-
Zawartość
1 737 -
Dołączył
Wszystko napisane przez lpomis
-
Jeśli macie taki zapis w swoim regulaminie i na jego podstawie odrzucacie możliwość zareklamowania produktu, to przykro mi, ale jest to klauzula niedozwolona. Żaden wewnętrzny regulamin sklepu nie ma wyższości nad ogólnie przyjętymi przepisami prawa. Taki zapis jest nieważny. Kupujący nie ma obowiązku sprawdzania towaru przy kurierze (ani nawet po 2-3 godzinach od doręczenia) i spisywania od razu protokołu szkody. Przecież to jest często nierealne. Do reszty nie będę się odnosił.
-
No jaja jakieś. To nie ma żadnego znaczenia. To na sprzedającym spoczywa odpowiedzialność dostarczenia Ci towaru zgodnego z umową i wolnego od wad. Nie miałeś obowiązku otwierać paczki przy kurierze. Odstąpiłbym od umowy zakupu i odesłał sprzęt lub żądał obniżenia ceny. Dobrze by było żebyś jeszcze jakoś uwiarygodnił swój zakup i całą sytuację. Dwie świeżo zarejestrowane osoby na forum, piszące od razu negatywnie o konkretnym sklepie mogą wydawać się innym podejrzane.
-
Dobra. To teraz jak będę mierzył i coś wrzucał na forum, to co najmniej po kilkunastu próbach, w odstępach co 1 cal, żeby wykresik był jak najrówniejszy. Wybiorę ten najlepszy! Dla lepszego samopoczucia i aby innym gul skoczył, heh A na serio, dobrze że chociaż z niższymi częstotliwościami nie ma takich cyrków.
-
Podczas moich pomiarów mikrofon nie był na pewno ustawiany co do milimetra. Jak tak teraz patrzę, to różnica mogła sięgać spokojnie 2-3cm. Nie ma co więc uznawać tych wykresów jako wiarygodne. Panele które wtedy miałem to AbFuser WOOD 100×50 od Addictive Sound. Później, z ich absorberami PREMIUM 100x50x11 był ten sam efekt przetłumienia i spadku energii. Chętnie zobaczę jak duże mogą być różnice. W sumie nigdy aż tak bardzo się na tym nie skupiałem i nie sądziłem, że niewielkie przesunięcie mikrofonu może dać tak rozbieżne rezultaty w zakresie wysokich tonów. Dzięki za wyjaśnienie. Ok, dzięki. A wiesz może jaki odpowiednik tego wykresu / tej nazwy będzie w REW?
-
A no widzisz. Wysokie tony to jedno - choć tu akurat pomiary u Mariusza tego nie wykazały. I bądź tu mądry. Mnie najbardziej wkurza nadmierne uszczuplanie brzmienia z energii przez ustroje. Pisał o tym też Bartek Chojnacki w swoim artykule na łamach Audio-Video. Tekst ten to w zasadzie podstawy jeśli chodzi o akustykę pomieszczeń, ale warto mimo wszystko przeczytać. Jest udostępniony w wersji darmowej pod linkiem: https://www.avtest.pl/artykuly/porady/item/1471-ustroje-akustyczne-teoria-i-praktyka „Należy jednak pamiętać o dwóch rzeczach – przede wszystkim o tym, że pochłaniając energię akustyczną odbić bardzo mocno zwiększamy rozdzielczość i przejrzystość przekazu dźwiękowego, ale też ryzykujemy zmniejszenie przestrzenności dźwięku. Druga sprawa to nadmierne zmniejszenie energii akustycznej w danym (najczęściej wysokim) paśmie częstotliwości, czyli tzw. przetłumienie.” I teraz znów - czy ta „energia” jest w jakiś sposób widoczna na pomiarach? Czy mierząc w takim REWie i oglądając wykresy można stwierdzić jej osłabienie? Chyba najbadziej będzie pasować tu RT60 - pogłos. Ładując do mojej klitki 11m2 3-4 duże i grube panele z wełny była masakra. Grało totalnie bez jajec. Zero kopa, zero werwy. Nie mogłem się do tego w żaden sposób przyzwyczaić.
-
@Mikelas76 - tak tylko dopytam. Powiesiłeś na suficie DC2/DC3, ściągnąłeś je i zmieniłeś na Myrony w takiej samej ilości? Bo jeśli nie, to wydaje mi się, że bezpośrednie porównywanie jednych do drugich nie ma większego sensu… Autor wpisu z linku, który wkleił Rafał pisał też: Soundstage seems much bigger with DC2. Myron E are powerful diffusers. Placing them in front wall, sound is not natural. It is not a good idea to put them in front wall. Nie w każdym przypadku scena dźwiękowa była więc większa z Myronami.
-
No to błyskawiczne wyjaśnienie od Vicoustic. Odpowiedzieli mi dosłownie po chwili. @Kraft trafił. Regarding the diffusion graphs, DC3 has been recently updated with normalized diffusion coefficients. Artnovion w Myronach stosuje „zwykły” standard obliczeniowy (który do niedawna zresztą używał też Vicoustic). Panele od V. pokazane są na wykresach już metodą znormalizowaną. Patrząc więc na same pomiary, panele te różnią dosłownie niuanse. Szkoda, że producenci nie zamieszczają takich informacji w broszurach swoich produktów. No nie zrobili tego celowo. To raczej pomyłka + zmiana metody pomiarów. Podsumowując: DC2 pokazywali w sposób znormalizowany, co na wykresach wyglądało jakby były one o wiele bardziej skuteczne niż DC3. Mimo, że to identyczne ustroje i różni je tylko sposób montażu. Oprócz tego walnęli się jeszcze i pomieszali dyfuzję z pochłanianiem.
-
Aby domknąć temat, wracam do wątku z dyfuzorami Vicoustic, konkretnie DC2 i DC3. Pomęczyłem trochę mailowo producenta i okazało się, że na oficjalnej stronie były błędy. Nieprawidłowe wykresy zostały też powielane przez dystrybutorów i sklepy. Tak czy inaczej wszystko się wyjaśniło i pomiary zostały już zaktualizowane. Finalnie wyglądają tak i wydają się być w miarę sensowne. /edit Teraz z kolei zaciekawiły mnie wykresy Myron E - Diffuser. Czy możliwe jest, aby posiadały tak wysoki współczynnik dyfuzji dla okolic 200-500Hz? Nawet drewniane ustroje (przynajmniej te które znam) nie zbliżają się do takich wartości.
-
Certyfikowany HDMI 2.1, 2m, 15zł. Są jeszcze metrowe za dyszkę. Nie widzę sensu kupować nic lepszego, chyba że komuś zależy na samym wykonaniu. Z tego co kojarzę @Butler wstawiał je jakiś czas temu. https://allegro.pl/oferta/kabel-ultra-high-speed-hdmi-2-1-2-metry-certyfikat-13304775902
-
Postanowiłem zapytać angielski support Bowersa odnośnie różnic w wooferach poszczególnych serii. Niestety, nie dowiedziałem się zbyt wiele. "The 606 S3 and 706 S3 and 805 D4 all feature a 6. 5in. Continuum cone woofers. This material is known for its rigidity and responsiveness, providing improved bass response and overall clarity. The 805 D4 uses the Continuum cone, but with advanced engineering derived from the 800 Series Diamond. The 805 D4 features a more advanced motor system and chassis compared to the 600 and 700 Series, with a focus on minimizing distortion and enhancing dynamics. The 606 S3 uses a 1-inch Decoupled Carbon Hard-Dome Tweeter, while the 706 S3 uses a 1-inch Decoupled Carbon Dome Tweeter. The 805 D4 uses a 1-inch Diamond Dome Tweeter, which offers superior high-frequency performance." W skrócie: materiał z którego wykonane są membrany aktualnych serii 600/700/800 jest identyczny. Osiemsetki mają bardziej zaawansowane rozwiązania, które były już zapoczątkowane we wcześniejszych Diamondach - kosz, ale wnioskuję też że magnes i cewkę. Nie wiem co dokładnie mają na myśli pisząc "motor system". Wiadomo, detali konstrukcyjnych nie zdradzą, ale wydaje mi się jednak, że różnice w tych przetwornikach są stosunkowo niewielkie. W wyższych seriach płacimy więc głównie za obudowy, zwrotnice i inne gwizdki. Czy tak drastyczny wzrost cen jest w nich adekwatny do jakości brzmienia jakie otrzymujemy, niech każdy oceni sobie sam
-
Dinozaury też się liczą? No i żeby nie było monotonnie to jeszcze kitku Powodzenia. Postaram się rzucić jakiegoś grosika.
-
Brałem je w Action. Testowałem, są spoko Ale wymagają idealnie prostych ścian. Jeśli mamy jakieś nierówności i mniej pewne podłoże to od siebie polecam (do lżejszych paneli ze styroduru) takie taśmy z grubszych rzepów - https://www.action.com/pl-pl/p/3205640/samoprzylepny-rzep/ Taniocha. Za niespełna 5zł dwa metrowe odcinki. Choć na sufit dawać ich bym się chyba nie odważył. No lipa z tym jest. Też to przerabiałem. Mocujesz, a potem okazuje się, że jest kicha z graniem i Ci się nie podoba, bo wcięło za bardzo np. górę pasma i zabrało życie z muzyki. Aby można było panele wymienić na inne lub zwrócić bez stresu, najlepiej na początku je ustawiać, opierać jakoś tymczasowo do testowych odsłuchów. Trzeba kombinować. ---------------------- W ogóle pod pewnym względem nie rozumiem kwestii związanej z samym procesem adaptacji pomieszczeń. Piszę to tylko na podstawie własnych doświadczeń. Dlaczego profesjonalni akustycy jak i amatorzy, często decydują się na drastyczne zmiany pod względem adaptacji, ładując do pomieszczeń ile tylko się da. Raz, a porządnie? Czy nie warto czasami rozbić tematu z ustrojami na mniejsze etapy lub dać po prostu tego wszystkiego ilościowo mniej? Montujemy część. Słuchamy. Pasuje kierunek zmian? Dodajemy kolejną. Nadmiar może zaszkodzić i nie każdemu może się podobać efekt końcowy (przykład: autor wątku). Patrząc na swoje preferencje brzmieniowe, sam nie wiem czy nie wolałbym mieć żywego pomieszczenia do granic możliwości niż takiego przygłuszonego z martwym dźwiękiem. Akustycy - wiadomo, kierują się przede wszystkim pomiarami. Choć muzyki to tak za bardzo nie słuchają, o czym można było przeczytać chociażby tu na forum. Wyciągnąłem to też od kilku z nich podczas rozmów, np. na różnych targach. Liczy się wykres i tyle. Ze skrajności w skrajność. Oczywiście takie etapowe podejście to też koszty zmian projektu, zaangażowania i czasu. Obejrzałem sobie np. taki film od Darko Audio: Chuop miał pusty pokój, gołe ściany. Nawalił więc wszystkiego i wszędzie, gdzie tylko się dało. Do tego dojdzie jeszcze zagracenie pomieszczenia meblami, sprzętem audio i innymi bibelotami. Oczywiście, jako że materiał sponsorowany, to z efektu przed/po zadowolony. Czy posłuchał muzyki w trakcie? Nie. Czy próbował zmieniać umiejscowienie paneli, ustawiać je jakoś próbnie? No też nie. Zaaranżowane to bardziej tak, aby ładnie wyglądało. No i koniecznie od razu dużo. Wykres wypłaszczony, gra muzyka. Echo trzepoczące, nadmierny pogłos pewnie zażegnane. Ale co z całą resztą? Czy jeśli klient wie czego chce, ma swoje sprecyzowane oczekiwania, preferencje brzmieniowe i potrafi je w zrozumiały sposób przedstawić, to czy profesjonalny akustyk kierując się jedynie pomiarami jest w stanie im sprostać?
-
Nie porównywałem ich bezpośrednio. A14 w wersji MKII grał jak dla mnie spokojniej, mniej nerwowo, troszkę cieplej, bardziej zaokrąglał kontury. Arcam z kolei to całościowo twardszy dźwięk, bliższy, bardziej bezpośredni, bywa że rozjaśniony.
-
Gdy słuchałem Arcama SA20 to miał on dziwną przypadłość. Jak podkręciło się dość znacznie głośność to zmieniał sygnaturę brzmienia na niezbyt przyjemną - jakąś taką rozjaśnioną i kanciastą. Tłumaczyłem sobie wtedy, że może to być związane ze specyfiką klasy G w której pracuje. Jak jest naprawdę, nie mam pojęcia, ale uczulam, że w przypadku głośniejszych odsłuchów może to przeszkadzać. Nie spotkałem się z tym w żadnym innym wzmacniaczu. Oj tam. A ja stawiam, że gdybyście mieli Rotela w ofercie, a nie macie, to też by się całkiem nieźle sprawdził
-
To jest jak dla mnie najistotniejsza kwestia i to głównie dla niej robię pomiary. Dołek jest łatwy do wyłapania, słyszalny, potwierdzają go wykresy w REW. Możemy się z nim w mniejszym lub większym stopniu rozprawić, dosuwając lub odsuwając kolumny od ściany. Ale i znów zawsze jest coś kosztem czegoś. Po ostatnich eksperymentach do których zachęcał na forum @tomek4446 i znacznym wyjechaniem z kolumnami w stronę środka pokoju, zyskałem lepszą gradację planów. Ale siadło właśnie uderzenie i walnięcie na wyższym basie - co szybko odzwierciedliły pomiary. Zdecydowałem się więc poświęcić częściowo głębię i "zasypać" dołek, wracając do pierwotnego ustawienia - wysunięcie 80cm, zamiast 110-120cm. Warto się więc wesprzeć czasami mikrofonem. Chociażby w kwestii wspomnianego SBIR czy pogłosu. ❤️
-
Schiit Audio Loki Mini 3 - https://www.schiit.com/products/loki-mini-3 Sygnał podajesz mu przez RCA z DAC. A z samego Lokiego bezpośrednio do wzmacniacza. Możesz stworzyć spójny wizualnie zestaw z przetwornikiem Modi - https://www.schiit.com/products/modi-plus W okolicy 1400-1500zł da się też upolować używanego Chorda Mojo 2 z wbudowanym DSP. Tutaj masz przy okazji przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy.
-
Rozumiem, że kolejny raz chcesz się dowartościować. Napomknę więc, że można spojrzeć na to w inny sposób. Na forach o tematyce audio jesteś obecny od blisko 20 lat. Aktualnie masz na karku ile? 50-55-60 lat? Sufit zaadaptowałeś będąc w jakim wieku? Są więc tu (i nie tylko tu) osoby, które wzięły się za temat o wiele wcześniej Wielokrotnie wypominasz też forumowiczom pisząc teksty w stylu: „no ale ja nie przewalam tyle sprzętów co wy, bo nie muszę”. Nie przewalasz, ale założę się, że przewalałeś będąc młodszym. Testowałeś, sprawdzałeś i podejrzewam, że sprawiało Ci to jednak jakąś przyjemność. Chęć poznania własnego brzmienia to chyba nic złego? A że niektórzy z tym przeginają? No sorry, jesteśmy na Forum Audio! Mamy różne skrzywienia pod tym względem. Poza tym system docelowy masz od kiedy? Od 2-3 lat? No chyba jednak nie do końca, skoro nadal coś tam modyfikujesz. Chociażby w kwestii akustyki. Nabijasz się ze starych, zdziadziałych, zakompleksionych katolików w których aż się gotuje, gdy ktoś śmie postępować w inny sposób, niż ten który zaprogramowano im w głowach. A zachowujesz się w podobnie, ale w innych dziedzinach życia. Daj się więc co niektórym wyszaleć. Życie to fazy. Jeszcze przyjdzie czas na ustatkowanie. I niech każdy podejmie samodzielnie decyzję kiedy to nastąpi. I czy w ogóle.
-
@tomek4446 A mówili żebyś nie podpinał kierunkowych kabelków odwrotnie do narysowanych strzałeczek? Mówili 1. Jesteś pewien, że equalizer jest aktywny? Miałem Eversolo, ale nie pamiętam czy tam jest jakiś dodatkowy przycisk włączający. 2. Co się dzieje jak zwiększysz parametr "Q", tak aby korekcja dotyczyła szerszego zakresu? Słychać wtedy różnicę? 3. Możliwe, że w słuchanej przez Ciebie muzyce nie było zbyt wielu informacji w korygowanym zakresie ~46Hz. 4. Jesteś w stanie na Eversolo odtworzyć plik testowy np. z Youtube z tą częstotliwością przed i po korekcji i porównać? link: https://www.youtube.com/watch?v=N2AHUZ_0KY4
-
Dla przykładu: https://mjaudiolab.pl/sklep/vicoustic/panele-rozpraszajace-dyfuzory/panel-akustyczny-vicoustic-multifuser-dc3/ https://www.audioexcellence.ca/products/vicoustic-multifuser-dc3-bi-dimensional-diffusion W wielu sklepach można znaleźć ten wykres. Ale to jeszcze nic. Zobacz co się dzieje przy pomiarach DC2 vs DC3 na oficjalnej stronie. Przecież to są identyczne panele, różnią je tylko wycięcia z tyłu (sposób montażu). Źródło: https://vicoustic.com/product/multifuser-dc2?multifuser-dc2-finishes=Black https://vicoustic.com/product/multifuser-dc3?g=0&multifuser-dc2-finishes=Black O kant d. potłuc te pomiary. /edit No i się nakręciłem, piszę do dziadów maila. Niech się tłumaczą