Coś takiego! Tak mają wszystkie Plenary?
W tych pieniądzach można coś kupić, nie zapalaj się zbyt szybko, poczekaj. Te Techniki do mnie nie przemawiają. Żeby uniknąć wtopy, załóż też temat np. na winyle.pl i audiomaniacy.pl. Trzeba dobrze wydać te 2,5 kzł.
Kiedyś tak wyrównywałem ciężar odtwarzacza ale trzeba mieć świadomość, że poprzez sprężyny "gubimy" drgania, a poprzez położenie czegoś na odtwarzaczu dodajmy jakieś wibracje. Jest to więc trochę jak wracanie do problemu, który staramy się usunąć. Zwykłe podstawki od Chińczyków mają możliwość wstawienia od jednej do kilku sprężyn. Można poprzez dobór różnej ich ilości, wypoziomować sprzęt. Ew. ustawiając go tylko na trzech pkt podparcia.
Tomasz ma rację, lepiej celować w 9 Hz. 7-8 Hz też bym się nie bał, gdyby akurat taka wkładka się znalazła. Kolega napisze jak ciężki ma koszyk i czy ramię jest std.
Ender, nie strasz z myjkami, szablonami 😉. To Lenco ma swoje pre, skalibrowaną wkładkę i ma grać. Nad, czemu nie. Trzeba szukać egz. od pierwszego, drugiego właściciela. Zresztą zawsze kupujemy używany sprzęt, tylko ze znaną historią 🙂.
Przedwzmacniacz w gramofonie nie determinuje wyboru wzmacniacza. Możesz kupić taki który ma swoje pregramofonowe lub taki, który go nie ma. W obu wariantach, swój gramofon wpinasz do wejścia standardowego.
Wzmacniacz dobierz pod kątem kolumn jakie masz lub zamierzasz kupić. Kolumny zaś pod kątem pomieszczenia w którym mają grać.
Mogą być na początek z najniższego, nie przejmuj się tym. Jeżeli już, to szukaj głośnikowych z czystej miedzi, tak krótkich jak potrzeba. Podobnie RCA.
Cześć! Potrzebujesz wzmacniacza, kolumn i kabli łączących gramofon ze wzmacniaczem - RCA/IC/chinch oraz kabli głośnikowych pomiędzy wzmacniaczem i kolumnami.
Twój gramofon ma jedynie przedwzmaciacz gramofonowy, lecz nie wzmacniacz mocy.
Pozdrawiam,
Piotr