Skocz do zawartości

wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  133
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O wallace

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  ZG

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zwykła cyna z topnikiem, ale ołowiowa. Ekologiczna bezołowiowa ma wyższą temperaturę topnienia i dodatkowo jest mniej elastyczna. Bezołowiówka obecnie jest stosowana powszechnie i niestety ogranicza trwałość połączeń. W urządzeniach wojskowych i medycznych do lutowania nadal nadal stosuje się stop ołowiowy.
 2. wallace

  Podłączenie korektor graficzny Technics SH-GE90

  Technics SH-GE90 to nie tyle korektor graficzny co procesor dźwięku. Następuje w nim przetwarzania analogowo-cyfrowe, dalej obróbka cyfrowa i przetwarzanie cyfrowo-analogowe. Niestety ma bardzo słabą dynamikę i to słychać. Jako bajerancki wskaźnik graficzny jest OK, jednak do codziennego słuchania pogorszy znacznie dźwięk. Dobry analogowy korektor zrobi znacznie lepszą robotę. Ale zaraz, zaraz - korektory są przecież passe i nieaudiofilskie Nie próbujcie tego w domu!
 3. wallace

  tannoy + yamaha

  Patrząc na zmierzoną charakterystykę MA RS6 zamieszczoną na tym portalu: https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/220-monitor-audio-rs6 ... i na podbicie basu o 6-8dB w paśmie 60-70Hz, to efekt, który uzyskałeś wcale nie dziwi. Takie podbicie można uzyskać też wzmacniaczem skręcając potencjometr regulacji niskich prawie max w prawo i wiadomo jaki będzie efekt, tyle że w RS6 podbicie mamy na stałe. A takie podbicie jest po to, żeby można było osiągnąć ~40Hz na dole z 16cm głośnika. Jednak nie wszystkie kolumny maja takie konstrukcyjne podbicie basów. Druga sprawa - czym różni się fala dźwiękowa np. 40Hz z 16cm i 30cm woofera? Niczym - w obu przypadkach ma 40Hz, tylko efektywność głośnika przy niskich poziomach głośności jest różna i duży basowiec zagra bardziej naturalnie. Nie znoszę łomotu i loudness war. Właśnie od łomotu udało mi się uciec z pomocą dużych kolumn No i nic nie pisałem o braku adaptacji akustycznej u mnie.
 4. wallace

  tannoy + yamaha

  A ja uważam dokładnie odwrotnie - na 12m2 mam kolumny podłogowe z 30cm niskotonowcem i gra to rewelacyjnie przy cichych odsłuchach i przy głośnych. Właśnie przy podstawkowych i podłogowych z 13-16cm niskotonowcami przy niskich poziomach basu nie było. Fizyki nie przeskoczymy. Wg mnie nie ma czegoś takiego (pod względem dźwiękowym) jak za duże kolumny do danego pomieszczenia - przecież nie musimy wykorzystywać 100% ich mocy.
 5. wallace

  Zestaw stereo kolumny podłogowe z soczystym basem 4k

  Do takiej powierzchni oraz ustawienia (blisko ściany) ja polecam Pylon Onyks 30. Duży 30cm papierowy niskotonowiec, przedni port bass reflex, solidna konstrukcja 25kg/szt, łatwe do napędzenia 8ohm i efektywność 91dB. Bas konkretny nawet przy cichych odsłuchach, ale nie przesadzony przy głośnych. Bardzo wyrównane średnie i wysokie pasma. Kolumna na głośnikach STX (niskie i średnie) oraz Monacor (wysokie). Drugi mój typ to STX Electrino 500 - jeszcze fajniejsze granie, ale wymagają trochę więcej miejsca (pochylona bryła i podstawy).
 6. wallace

  Wasze systemy...

  Bo w Twoich kolumnach nie ma 13-to cm wooferów
 7. Nie ma z tym problemu. Kupujesz licencję na legalny szwedzki soft o nazwie Audials i zgrywasz do np. flac ulubione utwory z 10x prędkością w oryginalnej jakości, którą oferuje serwis. Dodatkowo soft sam pobiera meta dane o źródłowym utworze. Audials obsługuje wszelkie serwisy steamingowe audio, ale też w droższej licencji serwisy wideo.
 8. wallace

  Kolumny podstawkowe do NAD C368

  Do cichych odsłuchów wg mnie kolumny z jak największym głośnikiem niskotonowym, tak 20 cm w górę. Trochę paradoks, ale tak jest. Kolumny z mniejszymi niskotonowcami ciśnienie robią zwiększonym wychyłem membran, a przy cichych odsłuchach go nie ma. Obawy, że takie kolumny będą za duże do metrażu warto rozwiać wypożyczając je do domu na testy.
 9. wallace

  Wspomnienia / Nasze pierwsze Stereo

  moje pierwsze stereo to radiomagnetofon Klaudia: Wbudowane mikrofony stereo nagrywały głównie brzęczenie mechanizmu napędu taśmy Ale miał wyjście na zewnętrzne głośniki - podłączyłem do niego tonsilowskie Mildtony 80. Następnie amplituner Tosca AWS 303 2x20W z "programatorem" 4 stacji tunera na kluczyk: Tosca pięknie paliła wysokotonowe kopułki w Mildtonach 80 , naprawiałem chyba cztery razy. Do tego diorowska szuflada: i jakże wówczas pożądany korektor graficzny:
 10. nie wiem, jak bardzo nagrzewa się amplituner, ale to ustawienie wg mnie nie jest dobre. Wzmacniacz powinien stać na samej górze.
 11. wallace

  KLASYKA ROCKA

  Wojtek, dzięki za ten wątek - dzięki niemu odkryłem Carole King - płyta Tapestry jest świetna! Co prawda tego krążka CD nie mam, ale dla mnie pliki grają równie dobrze. Wrzucaj proszę więcej takich odkryć!
 12. wallace

  Testy, czy można im ufać?

  co to jest za pyton? zasilający czy ethernet? Zresztą nie ważne jaki. Padłem....
 13. wallace

  Stereo do 60m2

  Właśnie one są łatwe do zasilenia - bardzo wysoka efektywność 96dB. Wg mnie jakiś wzmak 2x80-90W powinien spokojnie wystarczyć. Wg opisu na stronie producenta te Electrino 500 zagrają dobrze nawet z lampą (ja słuchałem z tranzystorem). Wg moich odsłuchów one nie podbijają niskich częstotliwości, grają bardzo wyrównanym dźwiękiem. Jeśli miałbym 60m2 to już dawno by u mnie grały Jednak ze względu na gabaryty wybrałem nieco "mniejszy" zestaw Pylon Onyks 30, ale przy nominalnej mocy 300W (max 600W) z powodzeniem napędzam te kolumny 2x90W wzmacniaczem Teac A-R650. Tyle, że one są 8-ohmowe. Jedyne wyjście to odsłuch, najlepiej u siebie w domu po wypożyczeniu.
 14. wallace

  Stereo do 60m2

  sprawdź jeszcze STX Electrino 500. Jeśli wizualnie ci podejdą, to dźwięk może zaskoczyć. Pięknie grają przy cichych odsłuchach, a przy głośnych potężnie. Mało popularne ze względu na gabaryty. Pamiętaj, że wszystkim nowym kolumnom trzeba dać czas na wygrzanie, ale najbardziej dotyczy to tych z dużymi basowcami.
×