Skocz do zawartości

wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  102
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wallace

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  ZG

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mierzy się, analizatory parametrów sieci energetycznej mierzą poziomy częstotliwości składowych do 20-tej harmonicznej. Każde urządzenie posiadające deklarację zgodności CE przechodzi też badania poziomu emisji zakłóceń do sieci energetycznej.
 2. Kiedyś do kształtowania brzmienia lub kompensowania różnych niedoskonałości toru audio służyły korektory graficzne. Obecnie też istnieją pod postacią procesorów sygnałowych w amplitunerach. Osiągnięto w nich już dynamikę i odstęp sygnał/szum przekraczający poziom percepcji 99,99% populacji, ale teraz zamiast jednego wypasionego procesora lepiej sprzedać pięć razy droższy od niego kabel zasilający, do tego bezpiecznik i interkonekt o specjalnie "ukształtowanej" charakterystyce. Do tego kwieciste opisy technologii kabli nigdy nie widzianej nawet w przemyśle kosmicznym. Ale każdy sprawdza i kupuje to na co ma ochotę. Ot, i cała tajemnica rynku kabli.
 3. wallace

  Słuchawki nauszne do 500 PLN.

  właśnie się zastanawiam nad tymi SoundMagic HP151. MobyDick, wiesz może jak jest z trwałością nausznic w tym modelu?
 4. Dlatego kilka postów wcześniej zwracałem uwagę na minimalne przekroje przewodu PEN (10mm2 dla miedzi i 16mm2 dla aluminium), z którego można wydzielić PE. Z tego co piszesz wynika, ze główna instalacja w bloku nie ma przewodu PE i Twój odczep PE "widzi" prądy inny odbiorców płynące przez wspólny odcinek przewodu N w szybie instalacyjnym. Dodałeś zabezpieczenie przeciwporażeniowe (różnicówka), jednak poziomu zakłóceń nie da się w ten sposób zmniejszyć. Pytanie jaka jest impedancja uziemienia widziana z przewody PE w Twoim mieszkaniu?
 5. Jeśli dobrze zrozumiałem, miałeś w mieszkaniu instalację bez przewodu PE i dlatego ją przebudowałeś we własnym zakresie?
 6. Z punktu widzenia zakładu energetycznego są połączone, ale wydawało mi się, że rozmawiamy o instalacjach domowych (budynki wielo- i jednorodzinne) Połączenie N z PE w instalacji domowej występuje tylko w starych instalacjach dwuprzewodowych, w których nie ma bezpiecznika różnicowoprądowego. A jeśli patrzymy od strony zewnętrznej instalacji budynkowej, to rozdzielenie przewodu PEN na PE i N można wykonać tylko i wyłącznie w sytuacji gdy przewód PEN posiada przekrój min. 10 mm2 dla przewodu miedzianego lub 16mm2 dla przewodu aluminiowego. Rozdzielenie funkcji przewodu PEN na przewód ochronny PE i neutralny N powinno następować w złączu, w tablicy głównej lub rozdzielnicy głównej budynku.
 7. W nowych instalacjach przewód ochronny PE nie jest połączony z przewodem N! Jest połączony do uziemionej szyny o niskiej impedancji (najczęściej rzeczywiście wkopanej w ziemię). Maksymalną wartość impedancji uziemienia regulują odpowiednie normy. Takie połączenie PE z przewodem N było wykonywane w starych instalacjach dwuprzewodowych, gdzie nie ma bezpiecznika różnicowoprądowego. Jednak w takim przypadku ochrona przeciwporażeniowa jest dużo gorsza, bo opiera się tylko na zadziałaniu bezpiecznika nadprądowego, który nie chroni ludzi przed porażeniem.
 8. wallace

  Diamond 25 plus cx a60

  Trochę obok tematu, ale jeśli macie w domu, to sprawdźcie ile ciągną w tzw. "stand-by" dekodery TV, szczególnie satelitarne. Można się zdziwić.
 9. ależ te zjawiska istnieją i są mierzalne. Uczą o nich na wydziałach elektroniki. Tyle że wpływ niektórych z nich (np. naskórkowość, czy pojemności kabli) objawia się przy znacznie wyższych częstotliwościach niż 20kHz. A EMI/RFI jak najbardziej dotyczą też pasma częstotliwości akustycznych.
 10. @Pboczek wg mnie na pewno można odróżnić od siebie różne kolumny grające z tym samym wzmacniaczem, różne wzmacniacze grające z tym samym zestawem głośnikowym oraz źródła do pewnego umiarkowanego poziomu cenowego/jakościowego. Ale to moja subiektywna opinia i nie trzeba się z nią zgadzać. Każdy rozwija swoje hobby jak chce i wydaje ciężko zarobione pieniądze na co chce.
 11. wallace

  Test Yamaha RN803D

  W moim wzmacniaczu TEAC również, jest tak, że w trybie direct balans nadal działa.
 12. wallace

  Yamaha R-N803 - test mało subiektywny

  Wzmacniacz kupiłem fabrycznie nowy, ale dwa auta, które mam to właśnie Mercedesy W124 - 24-ro i 27-mio letni. Dobrze jest mieć wybór
 13. Te różnice akurat można usłyszeć i zmierzyć w przeciwieństwie do różnic w "brzmieniu" podstawek pod kable zasilające wykonanych z różnych gatunków drewna.
 14. wallace

  Zestaw stereo do 6-7 tys. zł

  A ja patrząc na wnętrze tej Yamahy (przepraszam, ale skrzywienie zawodowe) chętnie wziąłbym ją na testy gdybym szukał nowego/innego sprzętu. Wg mnie kawał solidnego amplitunera i jeśli ktoś potrzebuje gadżetów a brzmienie mu odpowiada, to ta Yamaha nie ma za bardzo konkurencji na rynku (w podobnej cenie oczywiście)
 15. Ja u siebie zastosowałem panel z wełny PT80 o grubości 10cm. Poniżej porównanie współczynników tłumienia tej wełny o grubości 5cm i 10cm:
×