
Tadeus72
Uczestnik-
Zawartość
35 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez Tadeus72
-
A tak z ciekawości, jak one się mają do Carin podstawkowych? Jakiś czas temu też rozważałem przejście na podłogowe, ale znalazłem kilka opinii, że podłogowe są jednak minimalnie bardziej dociążone w brzmieniu, co nie wypada na ich korzyść, bo to już jednak za dużo. No i że ciężko opanować bas w przeciętnym pomieszczeniu bez wysuwania ich daleko od ściany. Naprawdę jest tu spora różnica względem podstawek?
-
Teufel, póki co ma w większości środowisk audio raczej łatkę produktu lifestylowego, a nie do poważnego słuchania, więc zbyt dużo pewnie nie znajdziesz. Więc jeśli masz gdzieś okazje przesłuchać na żywo to super, może to świetne kolumny, ale jak nie i masz bazować tylko na odsłuchach online, to zakup uważałbym za dość ryzykowny. W odsłuchach online "coś tam słychać" ale często nie słuchać akurat tego, co jest decydujące. Jak za tą kasę to hazard. Czy to znaczy, że masz iść za owczym pędem i kupować tylko znane i popularne w społeczności modele? Nie, ale ma to sporo zalet. Między innymi taką, że jak się jednak nimi znudzisz, to znajdziesz masę porównań do innych modeli, i łatwiej ci będzie zrozumieć, czego ci brakowało i w którą iść stronę, poza tym łatwiej je sprzedasz Z popularnych podłogówek, które są prawie jednogłośnie pozytywnie oceniane i grają uniwersalnie masz np Polk R500 i Polk R700. Bo rozumiem, że masz miejsce, by iść akurat w podłogówki i odpowiednio odstawić je od ściany i kąta i w wyborze nie jesteś ograniczony niczym poza kwotą? Ja z Teufla mam niestety tylko radio kuchenne i mega sobie chwalę Ale pełnoprawnego sprzętu bym w życiu nie kupił bez odsłuchu na żywo, bo to po prostu ryzyko i słaby biznes. Edycja: Starałem się poszukać czegoś w niemieckiej sferze, co jednocześnie nie byłoby typowym zachwalającym kanałem sprzedażowym, który testuje wszystko od tosterów do komórek. Ten Pan zdaje się specjalizować w audio, starał się być delikatny, jak to Niemcy w testach, ale podsumowując: - Taki sobie, chociaż znośny bas, dość mocny, ale mało wyrafinowany - Zamglona góra, mało szczegółowa, co przekłada się na taką sobie przestrzeń Tu znalazłem podobny temat:
-
Ja byłem fanem MQA i nadal uważam, że zupełnie bez sensu, by globalny serwis streamingowy przesyłał wszystkim użytkownikom dużo większe pliki, jak 90% z nich nigdy z tego wzrostu jakości nie skorzysta, ale nie do końca rozumiem ten post. Teraz dostajesz za darmo pliki z jeszcze wyższego pakietu. A oszczędności dla Tidala tu raczej żadnej nie ma, bo przestanie płacić za licencję MQA, ale będzie płacił dużo więcej za transfer. Po prostu był płacz to się ugiął i tyle.
-
Myślę, że dla użytkowników spoko. Trza będzie postawić więcej prądożernych serwerowni po jakichś pustyniach i tyle.
-
No jak się połówce nie podoba tani streamer, to niech zgodzi się na droższy streamer U mnie zadziałało z podstawkami pod głośniki. Dostałem permisję kupić sobie dużo droższe tylko dlatego, że żadne tańsze się nie podobały. Wiim Pro też się nie podoba? Ostatecznie Miin Mini nie musi być na widoku, musi go widzieć tylko domowe WIFI Co do Yamahy, to tylko jedna z wielu przyzwoitych opcji. Zaleta taka, że zestaw jest dość ładny i powinno do niego pasować sporo głośników, zarówno pod kątem charakterystyki dźwięku jak i przyzwoitej mocy w tej cenie. Z tego co widzę, jest też opcja z 501 zamiast 701 i wtedy spokojnie mieścisz się w budżecie, ale 701 uchodzi jednak za wyraźnie lepszy, więc ja na twoim miejscu bym pewnie dopłacił. Oczywiście wszystko w zależności od tego jak ceny będą się kształtować, gdy będziesz kupował. Są dość dynamiczne. Ostatecznie jednak nadal nie wiemy, jakie są warunki odsłuchowe i jakie będą do tego kolumny, więc równie dobrze dźwięk Yamahy może do twoich wymarzonych kolumn nie pasować.
-
Coś ludzie nie walą drzwiami i oknami, by odpisywać, więc tylko tak poglądowo. Nadal obstaje przy tym, że najlepiej to zrobić od drugiej strony, na spokojnie, korzystając z możliwości odsłuchu i tak dalej. Ale jak chcesz wstępnie jakiś konkret to na przykład: https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-a-s701-cd-s303.html?tduid=84384e6ea16c1b4eff4f83955852f18b + Wiim Mini + Jakieś nie-zimne kolumny koło 4000zł za parę. Odnosząc się do amplitunera. Jeśli na myśli masz amplituner do kina domowego, to nie ma sensu takiego kupować jeśli zestaw ma być głównie do słuchania muzyki. Czasem można się jednak spotkać z tym że amplitunerem w obecnych czasach nazywa się też normalny wzmacniacz zintegrowany stereo z funkcją streamingu. Taki już prędzej.
-
Przejrzałem jeszcze kilka recenzji tych R26, faktycznie ponoć potężnie atakują i górą i dołem, ale przez tę bardzo wyrazistą i wysuniętą górę ten zakres ponoć znacznie wpływa na charakterystykę. Cóż, dla mnie to może znaczyć wszystko, ciężko przewidzieć, czy atakują, akurat tak jak chcesz, czy nie Szukałem jakichś pomiarów, by mieć coś bardziej obiektywnego, ale nie znalazłem.
-
-
Mam wątpliwości, czy kolumny trójdrożne sprawdzą się w takim metrażu, chyba że mówimy o takich jak na przykład R3 Meta, a nie o pełnoprawnych podłogówkach, bo pewnie o to tu chodziło. Coś tam wcześniej stało? Będzie dużo miejsca wokół kolumn? Są tam kąty pokoju? Bo mocno ubasowione kolumny w ciasnocie mają sporą szansę dudnić. Jeśli bierzesz pod uwagę używane, to będziesz miał ogromny wybór i tu pewnie ludzie ci coś znajdą po aukcjach. Jeśli jednak na leniucha i ze sklepowej półki to ja bym przesłuchał np: https://www.ceneo.pl/106427175;pla# https://www.ceneo.pl/105093366#tab=reviews_scroll Moim zdaniem bezpieczniejsze do pokoju 15m przeciętnego Kowalskiego, który jednak tej przestrzeni wokół kolumn zazwyczaj zbyt dużo nie ma. Plus raczej podstawki.
-
Jest chyba z Apple TV: https://support.apple.com/pl-pl/guide/mac-help/mh40624/mac Ale ja tam się na Macach nie znam
-
No dobrze. Jeśli faktycznie miejsca będzie pod dostatkiem i na kolumny i na pozostałe sprzęty, to ja osobiście zrobiłbym tak: Ogarnąłbym jaki obszar ma być nagłośniony - Jak daleko od tej szafki do kanapy - Jak wiele osób ma słuchać tego jednocześnie na tej kanapie i ewentualnie w pobliżu, bo to determinuje, jak szeroki nam jest potrzebny sweet spot. - Ile miejsca będzie wokół kolumn i czy będzie gdzieś blisko jakiś róg pokoju I na tej podstawie wytypował kolumny, które będą miały taką charakterystykę dźwięku, jaki ci się spodoba i będą dobrze grały w tym wnętrzu. Mając już kilka typów kolumn, dobrałbym pasujący wzmacniacz. Moim zdaniem w tym budżecie najlepiej będzie kupić coś takiego: - Osobny streamer (np. wiim mini) - Wzmacniacz z niższej średniej półki z przyzwoitym DACiem (np jakiś Rotel albo Yamahę) - Byle jaki przyzwoity odtwarzacz (transport) CD, w którym pominiemy wbudowany DAC, jeśli jakiś będzie. Albo: Streamer z przyzwoitym DACiem (np. Wiim Pro Plus) Wzmacniacz bez DACa Transport CD Hmm, po zastanowieniu jednak nie wiem jak działa opcja digital in w Wiim Pro Plus, więc nie będę zalecał Niestety na odtwarzaczach CD się zupełnie nie znam, dla mnie wszystkie (działające) transporty CD brzmią tak samo podłączone do przyzwoitych DACów. Ale jest tu sporo kolegów z lepszym słuchem, to na pewno coś doradzą. No i tak jak mówię, widzę sens w zaczynaniu od wzmacniacza, gdy jest jakiś konkretny model na który "chorujesz", bardzo ci się podoba i/lub znasz się na sprzęcie i wiesz, że to dobra wyjściowa do tego co lubisz. Ale jak tak nie jest to lepiej zaczynać od pomieszczenia i głośników
-
Cześć, tu jest strasznie dużo do napisania Jeśli teraz wreszcie realizujesz marzenie o dobrym audio, to wypadałoby pokombinować jak to zrobić porządnie. Na pewno, zamiast komórki jako źródła przez Bluetooth lepiej jest mieć tę komórkę jako pilota do jakiegoś streamera, czy to wbudowanego we wzmacniacz, czy osobnego. Pomijając już lepszą jakoś dźwięku, to po prostu dużo wygodniejsze. Jak rozumiem na tej komórce masz jakiś streaming, a nie zapisane pliki? Ogólnie lepiej byłoby zaplanować całość, zamiast osobno wzmacniacza/CD i osobno kolumn. Zawsze po którejś stronie może trafić się jakaś fajna promocja, która pozwoli wydać więcej na resztę, albo wręcz dany element (np. głośniki) przez swoją charakterystykę wyeliminuje np. niepasujący wzmacniacz, który inaczej byś kupił. Poza tym warto byś wybranego zestawu posłuchał przed zakupem. Sporo miejsc oferuje taką możliwość, więc nierozsądnie byłoby wydać tyle pieniędzy i z niej nie skorzystać. Jak rozumiem, miejsce na elementy zestawu jest nieograniczone?
-
Potwierdzam. Tidal ostatnio przerywa u mnie w godzinach szczytu. Ale dzieje sie to i w BlueOS i poza BlueOS. Inne platformy w tym samym czasie dzialaja ok
-
Dziękuję. Sprzedane.
-
Korzystałem z Connexów przez kilka miesięcy. Dobry, neutralny dźwięk i dobra przestrzeń i separacja. Nie porównywałem ich jednak z innymi aktywnymi na żywo, więc nie mam zielonego pojęcia jak się plasują na tle innych.
-
Moim zdaniem podgląd tych filmików jest po prostu za duży. Gdyby to wyglądało tak: Tu masz Pan filmik o podłogówkach do małego pokoju: LINKLINKLINKLINKLINK Tu o wzmacniaczach w twoim budżecie LINKLINKLINKLINKLINK A tu o streamerach LINKLINKLINKLINKLINK To tak bardzo nie zapychałoby całej strony wątku. Choć rozumiem, że podglądy są wielkie, kolorowe i mają na sobie kuszące hasła, więc jest większa szansa, że komuś będzie się chciało na nie kliknąć
-
Ale autor ma 5000zł na głośniki
-
Ze słuchaniem muzyki na poważniej z telewizora jest ten problem, że bardzo rzadko się te telewizory testuje i porównuje pod względem brzmienia na poziomie "audiofilskim". Teoretycznie nie ma powodu, by telewizor z założenia nie mógł być w miarę przyzwoitym transportem sygnału cyfrowego, ale nikt nie zagwarantuje, że tak jest Skoro mówisz, że przy USB nie ma dużej różnicy, to ja bym tu znacznej poprawy nie szukał. Ale może inni koledzy mają inne doświadczenia. Jeśli chodzi o Spotify, to ja osobiście z niego zrezygnowałem po kilku miesiącach testów. Pomijając już fakt, że ogólnie sens kupowania drogiego sprzętu dla muzyki poniżej jakości CD jest wątpliwy, to dla mnie realizacje/jakość na tej platformie były mocno nierówne. Dziwne nagrania zdarzają się i na innych, ale mam wrażenie, że przez to, że Spotify jest najbardziej masowy, to nie bardzo dbają o to, jaką wersję i od kogo kupują, bo i tak 95% użytkowników nie zauważy i/albo mają dużo byle jakich starych, których nie chce im się ulepszać. Na szczęście przetestowanie konkurencji jest proste i tanie. Co do ustawienia głośników cóż. Jak masz nieoptymalne ustawienie kolumn, to ciężko coś poradzić. Większość testów opisuje warunki przy dobrym ustawieniu, a nawet jak na forum zobaczysz opinie użytkownika, który ma złe ustawienie, to to złe ustawienie może dawać zupełnie inne efekty od twojego złego ustawienia Jeśli scena i przestrzeń mają tu być jednym z priorytetów, to spróbowałbym szukać wyników testów, które mówią o tym, że kolumny były niewymagające pod kątem ustawienia, a mimo wszystko dawały dobre efekty w obrazowaniu, bo to też zależy od ich konstrukcji. Jak szeroko one u ciebie stoją?
-
Cześć, To sensowne pieniądze, więc na pewno znajdziesz coś, co gra dobrze i pewnie nawet lepiej (dla ciebie) jeśli poświęcisz czas na odsłuchy porównawcze. Jeśli jednak głównym brakiem była scena, to poza sprzętem spojrzałbym też na ustawienie kolumn i ogólnie miejsca odsłuchowego. Nic o tym nie napisałeś, a to akurat jest kwestia decydująca przy brakach w stereofonii/obrazowaniu. Masz z tym w ogóle jakieś pole do manewru? Gdzie te kolumny stoją? Jeśli chodzi o wybór, to nadal NAD ma dobry wzmacniacz w klasie AB (C375BEE) i B&W nadal robi głośniki w tej samej klasie cenowej, co miałeś (606 s3) albo odpowiedniej dla twojego budżetu (707 s3) w obu przypadkach to konstrukcje, które przeszły przez wiele cykli ulepszeń, więc kto wie, może to akurat ten dźwięk, którego szukałeś - taki sam, ale lepszy. Ale dobra konkurencja w tym przedziale cenowym jest ogromna, więc warto pobiegać po sklepach i zakosztować też w rzeczach brzmiących inaczej. Może to co miałeś, to wcale nie to, co ci się najbardziej podoba.
-
Nowa cena 1550zł.
-
Ehm, oczywiście zawsze warto rozglądać się za alternatywami, ale póki co w poście widzę z zarzutów do obecnego zestawu tylko bas walący po ścianach i podłodze. Rozumiem, że już eksperymentowałeś z ustawieniem głośników w pokoju, ewentualnie lekkim przestawieniem mebli? Bo jak teraz wali, to nawet coś nowego, niewalącego w salonie audio, może u ciebie zacząć walić po zakupie. Zależy ci na jeszcze czymś konkretnym poza "nie-waleniem" ?
-
-
Dzięki, no właśnie obawiam się, że przy takiej objętości piasek to może być za mało, by zrobić różnicę, a żona nie bardzo chce ołów w salonie, więc zostaje jeszcze coś takiego jak Atacama Atabites, ale te za to są mocno bolesne dla portfela i ciężko mi wyliczyć jaka to właściwie byłaby różnica w wadze.
-
Cześć, Szukam jakiegoś ciężkiego wypełnienia do tych podstawek: Kolce da się odkręcić i wsypać wypełnienie do rurek. Niestety nie widzę nigdzie żadnej rekomendacji producenta, mimo że w jakiejś tam recenzji widziałem, że ona ponoć istnieje Szykuje je pod kota, który niebawem z nami zamieszka. Jeśli oceniać przyszłego potencjalnego kota, po byłym, to będzie to kot z dyplomem inżynierskim, który będzie miał dokładnie wyliczone, gdzie zastosować siłę, by całość przewrócić. Podejrzewam, że w bok głośnika, który dodatkowo też jest dość wąski, więc całość będzie dość wysmukła i podatna na rozhuśtanie. W związku z tym nie chcę byle czego, tylko coś naprawdę ciężkiego. Z drugiej strony wąski przesmyk w nodze ogranicza mnie pewnie do rozwiązań drobnoziarnistych. Wolałbym uniknąć rozwiązań, z którymi muszę coś dodatkowo robić (np. suszyć piasek). Znalazłem coś takiego: https://sklep.audioforte.pl/vap-balast-sp-t8.html Ktoś może testował? Ale z tego, co widzę to mi pewnie doda ze 4kg do każdego stojaka, o ile w ogóle jest tam tyle miejsca, więc pewnie bez rewelacji. Całość będzie na twardej podłodze, więc nawet tego nie zaczepie kolcami w dywan.