Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).


9 698 tematów w tym forum

  1. Głośniki sufitowe wybór i porady

    • 0 odpowiedzi
    • 927 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 5k wyświetleń
  2. ONKYO HT-S7805B

    • 2 odpowiedzi
    • 740 wyświetleń
  3. Kolumny pod tv

    • 14 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
  4. Kino Domowe do 10000 zł

    • 10 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
  5. Co kupić?

    • 9 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  6. Zestaw 5.1 do 30m2

    • 5 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
  7. Sparowanie kolumn

    • 3 odpowiedzi
    • 926 wyświetleń
  8. KD 5.1 lub 2.1 do 3000 zł

    • 5 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  9. Jakie kable do podłączenia kina

    • 7 odpowiedzi
    • 6,3k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 904 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 894 wyświetleń
  10. Marantz - wybór pomiędzy NR a SR

    • 13 odpowiedzi
    • 4,8k wyświetleń
  11. Jamo s809

    • 15 odpowiedzi
    • 12,7k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
  12. Amplituner z preout pod wzmacniacz

    • 15 odpowiedzi
    • 8,3k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
  13. JVC XV-THD5 subwoofer

    • 2 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 914 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 3,4k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 883 wyświetleń
  14. sprzet grajacy do salonu

    • 9 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  15. Problem z REL T5i

    • 8 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
  16. Od stereo do kina domowego.

    • 23 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Mam duże monitory i ogromny subwoofer. Nie mam tv, więc nie mam pojęcia jak brzmi w połączeniu z tv. Audio wykonane na zamówienie, grubo ponad Twój budżet. Jeśli chciałbyś porządny „bas”, to chciałbym od siebie. Na szkicu pokoju widzę kanapę przy tylnej ścianie. Tam będzie najbardziej dudniło. Dasz więcej volume, to długo nie wytrzymasz. Dudnienie „zaleje” większą część pasma i zero przyjemności z odsłuchu. Do tego suba potrzeba DSP. I szczególnie umiejętności jak korekcję zastosować. Bez korekcji będzie dudnić. W paśmie niskiego, średniego basu najważniejsze jest miejsce siedzenia. Trzeba pojeździć tym stołkiem/fotelem i najbardziej optymalne miejsce znaleźć.    Przestrzeń odsłuchowa/szkic, to kwadrat o powierzchni kilku metrów kwadratowych. Kuchnia nieistotna, chyba, że przy gotowaniu także będziesz chciał mieć przyjemność z brzmienia. Wtedy, to nie mam pojęcia, jak to rozwiązać. Nie napisałeś, jak „głośno” będziesz słuchać. Jeżeli głośno, to potrzeba „wyciszyć” salon/bardzo mocno zmniejszyć pogłos.  Odsłuchy w salonach audio i ten sam zestaw do domu, niczego Tobie nie dadzą. Masz inną akustykę. Nie wiem jaki oprócz odsłuchu z Klipsch masz punkt odniesienia/słyszenia. Rozumiem Twoją potrzebę -  Jeśli masz niewiele odsłuchowych godzin na liczniku z czystym, pełnopasmowym brzmieniem, to to wtedy opcja z wędrówką po salonach audio będzie dobrym wyjściem. Dla osłuchania się, dla poszerzenia wrażeń.  Niektórych salonach, bo u większości, to porządnego basu nie doświadczysz. Braki w adaptacji pomieszczeń do subbas i niskiego basu i przede wszystkim umiejętności w optymalnym zastosowaniu DSP.    Masz dużo kasiory do wydania. Zrób to z głową. Niech służy na lata. Powodzenia.
    • Eksponowanie góry można zarzucić niektórym wkładkom MM, bo jak pisałem ich częstotliwości rezonansowe wchodzą w pasmo akustyczne. Pół biedy jeżeli są to okolice 20 kHz, ale są i takie które rezonują znacznie niżej, dziesięć lub kilkanaście kHz. MC mają takie częstotliwości w okolicach kilku MHz.
    • a na co jeszcze mozna zamontowac? bo troche nie widza mi sie te magnesy neodymowe. https://avstore.pl/uchwyty-sufitowe-do-glosnikow/neomounts-speaker-w100-uchwyty-scienne-sufitowe-do-glosnikow-para.html Patrzylem na to ale kurde cos podejrzanie tanie jak za parę. Ale no glosniki beda wazyc 1kg mniej od limitu tego uchwytu.
    • Cześć Skoro rozważasz tylko stereo, to skąd wybór Yamahy V4A? Jeśli masz opcję, to rozważyłbym zwrot i wybór wzmacniacza stereo - w zbliżonym budżecie i z podobnymi funkcjonalnościami jest m.in. Argon Audio SA2, WiiM Amp, czy Harman Kardon Citation Amp. W kwestii kolumn to zależy jakie brzmienie lubisz. Z Twoich opcji Magnaty są dynamiczne i lekko rozjaśnione, bardzo naturalne Pearl 25 i Klipsche, które grają mocną V-ką. Zachęcam do obejrzenia filmu, gdzie przedstawiamy kolumny w zbliżonym budżecie Zapraszam dodatkowo do kontaktu i na odsłuchy Podziałamy.   
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...