Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Cześć, zastanawiam się nad zakupem projektora do domu w cenie max. 1000zł. Przeglądałem trochę ali i znalazłem twory marki Byintek - mają jakis tam model M1080 https://www.aliexpress.com/store/product/BYINTEK-M1080-Smart-2GB-16GB-Android-WIFI-FULL-HD-1080P-Portable-LED-Mini-Projector-1920x1080-LCD/736783_32935026665.html - pytanie, czy ma to sens? Nie zależy mi na wersji z Androidem - mam Mi BOXa. Z ciekawości napisałem do nich z pytaniem co z gwarancją i dumnie odpisali, że mają oddział w Polsce... ciekawa sprawa. Miał ktoś z nimi do czynienia? Czy to jakiś bubel? Ma to sens?
  3. Cambrige cxa 80 z tymi kolumnami jednak wymiata.Miałem włączony direct i zdeczko bez sopranu ale teraz jest rewelacyjnie.Także do tych wspaniałych kolumn tannoy xt8f cambrige cxa 80 to zestaw idealny dla audiofila.
  4. Witajcie ponownie, stary temat upadł a chyba wybrałem poszukiwane komponenty do kina 5.1 + AV: AV: Denon 2500H lub Onkyo TX-NR696 Kolumny zestaw: 1) JAMO S-809 HCS 5.0 + jakiś sub będzie potrzebny lub 2) Magnat Shadow 207/209 + reszta + sub Jak wcześniej wspominałem, potrzebuję jak najbardziej uniwersalny zestaw do wszystkiego: Muzyka przeróżna z basem, rock, youtube, do TV netlfix+ konsola PS4/PC do gier ~~20m2 pokój Pytanie teraz - które z tych wybrać? moim kryterium jest cena/jakość. jamo wychodzi mi taniej więc ku niemu wstępnie się skłaniam +denon. Nie słuchałem ich, tak po wyczytanych opiniach moja decyzja. Chyba że ktoś proponuje coś innego to chętnie słucham i dziękuję z góry za pomoc.
  5. nie jestem użytkownikiem apple, ale jak obstajesz przy air play 2 to strasznie zawężasz sobie pole wyboru zostaje tylko parę budżetowych marek onkyo, pioneer, denon i marantz? oraz niewiele sprzętów (większość KD), które do stereo się średnio nadają podobne rozumowanie też przyjąłem parę miesięcy temu przy swoim poszukiwaniu audio, że nie mam miejsca w sypialni i chciałem kupić piano crafta , a potem cambridge one wszystko zweryfikowały odsłuchy i skończyło się na pełnowymiarowym sprzęcie nie będę się wymądrzać , ale zapytam -"co słuchałeś?" - tak wiem mnie też takie rady wkurzały , ale naprawdę nie ma innej rady może rzeczywiście w twoim przypadku wystarczy dobrać odpowiednie kolumny do Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB, ale musisz to zweryfikować nausznie ja tam odwrotnie niż ty wolę jeździć dużym samochodem nawet po mieście
  6. Today
  7. Nie jestem pewien czy to przewód głośnikowy chyba że to jakiś drut i lata luźno... ale wtedy efekt by był wyłączania kolumny, przerywania dźwięku raczej nie trzaskania. Szczerze mówiąc podobne efekty kiedyś miałem przy niesprawnych potencjometrach w starej Unitrze, drugie co mi przychodzi do głowy to jakiś problem z cewką głośnika. Możesz nagrać filmik i wrzucić ? To na 100% coś podpowie. @kacper27Próbowałeś pokręcić potencjometrami, włączyć wyłączyć loudness, przełącznik direct itd.. zwykle potencjometr jeżeli jest wytarty to tylko w miejscach gdzie jest najczęściej używany może w innym położeniu zadziała poprawnie??
  8. Mam już Tannoy M1. Mało efektowne basy i przepiękna reszta. Ogólnie jestem zadowolony, choć mam nerwy na kurierów z dpd. Sukinsyny obili mi róg w jednej z kolumn.
  9. Dzięki serdeczne za wszelkie rady i propozycje. Szkoda że do kolegów z Branży biorących udział w dyskusji mam tak daleko. Na wypożyczenie póki co się nie zdecyduję- chciałbym jednak posłuchać kilku propozycji i wtedy podjąć decyzję. Czy możecie zaproponować jakieś salony w Warszawie lub Kielcach gdzie jest duży wybór nagłośnienia od ręki gdzie można by się umówić na odsłuchy?
  10. @tomek c gratuluję zakupu. Teraz czas na dział Akustyka
  11. A co w tym dziwnego? Serio pytam... Za słabe głośniki czy wzmacniacz do nich nie pasuje? Wokale ma śliczne, gitara też, bas jest porządny - zgodnie z wytycznymi z post'a. Są szczegółowe. To sami sugerowali , ale to akurat jest potwierdzone we wszystkich recenzjach które czytałem na necie (brytyjskie, niemieckie i holenderska). Maliny nie zaproponowali, 388 też. Ale i nie wciskali BluOs'a - to był mój wybór, co uczciwie przyznaje. Wasze propozycje też miałem na względzie, za co raz jeszcze dziękuję. Na razie słucham i jestem zadowolony. Zarówno przy muzyce jak i w kinie. Wiem, że Bowersy mają na wyłączność, początkowo ciężko było mi się zdecydować którą parę wybrać - zdałem się na sugestie Top HiFi. Jak z czasem zmienię zdanie - to pójdę gdzie indziej (tym razem zdecydowała lokalizacja).
  12. W pierwszym przypadku tylko sterujesz aplikacja wbudowaną w Onkyo. W przypadku Chromcast-a jest to praktycznie streaming z aplikacji na komórce.
  13. Kolejna aktualizacja wykazu płyt Zestaw płyt WM na sprzedaż - 24.04.2019.pdf
  14. Każde urządzenie ma zalety i wady. Ja ostatnio zaopatrzyłem się w DAP Fiio M6 link i uważam, że to uniwersalne urządzenie do wszystkiego prawie. Nie obsłuży co prawda HDD ale ma slot na karty mikro SD do 512 GB. Funkcje: USB DAC (wyjście Line Out 3,5mm Jack) więc można do wzmaka podłączyć lapka korzystając z DLNA, AirPlay, FiiO Link (można sterować telefonem), jako streamer sieciowy obsługuje po WiFi Spotify, Tidal Master (w tym Off Line) i inne muzyczne apki, które można po dwukierunkowym bluetooth z kodekami Ldac, AptX HD wysyłać do wzmacniacza lub słuchawek bezprzewodowo w jakości "bezstratnej". Brzmienie: dla mnie bardzo dobre (ESS Sabre ES9018Q2C). Mały i poręczny. Bateria pozwala na pracę przez ok. 10 godzin. Czytelny wyświetlacz, a wszystko małe i poręczne nadające się do użycia stacjonarnego ale i mobilnego. Pozdrawiam.
  15. Kurcze no a juz znalazlem lasery do niego ale z oznaczeniem 'A" na koncu ale ponoc nie ma roznic od tych bez "A" No ale Moby dobrze ze mi to napisales bede drązyl sprawe moze sie czegos dowiem jeszcze Dzieki wielkie to sa wazne informacje dla mnie
  16. Fidue A65 zgarały u mnie trochę gorzej od Finali, mniejsza scena, mniej naturalny dźwięk od E3000. Ale to bardzo dobre słuchawki i łatwiej z nimi trafić synergię. Zgrały fajniej z AK300 niż Finale E3000. Kopułki trochę kształt mają dziwny, mogą uwierać w małżowiny. Po za tym nie mam zastrzeżeń do tych doków.
  17. Czesć, A może nie potrzebujesz DACa jako takiego tylko urządzenia z wejściem USB z odpowiednią funkcjonalnością + smartfon? Ja rozważałem swego czasu odtwarzacz Yamaha CD S300, która fajnie obsługuje iPhona po USB. wtedy smartfon załatwia Ci radio internetowe i spotify/tidal a zamiennie możesz podłączyć dysk czy pendrive. Taki odtwarzacz używany pewnie znajdziesz za 600-700 pln a przy okazji dasz radę odtwarzać płyty CD. Druga opcja to też odtwarzacz z CD ale z wejściem optycznym. Nie ma wielu modeli na rynku ale kilka jest. One zazwyczaj maja też USB. Tyle że są droższe, nie widziałem nic poniżej 1k. Oczywiście malina to najrozsądniejsze rozwiązanie. Też się przymierzam ale u mnie będzie działać jako transport i ma zastąpić chromcasta. Pozdrawiam Paweł
  18. Blonde Redhead - ktoś ich słucha? Bardzo ciężko dotrzeć do osób w PL, którzy ich kojarzą Rock alternatywny, a ostatnio... no cóż, ciężko jest mi to przyrównać do czegokolwiek - muzyka eksperymentalna może? LRKR - mało znany artysta z Brooklynu (nie wiem dokładnie skąd jest, wiem jedynie, że tam mieszka), tworzący muzykę elektroniczną, którą serdecznie mogę polecić John Maus - podobny trochę do Deine Lakaien, tworzy głównie pop eksperymentalny, lo-fi, pop syntetyczny. Krótko mówiąc muzyka elektroniczna z dodatkiem akustycznych instrumentów i wokalem, który nie powiedziałbym, że stanowi podstawę dla melodii, a raczej jej eleganckie uzupełnienie Philippe Jaroussky - fantastyczny kontratenor Lustmord - dark ambient, bardzo specyficzny, nie każdy polubi, lecz warto dać szansę
  19. Da się odpowiedzieć... Tylko po co, skoro pytający raczej nie jest zainteresowany odpowiedzią? A przynajmniej tak wynika z poprzednich wpisów. Trollowanie można zignorować i tyle, a gdy stanie się to mocno nachalne-wtedy problem znika wraz z użytkownikiem. Pozdrawiam
  20. W tej cenie tylko malina,nie ma absolutnie żadnej konkurencji.Masz tyle dostępnych nakładek,na pewno dobierzesz coś odpowiedniego.
  21. Dzięki, prawdopodobnie skusze się na te K181 UE od "dobresluchawki" na allegro, wygląda na pewniejszego sprzedawce. Okazało się zresztą, że kupowałem tam blisko rok temu kabel do swoich AKG k518 i do dzisiaj się dobrze trzyma, a z reguły do tej pory już miewałem problemy z kablem do tych słuchawek. Zawsze jest opcja zwrotu w ciągu 14 dni, więc warto sprawdzić
  22. Sprawdź połączenia przewodów głośnikowych. Podokrecaj mocno. Pozdrawiam
  23. W przypadku słuchawek koszt ich produkcji może być niewielki w stosunku do ceny detalicznej, szczególnie gdy są to produkty masowe. Jednak bywa że są podrabiane. Dość częste są przypadki gdzie jakiś sklep sprzedaje oryginalne słuchawki w znacznie niższej cenie i dzięki temu szybko i dużo ich sprzedaje. Bywa też jest to początkiem obniżenia ceny na rynku. Jeśli masz możliwość porównania z słuchawkami z pewnego źródła to myślę że warto spróbować. Kiedyś badano ilość oryginalnych słuchawek na rynku z pośród najczęściej podrabianych z logiem AKG dla Samsunga, dołączanych do wysokiego modelu telefonu i okazało się ze ponad 80 % było podróbkami, nawet wśród tych które były sprzedawane znacznie drożej. Musisz jeszcze brać pod uwagę to że wiele modeli słuchawek AKG mocno zmienia brzmienie w trakcie wygrzewania, szczególnie na początku.
  24. Witajcie, bardzo dziękuję za odpowiedz. zdecydowalem sie na denona 2500h, ew. onkyo ale na 80% denon. teraz kolumny do tego, ta melodika raczej odpada polski producent. co powiecie o klippich 610?
  25. Jeszcze prośba - czy ktoś z Was miał okazję porównywać Emity M30 z Pylonami Diamond 25 - jeśli tak to prośba o wnioski 🙂 ? (biorąc pod uwagę oczywiście te same warunki akustyczne i "elektroniczne").
  26. Tyle że z tego co wiem, to Akai stosowało zwykle lasery słabo czytające płyty i nie najlepiej sprawujące się jako transporty, do tego dość awaryjne. Może się mylę co do tego modelu.
  27. Tak jak w temacie mam problem ze wzmacniaczem albo kolumnami nie jest pewien jestem w tych sprawach zielony ,więc problem polega na tym iż przy słuchaniu jakieś muzyki głośniku zaczynają trzaskać w sensie słychać tylko jakieś pierdzenie i muzyki w ogóle nie ma znaczenia czy słucham głośno czy cicho czasami jak muzyce występuje jakiś mocniejszy bass to wtedy przestają ,,trzaskac'' ale po chwili problem znowu się zaczyna mój sprzęt to pionner a-602R i STX 130f
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...