Skocz do zawartości

wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  325
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  ZG

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. można delikatniej - giętki wężyk zakończony pierścieniem z pianki + podciśnienie zrealizowane płucami - kopułka jest miękka, powinno dać się łagodnie "odessać"
 2. wallace

  Magnat mr780

  100% racji. Złota era tunerów FM z RDS to lata 90-te ubiegłego wieku. Polecam posłuchać odbiorników np, TEACa czy (tfu!) Technicsa z tamtego okresu.
 3. trochę ciasno w tej szafce na wzmacniacz + odtwarzacz i dodatkowo wzmacniacz pod odtwarzaczem prosi się o kłopoty z chłodzeniem.
 4. No albo STX Electrino 500, chociaż ja skłaniałbym się ku Magnatowi
 5. tymi kolumnami nie zawracaj sobie głowy, szkoda czasu i pieniędzy.
 6. Tzw. "wygrzanie" kolumn najbardziej wpłynie na niskie tony (z czasem powinno być ich więcej), ale wg mnie kolumny z jedną 16-tką na basie do 30m2 to za mało, szczególnie do cichych odsłuchów.
 7. okres przedświąteczny czyli jak w tej reklamie - teraz Ty jesteś "pragnienie" a branża i kurierzy to "Sprite"
 8. jeśli nie masz Spotify Premium, to słuchałeś MP3 128kbit i tu różnicę do Tidala usłyszy praktycznie każdy. Ale w abonamencie premium jest OGG 384kbit i trzeba odpowiednio dobrać repertuar żeby było gorzej od Tidala.
 9. te pierwsze pięć albumów z DR między 4 a 7 zostały mocno zmasakrowane remasteringiem - dynamika 4 to już naprawdę nisko. DR powyżej 12 można uznać za w miarę OK.
 10. Fizyki się nie oszuka i każde dodatkowe złącze (banan, widełki) na drodze sygnału to dodatkowe straty, nigdy nie może być mowy o poprawie sygnału. Dlatego najlepszym sposobem na jak najmniejszą degradację sygnału są gołe przewody dobrej jakości i ew. odświeżanie końcówki co jakiś czas. Idealnie byłoby wlutować kabel głośnikowy bezpośrednio w płytkę drukowaną końcówki mocy oraz w zwrotnicę kolumny. No ale to mało praktyczne jednak, a banany też muszą się sprzedawać.
 11. ale tylko na papierze i o to chodzi w nowożytnym marketingu. Bo kto to widział stare trupy kupować
 12. sprawdź swoje wydania płyt CD na http://dr.loudness-war.info/, bo może się okazać, że to płyty są podkręcone na basie, a materiał z Tidala jest neutralny. Zachodnie wydania też dotknął loudness war niestety.
 13. Poniżej porównanie mocy wyjściowych: - Onkyo 8250: 135W przy 6Ω, 1kHz, 1% (jeden kanał wysterowany) - Yamaha R-N803D: Maximum Power (8 ohms, 1 kHz, 10% THD): 145W + 145W Trudno powiedzieć, który z nich jest mocniejszy, bo z jednej strony mamy Onkyo z jednym kanałem wysterowanym na 6 ohmach i 1% zniekształceń, a z drugiej Yamaha z dwoma kanałami, ale na 8 ohmach i 10% (!) zniekształceń. To tylko pokazuje papierowy marketing współczesnego rynku audio - bez odsłuchania i samodzielnego porównania ani rusz.
 14. Sprawdź/odsłuchaj TEAC A-R650. Ma wejście phono, dobrze zbudowany i widzę, że są jeszcze dostępne nowe za niecałe 1400 PLN link. Ja jakości wejścia phono nie testowałem, bo nie używam gramofonu, ale cała reszta naprawdę super. Ale to czysty wzmacniacz stereo bez DACa.
 15. najsłabszym ogniwem banana jest śrubka, którą dociska się rdzeń kabla. Jeśli używać banana, to tylko po wlutowaniu przewodu w jego końcówkę. A najlepiej pocynować (stopem ołowiowym) odizolowany koniec kabla i wkręcić go bezpośrednio w zacisk kolumny/wzmacniacza bez żadnych bananów czy innych widełek. No chyba, że pracujecie w salonie audio lub kilka razy dziennie robicie ślepe testy z przełączaniem kolumn czy wzmacniaczy.
×
×
 • Utwórz nowe...