Skocz do zawartości

Verictum

Uczestnik
 • Zawartość

  21
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Verictum

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

105 wyświetleń profilu
 1. Dokładnie, tylko uziemienie jest w układzie gwiazdy, dlatego odesłałem do sprzedawcy/producenta DC Components, jako najbardziej kompetentnego. Przeciągnij pliki do przesłania lub wybierz pliki...
 2. Polecam zadzwonić do sklepu i porozmawiać o szczegółach konstrukcyjnych.
 3. Jeżeli w rozsądnej kwocie, coś przemyślanego, a nowego to ta propozycja wydaje się ciekawa, układ gwiazdy, dobra miedź i zintegrowany kabel https://dc-components.eu/listwa-zasilajaca-sieciowa-do-systemow-audio-video-dc-components-p-396.html Jednak trochę powyżej budżetu...
 4. Zna i wykorzystuje. Zasadą firmy jest nieujawnianie szczegółów pomiarowo-technologicznych.
 5. Skoro mowa o parametrach, jakie parametry możesz podać w przypadku swoich kabli? Rodzaj przewodnika, materiał, przekrój, długość, zastosowane wtyki? Co te parametry mówią o wpływie na dźwięk Twojego kabla? Standardowe pomiary nie wykażą żadnych różnic pomiędzy Twoimi kablami a tymi do 1kpln, a jednak uważasz swoje za lepsze. Parametry podstawowe mają jakieś znaczenie w przypadku wyboru kolumn, wzmacniaczy itp. Chociaż i tak musisz ich posłuchać danego sprzętu dokonując świadomego wyboru. Powinieneś koniecznie porównać do droższych propozycji swoje kable.
 6. Pytania są na miejscu, ale nie mogę dzielić się wiedzą jakie zjawiska są przedmiotem komercyjnego zainteresowania Verictum. Jakich kabli AC używasz w swoim systemie? Słyszysz różnicę pomiędzy różnymi kablami ?
 7. Ten opis może sygnalizować, że słuchając tych zalet w dłuższym okresie możesz się tym zmęczyć. Dobrą zasadą jest wybranego kandydata wypożyczyć na 1-2 tygodnie i słuchać tylko za jego pośrednictwem. Z Twojego opisu jednak wynika, że żaden kandydat nie jest optymalny? Przy odsłuchach porównawczych warto mieć już "wygrzane" kable i słuchać każdego dopiero po 3 dniach "grzania" w zastanych warunkach. Kabel się ustabilizuje i wtedy można go oceniać. Porównanie 1:1 poprzez szybkie przepinanie nie prowadzi do niczego dobrego, najczęściej niestety powoduje dezorientację i zmęczenie.
 8. Pełna zgoda. Użytkownicy najczęściej (niestety) podążają tylko w kierunku realizacji swoich wyobrażeń o dźwięku. Dlatego w reakcji na uwagi co do poprawności brzmienia itp. najczęściej słyszy się "bo mi się ta podoba", "przecież wzorca nie ma".
 9. Dokładnie przeprowadziłeś swoistego rodzaju strojenie swoim upgrade plus tłumieniem drgań poprzez wytłumienie obudowy:-) Zgadza się, twarde elementy antywibracyjne typu kolce, kulki degradują zrównoważone systemy:-) Aby uzyskać przezroczystość należy dostarczyć możliwie najczystszy prąd do urządzeń nim zasilanych, a dodatkowo nie zmanipulowany w dziedzinie częstotliwości. Wygładzenie to jeden z efektów usunięcia zakłóceń, ale pozbycie się harmonicznych to przetłumienie, które nie ma nic wspólnego z przezroczystością przetwarzania czy też neutralnością odtwarzanej muzyki. To, że słychać poprawę nie znaczy, że nie jest ona okupiona wycięciem innych składowych. Wystarczy pójść kilka razy na koncerty do filharmonii i wsłuchać się np. w skrzypce, najlepiej partie solowe, bardzo dobrze zapamiętać, a potem odszukać kilka płyt traktujących skrzypce na pierwszym miejscu, najlepiej różne realizacje i posłuchać w swoim systemie. Szybko okaże się jakich podstawowych cech wyróżniających skrzypce brakuje przy odtwarzaniu w domowym systemie i czy zastosowane filtrowanie rzeczywiście tylko poprawia czy jednak coś zabrało, mimo oczyszczenia pewnego spektrum pasm. Filtrowanie to nie jest zarzucenie olbrzymiej sieci by złapać tego jednego wieloryba i przy okazji wykończyć setki mniejszych ryb, ale precyzyjna i niezwykle delikatna materia. Mowa oczywiście o zupełnie innej klasie urządzeń do odtwarzania muzyki, na których to będzie słychać, jak również nie można zapomnieć o osłuchaniu, doświadczeniu i samej pamięci słuchowej odbiorcy, który posiada rzeczony system wysokiej klasy. Niebagatelną rolę odgrywają tutaj również kolumny głośnikowe, które potrafią to oddać. Dotyczy to ich przezroczystości właśnie i zdolność oddania najdrobniejszych niuansów artykulacji, rozdzielczości, selektywności wreszcie różnicowania. To jednak tematy rzeka, a czasu na klepanie w klawiaturę niewiele. Pozdrawiam.
 10. Czyli zrobiłeś tzw upgrade + modyfikację. Jeżeli poszła w dobrym kierunku to bardzo dobrze. Tańsze urządzenia mają często dość "surowy" dźwięk, dlatego wymiana podzespołów na lepsze wymaga uwagi i wiedzy, czasem też szczęścia. Skoro jesteś zadowolony i w długiej perspektywie odsłuchowej to się potwierdza, to szczere gratulacje:-) To zależy jakie filtrowanie pasywne czy aktywne. Każde aktywne filtrowanie jest pochodną zastosowanych rozwiązań jak i samej konstrukcji, ale przede wszystkim elementów, które składają się na taki filtr. Nie jest mi znany żaden filtr aktywny na rynku, nawet z absolutnego topu, który nie powodowałby "uproszczenia i zubożenia" brzmienia. Wygładzają natomiast bardzo ładnie, zabierając składowe harmoniczne, nie pozwalają np. skrzypcom wybrzmieć, ale brzmienie jest bardzo sympatyczne pozbawione niestety ekspresji. Takie ułagodzenie filtrowaniem, kablami zasilającymi, często potem jest korygowane przez podbijanie dynamiki i góry poprzez elementy typu podstawki pod sprzęt np. konstrukcyjnie oparte o kulki. Niestety to tylko przenosi równowagę tonalną w górę, ale "stłumionych" u źródła dźwięków nie odzyska. Jeżeli chodzi o filtrowanie z sieci energetycznej, to skoro składowa stała jest wyizolowana i spacyfikowana, to wpłynęła na dźwięk i na górę pasma? Zastosowane elementy typu lepszej jakości kondensatory, rezystory (tzw audiofilskie) wpłynęły również na przekaz nie tylko góry pasma:-) Co do wytłumienia obudowy (wcale nie jest to taka ciężka filozofia:)) w zależności od materiału i jego zdolności do tłumienia drgań (częstotliwości rezonansowej) może dawać podobny efekt do "tłumienia" zakłóceń, poprzez "zdjęcie stresujących dźwięk naprężeń". Takie zabiegi są powszechnie stosowane poprzez podkładki antywibracyjne, kolce, maty bitumiczne itp. To również ciekawe zagadnienie i wcale nie tak oczywiste, które rozwiązanie przysłuży się polepszeniu brzmienia urządzenia czy też systemu. Najważniejsze chyba nie szkodzić.
 11. Rozumiem, a jakie to było urządzenie? Złagodzenie często jest objawem "tłumienia" złagodzenia góry pasma. Wycinanie harmonicznych nie jest pozytywnym efektem ubocznym. Nie znam systemu, którego używasz, ale działanie wskazuje na klasyczne filtrowanie przez "tłumienie" Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi:-)
 12. Rozumiem, że przester z filtrem stracił na harmonicznych? A jak ten sam filtr sprawdził się w przypadku posiadanego sprzętu audio?
 13. Zgodzimy się, że jeśli wysokich jest niedostatek, to mamy ograniczoną zdolność "widzenia". Pewnych częstotliwości nie słychać. Dlaczego gitara bez filtrowania mogła podobać się bardziej?
 14. Jeżeli konstruktor w zwrotnicy np. bardzo mocno przyciszy głośnik wysokotonowy względem pozostałych głośników, jakie to będzie miało konsekwencje dla dźwięku? Taki zabieg może mieć negatywny wpływ na czystość i jakość odtwarzanego dźwięku?
 15. Jeśli masz zapasowy, to na pewno.
×