Skocz do zawartości

wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  282
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wallace

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  ZG

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Spotify w wersji premium używa kodeka OGG 320kbps, ale jest on lepszy od MP3 z tym samym bitrate, poniżej szybkie porównanie w Spek-u (utwór zgrany ze Spotify do wave, a potem skonwertowany do mp3): Oczywiście nie jest to laboratoryjny test, ale widać, że OGG ma szersze pasmo.
 2. Mam te Onyksy, a Transpulsów jeszcze u siebie nie słyszałem, ale też uważam, że są zacnie zbudowane i gdybym tylko miał na nie miejsce, to wziąłbym je na testy
 3. Altusy miałem wiele lat temu, ale ich charakterystyczne brzmienie dobrze pamiętam. Natomiast Pylon Onyks 30 mam od kilku lat i to jest zupełnie inna kultura grania mimo podobieństw w wielkości głośników. W Pylonach są głośniki STX (nisko- i średniotonowy) oraz Monacor link (wysokotonowy). Moc nominalna kolumny to 300W (600W max), waga jednej to 24kg.
 4. to jeszcze wypróbuj Pylon Onyks 30, pewnie nie tak dobre jak Magnaty, ale od Altusów 300 sporo je dzieli na plus.
 5. hmmm... ja jestem poza ekosystemem jabłka, więc nie pomogę
 6. no ale przecież nie trzeba być cały czas online. Jest wiele programów, które oferują zgrywanie bezstratne z serwisów streamingowych do dowolnego formatu (np. szwedzki Audials). Sam mam abonament Spotify premium, a nie lubię być online. Wiem, fizyczna płyta ma swój urok, sam mam sporo albumów na CD, jeszcze więcej na kasetach, ale równie dużo w albumach plikowych.
 7. muszę przyznać, ze bardzo fajnie zaprojektowany DAC. Co prawda poza moim zasięgiem finansowym, ale jeśli jeszcze gra tak jak piszecie, to wart tej ceny.
 8. no ten dzwon szumu i zniekształceń wokół prążka 12kHz na wyjściu Chromecasta rzeczywiście bardzo duży, tak na oko z wykresu S/N mniejszy niż 40dB.
 9. na Twoim miejscu do czasu przeprowadzki i decelowego umeblowania salonu nic bym nie kupował i cieszył się muzyką z obecnego zestawu. Dopiero w nowych warunkach będziesz mógł sprawdzić jak gra obecny zestaw, a co najważniejsze sprawdzić potencjalnych kandydatów do zakupu.
 10. te pomiary to trochę tak jak porównywanie prędkości maksymalnej w aucie - niby 240km/h to więcej niż 230km/h, tylko gdzie tyle pojedziemy? W przypadku wartości SINAD tych DACów, to żeby usłyszeć różnice między takim, który ma 80dB a innym z 90dB, to trzeba podkręcić wzmacniacz prawie na maksimum mocy wyjściowej. Że nie wspomnę o 100dB i wyżej. Poza tym przecież audiofile nie mierzą, tylko słuchają
 11. przyjrzyj się jeszcze wzmacniaczowi A50: https://www.krugermatz.com/pl/p/Wzmacniacz-stereo-A50-2.0/2143 Niech cię nie zmyli niska cena i plakietka Kruger & Matz - to tylko brand, wewnątrz siedzi sprawdzona konstrukcja Sherwooda z porządnym transformatorem toroidalnym, dobrymi tranzystorami mocy, DACiem Wolfsona. Gabaryty powinny z zapasem pasować do twojej szafki. Do tego branża dobierze ci kolumny i będziesz zadowolony.
 12. albo przesłuchać kilku zestawów z małą <=16cm membraną, a potem od niechcenia jednego zestawu z dużym niskotonowcem, jak było w moim przypadku. I wtedy już wiedziałem, że nie wrócę nigdy do małych. Ale co kto lubi.
 13. Zastanów się nad możliwością powieszenia TV na ścianie powyżej poziomu obecnych głośników (za pomocą uchwytu VESA). Pozycja telewizora nie powinna wymuszać podnoszenia wzroku w górę. Takie ustawienie może nie będzie idealne, ale umożliwi oddech głośnikom.
 14. Masz cierpliwość do sprzedawcy...
×
×
 • Utwórz nowe...