Skocz do zawartości

mapet

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez mapet

 1. Jak kolumny to pewnie pisał Naczelny A z poezją to masz rację, niektórzy testerzy minęli się z powołaniem, smarują pół strony o niczym, a potem w ogóle nie wiadomo jak gra dany sprzęt.
 2. Sądzimy, że jeśli nie ma finansowego noża na gardle, omijać firmę Koda, było nie raz.
 3. Kolumny mają 89dB, ale to tylko producent tak podaje, pewnie z 87 w rzeczywistości, więc z "tanią" lampą chyba nic z tego nie będzie, potrzebujesz trochę mocy, zwłaszcza na 30 metrów, wzmacniacz musi ją mieć.
 4. mapet

  Subwoofer

  Nie podłączać, darować sobie, bo za 200zł to możesz dostać co najwyżej brumiące i rezonujące pudło. Sprzedać to co masz, nawet za 50zł, dozbierać jeszcze stówę i z 350 zł w kieszeni rozpocząć polowanie na używane, dobre kolumny.
 5. Do gitary to potrzebny jest piecyk gitarowy, a nie wzmacniacz domowy, zresztą to chyba nie takie forum. Jeśli chcesz sprawdzić ten wzmacniacz to podłącz do niego jakiś odtwarzacz, bez equalizera i żadnych dodatków.
 6. Nie ten dział! A podtrzymania mieć nie musi w ogóle, gdyż zegar czerpany jest z telegazety. W magnetowidach takie rozwiązanie sprawdza się od lat.
 7. Możesz spróbować je mniej "dogiąć" tj. ustawić równolegle do ścian bocznych tak żeby nie "patrzyły" na Ciebie jak siedzisz - wysokich będzie mniej.
 8. Chcesz ciepły, pełny, soczysty dźwięk, więc CM1 odpadają, to sucholce. Heco Celan300 są obecnie najlepszymi monitorami jakie można w tej i nieco wyższej cenie kupić. Piekielnie dokładne, wyrównane, a jednocześnie takie "magiczne", wciągające. Dźwięk do którego nie sposób się przyczepić. I nie są to mini monitorki, tylko kawałek kolumny, nawet jak kiedyś przeniesiesz się do większego pokoju dadzą radę. Do ProAców nawet nie podchodź, firma legenda jeśli chodzi o wkładanie miernych głośników i windowanie cen całych kolumn - jadą na marce nie wysilając się ani trochę.
 9. Może wywołam burzę, ale nie zgadzam się z powyższym. Słuchawki nigdy nie stworzą nawet namiastki przestrzeni dźwięku płynącej z kolumn. Fakt 9m to już klitka, ale drobne kolumienki powinno dać się jakoś ustawić.
 10. W większości amplitunerów takie opcje są, chodzi o przekierowanie LFE na kanały frontowe. Jeśli byś jej nie miał to zadbaj chociaż o to by głośniki przednie ustawione były jako LARGE.
 11. a do tego nie odtwarza CD
 12. To może ja Obejrzyj je sam, obudowy jak sprzed 10 lat, głośniki ta sama baza co w ostatnich Audience, którym przecież do nowoczesności też już było daleko. Contour to inna liga, inne przetworniki - choć też już wiekowe, a konkurencja robi postępy, to kolumny mają swój urok. Ale Focus to już przegięcie (ileż można lecieć na tych samych niskośredniowych i wysokotonowym esotecu, który mieli z 15lat temu), w nowej serii po tylu latach wypadało coś zmienić. Ale OK - ktoś kocha Dynaudio to niech ma. W Twoim przypadku jednak, jeśli już masz Audience krok w Focus to krok w tył (będziesz musiał dołożyć do tej zamiany, a zyskasz tyle co świadomość posiadania nowego modelu - po najdelikatniejszym lifcie), chyba, że zamiast podstawkowców chcesz coś większego, ale wtedy znów albo Contour albo inna firma.
 13. Dlaczego? Przecież HDMI ma też cyfrowy dźwięk, nie działa to u Ciebie?
 14. To także świetna zabawa dla hobbystów, jeśli ktoś lubi grzebać lutownicą to można kupić za 100zł jakieś DVD/CD na allegro i kombinować. Przy odrobinie chęci dobry dźwięk w zasięgu ręki za minimalne pieniądze.
 15. W tej sytuacji jedyna dobra rada jest taka, żebyś pojechał do sklepu i sam posłuchał.
 16. mapet

  Co wytłumić?

  Dzięki za materiały, wieszanie ustrojów nie wchodzi w grę - w pokoju musi toczyć się normalne życie Najpierw więc poeksperymentuje z bardziej kulturalnymi przedmiotami.
 17. mapet

  Co wytłumić?

  Tak się zastanawiam nad poprawą akustyki w moim pokoju, co należałoby wytłumić, podłogę, ściany (które), a może sufit?
 18. Obudowy też kogoś tam kopiują, ale jak by na to nie spojrzeć są estetyczne!
 19. Ale tych wczesnych! 110tki i 140tki - one bardzo fajne były (i są - trochę się tego zachowało), nie ma co się śmiać
×
×
 • Utwórz nowe...