Skocz do zawartości

Top Hi-Fi Poznań

Branża
 • Zawartość

  209
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Top Hi-Fi Poznań

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Woźna 14; 61-777 Poznań, Polska

Ostatnio na profilu byli

676 wyświetleń profilu
 1. Moje pierwsze, poważne stereo (do 3500 PLN)

  @enak jak najbardziej. Za te same $$$ kupisz lepsze monitory, a 17m2 do nagłosnienia to nie jest wyzwanie dla dużych monitorów. Co do kabelka- to na połączeniu analogowym (rca-rca) najbardziej słychać różnice. Wypożycz coś z salonu i przetestuj, nie kupuj w ciemno po poradach- droższy kabel wcale nie musi być lepszy, bo może nie pasować do reszty toru.
 2. Zgadzam się z Piotrkiem, chyba te Klipshe nie spełnią twoich oczekiwań. Spójrz na Indiana Diva 262, sporych rozmiarów monitory z potężnym basem który zawstydzi niejedne kolumny podłogowe. Do tego minimum Yamaha R-N602 a najlepiej YAMAHA R-N803D i nie będziesz potrzebował subwoofera.
 3. wzmacniacz vs amplituner

  @mickmick pamiętaj, że na rozliczeniu zawsze traci klient- na wymianach salon musi zarobić. Zacząłbym on wysondowania za ile chodzą (tutaj polecam hifishark.com), porobieniu zdjęć i wystawieniu na olx/ gieldzie hifi.
 4. wzmacniacz vs amplituner

  Moim skromnym zdaniem twoje kolumny są za duże do tego pomieszczenia.
 5. Yamaha RX-A1070 czy Marantz SR7012

  @Alfik30 mamy salon w Wrocławiu, przy ul Legnickiej 46. Nie powinno być problemu z wypożyczeniem Yamahy. Co do Marantza- myślę, że w ich salonie firmowym Denon (też jest w Wrocławiu, nie pamiętam w której galerii), nie będzie problemu z wypożyczeniem.
 6. wzmacniacz vs amplituner

  Wszystko zależy od ostatecznej konfiguracji. Z A-S501 będziesz musiał szukać ciepłych, łagodnych kolumn np. Indiana Line, przy R-N602 wybór będzie większy, bo i ten ampli gra dość neutralnie. Te 21m2 które masz (wyczytałem z innego wątku) w jakim układzie?
 7. Moje pierwsze stereo do 5000

  Otóż to. Natomiast nie ma co się napalać, na odsłuchu może inne kolumny bardziej wpadną w twoje gusta. Szczerze to nie miałem do czynienia z tym FiiO, weź go na odsłuch i porównamy.
 8. wzmacniacz vs amplituner

  Z jakimi kolumnami miałoby to współpracować?
 9. Moje pierwsze stereo do 5000

  Świetny pomysł. Daj znać kolegom przed odsłuchem, żeby zarezerwować salę odsłuchową.
 10. Moje pierwsze stereo do 5000

  Jak myślisz dlaczego producent w jednej serii produkuje kilka modeli? Ponieważ klienci mają różne pomieszczenia. Duże kolumny podłogowe takie jak 683 pasują do 40m2, ale niekoniecznie już do 18m2. Tak samo jest w drugą stronę. Większość klientów boi się kolumn podstawkowych, ponieważ nigdy nie słuchali dobrze brzmiącego zestawu opartego o takie własnie kolumny. Mogę wysłać Ci kolumny na domowe testy, wtedy sam przekonasz się o co chodzi
 11. wzmacniacz vs amplituner

  R-N602 to amplituner czyli wzmacniacz z radiem + funkcje sieciowe. Natomiast A-S501 to czysty wzmacniacz. A-S501 gra zdecydowanie lepiej od R-N602 ale również inną charakterystyką- wzmacniacz gra jaśniej natomiast 602'ka ma bardziej wyrównane brzmienie.
 12. Yamaha RX-A1070 czy Marantz SR7012

  Na twoim miejscu wypożyczyłbym obydwa modele i na spokojnie przetestował je w domu. Im dłużej będziesz ich słuchał i "bawił się" tym wyjdzie więcej za i przeciw.
 13. Yamaha R-N602 + IL NOTA 260X alternatywa z podobnym brzmieniem?

  Tak, jesli kolumny były zupełnie świeże to mogła być przyczyna
 14. Moje pierwsze stereo do 5000

  Pomieszczenie nie jest duże, dlatego rozważyłbym kolumny podstawkowe- system będzie grał dobrze już od najniższych poziomów głośności, dodatkowo brzmienie będzie bardziej spójne. Jeśli masz już tego NAD'a to spójrz na B&W 685S2- będą białe Kolumny charakteryzują się świetną stereofonią i ilością detali, w połączeniu z 356 który ewidentnie dodaje mięsistego basu osiągniesz bardzo neutralny zestaw.
 15. Zestaw stereo na początek

  DAC zamienia sygnał z cyfry na analog. W dużym uproszczeniu to od niego zależy ilość informacji w nagraniu itp. Słuchanie bez niego nie ma sensu, bo będziesz podawał do wzmacniacza sygnał bardzo marnej jakości.
×