dla się legalnie (i bez narażania ludzkiego życia) użytkować sprzętu medycznego.
  • Ew. moze byc problem przy starcie, wtedy czasem pobor moze byc wiekszy (na inicjacje wifi etc.). 
  • Właśnie szukałem informacji o średnicy zarówno dt990 jak i X2HR. Ciężko znaleźć takie info.  Z tego co piszesz to rozmiar Philips'ów jest zbliżony do k702, co bardzo by mi odpowiadało. 
  • Witam, A czy byłeś już może gdzieś na odsłuchu? Czy posiadasz obecnie jakiś sprzęt? Jaka wielkość pomieszczenia? Kolumny podstawkowe ma się rozumieć? Pozdrawiam!
  • Czyli dalej problem. Szczerze zastanawiałem się nad Yamaha N470d ale brakuje mi wejścia optycznego. Teraz zobaczyłem że n303d jest w dobrej cenie i myślałem, że uda się coś z tym wymyślić. 
  • Z tego co znalazłem (brzmi dość wiarygodnie) to w jakości dźwięku nie powinno być różnicy a główne zmiany dot. nowszych norm UE (dla napięcia jakie powinno być w trybie Standby) oraz głównie dodaniu do 356ki możliwości rozbudowy go poprzez dodatkowe moduły, które z tyłu się montuje (DAC lub przedwzmacniacz gramofonowy -  tylko jeden z nich na raz). https://www.audiostereo.pl/topic/77647-nad-c355-vs-nad-c356/ DAC-a (jaki by nie był) jest wbudowany w ampli AV a gramofonowy....chyba za daleko odbiegłbym już od tematu kina 7.2.4 z dobrym stereo  (zawsze potem można dokupić zewnętrzny, poza tym z obserwacji widzę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i po jakimś czasie wszyscy szukają czegoś znowu lepszego wymieniając dotychczasowy sprzęt na klasę wyżej- na co je teraz liczę szukając używki a co pewnie i mnie w przyszłości nie ominie)  
  • Nie powinno być problemu. Z pomiaru poboru prądu wynika że po podłączeniu do Chromecasta słuchawek 30 ohm pobór mocy nawet chwilowy nie przekracza 0,23A przy maksymalnej głośności.
  • Żaden sprzęt medyczny nie ma na starcie papierów, dopuszczeń etc. To znaczy z poziomu producenta sprzęt musi mieć aktualny znak "CE" a potem musi być pierwsza instalacja w miejscu użytkowania, szkolenie personelu przez dystrybutora lub serwis autoryzowany. Następnie wystawienie Paszportu Technicznego plus właściwe wpisy i wtedy też można używać aparatury medycznej. To nie jest w stylu kup, plug and play i jazda.
 • Dzisiejsze tematy

×
×
 • Utwórz nowe...