Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 752 tematów w tym forum

  1. Pomocy!Co wymienić???

    • 10 odpowiedzi
    • 11,7k wyświetleń
  2. KTÓRE NAJLEPRZE ???

    • 1 odpowiedź
    • 4,3k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
  3. TECHNICS SU V6

    • 1 odpowiedź
    • 5,2k wyświetleń
  4. Przedwzmacniacz lampowy

    • 6 odpowiedzi
    • 5,7k wyświetleń
  5. pytanie - impedancja

    • 1 odpowiedź
    • 2,4k wyświetleń
  6. wymiana kolumn

    • 3 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 5,2k wyświetleń
  7. PROSZĘ O PORADĘ...

    • 1 odpowiedź
    • 2,5k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
  8. Pytanie do ZMIANY

    • 1 odpowiedź
    • 2,8k wyświetleń
  9. AURA SE-X

    • 0 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
  10. Moc:amplituner+kolumny

    • 3 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3,7k wyświetleń
  11. AMPLITUNERY STEREO

    • 0 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
  12. Philips MZ - 9

    • 1 odpowiedź
    • 3,9k wyświetleń
  13. problem ze wzmakiem

    • 1 odpowiedź
    • 2,6k wyświetleń
  14. Kable Cinch

    • 1 odpowiedź
    • 2,6k wyświetleń
  15. denon 1500AE + epos M15.2?

    • 1 odpowiedź
    • 3,1k wyświetleń
  16. problem z podłaczeniem glosnikow

    • 1 odpowiedź
    • 2,5k wyświetleń
  17. Mosfet

    • 3 odpowiedzi
    • 3,7k wyświetleń
  18. Specyfikacja! ProAc

    • 1 odpowiedź
    • 2,7k wyświetleń
  19. Kolumny MC Farlow?

    • 1 odpowiedź
    • 4,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Sprawa wygląda tak. Jak masz jednego suba, to jesteś skazany na tzw. mody pomieszczenia. W zależności od długości ścian oraz ich proporcji, natężenie danych częstotliwości będzie się różnić w zależności od miejsca odsłuchu. Problem jest taki że nigdy nie będziesz w stanie uzyskać wyrównango pasma tam gdzie siedzisz. O ile podbite Hz jesteś w stanie w jakimś stopniu zredukować, tak podbić dołki baaardzo ciężko. Stawiając drugiego suba skonfigurujesz system tak, że niedoskonałości grania pierwszego będą kompensowane drugim. Nie chodzi o to byś zyskał drugim subem więcej basu, tylko o to by wyrównać i wygładzić ogólny przebieg. Przy trzech czy czterech subach to będzie jeszcze bardziej efektywne. Dokładając drugiego suba to nie jest tak że nagle wszystko robi się cacy. Po pierwsze stawiając je źle, efekt może być jeszcze gorszy, jak widzę je u kogoś z przodu obok kolumn frontowych to z góry wiem że to tragedia. Najbardziej porządane pozycje są w przeciwległych rogach lub vis/a/vis. Po prawidłowym ustawieniu trzeba je jeszcze skonfigurować. Najprościej jeśli ampli ma dwa NIEZALEŻNE wyjścia sub, przejście przez menu kalibracji pozowoli uzyskać optymalny dźwięk. Ale dwa złącza pre SUBOUT w ampli wcale tego nie gwarantują, musi być obsługa 2 lub 4 subów. Jeśli ich brak, to posiłkować się trzeba jakimś mini DSP. Wtedy kupujesz bądź pożyczasz mikrofon UMIK, instalujesz na PC REW i na podstawie dźwięków testowych widzisz na wykresach co się dzieje. Nie jest to aż tak bardzo skomplikowane, na YT jest dużo materiałów na ten temat. Jeśli sprawdzasz suby metodą porównawczą i nie chcesz wchodzić w rozwiązania pro, to musisz wiedzieć przynajmniej czego szukać w dźwięku. To trochę amatorskie, ale nie mówię że się nie da  Warto odnaleźć ścieżkę dźwiękową o zróżnicowanym poziomie basu. Dla referencji możesz posiłkować się odsłuchem na słuchawkach. Znam osobę która bez sprzętu, a na podstawie znanych sobie sygnałów testowych (także muzyki) potrafi z małym marginesem błędu wskazać jakie są strzałki i węzły. Da się, choć osobiście jestem za Dirac Live Bass Control bądź pokrewnym softem.
    • Horn Distibution, są wymienieni na stronie Denon jako serwis gwarancyjny i po gwarancyjny wiec chyba legit. Jednak kiedyś kontaktowałem się z nimi w sprawie sterownika do mojego Denona i nie potrafili mi pomóc, nie za bardzo wiedzieli o co mi chodzi   Dopiero serwis w UK bez problemu mi go wysłał. Najlepsze w tym było to, że napisali, że w Polsce też maja oficjalny serwis i żebym w przyszłości się z nimi kontaktował... 
    • Chciałbym się upewnić, czy jeszcze mówimy/piszemy o kolumnach, czy już o czymś, a raczej Kimś innym? od czasu do czasu mam przyjemność, okazję rozmawiać z Kimś, kto zaprojektował ponad 200 kolumn/wykonał - „strojenie i je obsłuchał ze wszystkich możliwych stron. Stetoskop, coś w tym stylu. Gdy pytam o brzmienie tych kolumn, których zdjęcia dostaję, to otrzymuję 3/trzy, max 5 słów.    Czy zechcielibyście, właściciele Bowersów w ten sposób opisać brzmienie swoich Wilkinsów?      
    • O chętnie ale nie mogę ... samochód zmieniłem więc rozumiesz  Dziękuję, chyba tak zrobię 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...