Skocz do zawartości

wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wallace

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  ZG
 1. Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł

  Mateo, sprawdź jeszcze konfigurację Sonego z nowymi kolumnami i odwrotnie - nowy ampli z kolumnami od Sony. Ustalisz który element wpływa najbardziej na negatywny odbiór. A co do tego, że kolumny są za duże - ja mam zestaw z 30-to cm wooferami na 12m2 i czy cicho czy głośno grają bez dudnienia z fajnym basem. Ale moje mają przedni br Długość fali akustycznej o ustalonej częstotliwości nie zmieni się przecież po wymianie kolumny na mniejszą, co najwyżej spadnie efektywność
 2. Ewidentnie coś się wzbudza, ale nie powiem co, bo nie znam się na wzmacniaczach lampowych. To co słyszysz może być tylko ułamkiem tego, co wychodzi na kolumny. Wzmacniacz może się wzbudzać na dużo wyższej częstotliwości niż akustyczna. Ja bym odłączył ten wzmacniacz, zanim spali ci głośniki wysokotonowe w kolumnach.
 3. Stawianie odtwarzacza CD na wzmacniaczu

  TEAC też ma wzmacniacze głębsze od odtwarzaczy czy tunerów, ale pomyśleli tak, że tylne nóżki wzmacniacza są przesunięte nieco ku przodowi obudowy i możliwe jest ustawienie wzmacniacza na górze (ja tak mam). Chociaż muszę przyznać, że wzmacniacz A-R650 niewiele się nagrzewa, wiec chyba nie zrobiłby krzywdy ani sobie, ani odtwarzaczowi na nim.
 4. jaki wzmacniacz do dali zensor 7

  patrząc na skromne wnętrze tego wzmacniacza i biorąc pod uwagę problemy z buczącymi transformatorami, na które skarży się wielu użytkowników, to wg mnie maksymalna cena sklepowa za ten wzmacniacz to 1000zł. Nie wiem, jak brzmi ten wzmacniacz, ale jako elektronik patrząc na jego wykonanie i cenę nie chcę go odsłuchiwać. Za to Yamaha RN803D jest wg mnie optymalnie wyceniona i konstrukcyjnie dopracowana, a z tego co słyszałem brzmienie bardzo OK.
 5. Banan do audio w akcesoriach (tfu!) pomiarowych ?! Jakżesz można!
 6. Wzmacniacze - odsłuchy kontra pomiary

  Kolega RoRo mnie wyręczył w wyjaśnieniu skrótu "ch-k". Jeśli chodzi o szumy i THD, to napisałem, że wiele wzmacniaczy w pomiarach wypada bardzo podobnie, bo czy wyniki THD różnią się na drugim miejscu po przecinku (przy danym poziomie mocy), albo stosunek S/N ma 80 czy 90dB to już naprawdę bez różnicy dla 90% słuchaczy (wg mnie oczywiście). a właśnie powiedziałbym raczej tak - charakterystyki pokazują, że rezystancja chyba nie wpływa
 7. Wzmacniacze - odsłuchy kontra pomiary

  Charakterystyki wzmacniaczy są mierzone przy obciążeniu czysto rezystancyjnym i podaniu prostego sygnału sinusoidalnego, dlatego charakterystyki laboratoryjne pasma przenoszenia, poziomu szumów i THD wyglądają praktycznie tak samo dla różnych wzmacniaczy. Jednak gdy obciążymy wzmacniacz złożoną impedancją kolumn a do tego odtworzymy rzeczywisty sygnał audio złożony z wielu harmonicznych, odpowiedzi różnych wzmacniaczy będą się różnić. I to jest wg mnie przyczyna słyszenia "sygnatur" wzmacniaczy. Test pomiarowy, który zaproponowałeś jest jak najbardziej OK, ale wskaże jaka będzie zmiana ch-k obu wzmacniaczy ale tylko z tymi konkretnymi kolumnami.
 8. Moduł wzmacniacza audio i jego moc.

  Link do specyfikacji technicznej TPA3116 (Texas Instruments): http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tpa3116d2.pdf Tabela 6.6 Continuous output power RL=4ohm (moc ciągła przy obciążeniu 4ohm) 25 W --> THD+N = 10%, f = 1 kHz, PVCC = 14.4 V 50W --> THD+N = 10%, f = 1 kHz, PVCC = 21 V Czyli dla zasilania z aku w aucie 4x22W będą realną wartością mocy ciągłej przy poziomie zniekształceń THD+N 10% (sporo). Zawsze najlepiej skorzystać ze źródła.
 9. Może tak, a może nie spróbować zawsze warto, na początek nawet przez porównanie brzmienia w sklepie. Wiem, że miały być monitory, ale gatunki słuchanej przez Ciebie muzyki + przestrzeń w salonie kierują uwagę w stronę nieco innych podłogówek.
 10. Pylon Onyks 30 - kosztują 1800 nowe (para), używane bywały za 1000-1200 za parę
 11. Nie chciałbym zasiewać ziarna wątpliwości, ale przy w/w założeniach spróbuj odsłuchać jakiś zestaw podłogowy z 25-30cm niskotonowcem. Wiem, że na taki potrzeba więcej miejsca, ale jak usłyszysz "mięsistą" gitarę czy inny kontrabas z 30cm woofera, to wg mnie nie spojrzysz już w kierunku żadnych 16-to centymetrowców, w szczególności monitorów z takim głośnikiem.
 12. Szumy, zakłócenia, sprzężenia.

  Spróbuj jeszcze odłączyć mysz/zmienić na inną. Mało prawdopodobne, że tak nie jest, ale mysz powinna mieć przewód ekranowany (folia aluminiowa). Zakłócenia generowane przez przewód myszki można też często usłyszeć w tunerze FM. Ale nie mam niestety pojęcia jakim sposobem indukują się we wzmacniaczu, który nie jest podpięty do komputera (zakładam, że wzmak ma metalową obudowę a kable gitarowe są ekranowane).
 13. a moja opinia jest taka, że mało kto usłyszy szumy czy zniekształcenia wprowadzane przez dobry korektor graficzny (nawet analogowy). Korektory o zniekształceniach <0.01% i S/N >90dB to wcale nie tak rzadko spotykane sprzęty (stare konstrukcje analogowe). Praktycznie w każdym wzmacniaczu wbudowany jest taki korektor, tylko z dwoma potencjometrami i niektórzy go nawet używają. Oczywiście z punktu widzenia producentów okablowania lepiej jest stosować kable o różnych parametrach RLC do korekcji brzmienia, niż jeden dobry korektor. Takie czasy, że korektory są fuj. Żeby nie było - nie mam korektora (no może poza pokrętłami bass/trebble we wzmacniaczu)
×