Skocz do zawartości

Verictum

Uczestnik
 • Zawartość

  62
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

1 171 wyświetleń profilu
 1. Ustalałeś prawidłowo kierunkowość bezpiecznika? Taki dźwięk jak opisujesz z dużym prawdopodobieństwem świadczy o błędnym zorientowaniu bezpiecznika. X Fuse tak nie "gra"
 2. Co do bardzo drogich konstrukcji na diamentowych czy berylowych wysokotonowych można odnieść wrażenie, że wielu producentów chce zwrócić uwagę, że zaaplikowali tam drogi przetwornik, dlatego chyba jest lekko "wypychany" przed szereg. Dobre kolumny Vintage zwykle mają tak "ustawiony" dźwięk, że jest najczęściej bardzo przyjemny w odbiorze. Natomiast ich roździelczość, mikrodynamika i przejrzystość itp. jest trochę uśredniona. Dlatego mając możliwość posłuchania takich kolumn z ciekawości podpiętych do bardzo drogiego systemu nie sposób było usłyszeć wyraźnych różnic wymieniając np. interkonekty na inne. Nie można zaprzeczyć, że słucha się z nimi komfortowo i przyjemnie. Dużo tych dobrych nowoczesnych konstrukcji jest wybrednych pod względem jakości i doboru reszty toru (bardzo dużo niedociągnięć będzie z nimi słychać) i wymagają sporego doświadczenia i cierpliwości w konfiguracji systemu, żeby wykorzystać ich możliwości. Nie są to niestety "samograje", ale z poprawną konfiguracją odwdzięczają się z nawiązką. Jest wtedy również przyjemnie a jednocześnie otrzymujemy inny poziom zniuansowania muzycznego pod względem barwy, faktury, cieniowania, swobody - mikrodynamiki i dynamiki itp. Również na innym poziomie wrażliwości odbiera się wtedy muzykę.
 3. Tomek4446, Możesz oczywiście wypożyczyć jakieś produkty za kaucją jeżeli jesteś poważnie zainteresowany, choć ja takiego zainteresowania, prócz zaocznego krytykowania nie zauważyłem. Natomiast ja nigdzie nie sugerowałem, nawet przez myśl mi nie przeszło, wizyty i porównań produktów z jakimś filtrem Shaffner'a itp. u Ciebie. Demiurg vs Shaffner? Nie rozumiem jednak czemu miałoby posłużyć takie porównanie, bo co może mieć gotowy produkt KABEL AC wspólnego z jednym elementem filtrującym, który wpina się w tor zasilania najczęściej jest tuż zaraz kablem zasilającym wbudowany w gniazdo IEC? Natomiast powtórzę nie widzę przeszkód, żebyś sobie wypożyczył kabel jakiejkolwiek firmy, w tym Verictum i porównywał do czegokolwiek chcesz, niezależnie czy takie porównanie ma dla kogoś sens czy nie i opisał lub nie opisał swoje wrażenia pochlebne lub nie. W przedłużaczu (to ten z linku do jego recenzji, który zamieściłeś wczoraj) wyposażonym w "listwy zaciskowe, które masz na klatce schodowej" jak byłeś uprzejmy nazwać nasz produkt nie stosujemy żadnej tego typu filtracji i nie ingerujemy tego rodzaju filtrami w tor przepływu prądu. Jakie są efekty soniczne to już każdy zainteresowany sprawdza sobie sam w swoim systemie. Jestem daleki od polecania naszej listwy do systemów, które wymagają być może ingerencji w dźwięk dzięki takiej filtracji jak Scheffner. Wracając do tematu samego filtr Scheffnera jest stosowany często w sprzętach i zaimplementowany już do gniazda IEC. Najczęstszą modyfikacją sprzętu jest pozbywanie się tych filtrów i wymiana gniazd IEC na takie bez filtracji. Miałem kilka odtwarzaczy CD, które przeszły takie modyfikacje i tylko w jednym przypadku na 5 zdarzyło się, że miałem małe wątpliwości czy nie zostawić tego filtru. Co nie zmienia faktu, że możesz być zadowolony z efektów zastosowania Scheffnera w swoim systemie. Ja na podstawie swoich doświadczeń nie polecam "przedłużaczy" z tego typu filtracją, ale nie wykluczam, że w pewnych systemach może być zbawienna, bo daje tzw. uspokojenie, pozbycie się nadmiernej konturowości i techniczności przekazu. .
 4. Tak i dlatego tylko Supra jest kupowana. Kable japońskiej firmy Hijiri, które nie podają żadnych pomiarów, nie są kupowane, ale Taki czujnik to fajna sprawa, warto mieć, można też będzie sprawdzić kabel instalacyjny z Castoramy w stosunku do Supry i takiego Hijiri albo Harmonixa a nawet Siltecha? Produkty Verictum jak każde produkty dopuszczone do sprzedaży na terenie EU, posiadają CE i co więcej wykorzystują w swojej budowie tylko podzespoły, które również takie certyfikaty posiadają. A przypomnę się przy okazji nieśmiało Tomku, czy moje zamówienie na 100 szt. obudów do Demiurga za 100 pln za szt. u zdaje się Twojego znajomego stolarza będzie w końcu mogło być realizowane? Taka niebywała okazja cenowa to była, Ty taki pewny swojej wypowiedzi w imieniu stolarza byłeś, ponoć się nawet śmiał, nie dziw się że trzymam Cię za słowo, bo w takiej cenie to grzech nie zamówić ? Czekam od listopada na odzew z Twojej strony i nic ? Mogę podjechać nawet do tego stolarza, firma pewnie będzie nawet chętna nawiązać z nim stałą współpracę! A może przy tej okazji posłuchamy razem jak działa ten filtr na Twój system, wymienimy spostrzeżenia, wydaje mi się, że też coś tam słyszę? ?
 5. No i tak ze 0,8A poboru prądu:-) Czyli średnio 5 godz dziennie słuchania to miesięcznie jedyne 24 pln ? prócz oczywiście kosztu zużywających się lamp:-) Przy monoblokach na GM70 pobór ok 1000W, to już 120 pln miesięcznie ?
 6. Skoro już zagłębiacie się w meandry filtrowania i zasilania to polecam również sprawdzić sobie z ciekawości jaki jest faktyczny pobór prądu Waszych systemów. Obserwuję od dawna, że faktyczny pobór mocy jest strasznie demonizowany przez sugerowanie się np. mocą wzmacniaczy itp. Przykładem jest stosowanie do osobnej linii dla sprzętu audio przekrojów przewodów nawet 6mm2. Urządzenie bezinwazyjne/proste i jest tanie. Łatwo można zweryfikować swoje wyobrażenia oraz przekonać się, że sprzęt audio to jednak nie jest spawarka, a faktyczny pobór bardzo często jest dużo mniejszy niż się wydaje. https://neoled.com.pl/Watomierz_Energy_Meter_FHT_9999_zakres_pomiarowy_5W-3680W_EMOS.html Bezproblemowo można sprawdzić całego systemu, jak również poszczególnych sprzętów oraz wyliczyć sobie ile nas kosztuje np. godzina słuchania ?
 7. Ze swojej strony polecam : The Abbys - Alan Silvestri Final Fantasy : The Spirits Within - Elliot Goldenthal
 8. Miło nam poinformować, że system prezentowany podczas AVS 2018 przez SoundClub w składzie: MARTEN | ENGSTRÖM & ENGSTRÖM | Brinkmann | Jorma Design | Franc Audio Accessories | Verictum , otrzymał wyróżnienie HighFidelity.pl BEST SOUND ! http://highfidelity.pl/@main-3390&lang=
 9. https://youtubes.pl/watch/aluminium-tego-nie-polubisz-cz-1-4_C66vZhd4a7A-youtubes.html w kontekście poprzedniego filmu.... zawsze zastanawiał mnie fenomen aluminium, lekkie i tanie...
 10. wszelkie napoje znakomicie smakują pite z prawdziwego kryształu, trzeba dać im tylko minutkę po nalaniu:-)
 11. Oczywiście, że pomiar musiałby być wykonywany zupełnie pod innym kątem i aparaturą, która musiałaby odpowiednio bardzo czuła i ukierunkowana. Warto zapoznać się z tym filmem. Trochę o drewnie, jego właściwościach, ale również o pomiarach. Bardzo ciekawa "lektura" do przemyśleń.
 12. Wystarczy posłuchać kilku konstrukcji opartych na obudowach w całości aluminiowych, żeby wyciągnąć pewne wnioski.
 13. Firma stolarska, którą należy spytać czy wyraża zgodę na udostępnienie swojej nazwy, bo ktoś chce zamówić obudowy i dać zarobić. Rzeczywiście ciekawa zasada, no ale skoro jest tak tanio to tak widocznie musi być. Pewnie są zapisy, obłożenie pracą nieprawdopodobne, przy takich cenach pewnie nowe zamówienia są na najbliższy rok zamrożone, bo nie wyrabia z realizacją. Czyli zrobi te obudowy za 100 pln czy nie zrobi? Bo jak przychodzi do konkretów, to "śmiechy stolarza" przestają być wiarygodne. W sumie to ciekawy stolarz, który na podstawie zdjęcia robi wycenę. Ja się jeszcze z takim nie spotkałem. A wyceny stolarzy takiej obudowy znam, tym bardziej zamówię te 100 szt. nawet za 101 pln szt. To wycofuje się ten stolarz czy zrealizuje zamówienie,? ?
×
×
 • Utwórz nowe...