Skocz do zawartości

wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  63
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wallace

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  ZG
 1. doradziłbym ci jednak wymianę tego amplitunera na wzmacniacz stereo. Miałem kiedyś SA-AX730 i był to niezawodny sprzęt, ale jednak z brzmieniem i dynamiką nie jest najlepiej. SA-AX530 to praktycznie taka sama konstrukcja, tylko o mniejszej mocy. Oba te amplitunery są zbudowane na hybrydowych końcówkach mocy. Tego Technicsa stereo, o którym pisałeś też raczej bym odpuścił. Poszukaj może używanego wzmacniacza TEAC A-R650, który jest mało popularny, ale wart uwagi - solidnie zbudowany, brzmienie ciepłe z bardzo dobrą dynamiką. Ma też wejście gramofonowe. Co do kolumn to nie pomogę, ale na początek zmieniłbym amplituner, bo może się okazać, że to wystarczy.
 2. kupuję czasem CD w Empiku, ale głównie staram się łapać promocje na empik.com i odbieram w sklepie stacjonarnym. Często ceny internetowe Empiku różnią się od cen w ich sklepie fizycznym.
 3. Zgadza się, podchodzę do tematu inżyniersko. I również zgadza się, że wejście nieużywane może być anteną, jednak kontakt sygnałowy gniazda RCA czy XLR musiałby wystawać poza otaczający go pierścień masy urządzenia i to dość znacznie. Druga sprawa jest taka, że duża część wzmacniaczy (chyba większość tych z wyższej półki cenowej) ma wejścia przełączane na przekaźnikach lub kontaktronach, które jednak fizycznie odcinają gniazdo od reszty układu. Pozostałe rozwiązania na kluczach/multiplekserach scalonych mają tłumienie co najmniej 60dB dla sygnału odłączonego (czyli 1V zakłóceń podany na odłączone wejście spada do wartości 1uV poza kluczem). Dla sygnałów wysokiej częstotliwości stosuje się tzw. terminatory impedancji, które z wyglądu przypominają zaślepkę, ale są zakończeniem linii o impedancji falowej 50 lub 75 ohm dopasowanej do impedancji wejścia sygnałowego. Robi się to w celu uniknięcia odbicia sygnału na niedopasowaniu linii (tzw. return loss). Ale to nie dotyczy częstotliwości z zakresu audio.
 4. Nie mam pojęcia, bo nie znam ich schematów, ale zgodnie ze sztuką odłączone wejście (audio, wideo, RF) nie powinno wpływać na pozostałe bardziej niż dopuszcza to specyfikacja techniczna samego urządzenia lub układu scalonego użytego w obwodzie selektora. Nie wypowiadam się tutaj na temat słyszenia czy nie słyszenia wpływu tych zatyczek na brzmienie, chodzi mi o ich wpływ na parametry szumowe/zakłóceniowe urządzenia audio.
 5. Nie do końca jest to dobry przykład, bo mówimy o zatyczkach na nieużywane wejścia RCA, a ten pan pokazuje zatyczki na używane wejście RCA/BNC. Chyba wszyscy wiemy co słychać w kolumnach gdy dotykamy np. palcem do aktywnego wejścia RCA, a co słychać, gdy dotykamy do nieaktywnego wejścia? Jeśli niepodłączone gniazdo RCA generuje słyszalne zakłócenia (po wyraźnym podkręceniu wzmocnienia), to może zaślepka coś pomoże. Natomiast takie objawy świadczą o jakimś problemie w układzie selektora wejść. Nieużywane gniazdo RCA, które zostało odłączone od wejścia wzmacniacza selektorem jest tłumione w dobrym sprzęcie na poziomie co najmniej -60dB, więc nie wpływa na inne aktywne wejście. No chyba, że selektor wejść jest uszkodzony lub nie do końca dobrze zaprojektowany.
 6. Jakie kolumny do Yamaha A-S701

  Pytanie przy jakim spadku jest podawane te 25Hz? Pewnie -9dB, bo większe DF8 pomierzone tutaj DF-8 mają przy 30Hz spadek -6dB. Wdać też, że dolne pasmo jest w DF-8 potężnie podbite (górka 9dB przy 100Hz). W DF-6 pewnie jest tak samo, tylko spadek zaczyna się wcześniej.
 7. Jakie standy do Heco celan gt 302

  Piotrek, eryk2kartman ma rację, też czytałem narzekania na jakość produktów tombase i widziałem zdjęcia - dramat. Obyś nie dostał czegoś podobnego...
 8. Kolumny podłogowe

  zobacz jeszcze Pylon Onyks 25 lub 30. One mają przedni bass-refleks i grają potężnym naturalnym basem, ale nie mają podbitych niskich tonów. Tylko to duże skrzynie gabarytowo i wagowo. Zagrają dobrze nawet w mniejszym pokoju, a i przy niskich poziomach grają bardzo naturalnie. Polecam do elektroniki, metalu, rocka, techno, ale też jazzu i bluesa.
 9. Jakis naprawde dobry kabel mini jac 3.5mm

  kup kabelek Hama w Media Markcie na przykład. To nic hi-endowego, ale jakość w porządku i będzie działać.
 10. Niepokojące "buczenie" ONKYO TX-8150

  no tak, ale co miał producent drogiego wzmacniacza napisać? Wg mnie dorobił teorię tłumaczącą tą wpadkę, żeby uspokoić klientów. A ci zamiast delektować się mniej zdegradowanym dźwiękiem, wsłuchują się w buczące transformatory i szukają rozwiązania problemu na forach.
 11. Niepokojące "buczenie" ONKYO TX-8150

  pisałem już o tym przy innych tematach - nie ma czegoś takiego jak bardziej lub mniej "podatny" na buczenie transformator - są transformatory dobrze zaprojektowane i wykonane oraz te buczące (lub piszczące w przetwornicach). Inne teorie to zaklinanie rzeczywistości i tłumaczenie producentów, którzy tną swoje koszty na nasz rachunek (niestety).
 12. Jeśli koniecznie chcesz używać korektora, to dokup któryś starszy analogowy, bo SG-GE90 strasznie degraduje dynamikę. Analogowy może ewentualnie pogorszyć stosunek s/n, ale wg mnie tego akurat nie usłyszysz, a spłaszczoną dynamikę już tak.
 13. Spotify bez premium streamuje mp3 128kb/s, a Premium 320kb/s, więc różnica jest znaczna i to na pewno słychać. A przynajmniej ja to słyszę, chociaż wpływu wielu innych elementów w systemie nie słyszę.
 14. Płyty które nie grają....

  Wzmacniacz Teac A-R650 z kolumnami Pylon Onyks 30. A jeśli chodzi o źródła to pliki odtwarzam z Daphile + DAC uNostromo v6, a CD z Technicsa SL-PG590 po optyku na DAC Nostromo uX1, czyli generalnie w obu przypadkach Wolfson i 16bit/44kHz.
×