Skocz do zawartości

Jack Frost

Uczestnik
 • Zawartość

  54
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Jack Frost

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na Twoim miejscu, ściągnąłbym sobie ze strony http://www.2l.no/hires/ testowego flaca, skonwertował do mp3@320 i przesłuchał porównawczo oryginał i mp3 aby się przekonać czy różnica dla Ciebie jest słyszalna na słuchawkach. Ja nie słucham Tidala więc nie mam pojęcia czy standardowe utwory pochodzą z tego samego źródła co wersje Master.
 2. Jeżeli coś jest poza zasięgiem przyrządów pomiarowych to nie jest tym bardziej poza zasięgiem ludzkiego słuchu? I jeżeli "coś jednak musi w tym być" to może tylko i wyłącznie własne życzenie, jakbyśmy chcieli aby było aby poczuć się po prostu lepiej w tym momencie? Maszyny do powlekania przewodów teflonem od lat są dostępne jako gotowce w chinach, w cenie oprócz samej instalacji jest również szkolenie przez wykwalifikowany personel. Biorąc pod uwagę marże na kablach, to taki zakup pewnie bardzo szybko się zwraca. Są przecież tacy co potrafią wydać kilka tysięcy złotych na AudioqQuesta, który robi kuku: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/audioquest-wind-high-end-cable-review.17065/
 3. aptX koduje dane w locie i w dużym uproszczeniu: każdy sygnał z jakiegokolwiek źródła kompresuje do około 352kbps (48kHz/16-bit LCPM) czyli nie wiele więcej niż mp3@320. Możesz odtworzyć sobie .flaca 24bit 192kHz i do słuchawek finalnie trafi to co wyżej.
 4. Ja bym został jednak przy rozmiarze 6,5" i jeżeli to możliwe, opisał jednoznacznie czy sama membrana o średnicy jaka tam jest we wspomnianych "oszukanych" Elacach robi tak zauważalną różnice w porównaniu do innych konstrukcji z tego samego segmentu i tego samego typu. Ja jeszcze nie spotkałem się z recenzjami, w których ktoś by porównywał dwa modele i wspominał o tym, że w jednym membrana 121mm robi gorszą/lepszą robotę niż 116mm albo jest ograniczana/wspomagana przez resztę elementów konstrukcji. Wjeżdżanie w stylu polskim, z całą husarią na plecach, z grającym hymnem w tle i twierdzenie, że jest różnica między 18" a 6,5" to IMO niepotrzebne wyolbrzymienie aby tylko stwierdzić coś co jest raczej na poziomie już samej teorii chyba dla wszystkich jasne.
 5. Yhh, no nieźle. Z dyskusji o wymiarach membrany 6,5" calowego drivera doszliśmy już do poziomu 18". To już została chyba tylko estradówka z koncertu U2 w afryce aby stwierdzić, że rozmiar faktycznie ma znaczenie.
 6. @Chyba Miro 84 Ale właśnie o to chodzi aby tego zamieszania nie było, wszyscy zrównali się do jednego standardu bo tak jest dla wszystkich łatwiej. W specyfikacji technicznej można już sobie wszystko umieszczać, większość osób i tak tego nie czyta a nawet część z tych co czyta nie wybiera kolumn tylko na tej podstawie. Nie widzę sensu aby w materiałach marketingowych dodawać kolejną informację w postaci wymiarów samej membrany bo zaraz skończy się to jak gonitwa "na piksele" i pojawią się tabelki, że ktoś w swojej konstrukcji użył 111,0mm a ktoś 111,8mm. Rozumiem, wyolbrzymiasz różnicę w średnicy membrany woofera między 120 a 160mm (czy takie różnice w ogóle występuj a tak często dla standardu 6,5"/165mm?). Ja twierdzę, że w klasie kolumn sam rozmiar membrany nie decyduje stricte o tym, czy dany typ jest lepszy lub gorszy bo jest to zależne od dodatkowych elementów jak sama membrana, skrzynka, zwrotnica etc. które składają się na całą kolumnę. I cała kolumna podlega ewentualnej recenzji czy to profesjonalisty z urządzeniami do pomiaru czy zwykłego słuchacza w postaci klienta.
 7. O właśnie, o to mi chodziło - kiedyś dobierałem dystanse mdf do Focali i stąd tak mi się kojarzyło, że ta średnica zawsze dotyczyła wymiarów związanych z koszem a nie z samą membraną. @Chyba Miro 84 I co by to dało? To czy membrana fizycznie ma 115mm czy 118mm czy 125mm zupełnie niczego nie oznacza. Standard montażowy to już znacznie bardziej popularna wartość i łatwiejszy w zrozumieniu punkt odniesienia.
 8. A to nie było tak od zawsze, że podawało się średnicę zewnętrzną ringu koszyka a nie samej membrany?
 9. Dlatego Streamer Remote od razu wpadł mi w oko - cały mieści się w dłoni, mało przycisków, gdy go na ślepo łapie od razu kciuk jest na swoim miejscu do regulowania głośności a ktoś kto ma większe dłonie i dłuższe palce może sobie zaprogramować dowolne przyciski umieszczone wyżej do regulacji głośności. Rzadko z niego korzystam i nawet podświetlenie nie jest mi w nim tak naprawdę potrzebne bo najpopularniejsze funkcje mam zaprogramowane na dole i wybieram je z pamięci (usb input, analog audio1 etc.) a główne funkcje są pod kciukiem.
 10. @lolekdrugi Tu jest lista pilotów JP1, które w najgorszym wypadku można samemu zaprogramować podłączając je pod interfejs i RMIR gdyby fabryczne funkcje programowania były niewystarczające. Część z tych modeli z podświetleniem pewnie da się jeszcze kupić. http://www.hifi-remote.com/wiki/index.php/RemoteChart
 11. Może ipad mini lub air + podstawka ładująca?
 12. To spróbuj w ten sposób: sformatuj dysk na NTFS w windowsie, następnie w MTPW, którego używałeś wcześniej, dokonaj konwersji z NTFS na FAT32. Jak skonwertujesz, odłącz i podłącz dysk, skopiuj pliki i spróbuj z Yamahą.
 13. Usuń wszystkie partycje jakie utworzyłeś, sformatuj na FAT32 używając szybkiego formatowania w windowsie.
 14. @Cisse czego używałeś do formatowania?
×
×
 • Utwórz nowe...