Skocz do zawartości

mapet

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O mapet

 • Ranga
  Debiutant
 1. Ciekaw jestem po co zakładasz drugi taki sam temat?
 2. Jak kolumny to pewnie pisał Naczelny A z poezją to masz rację, niektórzy testerzy minęli się z powołaniem, smarują pół strony o niczym, a potem w ogóle nie wiadomo jak gra dany sprzęt.
 3. mapet

  KODA AV 707v2 + SW 1000v2

  Sądzimy, że jeśli nie ma finansowego noża na gardle, omijać firmę Koda, było nie raz.
 4. Kolumny mają 89dB, ale to tylko producent tak podaje, pewnie z 87 w rzeczywistości, więc z "tanią" lampą chyba nic z tego nie będzie, potrzebujesz trochę mocy, zwłaszcza na 30 metrów, wzmacniacz musi ją mieć.
 5. mapet

  Subwoofer

  Nie podłączać, darować sobie, bo za 200zł to możesz dostać co najwyżej brumiące i rezonujące pudło. Sprzedać to co masz, nawet za 50zł, dozbierać jeszcze stówę i z 350 zł w kieszeni rozpocząć polowanie na używane, dobre kolumny.
 6. mapet

  Wzmacniacz Seea Paa 400

  Do gitary to potrzebny jest piecyk gitarowy, a nie wzmacniacz domowy, zresztą to chyba nie takie forum. Jeśli chcesz sprawdzić ten wzmacniacz to podłącz do niego jakiś odtwarzacz, bez equalizera i żadnych dodatków.
 7. mapet

  Wybór nagrywarki stacjonarnej DVD HDD

  Nie ten dział! A podtrzymania mieć nie musi w ogóle, gdyż zegar czerpany jest z telegazety. W magnetowidach takie rozwiązanie sprawdza się od lat.
 8. mapet

  Jamo E 680 dla zainteresowanych opinią :)

  Możesz spróbować je mniej "dogiąć" tj. ustawić równolegle do ścian bocznych tak żeby nie "patrzyły" na Ciebie jak siedzisz - wysokich będzie mniej.
 9. Chcesz ciepły, pełny, soczysty dźwięk, więc CM1 odpadają, to sucholce. Heco Celan300 są obecnie najlepszymi monitorami jakie można w tej i nieco wyższej cenie kupić. Piekielnie dokładne, wyrównane, a jednocześnie takie "magiczne", wciągające. Dźwięk do którego nie sposób się przyczepić. I nie są to mini monitorki, tylko kawałek kolumny, nawet jak kiedyś przeniesiesz się do większego pokoju dadzą radę. Do ProAców nawet nie podchodź, firma legenda jeśli chodzi o wkładanie miernych głośników i windowanie cen całych kolumn - jadą na marce nie wysilając się ani trochę.
 10. Może wywołam burzę, ale nie zgadzam się z powyższym. Słuchawki nigdy nie stworzą nawet namiastki przestrzeni dźwięku płynącej z kolumn. Fakt 9m to już klitka, ale drobne kolumienki powinno dać się jakoś ustawić.
 11. mapet

  Subwoofer absolutnie konieczny?

  W większości amplitunerów takie opcje są, chodzi o przekierowanie LFE na kanały frontowe. Jeśli byś jej nie miał to zadbaj chociaż o to by głośniki przednie ustawione były jako LARGE.
 12. mapet

  Blu-Ray czy HD-DVD

  a do tego nie odtwarza CD
 13. mapet

  Mam zamiar kupic Dynaudio 52

  To może ja Obejrzyj je sam, obudowy jak sprzed 10 lat, głośniki ta sama baza co w ostatnich Audience, którym przecież do nowoczesności też już było daleko. Contour to inna liga, inne przetworniki - choć też już wiekowe, a konkurencja robi postępy, to kolumny mają swój urok. Ale Focus to już przegięcie (ileż można lecieć na tych samych niskośredniowych i wysokotonowym esotecu, który mieli z 15lat temu), w nowej serii po tylu latach wypadało coś zmienić. Ale OK - ktoś kocha Dynaudio to niech ma. W Twoim przypadku jednak, jeśli już masz Audience krok w Focus to krok w tył (będziesz musiał dołożyć do tej zamiany, a zyskasz tyle co świadomość posiadania nowego modelu - po najdelikatniejszym lifcie), chyba, że zamiast podstawkowców chcesz coś większego, ale wtedy znów albo Contour albo inna firma.
 14. mapet

  Dźwięk z HDMI

  Dlaczego? Przecież HDMI ma też cyfrowy dźwięk, nie działa to u Ciebie?
×