wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wallace

 • Ranga
  Debiutant
 1. rozważ jeszcze nowego Teaca: http://allegro.pl/teac-a-r650-zintegrowany-wzmacniacz-mocy-hi-fi-i6775438354.html Bardzo dobrze wykonany i grający wzmacniacz, wg mnie za tą cenę to okazja. Wzmacniacz nowy z gwarancją producenta, a sprzedawca sprawdzony.
 2. obawiam się, że przyzwyczaiłeś się do fajnego naturalnego basu z 30cm woofera (sam tak mam) i teraz nie będziesz zadowolony z niczego mniejszego niestety. Z podstawkowych nic Ci nie polecę, co mogłoby spełnić Twoje oczekiwania co do basu. Sam mam duże kolumny podłogowe Pylon Onyks 30. Normalnie używam ich w pomieszczeniu ok. 30m2, ale na czas dłuższego remontu wstawiłem je do sypialni ok. 12m2 i byłem przygotowany na to, że będą się dusić w tak małym pomieszczeniu. No i zdziwiłem się bardzo, bo nic takiego się nie stało, owszem, bas troszkę się spłycił, ale nie ma żadnych zdudnień czy buczenia i po prostu czuć go "na klacie" przy głośniejszych odsłuchach, a przy cichych nadal pięknie sobie mruczy. Te Pylony używane widziałem jakiś czas temu na OLX, ale to i tak było ~1200zł.
 3. Oczywiście można wymieniać kable zasilające i bezpieczniki, ale te, które konstruktor wymyślił są dostarczane właśnie w zestawie z urządzeniem.
 4. Daphile jest bardzo OK, używam go na starym netbooku Samsunga. Z tym, że Daphile działa tylko na architekturze PC, na malinie nie będzie. Terminal PC do Daphile to koszt ok. 100-150zł, do tego DAC na USB np. uNostromo za ok. 300zł i będzie to fajnie grało.
 5. jeśli dałbyś radę dołożyć do 950zł to masz nowy z gwarancją wzmacniacz Teac A-R650 (http://allegro.pl/teac-a-r650-zintegrowany-wzmacniacz-mocy-hi-fi-i6775438354.html). Wg mnie spokojnie okiełzna te kolumny.
 6. jeśli bluetooth nie jest nieodzowny, to polecam nowy wzmacniacz Teac A-R650 za 950 zł (http://allegro.pl/teac-a-r650-zintegrowany-wzmacniacz-mocy-hi-fi-i6775438354.html) - to dobry wzmacniacz, który może zostać u Ciebie na dłużej, a do tego jakieś używane monitory za 500-600 zł. Widziałem jakiś czas temu bardzo dobre Kody EX-686 (http://allegro.pl/amerykanskie-monitory-podstawkowe-koda-ex-686-t-i6788297402.html#thumb/1) być może się do tej pory nie sprzedały, warto spytać.
 7. do rodzaju muzyki, jaki preferuje autor tematu poleciłbym klasyczny trójdrożny zestaw z dużym wooferem np. Pylon Onyks 30. Nowe można było znaleźć ~1500zł para, może znajdą się gdzieś używane. Do tego jakiś starszy używany mocny >100W/8ohm wzmacniacz np. NAD lub Yamaha. Dźwięk z tych kolumn zadowoliłby niejednego melomana, ale w gatunkach, które lubi autor, można ten dźwięk (szczególnie bas) poczuć na ciele
 8. Alternatywnie do w/w Yamah ja bym jeszcze polecił do odsłuchania mniej popularny, ale dostępny ostatnio w dobrych cenach TEAC A-R650 (950-1100zł za nowy) jeśli Ci jego wygląd odpowiada.
 9. Mateo89, a do Zielonej Góry nie masz bliżej? Są tu co najmniej 2 salony audio, w których mógłbyś się umówić na odsłuch wybranych kolumn. W takim na przykład audiomax.pl mi ściągnęli kolumny do niezobowiązującego odsłuchu. Przywiozłem do salonu swój wzmacniacz i mogłem przetestować. Albo wypożyczyć od S4Home kolumny do domu i w docelowej akustyce je sprawdzić.
 10. Nie w cyfrze - cyfrowy sygnał telewizyjny nie ważne w jakiej modulacji (kablowej, terrestialnej czy satelitarnej) jest zawsze korygowany z danych nadmiarowych przesyłanych w strumieniu. Jeśli w obrazie/dźwięku nie występują zaniki czy trzaski (tzw. glitche) to znaczy, że wszystkie błędy zostały naprawione przez układ odbiorczy (demodulator) i zmiany w torze dosyłowym (antena, kabel) nic nie wnoszą końcowego obrazu i dźwięku. Ilość błędów, które naprawia demodulator można sprawdzić po wartości współczynnika BER (Bit Error Ratio) - im mniejszy, tym lepiej, jednak dotyczy to ilości błędów w sygnale pierwotnym.
 11. Mam inny model Pylona, ale sposób mocowania maskownicy ten sam. Uważam, że jest to naprawdę super patent i magnesów wcale nie jest za dużo - maskownica to dość ciężka płyta MDF, więc musi się stabilnie trzymać.