Skocz do zawartości

wolny

Uczestnik
 • Zawartość

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

O wolny

 • Ranga
  Debiutant
 1. wolny

  laser disc => dvd

  A ile masz tych płyt laser disc, które chcesz przegrywać?
 2. wolny

  Kef

  Jak najbardziej, super amplituner, jedyna jego wada to to, że cholernie się brudzi.
 3. Jak zamierzasz w ogóle podłączyć telewizor do głośników? Twój model ma jakieś wyjścia na zewnętrzne głośniki czy co?
 4. W jakim celu do dwóch kolumn Altus chcesz dokupić jeszcze jedną? Dlaczego Pioneer nie jest Twoim zdaniem prawdziwym wzmacniaczem, jakim jest, nieprawdziwym?
 5. wolny

  Słuchawki Panasonic RP-HT710

  Jak masz 150zł to warto rozejrzeć się za słuchawkami uznanych firm, np. Koss, AKG, Sennheiser - za taką kwotę już coś kupisz. PS. Moc to jedno, na to jak głośno słuchawki zagrają ma też wpływ skuteczność.
 6. wolny

  jaki multiroom w mieszkaniu ?

  ja Ci nie pomogę w wyborze, ale poradzę abyś zgłosił się do firmy z doświadczeniem w budowaniu takich systemów, np. rgbaudio.
 7. wolny

  Po co kolce w kolumnach?

  Oczywiście, poniszczysz podłogę Na poważnie dźwięk z kolcami jest bardziej suchy, bas krótszy, lepsza dynamika i szybkość, bierze się to z większej stabilności kolumn ustawionych na kolcach.
 8. Przejściówka XLR-RCA, nawet taka najprostsza i zadziała, a jeśli ma być profesjonalnie to potrzebny układ do desymetryzacji sygnału, wtedy masz pewność, że końcówka dostanie pełny sygnał (obydwie połówki wychodzące przez XLR z przedwzmacniacza).
 9. wolny

  iPODa do amplitunera

  Generalnie zawsze musisz kupić do amplitunera przystawkę, stację dokującą, wtedy prawie każdy model zagada z ipodem - sprawdź ceny, takie gadżety bywają cholernie drogie.
 10. Tak jest elegancko i tak się robi żeby kable były równe, ale radzę Ci jednak ominąć tę framugę, strasznie długie przewody Ci wyjdą.
 11. wolny

  Jak grać głośniej?

  Z tego co znalazłem Magnaty mają 91dB i 180W mocy znamionowej. Wolałbym wzmacniacz, może być używany, chodzi mi o to jak zmieni się poziom dźwięku przy mocniejszym niż mój wzmacniaczu?
 12. wolny

  Jak grać głośniej?

  Mam dość duże (i chyba mocne) kolumny Magnata (symbolu nie pamiętam), a do tego stary, malutki wzmacniacz Unitry od miniwieży. Wzmacniacz ma jakoś 15W bo tyle znalazłem na sieci w opisach, wiekowy sprzęt więc instrukcje się nie zachowały. Problem w tym, że chciałbym, żeby to grało głośniej, jak odkręcę gałkę do pewnego poziomu zaczyna harczeć. To raczej nie kolumny, zdecydowałem, że kupię sobie wzmacniacz i teraz pytanie jaką powinien mieć moc żeby było zdecydowanie głośniej, a nie tylko trochę? PS. Zakładam, że kolumny wytrzymają.
 13. wolny

  Wyjście wielokanałowe a cyfrowe

  A jak to jest z HDMI, testował ktoś może? Bo właśnie zamierzam kupić sprzęt i łączyć tylko przez HDMI.
 14. wolny

  Dźwięk z HDMI

  Czy z dvd do amplitunera po HDMI zawsze da się przesłać dźwięk wielokanałowy AC-3 i DTS? Czy wystarczy, że amplituner ma wejście HDMI i już to będzie działać? A jak z urządzeniami wieloformatowymi i Blu-Ray np. Chcę teraz kupić amplituner, który ma już zostać na jakiś czas, a przyjdzie moment, że zamienię DVD na Blu-Ray.
 15. Sygnał z pełną informacją 1080p będzie zawsze nieporównywalnie lepszy od DVD, szczegóły, ostrość, przejrzystość. Zresztą...to trochę tak jak z aparatami cyfrowymi, można coś podciągnąć w PS, ale efekt nie ten co z większej matrycy.
×